Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vélemények a Mercilon fogamzásgátló tablettáról fórum

Vélemények a Mercilon fogamzásgátló tablettáról (beszélgetős fórum)


2009. máj. 8. 15:49

Sziasztok!

Én kb 4 évig szedtem a mercilon-t. Nem voltak mellékhatásai, legalábbis nem vettem észre és a doki nekem is azt mondta, hogy az első naptól véd! Akkor volt gáz, amikor szünetet akartam tartani. Mi nem éltünk olyan aktív szexuális életet, meg a párom épp külföldre készült, ezért gondoltam, hogy szünetelek. Abban a hónapban EGYETLEN EGYSZER voltunk együtt, az a dinka meg elfelejtette, hogy nem szedem a gyógyszert. Egyből terhes lettem, pedig kisi volt rá az esély. Szerintem a gyógyszer miatt (ill annak hiánya) kaptam be egyből a legyet!

64. Szilva88 (válaszként erre: 63. - D94544bae9)
2009. máj. 8. 12:58
Teljes mértékben igazad!
2009. máj. 8. 08:37
Valószínű, hogy így lesz, keresek egy másik dokit! Van egy pár az biztos a környékünkön, csak hát valljuk be nem szívesen jár az ember nődokihoz, nemhogy még váltogassa is Őket! :s De hát, muszáj lesz! Bááár, mint tudjuk, minden gyógyszernek meg van a maga mellékhatás (libidó csökkenés, mellfájás, fejfájás, közti vérzések, gyulladások, gombásodás, a súlyosabbakról meg , ne is beszéljünk, mint pl. a trombózis stb...) valakin, így jön ki, valakin úgy, ember függő! Ezt az orvosok, se látják előre! De hátha csak lesz vki, aki tud már vmi okosat is mondani!
2009. máj. 7. 18:55
Egyet értek pemetével.Biztos van más nődoki a környéken.Próbálj meg elmeni egy harmadikhoz,hátha az "okosabbat"mond.
61. pemete (válaszként erre: 60. - D94544bae9)
2009. máj. 6. 15:01

Biztos van még másik nőgyógyász is a környéketeken, addig kell keresni, amíg olyat nem találsz, akivel meg tudod beszélni a problémáidat, meghallgat, és igyekszik mindent úgy kitalálni, megcsinálni, hogy neked jó legyen.

Ne add fel, keress tovább!

60. d94544bae9 (válaszként erre: 59. - Szilva88)
2009. máj. 6. 14:38

Megmondom őszintén, hogy meg se vizsgált a felírás előtt a nőgyógyász! Még annak idején, mondtam neki, hogy a Harmonettet szedtem egy ideig(pontosabban 5 évig, amitől a szexuális vágyam valahol a béka segge alatt volt, de akkor még nem tudtam, hogy a fogamzásgátló kiválthat ilyen hatást is), erre felírta a Lindinettet, mert hogy ez annak a magyar változata, persze nem vált be, majd felírta a Milligestet, hozzá teszem erre is azt mondta, hogy a Harmonet magyar változata :s, természetesen ez se volt jó!

Nem tudom igazából, hogy egy vértesztből megállapítható e, hogy kinek melyik gyógyszer a megfelelő, mert nem erre szakosodtam, nem értek hozzá! :s

Kivárom a három hónapot, vagy lehet még elkezdem a következő hármas csomagot is és ha megmarad a közti vérzés, akkor vissza megyek és kérem a vértesztet, meg a kivizsgálást, mielőtt megint felírna vmi mást!

Elgondolkoztam már a doki váltáson is, csakhogy Ő már így is a második nőgyógyász, akihez járok! :s

59. Szilva88 (válaszként erre: 58. - D94544bae9)
2009. máj. 6. 13:05
Valamennyit biztos segít a pozitív gondolkodás.Nem értek hozzá,de vérteszt segítségével nem lehetne egy neked megfelelő bogyót találni.?
58. d94544bae9 (válaszként erre: 57. - Pemete)
2009. máj. 6. 10:08

Igen én is ettől félek, hogy talán ez se az én gyógyszerem de próbálok nem erre gondolni és pozitívan hozzá állni! Csak segít! :)

Mi is egy ideig a megszakításos módszert alkalmaztuk, de hát valljuk be, az senkinek se jó és nem is annyira biztonságos!:s

De ha nem változik a helyzet, akkor sajnos nálunk is marad ez a megoldás! :(

57. pemete
2009. máj. 6. 09:43
Rencike, reméljük elmúlik a 3 hónapig, ha nem akkor sajna ez sem neked való. Én is kipróbáltam már nagyon sok mindent, most egy gyerek után ott tartunk, hogy maradunk a megszakításnál, meg az óvszernél.
56. d94544bae9 (válaszként erre: 55. - Szilva88)
2009. máj. 6. 09:36

Hát, nagyon remélem, hogy igazad lesz és el fog múlni, ha már hozzá szokott a szervezetem!

Nagyon örülnék, ha végre vmelyik gyógyszer már beválna!

Köszi a válaszod, és a biztatást! :)

55. Szilva88 (válaszként erre: 54. - D94544bae9)
2009. máj. 6. 09:14

Szia!


Nekem a Mercilon az első fogamzásgátló gyógyszerem.Én az első nap kezdtem el szedni,és nekem is volt közti vérzésem;igaz csak az első hónapban.Szerintem elfog neked is múlni.Kitartás!!!Tudom milyen szar és kellemetled ez a dolog!Volt olyan,hogy én már bőgtem,hogy ez sose múlik el(de szerencsére a 2.hónapban már nem volt közti vérzésem).

2009. máj. 6. 08:47

Sziasztok!


Olvasgattam a hozzászólásokat és nekem is lenne egy kérdésem!

2 hónapja szedem a Mercilont és mindkét hónapban az 5.,6. nap után közti vérzésem volt, van! Azt olvastam, hogy ez előfordulhat, az első pár hónapban, csak az a baj, hogy nem tudom mitől lehet, ugyanis nem a menstruáció első napján kezdtem el szedni az első levéllel, hanem az utolsón! Kb másfél, két évvel ezelőtt a lindinettel is ez volt a problémám, hogy közti vérzés jelentkezett és azt is a menstruáció utolsó napján kezdtem el, az orvos tanácsára, bár ennél nem is vártam ki a 3 hónapos regenerálódási idő!:s

A tájékoztató szerint, a harmadik hónap után megszűnik, ugyanis addig még szokja a szevezetem!

Tehát, azt nem tudom, hogy, most ez természetes, vagy azért van, mert nem az első napon kezdtem szedni!?

Kb. 8 éve szedek fogamzásgátlót, az első a Harmonett volt, azt az első nap kezdtem és nem is emlékszem olyanra, hogy lett volna tőle közti vérzésem, viszon a libidóm igen csak lecsökken, kb 5 évig szedtem, de fogalmam sem volt róla, hogy a gyógyszer hatása, majd abbahagytam és igen csak meglepődtem magamon :D Majd pár hónap múlva elkezdtem a lindinettet, amitől közti vérzésem volt és ugye az utolsó napon kezdtem el, majd felírták a milligestet, amitől, isszonyatosan fájt, feszült a mellem, viszon nem volt közti vérzés(ez a menstruáció első napján kezdtem el)! Majd kihagytam egy pár hónapot, és most szedem a mercilont! Nagyon remélem, hogy ez csak átmeneti és nem megint vmi mellékhatás, amitől váltanom kell majd egy újabb gyógyszerre!

Ha vakinak volt, vagy van hasonló tapasztalata, akkor legyen szíves és írja meg! Előre is köszönöm!

2009. máj. 2. 10:53
Hát én is remélem, h minden rendbe lesz...
52. Szilva88 (válaszként erre: 51. - Bekecsivadvirag)
2009. ápr. 30. 17:00

Szia!


Szerintem egyáltalán nem baj,hogy egy kicsit hosszabb a hozzászólásod,végülis ez a lényege a fórumnak.Hát tanácsot nem tudok adni ebben az ügyben,mert szerencsére nekem még nem volt ilyen problémám.De az a véleményem,hogy lehet,hogy attól a másik gyógyszertól nem jött meg időben.Remélem rendbe jössz és a lelet is jó lesz!:o)

2009. ápr. 30. 14:26

Sziasztok!


Olvasgattam a hozzászólásokat és nekem is lenne néhány kérdésem.

Kb. 2 hónapja kezdődött azzal,hogy nem jött meg időbe.Mire elhatároztam a barátommal, h akkor doki lesz a dologból addigra megjött. Igaz elég furcsán,mert inkább alvadt vér volt több és kevesebb ideig tartott és a mennyisége is kevesebb volt.

De legalább megnyugodtunk valamennyire, h nagy baj nem lehet.(bár az első hónapokba megjöhet még...) Aztán a hónap utolsó napján, 2 nappal az eredeti előtt megint megjött. Akkor már több is volt és jobban hasonlított a "régihez". Miután elmúlt,elmentem orvoshoz,mert igazán akkor tudok csak megnyugodni.(két negatív teszt se nyugtatott meg...) A barátom meg már idegsokkot kapott tőlem,mert állandóan paráztam. Elmentem, megvizsgált,kérdezte, h szeretnék e gyógyszert. Elküldött a laborba és két hét múlva kellett visszamennem a lelettel. Nem igazán voltam megnyugodva a labor eredményekkel,mert 3 felkiáltójel is volt,tehát 3 nem stimmelt. Felfázásra gyanakodtam,mert néha néha fájt a vesém.

Elmentem a dokihoz és azt mondta, h minden rendben,de a citológia eredményemet még nem tudtam. Felírta nekem ezt a Mercilont és kiderült, h hüvelygyulladásom van. Írt fel rá gyógyszert és minden este lefekvés előtt kell felhelyezni.Pénteken voltam a dokinál és vasárnap kezdtem el szedni,mert ugye közbe nem lehet szexuális együttlétet létesíteni.

Hétfőn kellett volna megjönnie (28. nap akkor lett volna )de semmi még ma se. Érzem a mellemen,hogy érzékeny tegnap este óta,tehát szerintem hamarosan meg kell jönnie,mert előtte pár nappal érzékenyebbek a melleim. A hüvelygyulladásra 10 napig kell szednem. Szerintetek van valami összefüggés azzal, h szedem a gyógyszert és nem jött még meg? Mert én csak erre tudok gondolni. Addig ugyebár a Mercilont se tudom elkezdeni szedni:(

Bocsi,hogy ilyen hosszúra sikerült a hozzászólásom,de úgy gondolom,h ti hátha tudtok valamiben segíteni,vagy tanácsot adni. Látom páran dicséritek és páran nem vagytok megelégedve vele. Remélem nekem nem lesz semmi problémám vele,mert már nagyon sokba van nekem ez a 2-3 hónap. Nem baj,de akkor legalább normálisan megjönne minden hónapban...

50. Szilva88 (válaszként erre: 49. - Hotdog68)
2009. ápr. 27. 11:31
Szerintem mielőtt kidobnád menj el a nődokihoz és kérdezd meg az ő véleményét is,hiszen ő az orvos.
2009. ápr. 27. 10:17
Jó, hogy végigolvastalak titeket. A bajúsz kivételével nekem is minde előjöttek ezek a mellékhatások, csak nem tudtam, hogy a gyógyszer következménye. Azt hiszem kidobom a kukába az egészet, pedig baromi drágán adták.
2009. ápr. 27. 09:33
Én is ezt szedem és nem tudok rá semmi rosszat mondani,eddig semmi baj nem volt szerencsére.
2009. ápr. 27. 09:29
Tapasztalat a Mercilon-tablettáról?
2009. márc. 18. 18:11
Hát igen fő a biztonság!
2009. márc. 18. 15:21

Gondolom milyen rossz lehet.

Mi most gyógyszer mellett is védekezünk,mivel volt 2nap amikor nagyon erős hasmenésem volt.Ezért szerintem 1szem biztos "átszaladt" rajtam,biztosra akarunk menni.

2009. márc. 17. 20:02
Sajnos nekem nincs jó véleményem a Mercilonról!Első pár hétben eléggé szarul éreztem magam és sokáig megis volt,aztán pár napja megint szedem,sajnos nem jött meg, a papíron írják h folytassam,de ha következő alkalommal is elmarad akkor terhes vok :S (fiatal vok)gondolhatjátok nagyon örülök neki:(
43. Szilva88 (válaszként erre: 42. - Vadri81)
2009. febr. 19. 13:53
Sajnos,ez tényleg így van,szerencsére nem mindenhol.
42. Vadri81 (válaszként erre: 39. - Szilva88)
2009. febr. 17. 19:51

Igen. A helyzet az, hogy nem akarok minősíteni egyetlen orvost sem, de mennyivel könnyebb elintézni egy pácienst úgy, hogy nesze itt van 6 fajta, válassz, minthogy elküldjön egy vérvételre és mikor visszajössz, akkor is foglalkozzon veled.

Remélem, hogy én látom rosszul a helyzetet!

41. Szilva88 (válaszként erre: 40. - 6342d2631c)
2009. febr. 16. 11:51
Nekem nem is volt szerencsére sok pattanásom,de az a kevés így is kiszokott jönni,görcsölni előtte sokszor görcsöltem,de ha igen akkor nagyon,néha így is szoktam.
40. 6342d2631c (válaszként erre: 32. - Szilva88)
2009. febr. 16. 10:26
Igen,nálam is ez a helyzet.Viszont amióta szedem nem vagyok pattanásos és nincs irdatlan hasi görcsöm mint mikor nem szedtem.
2009. febr. 12. 12:10
Na ilyen nálam nem volt.Én úgy voltam vele,hogy ő az orvos neki kell tudni.
38. vkj77 (válaszként erre: 37. - Szilva88)
2009. febr. 12. 09:05
Elém rakott egy lapot,hogy válasszak.Meglepődtem,és mondtam neki,hogy ezt Doktor Úr tudja.Így írta fel ezt.Azt már nem tudom,hogy azért-e,mert a gyártóval szerződése volt.Bár becsületére váljék,árlista alapján választhattam volna.
37. Szilva88 (válaszként erre: 36. - Vadri81)
2009. febr. 12. 08:50
Engem csak megvizsgált,aztán csinált egy rákszűrést,majd felírta a bogyót.
2009. febr. 12. 00:14

Én már legalább négy éve szedem a Mercilont. SZerencsére minden okén működik. Úgy a libidó, mint minden más. Igazából nekem nagyon bejött, viszont a bajuszos történet eléggé megrémisztett. Egyébként azt gondolom és úgy is teszem, hogy két évente tartok egy fél év szünetet. Nem tudom, hogy így kell e, de legalább a lelkemet megnyugtatom, hogy biztos kürült a szervezetemből.

Ami szerintem még nagyon fontos, hogy az én nőgyógyászom kötelezően csináltatott a felírás előtt egy teljes vérképet, hogy megnézze, tényleg minden oké e és hogy melyik fogamzásgátló lesz a megfelelő. Ezt akkor is megtette, amikor szünetet tartottam és utána írta fel. Azt mondta, erre azért van szükség, mert változhattak dolgok és akkor már lehet, hogy nem a MErcilon az ideális számomra. Azt viszont sok nőtársamtól hallom, hogy a dolol, csak úgy találomra írják fel a gyógyszert. NEm tudom, hogy az én dokim miért csináltatta egész pontosan a vérképet (nem értek hozzá), de ezzel sikerült a sázmomra legideálisabb gyogyit felírnia. SZerintem, nem árt erre figyelni, mielőtt lkezdjük a gyogyi szedését.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook