Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vélemények a Mercilon fogamzásgátló tablettáról fórum

Vélemények a Mercilon fogamzásgátló tablettáról (beszélgetős fórum)


125. aa8675
2009. júl. 21. 18:07
Vasárnap írtam, hogy a mercilon szedése óta vérezgetek. 2 napja palástfű teát iszom (napi 3-4 alkalommal)aminek vérzéscsillapító hatása van, és különböző nőgyogyis problémákra is kíváló. Jelentem, ma egész nap már csak barna váladékozás van/volt. Úgy érzem holnap-holnaputánra már minden a régi lesz. Ha valakinek ilyen gondja van próbálja meg, hátha neki is segít.
124. Szilva88 (válaszként erre: 121. - Bekecsivadvirag)
2009. júl. 19. 19:27
Majd utána nézek.És,ha tényleg sokkal olcsóbb,szerintem megpróbálok úgy rendelni.
123. Szilva88 (válaszként erre: 122. - Aa8675)
2009. júl. 19. 19:26

Szia!

Nem "törvényszerű",de elég nagy arra az esély,hogy az első hónapban el kell majd neked is viselni ezt a dolgot;remélen nem így lesz,de ha igen,akkor:Kitarás!

Amikor elkezdtem szedni reménykedtem benne,hogy nem lesz semmi mellékhatása.Amikor jelentkezett ez a "pár csepp vér"tünet egész hónapban,akkor nagyon elkeseredtem,mert a tájékoztató,úgy írta,hogy akár az első 3 hónapban is lehet ez.De szerencsére nem tartott csak 1hónapig,de bőven elég volt az is.

Minden esetre kitartás!!!:o)

122. aa8675
2009. júl. 19. 18:56

Sziasztok,

7 nappal ezelőtt (a mensi 1. napján) kezdtem el szedni a mercilont. Korábban 4-5 napig tartott a vérzésem, de most még (a 7. napon is) vérzek, ill. vérezgetek, nagyon enyhe hasfájással. Elolvastam a teljes fórumot, és látom másnak is van/volt ilyen jellegű gondja. Most imádkozom, hogy azért pár nap múlva elmúljon. Mit gondoltok van rá esély, hogy elmúlik pár nap múlva, vagy "törvényszerű", hogy az első hónap minden napján lesz pár csepp vér?

Előre is köszönöm a válaszokat.

2009. júl. 19. 14:29
Én se néztem a neten,csak a barátom szólt,hogy ott lényegesen olcsóbb a 3 havi gyógyszer.
2009. júl. 17. 10:02

Szia!

Én kedden váltottam ki 7320ft-ba került.Nem tudom a neten még nem néztem,hogy mennyibe kerül,vagy hogyan lehet.

2009. júl. 17. 08:45

Halihó!


Tegnap váltottam ki a második dobozzal a Mercilont és 7600 Ft volt.

Azt szeretném megkérdezni,hogy ti mennyiért szoktátok venni?

Meg mi lehet a különbség ha a neten rendelem meg? Mivel ott lényegesebben olcsóbb...

118. Sophia923 (válaszként erre: 116. - Angyalka777)
2009. júl. 14. 11:26

Szia!


Én nemsokára befejezem az első levelet és már kezdenek elmúlni a mellékhatásaim.

Volt rendszeres hasgörcs, de nem erős és csak hirtelen mozdulatoknál. Nem volt vészes.

Illetve hasmenésem volt, de az is elmúlt már.

Plusz hát a pár csepp vér, ami igen idegesítő, de nekem már az is elmúlt.


De szerintem mindenkinék mások a tünetek. Nagyon egyéntől függ.


És szerintem ne kockáztassatok. A legbiztonságosabb ha az első hónapban végig használtok mást is, de ha nagyon nem megy akkor is szerinte minimum 2 hét. :)

117. Szilva88 (válaszként erre: 116. - Angyalka777)
2009. júl. 13. 16:39

Szia!

Émelygés nálam nem volt szerencsére,de az első hónapban minden nap volt pár csepp vér,ami szinte elviselhetetlen volt(mint írtuk már többen).Mi biztosra akartunk menni és az első hónapban még más módon is védekeztünk(igaz a papírja,azt írja,hogy az első szem után már véd,de ami azt illeti elég hihetetlenül hangzik).Szerinte olvasgasd el a hozzászólásokat,úgy mások tapasztalatait is megismerheted.

2009. júl. 13. 12:06

Sziasztok!


Régebben szedtem fogamzásgátlót ( Yadine) ami nekem nem vállt be, ezért jó ideje abbahagytam és nem szedtem semmit. 2 hete az orvosom javasolta, hogy szedjek Mercilont. 2 napja kezdtem el szedni. Az lenne a kérdésem, hogy volt e valakinek az első időszakban émelygése tőle. Milyen egyéb tapasztalt mellékhatások várhatóak a szedés közben (a tájékoztatón szereplők között egyik sem jelentkezett nálam). Mennyi idő után nyújt teljes biztonságot a tabletta, amikor is már nem kell más fogamzásgátló módszert használni?

Köszönöm a válaszokat!

115. Szilva88 (válaszként erre: 113. - Sophia923)
2009. júl. 10. 09:32
7nap szünet és a 8.napon veszed be az első szemet és a gyógyszermentes napokon is véd.
2009. júl. 9. 22:20

Sziasztok!


Végigolvastam én is, milyen tapasztalataitok vannak a Mercilonnal kapcsolatosan.

Én is ezt szedem már éve óta. Volt, mikor az orvosom javaslatára áttértem másra, de az nem volt jó. A Mercilonra viszont nekem semmi panaszom nincs. Míg nem szedtem gyógyszer elég fájdalmas volt az első napom...azóta ez elmúlt szerencsére, és rendszeresen megjön.

A hormontartalma miatt sem aggódok, mert ezek már tényleg alacsony hormontartalmú gyógyszerek.

De persze egy vérvétel nem árt bizonyos időközönként...hopp, oda nekem is kell menni. :)

Az ára viszont húzós...szerintem is!

113. Sophia923 (válaszként erre: 112. - Szilva88)
2009. júl. 9. 21:02

Köszi a biztatást. Nagyon remélem, hogy csak az első hónapom ilyen, mert nem bírnám elviselni túl sokáig... Hihetetlen idegesítő.


Egyébként még egy kérdés. Ugye egy levél után jön 7-8 nap szünet. Abban az időben is védett vagyok?

112. Szilva88 (válaszként erre: 111. - Sophia923)
2009. júl. 9. 13:00

Szia!

Tapasztalatból tudom,hogy milyen kellemetlen és zavaró az a pár csepp vér,nekem is volt ilyen az első hónapban.De szerencsére a második hónapban már nem volt.Neked is elfog múlni biztos!A hasfájás az nem tudom mitől lehet ilyesmit nem tapasztaltam.

De fel a fejjel!!!:o)

2009. júl. 9. 09:13

Sziasztok!

Végigolvastam az egész fórumot és eléggé megijedtem...

Én lassan két hete szedem a Mercilont. És szükségem lenne egy kis megnyugtatásra.

Mióta elkezdtem pontosan 12 napja, azóta még mindig megvan a vérzésem, persze csak pár csepp, de akkor is. Elég zavaró.

Plusz folyamatosan vannak kisebb hasfájásaim pár pillanatra, mondjuk amíg felállok, de nem tudom, hogy ez a gyógyszertől van e, mivel közben volt lázam és hasmenésem is párszor, ami lehet valami betegségtől.


Kérlek segítsetek, hogy mire számíthatok. És ez el fog e múlni?


Köszönöm

110. Stripy (válaszként erre: 87. - D3b95f45ba)
2009. júl. 4. 06:44

Sziasztok!


En is mar 9 eve szedem a Mercilont.De most elolvasva a forumot elgondolkodtat par dolog...pl a libido dolog...en is eszrevettem,de biztos h ezert lanyok?Vagy csak oregszem?:)

Viki te hagytal szunetet?Es ha igen,nem volt problemad?Mert en 2szer csinaltam 2 honapos szunetet es mind2szer plussz 5 kilot felszedtem.De nem vagyok 100%ig biztos h ez az oka...Bar egy ismerosom is mondta h a fogamzasgatlo abbahagyasa utan szedett fel 15 kilot...:(((

109. Szilva88 (válaszként erre: 108. - Csipetke77)
2009. jún. 28. 19:10

Szia!

Ez elég szörnyen hangzik.De hátha a 3.jó lesz.Elméletileg "Három a magyar igazság!".REmélem az majd beválik!!!

2009. jún. 28. 18:12
sziasztok. Hát én kivagyok =/ Elsőre az orvosom felirt Belara-t. szörnyű volt. folyton megjött közbe utána elötte, mindig. :( Jó, gondoltam mégegy proba valami mást. Felirt nekem Mercilont, hogy az gyengébb. Ettöl ugyanugy állok most jelenleg. Vagyis, fogytam 10kg-t,igaz a fájdalmak megszüntek és a pattanásosság is de fogytam és megjön folyton:S Azthiszem most belevágk egy harmadikba. Az utolsóba. Nagyon jólenne ez a gyógyszeres megoldás, de ugyérzem nekem ez nemmegy, és nagyon elszomorít:(
2009. jún. 25. 16:34

Szia!

Ennek örülök!Én is mint mondtam korábban,nekem is az első hónap húzós volt,de én is inkább vártam és megérte:)Már 13hónapja szedem.

2009. jún. 24. 17:28

Sziasztok!

Pár napja kezdtem el a 2. levelet a mercilonból. Az első hónap nemvolt túl kellemes mint azt régebben írtam de most a második hónapban úgynézki minden mellékhatás elmúlt. Én úgyvoltam vele hogy kivárom az első hónapot mert a megszokáshoz idő kell. Hálistennek gy néz ki beválik...

2009. jún. 20. 18:34

Sziasztok!


Én 2 hétig szedtem ezt a tablettát és rajtam minden mellékhatás kijött (folyamatosan megvolt a menstruációm és amikor abbahagytam még 1 hétig megvolt, mondjuk nem sok, de akkor is!, sokszor fájt a fejem, állandóan éhes voltam, híztam is 2 kilót, tiszta pattanásos lett a hátam, "idegbeteg" voltam) Én magamtól abbahagytam, dokinál azóta nem voltam, mert nincs megint 7000 ft-om új gyógyszerre!

Szülés után szedtem a cerazettet, attól semmi bajom nem volt! De az is drága........

104. Szilva88 (válaszként erre: 103. - Bekecsivadvirag)
2009. jún. 18. 09:50

Szia!

Egyet értek veled az első hónapban nekem is volt mellekhatása,de nem hagytam abba a szedését;Párom is mondta,hogy "kitartás biztos elfog múlni".És így is lett.A hangulatváltozás nálam menstruáció előtt szokott lenni;érzékeny vagyok,szinte mindenért bőgök stb. és ehhez hasonlók.De én mirlőtt abba hagytam volna megkérdeztem volna a dokit,hogy neki mi a véleménye.

103. bekecsivadvirag (válaszként erre: 102. - Bonnie91)
2009. jún. 17. 20:11

Szia!


Azt nem tudom,hogy mennyi idő után fog elmúlni,de hallottam már ismerőseimtől,hogy nekik is előfordult ilyen az első hónapban,de utána ahogy beállt elmúlt. De azért beszéld meg a dokiddal szerintem.

Első hónapban amúgy nekem is voltak gondok,de most a másodiktól ezek elmúltak. Néha még van egy kis hangulatváltozásom,de az kinek nincs:)

2009. jún. 17. 16:35
ha esetleg volt valaki hasonló helyzetben, meg tudná mondani h a gyógyszer abbahagyása után mennyivel mullott el a vérzés? köszi
2009. jún. 17. 16:34
Sziasztok! majdnem két hete kezdtem el szedni ezt a tablettál, de ma abbahagytam. ugyanis azóta nem mulott el a menstruációm, görcsöltem és minden nap szinte össze vesztem valakivel. remélem most h abbahagytam igy a 13ik gyógyszer után már vége lesz ennek az egésznek. nagyon megbántam hogy.
2009. jún. 3. 12:23
Kösz lányok...hát nem túl szívderítő amiket írtok...kb. másfél hét múlva kell elkezdenem...ezek után...szedett közületek valaki Femodent?
2009. jún. 2. 10:48

Sziasztok!


2,5 évig szedtem a Mercilont, és az elején nem is volt vele bajom. 2 év után sűrűn voltak hangulatváltozásaim, és úgy döntöttem abbahagyom.

Szeptemberben abbahagytam, és a hangulatváltozások megszűntek, de azóta összesen 3szor menstruáltam. Voltam nőgyógyásznál is, aki azt mondta, hogy kezdjek el szedni egy másik fog.gátlót. Abba nem mentem bele, mert féltem a mellékhatásaitól, és nem azért hagytam abba, hogy egy másikat kezdjek el szedni. De júliusban muszáj lesz elmennem újra, mert nem normális dolog.


Ha valakinek volt hasolnó problámája, légyszi írjatok.


Köszönöm!

98. Szilva88 (válaszként erre: 95. - Bekecsivadvirag)
2009. jún. 1. 18:07

Szia!

Ezzel én is így voltam.Az első hónapban,de már minden rendben van.De holnap kiderül,hogy tényleg rendben van-e minden,mert megyek a nődokihoz;várom is meg nem is kicsit félek nehogy találjon valamit.

97. Szilva88 (válaszként erre: 94. - 494309d1b9)
2009. jún. 1. 18:05

Szia!

Mielőtt elkezdtem volna szedni a bogyót 6-7nap volt nekem is mostmár ez lecsökkent 4-5napra.Az első hónapban nekem is volt ehhez hasonló minden nap pár csepp.

2009. jún. 1. 13:44

Nekem csak ez a kedélyállapot változás okozott gondot bár nemolvastam h többen panaszkodtak volna erről. De a doki aztmondta ez is benne van a pakliban, a tájékoztatóban is olvashtaó....Na de ennyire? Volt hogy olyan letargia tört rám hogy sírógörcsöt kaptam és a legkisebb apróságon is felhúztam magam. Hálistennek ez már elmúlt legalábbis az elmúlt 2-3 napban már nem tapasztaltam.

Arra számítottam hogy közti vérzés lesz ezt mondta is az orvos de arra h egyfolytában....remélem azért nekem nem tart ki az egész hónapban. Nekem mondjuk ez az első fogamzásgátlóm, előtte nem szedtem még tablettát. Nyilván idő kell hogy hozzászokjon a szervezetem ez meg nem megy pikk-pakk. Néha idegesítő a dolog de végülis megéri.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook