Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vélemények a Mercilon fogamzásgátló tablettáról fórum

Vélemények a Mercilon fogamzásgátló tablettáról (beszélgetős fórum)


2009. aug. 7. 11:00
Szia Zitty! De jó, találtam egy embert aki ugyan abban a bajban van /volt, mint én! És végül h sikerült elmenned? vagyis akkor mentél el amikor már nem gumival csináltátok? Köszi előre is a válaszos! B
154. SReni24 (válaszként erre: 153. - Angyalka777)
2009. aug. 6. 19:15

Szia.

Nekem is volt cisztám a bal petefészkemen kívül. Én nem vettem észre, nem is fájt, nem adott gyógyszert, magától elmúlt. Arra már nem emlékszem hogy mennyi idő alatt. Nem lehet hogy azért görcsöltél mert megjött? A gyógyszertől majd ez is elmúlik. Észre sem veszed majd hogy megjön. Az is változni fog hogy kevesebb lesz és jóval rövidebb ideig tart.

A barna folyás szerintem normális, mert nekem is volt az első két levél között. Nekem a második levél+menszesz után elmúlt. De én akárhányszor elkezdem szedni a gyógyszert szüneteltetés után, mindig van ilyen folyásom.Úgyhogy nyugi normális.

2009. aug. 6. 18:27

Sziasztok!!


Jó, hogy megtaláltam ezt a topicot!

Szeretnék tanácsot kérni! Voltam egy hónapja nőgyógyásznál, mert alhasi fájdalmaim voltak. Egy összeesett cisztát talált a bal petefészkemen kívül. Más minden rendben volt, citológia, meg minden. Felít fogamzás gátlót. Mercilont.

Elkezdtem szedni, a mensen után végig bana folyásom volt. Most tatok a 7 napos szünetben, és a menzeszem ami eddig 4-5 napos volt, most csak kettőre csökkent és nagyon kevés vé volt. Nem tudom, hogy ez normális e?

Olvastam, hogy valakinek itt a fórumban is volt cisztája, ami érzékeny lett. Úgy vettem észre, hogy peteérésnél begörcsöl én konkrétan 1 napig csa feküdtem otthon, olyan szarul voltam. Az orvos azt tanácsolta, hogy szedjek fájdalomcsillapítót, mivel a ciszta össze van esve, majd távozik pár menzesz után. Van erre valami megoldás, hogy havonta ne keljen magam fájdalomcsillapítókkal tömni?


Köszönöm a válaszokat előre is!

152. meric
2009. aug. 6. 11:31

Sziasztok!


Szerintetek a Mercilon-nak lehet émelygés a mellékhatása?

Köszönöm szépen!

151. SReni24
2009. aug. 5. 20:04

Sziasztok!

Segítség kellene nekem. Kisebb megszakításokkal majd 4 évig szedtem a mercilont. Most három hónapja újra szedem. Meg vagyok vele elégedve. Olyat még nem csináltam viszont, hogy tovább szedjem a gyógyszert mint 21 nap. Most azt tervezem, hogy nem hagyok szünetet, és amint elfogy a levél, szedem is a következő. Utánna akarok visszaállni a normális ütemre. Az okom annyi, hogy nyaralni megyek és nem akarok úgy fürcsizni h megvan, mert az macerás. Előre is köszi

150. 263d7f38d1 (válaszként erre: 149. - Eprecske00)
2009. aug. 5. 19:10

Én is kiváncsi voltam, amikor elkezdtem fogigátlót szedni, hogy milyen lesz gumi nélkül. De én igazából nem éreztem nagy különbséget és most sem érzek. Kényelmesebb az biztos, mert nem kell megszakítani a "játékot".:)

Egyébként én is ugyanúgy vagyok/voltam mint te: csak 3 hónap után mentem el először.

2009. aug. 5. 17:19

Szerintem sem véd az első szem után, nah de mind1 lassan befejezem az első levelet:) És remélem jó lesz VÉGRE gum. nélkül Utálom! Nektek nincs az h alig éreztek vmit!

Én még sose mentem el pedig már 3 hónapja nemi életet élek! És sztem nem csak bennem van a hiba hanem a pasimba is aki 10 perc után azt mondja h állj, mert különben elélvez!

148. Szilva88 (válaszként erre: 145. - Eprecske00)
2009. aug. 5. 16:34

Szia!

Pedig reménykedtem hátha megismerek egy "újabb" '88-ast,de akkor értem.Én erről még nem hallottam,hogy csak a 2.levél után hat.Akiktől én kérdeztem,ők is azt mondták,hogy már az első levél után véd.Azt viszon hülyeségnek találom,hogy azt írja a tájékoztató,hogy már az első szem után védelmet nyújt.

2009. aug. 5. 13:49
Értem köszönöm!
146. 494309d1b9 (válaszként erre: 145. - Eprecske00)
2009. aug. 5. 10:30
Az első levél után már biztos véd. De állítólag az előtt is bár ahogy olvastam legtöbben kivártuk azt az 1 hónapot a biztonság kedvéért.
2009. aug. 5. 10:18

Szia! Nem vagyok 88 as!De 18 éven aluliak nem regizhetnék, azért írtam magam 88 nak Soory:D!

Köszönöm a válaszokat! ;) Megnyugodtam !

Amúgy én azt hallottam a második levél után hat csak a gyógyszer, ez így van ? Vagy csak azért mondják mert mondják...?

2009. aug. 5. 10:14

Sziasztok!

Nemtudom van e vkinek hasonló tapasztalata a helyzet az h szedtem a Mercilont 3 hónapig de kijöttem külföldre...nem váltottam ki újabb gyógyszert mert úgyvolt h jó ideig ittmaradok de mégis haza kell mennem hónap végén. Így egy hónap kiesik. A kérdésem h ha hazamegyek és megint elmegyek a dokihoz felírja nekem azonnal vagy muszáj szünetet tartanom amég újra elkezdem szedni?

2009. aug. 4. 15:50
De csak most nézem,hogy te is '88-as vagy Eprecske00.Melyik hónapban születtél?
142. Szilva88 (válaszként erre: 141. - Eprecske00)
2009. aug. 4. 15:49

Szia!

Szerintem az "természetes",hogy még vérzel,ugyanis ez az egyik(kellemetlen)mellékhatása a bogyónak.Szerintem semmi probléma nincs,nekem is volt ilyen az első hónapban.Mi csak a második levél elkezdése után nem védekeztünk mással.

2009. aug. 3. 19:16
Sziasztok! Fontos kérdésem lenne! Még sosem szedtem fogamzásgátló tab. kb most tartok a 2-ik hétnél! Menstruációm első napjától szedem a gyógyszert 23-án jött meg és kb tartott egy hétig majd kimaradt 1-2 nap és most újabb vérzésem van! De ez már nem olyan mint szokott mert másabb(kevés..)! Ez természetes dolog? Mit tegyek? Ugye nincs semmi probléma? És még kell védekeznem? (Eddig még minden közösülésnél védekeztünk! Köszi! B.
140. Szilva88 (válaszként erre: 139. - 263d7f38d1)
2009. aug. 3. 17:44
Ha ő mondta,akkor csak úgy lesz,remélem.
139. 263d7f38d1 (válaszként erre: 138. - Szilva88)
2009. aug. 3. 16:32
Kérdeztem és azt mondta nem lesz baj. Sőt azt is mondta, jobb így mert ha szünetet hagyok akkor "baj lehet". Ezt gondolom arra értette hogy terhes lehetek ha nem figyelek oda.
138. Szilva88 (válaszként erre: 137. - 263d7f38d1)
2009. aug. 3. 06:30

Szia!

Nem tudom,ezt talán a dokitól kellett volna megkérdezni.De megvan az esélye,hogy ígyis-úgy is lesz melléhatása.

2009. aug. 2. 18:00

Sziaaztok!

Én most fogok Mercilonra váltani a köv hónapban. Jelenleg Belara-t szedek, de még 7 hónap után sem állította be pontosan a cilklusomat és elegem lett abból, hogy a szünet előtt már megjött szinte minden alkalommal.

Kérdésem: a doki azt mondta a 7 napos szünet után ugyanúgy folytassam a tabi szedést, csak a Mercilonnal. Lehetnek mellékhatások ha így térek át és nem tartok pár hónapos szünetet?

136. 42606d03e3 (válaszként erre: 5. - Pemete)
2009. aug. 1. 17:54

Sziasztok,


Én is sok féle gyógyszert szedtem már. (Tri regol, Mercilon, Diane 35, utoljára pedig Novynette) Nem is gondoltam volna, hogy a gyógyszer mellékhatása lehet a libidó csökkenése. Mert nálam az utóbbi időben jelentkezett az, hogy egyáltalán nem kívántam a sexet. Most, hogy 3 hónapja már nem szedem, kezd visszatérni a vágy is:)

2009. aug. 1. 17:50

Szia!

Sajna nincs:O(

134. Szilva88 (válaszként erre: 133. - Aa8675)
2009. júl. 30. 13:11

Szia!

Szerencsére a bogyó szedése előtt is csak nagyon ritkán görcsöltem(kb.egy évben 3-4alkalommal);inkább az jellemző,hogy 5-6esetleg 7nappal a mensi előtt elkezdenek feszülni a melleim,megkeményednek és ilyenkor érzékenyek,de negyon,de ilyen is volt a bogyó szedése előtt.Az első levél után,1nappal volt rövidebb,de már most a régi 7nap helyett,csak 4esetleg 5nap,de az 5.napon csak pár csepp vér szokott lenni,ha addig kitart.Végülis csak a hossza lett rövidebb,minden más maradt a régi.

133. aa8675 (válaszként erre: 132. - Szilva88)
2009. júl. 29. 16:44

Szia,

És a mensi már az első levél beszedése után is érezhetőbben light-osabb (rövidebb, gyengébb, görcsmentesebb)? Remélem igen.

Előre is köszönöm a válaszodat :o)

132. Szilva88 (válaszként erre: 131. - Aa8675)
2009. júl. 27. 15:35

Szia!

A tájékoztató tényleg azt írja.Nekem a 4.napon szokott megjönni.

131. aa8675
2009. júl. 25. 13:31

Sziasztok,

Annyi kérdésem lenne még, hogy az első levél abbahagyása után hányadik napon jön meg a mensi? Ha jól emlékszem a tájékoztatóban azt írták, hogy a 2. vagy 3. napon?

Előre is köszönöm a válaszokat.

130. Szilva88 (válaszként erre: 129. - Vevi79)
2009. júl. 23. 16:40

Szia!

Nekem nem csináltak vérvizsgálatot,csak simán felírta a doki.Komolyabb mellékhatás,csak az első hónapban volt.Libidócsökkenés szerencsére nem volt,olyan viszont volt,vagyis szokott lenni néha,hogy menses előtt kicsit érzékenyebb vagyok,esetleg ingerlékenyebb,de az a bogyó szedése előtt is volt.

129. Vevi79
2009. júl. 23. 16:03

Sziasztok!

Én kb. 10 évig szedtem a Mercilon tablettát. Az orvosom vérvizsgálat után írta fel, de utána egyszer sem küldött el újabb vérvizsgálatra, sem szünetet nem rendelt el. Tavaly ősszel új orvoshoz mentem, aki azonnal kérte, hogy hagyjam abba a szedését egy ideig. December óta nem szedem.

A Mercilon mellékhatásai közé mindenképpen a libidócsökkenést írnám, amíg abba nem hagytam a szedést, azt hittem, én így vagyok "normális". Most minden sokkal és többször jobb! :)

A hangulatváltozást általában a menses előtti napon éreztem igazán, mindig bőgtem valamiért, és már tudtam, hogy másnap meg fog jönni...

A harmadik "mellékhatás" amit a listámra felvennék az a termék ára: ugyanis három havonta (ha kicsivel is) de mindig egyre többet fizettem érte!

Most hogy nem szedem, igyekszem rendbe tenni a hormonháztartásomat, mert szerintem nem kicsit bolygatta meg ez a 10 év.

Bár más fogamzásgátlót nem próbáltam még, de szerintem aki teheti, kerülje el ezeknek a szedését.

128. Szilva88 (válaszként erre: 127. - Aa8675)
2009. júl. 22. 17:09

Szia!

Ez tök jó!!:o)

Ha én is tudok erről a teáról,nem kellett volna kínlódni az első hónapban,de mostmár mindegy,már túl vagyok rajta szerencsére több mint 1éve.

127. aa8675 (válaszként erre: 126. - Szilva88)
2009. júl. 22. 09:27

Szia,

Ma reggelre teljesen elmúlt, nyoma sincs se vérnek, se barnának. Abszolút normális a hüvelyváladék :o)

126. Szilva88 (válaszként erre: 125. - Aa8675)
2009. júl. 21. 18:53
Én még nem is hallottam erről a teáról.Annak viszont örülök,hogy kezdesz tünetmentes lenni:o)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook