Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vélemények a Mercilon fogamzásgátló tablettáról fórum

Vélemények a Mercilon fogamzásgátló tablettáról (beszélgetős fórum)


2009. jún. 1. 13:07

Sziasztok!


Én most kezdtem a második levél Mercilont,pont ma. Én is valahogy 7500 ft körül fizettem. Az első hónap nagyon szörnyű volt,mert egész hónapba véreztem. Nem rendes menstruációs vérzés volt,hanem csak egy pár csepp,de minden nap. Kicsit megviselt,mert így a szexuális életem is felborult. Mikor elkezdtem szedni utánaolvastam a neten és köztük volt a libidócsökkenés. Álmomba se gondoltam,hogy ez velem is megtörténhet,mert imádom a barátomat és sztem a szexuális életet nem tudja befolyásolni a gyógyszer,mert ha valakit szeretek akkor a szex is jó vele.

Azonban mióta szedem a gyógyszert viszont nem kívánom annyira a szexet. Lehet mert már ennyire bebeszéltem magamnak.

Kíváncsi leszek,hogy ebbe a hónapba mi fog történni,de ha hozzászokik a szervezetem a gyógyszerhez,akkor remélem ezek a tünetek elfognak majd múlni.

Sok sikert nektek hozzá,aztán ha úgy van,osszuk meg egymással a tapasztalatainkat:):P

94. 494309d1b9 (válaszként erre: 93. - B7bfd4f90e)
2009. jún. 1. 09:58

Szia!

Énis most kezdtem el a Mercilon vmivel több mint 1 hete. Ha jól emlékszem 7500 forint körül volt.

Viszont nekem is lenne egy kérdésem. A tabletta előtt a menzeszem kb 6-7 napig tartott de most már ez a 10. nap hogy megvan. Nem erős, éppenhogycsak van vmi, a legtöbben aztmondták ez normális. Volt valakinek esetleg hasonló tapasztalata? Vagy hívjam fel a dokimat? Rajtam egyébként ezen kívül csak a kedélyállapotváltozás jelentkezett de az elég erősen az első pár napban.

2009. jún. 1. 09:21

Sziasztok!Helló lányok!

Üdv mindenkinek! Végigolvastam a hozzászólásokat...hát elég vegyes...látszik, hogy mennyire különözünk egymástól...

"Jó", hogy találtam ezt a fórumot...Én mindig ellene voltam minden tablettának, de muszáj szednem... semmiképp nem vállalhatok több terhességet.

Éveken keresztül Femodent szedtem, nem volt vele semmi gondom - beállította a ciklusomat is - mely előtte mindig iszonyú rendszertelen volt...mikor abbahagytam - egy éve - megmaradt a rendszeres ciklusom (Úgy látszik tényleg beállította...). Most merészkedtem el a dokimhoz 1 1/2 év után, félve, hogy megkapom a letolásom - (13 éve ismerem...nagyon rendes, meg nagy szaktudású...engem is mindig laborvizsgálatokra küld, meg minden...)Szóval letolt, hogy nélküle abbahagytam, s miért, hisz az én állapotomban nem kockáztathatok...tudom, hogy igaza van, félek is a gyógyszerektől, de még jobban félnék egy abortusztól... csak bízom abban, hogy a rendszeres ellenőrzéssel talán érek valamit, ha a gyógyszermellékhatások miatt gond lenne...

Szóval: letolás, citológia, laborvizsgálat után azt mondta váltsunk, s térjünk át a Mercilonra...nekem azt mondta, hogy még alacsonyabb hormontartalmú, mint a Femoden volt, pedig már azt is annak mondta...s azzal nem volt gondom...három hónap múlva pedig menjek vissza...nyilván, ha gond van előbb.

Bocs, hogy ilyen hosszúra nyújtottam... az lenne a kérdésem, mennyibe is kerül ez a "szar"? már a Femoden is rohadt drága volt (a háromhavi adag 2 éve 5000 Ft felett volt), gondolom ez még drágább...s még libidócsökkenés is? Ne már!

92. Szilva88 (válaszként erre: 90. - Bekecsivadvirag)
2009. máj. 27. 20:39

Köszi!Hát én is nagyon remélem,hogy semmi komoly!Majd írok,hogy mit mondott a doki.Kicsit fura ilyet mondani,de már alig várom,hogy menjek dokihoz,még szerencse,hogy Párom eljön velem,most nem tudnék egyedül menni.

Olyan édes volt,délután hozott nekem jégkrémet,hogy jobb legyen a kedvem.

2009. máj. 27. 20:35
nagyon magas hormontartalmú, nekem fájt a lábam tőle
90. bekecsivadvirag (válaszként erre: 89. - Szilva88)
2009. máj. 27. 20:32
Hát remélem semmi komoly nincs,csak valamiért bedadrizott a szervezeted. Én szorítok neked és ha úgy van,akkor nyugodtan írj. Majd gondolok Rád!
2009. máj. 27. 18:52

Azóta minden rendben van,11-én lesz egy éve,hogy szedem.

Kedden viszont megyek nődokihoz,mert múlthét hétfőn volt pár csepp vér,aztán valami barnás izé,utána pénteken megjött(akkor kellett)hétfőre el is múlt(ezt egy kicsit fúrcsáltam,mert tovább szokott meglenni),aztán kedd reggel megint elkezdődött eza pár csepp vér dolog.Már teljesen padlón vagyok,mert nem tudom mitől van,kivagyok borulva teljesen.Reménykedtem,hogy péntekre kapok időpontot,de csak kedd lett belőle.Mondtam Páromnak,hogy én addig megőrülök.

2009. máj. 27. 13:11
Köszönöm a válaszokat. Neked Szilvi azóta minden ok a gyógyszerrel?
2009. máj. 27. 12:18
Én már 10 éve szedem,eleinte hányingerem volt tőle,aztán megszokta a szervezetem.2-SZER áttértem másik fajtára,mert hamarabb elkezdtem vérezni mint ahogy kellett volna,de pár hónap után visszatértem rá,mert nekem ez vál be.
86. Szilva88 (válaszként erre: 84. - Bekecsivadvirag)
2009. máj. 27. 11:09

Szia!

Nekem az első hónapban volt ilyen csipp-csepp vérzésem,és a 4.gyógyszermentes napon jött meg.

2009. máj. 26. 22:19

köszönöm a választ!

nekem a nőgyógyász azt mondta hogy 3 hónap a türelmi idő, amig a szervezet megszokja a gyógyszert, addig lehet közit vérzés, meg mindenféle ilyen zavar.

2009. máj. 26. 20:27

Sziasztok!


Én egy hónapja szedem a Mercilont,vagyis vasárnap fogyott el. Most épp a 7 napos szünetet tartom,de még mindig nem jött meg és a gyógyszer szedése alatt, egy két nap kivételével mindig volt egy kis minimális vérzésem. Szerintem ez természetes,hogy első levél után nem jön meg pontosan,de ha valakinek vannak ilyen tapasztalatai,hogy pl. szedés közbe vérzett,vagy feszült a melle,akkor az légyszi válaszoljon már!

Vagy szterintetek is normális? És meddig tarthat ez? Ne keressem meg a dokimat?

Előre is köszönöm a választ,válaszokat!

83. Szilva88 (válaszként erre: 82. - 2100921d8c)
2009. máj. 25. 12:59

Szia!

Mi nem bíztuk a véletlenre amikor elkezdtem szedni a bogyót,az első hónapban még a gyógyszer mellett is védekeztünk biztos ami biztos alapon.A második kérdésedre a válasz:a gyógyszermentes napokon("amikor szünetet tartok")védett vagy az tuti.

2009. máj. 24. 19:37
sziasztok. először is azt szeretném kérdezni, hogy tényleg egy nap után védett vagyok ha mercilont szedek? másodszor pedig, amikor szünetet tartok, de még nincs vérzés, illetve szünet után rögtön védett vagyok? ezt nem teljesen értem. én még nem kezdtem el szedni, m a nőgyógyász azt mondta h csak a menstruáció első napján szabad, viszont nem vizsgált ki, csak azt mondta h próbáljuk meg ezt először.
81. pemete (válaszként erre: 80. - D94544bae9)
2009. máj. 19. 10:31
Remélem beválik! sok sikert:)
80. d94544bae9 (válaszként erre: 79. - Pemete)
2009. máj. 13. 14:05

Akkor Te is mellé nyúltál ezekkel a tablettákkal, meg ahogy olvasom minden más fajta módszerrel is(gyűrű, injekció, pharmatex).:(

Anyukám a pharmatex hüvelytablettás módszert alkalmazza, neki eddig bevált, nem esett teherbe! Azért én inkább ezzel nem próbálkozom! Egyenlőre még nincs meg a megfelelő anyagi háttér egy kisbabához(pedig jó lenne), DE a megfelelő férfit már megtaláltam! :)

Megpróbálom a gyűrűt, aztán meglátom, beválik e, ha nem marad a megszakítást, mert az óvszert utálom! :s

79. pemete (válaszként erre: 78. - D94544bae9)
2009. máj. 13. 13:20

Nekem a mercilon okozott libidócsökkenést, a yadinetól szőrösödtem, a lindynette-től 1 év alatt 20 kilót híztam, a hüvelygyűrűt is próbáltam nekem nagyon nem jött be, alig tudtam felrakni, mert túl nagy volt, aztán próbálkoztunk a pharmatex hüvelytablettával, terhes maradtam, szülés után kipróbáltam az injekciót, annak durva mellékhatásai vannak, pl áttöréses vérzés, csontritkulás, nehezen visszatérő fogamzókészség, stb. Azt hiszem mást nem próbáltam, mert itt megelégeltem a dolgot, így maradt az óvszer, meg a megszakítás.

A hüvelygyűrűt szerintem kipróbálhatnád, az nagyon sok mindenkinek bejön. A pharmatexes cuccokat nem ajánlom, mert azoknál 14% a teherbeesés lehetősége, pont tegnap olvastam. Remélem találsz valami jót! szólj ha megtudsz valami újdonságot, hátha nekem is jó lesz:)

78. d94544bae9 (válaszként erre: 77. - Pemete)
2009. máj. 13. 12:41

Leírom még egyszer:

-az első volt a Harmonet, ezt 16 évesen kezdtem el szedni és kb. 20 voltam mikor abba hagytam! Az ok, amiért elkezdtem, hogy a menstruációm első napján iszonyatosan görcsöltem, hánytam! Amiért abbahagytam, hogy vége lett a kapcsolatomnak és mert szünetet akartam tartani! Ezzel nem voltak különösebb problémáim, legalább is, nem hittem, hogy a gyógyszertől lehetnek! Most már tudom, hogy a libidó csökkenés(egyáltalán nem kívántam a szexet), az állandóan kiújuló gombás fertőzés, ettől volt! Ennél kb. ennyi!

- a második gyógyszer a Lindynette20 volt, amitől közti vérzésem volt, ezt nem tudom pontosan meddig szedhettem, de két-három hónapnál nem tovább!

- a harmadik a milligest, ettől azt hittem szétt durrannak a melleim, annyira fájtak, ezt kb. 4 hónapig szedtem és abba hagytam!

- a negyedik meg ugye a mercilon, aminek már leírtam a hatását: mellfeszülés, közti vérzés, fáradság, izomfájdalom, zsibbadás! Úgyhogy ennek is véget vettem, másfél hónap után! :s

Így röviden ennyi! Úgy látszik, nem találták még fel a nekem való tablettát és az igazat megvallva nem is akarok már tovább kísérletezgetni, nagyon is elégvolt ez a négy!

Mindegyik szedése között volt kisebb nagyobb szünet! Fél év minimum!

Marad a megszakításos módszer továbbra is, azt hiszem! Vagy esetleg megpróbálkozom a gyűrűvel! Nem tudom!

Tanács esetleg?

77. pemete
2009. máj. 13. 12:12

Egyébként mik a terveid? Most váltasz egy másik bogyóra? Vagy kipróbálsz valami mást?

Miket szedtél eddig?

76. d94544bae9 (válaszként erre: 75. - Pemete)
2009. máj. 13. 12:09
Úgy legyen! :)
75. pemete
2009. máj. 13. 10:48

Attól, hogy abbahagyod biztos nem lesz semmi bajod, csak nyugi:) Ne idegeskedj.

Van annyiféle módszer, ami esetleg még beválhat. Mondjuk nekem egyik se vált be, de neked még bejöhet valamelyik:)

74. d94544bae9 (válaszként erre: 73. - Pemete)
2009. máj. 13. 10:21

Remélem, hogy semmi nem lesz emiatt! Meg is vagyok ijedve, mert olvastam itt olyan szörnyűségeket! Májfoltokról, pattanásokról, stb...A rendszertelen menstruáció, már a legkevesebb, ahhoz hozzá szoktam, amíg nem szedtem, arra csak lesz vmi más megoldás!

Megelégeltem, hogy mindig, van valami bajom tőlük!

Az első hónapban még semmi, a közti vérzésen kívül, de ebben a másodikban, fáradékony lettem, a közti vérzésem ugyan úgy megint jelentkezett, emellett a mellem is fájt, néha zsibbadtak a végtagjaim és a torna is nehezen ment, alig bírtam, tök gyengék lettek a végtagjaim!

Talán két hónap alatt még nem szokott annyira hozzá a szervezetem, hogy most az abbahagyástól legyenek bajaim! :(

73. pemete (válaszként erre: 71. - D94544bae9)
2009. máj. 13. 09:59
Hát azért a levelet amit elkezdtél azt már végigszedhetted volna. De nem hiszem, hog bármi bajod lenne ettől, max egy kicsit most összezavarodik a szervezeted, és nem úgy fog megjönni ahogy szokott.
72. pemete (válaszként erre: 70. - SReni24)
2009. máj. 13. 09:58
Biztosan ugyanaz, csak más lett a csomagolás.
2009. máj. 13. 09:46

Szerintetek nem baj, hogy egyik napról a másikra abba hagytam?

Még a második levéllel se szedtem be!

2009. máj. 12. 18:07

Sziasztok!


Én legalább 3 éve nem szedem a mercilont. Most újra felírattam és kiváltottam, de megzavart a doboza. Most rózsaszín-fehér a doboz színe. Mikor változott meg?Remélem ez olyan mint amilyet szedtem. Tud veleki segíteni?

2009. máj. 12. 12:32
Mától abba hagyom, úgy döntöttem, mindenféle bajaim lettek tőle! :s :(
68. d94544bae9 (válaszként erre: 67. - Bebababa66)
2009. máj. 10. 17:06

Szia!

Én úgy tudom, hogy legalább 3 hónapos szünet a javasolt!

2009. máj. 10. 16:35

Sziasztok!

Most hagytam abba a Mercilont(2 levél megmaradt,ha érdekelne valakit).Mennyi szünetet érdemes tartani mielőtt más fogamzásgátlót(Gracial) kezdek el szedni? Elég régóta szedtem, ezért akarom kicsit pihentetni a szervezetem. Köszi!

66. Szilva88 (válaszként erre: 65. - C82ca0b957)
2009. máj. 9. 14:41

Szia!

Hát igen elég sokszor csak 1 alkalom.De az a kicsi esély is sokszor pont elég.Nővérem az első baba után spirált rakatott fel,annál is kicsi az esély,hogy teherbe esik,hát neki sikerült,rádásul nem is merte megtartani a babát,mert előtte volt röntgenen és ugyebár oda nem lehet terhesen menni a káros hatásai miatt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook