Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Végtörlesztés: pro és kontra fórum

Végtörlesztés: pro és kontra (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
101. 864c5534c9 (válaszként erre: 100. - Incó)
2011. szept. 30. 17:01
Ő devizahitelt csak a lakás 1/3-ra vett fel, a többi forint hitel...
100. Incó (válaszként erre: 98. - 864c5534c9)
2011. szept. 30. 16:33
Jó neki.
99. Incó (válaszként erre: 96. - Warnika)
2011. szept. 30. 16:32
Köszi, akkor ettől sem kell félni:-)
98. 864c5534c9 (válaszként erre: 92. - Incó)
2011. szept. 30. 14:59
Az egyik rokonom tegnap bement az OTP-be, s el tudott mindent intézni..Még 1 havi törlesztőt vonnak tőle, majd 10.-e után már fizeti is a végtörlesztést...
2011. szept. 30. 14:01

[link]

Én most számoltam ki:

A bankunktól most felvehetnék forinthitelt (chf tartozás x 180 ft)és azzal végtörleszthetném a chf hitelt, majd fizethetném ezután a forinthitel. 180-as árfolyamon számolt tőketartozásunkra, a hátralévő futamidőre felvéve, még mindig többet fizetnék 4-5 ezer forinttal, mint ebben a pillanatban a chf-re. Hát, erősen meggondolom....

96. Warnika (válaszként erre: 94. - Incó)
2011. szept. 29. 12:50

mai hír:

A törvény egy másik csalogató eleme, hogy a kedvezményes törlesztéssel – igaz, inkább csak virtuálisan – zsebre tett árfolyamnyereség után nem kell sem személyi jövedelemadót, sem ajándékozási illetéket fizetni, tehát az árfolyamnyereség - szemben a tőkepiaci ügyletekkel - teljességgel adómentes. A törvény első verziója szerint ez a kedvezmény csak a lakáscélú devizahitelekre vonatkozott, azonban egy törvénymódosítással ennek hatályát a szabadfelhasználású jelzáloghitelesekre [1] is kiterjesztették

95. d78af6978e (válaszként erre: 89. - D'moni)
2011. szept. 28. 23:16

Mielott itt probalsz okosnak tunni olvass egy kicsit utana a hulyesegeidnek:-)))

AZTAN lehet ironizalni...

94. Incó (válaszként erre: 93. - Warnika)
2011. szept. 28. 15:53
Ámen:-)
93. Warnika (válaszként erre: 92. - Incó)
2011. szept. 28. 15:20
ezt olvastam róla: Az ingatlanfedezetes devizahitel és a gyűjtőszámlahitel végtörlesztéséért nem számítható fel költségtérítés és egyéb díj vagy jutalék.
92. Incó
2011. szept. 28. 14:08
Szerintetek létezik olyasmi, hogy nyereségadót fizettetnek majd a végtörlesztés után? OTP -nél említett az ügyintző még ma. Jelzem még mindig kérnek 1 hetet és csak aztán tudnak nyilatkozni. Pedig mi tényleg szeretnénk végtörleszteni...
91. 328aadd89f (válaszként erre: 90. - Warnika)
2011. szept. 28. 13:22
Úr Isten!:((
2011. szept. 28. 12:46
ma néztem kalkulátorban mi lenne, ha a 7.7 (mikor felvettük 6.6 volt) milliónkat szeretnénk forintosítani. 30 év alatt 10%-os kamattal 30millát csengetnénk vissza.-...bakker
89. d'moni (válaszként erre: 86. - Idnus)
2011. szept. 27. 17:12
Örülök, hogy ilyen okos és bölcs vagy...
2011. szept. 27. 14:55

Nekünk sem volt más választásunk...104-nél vettük fel....

de szerencsére ez nekünk most sokat segít!

2011. szept. 27. 13:25

Végtörlesztés: annak jó, akinek már nincs sok hátra, s nem nagy az összeg, s összespórolt már rá, ill. a család segít...


Forint hitelt nem érdemes felvenni rá, akkor inkább a devizahitelt kellene forintban tovább fizetni..Több lesz a törlesztő, viszont onnantól fix...De ezt is akkor érdemes, mikor nem az egekben van a frank...


Sokaknak nem volt más választásuk, mint a devizahitelt felvenni..

Mi 161-en vettük fel, s még olyan nagy nem volt a törlesztőnk, mintha forintban vettük volna fel..Tehát én nem bántam meg..

Persze, nőhet nagyobbra is, lutri...

De akkor, ott, ez a hitel volt a megoldás, hogy ne albérletben tengődjünk...


Sztem sokan nagyon elszálltak, túl nagy házat, vagy lakást akartak, s arra elég sok hitelt vettek fel, amit akkor még tudtak fizetni, mára pedig már horror a havi törlesztő....

Na, meg a rezsije is mennyivel megnőtt egy nagyobb háznak, lakásnak az elmúlt években...(mi a másfél szobás lakásunk rezsijét is lassan nyögve fizetjük, még jó, hogy nem nagyobb....)

Az esetleges munkanélkülivé válás pedig egy rémálom...

86. idnus (válaszként erre: 79. - D'moni)
2011. szept. 26. 22:59
imádkozz, hogy megmaradjon az euro, mert se neked, se nekem, se senkinek nem lesz jó dolga, ha bekövetkezik, amin kárálsz. és a hiteleink lesznek a legkisebb bajunk, hogy átváltanák lokál-pénzre.. az euroövezetbol meg tudtommal még nem lépett ki senki :D, úgy szeretem, mikor ilyen okos vki. erre szoktuk a barátokkal azt mondani, hogy "ennek ugyanannyit ér a szavazata, mint nekünk.." viva demokrácia
85. idnus (válaszként erre: 39. - D78af6978e)
2011. szept. 26. 22:54

sajnos kevesen gondolkoznak ilyen okosan mint Te. és mivel Te külföldön élsz, el se tudod képzelni, hogy vannak olyan országok, ahol a polgári törvények alatt köttetett szerzodeseket csak úgy ukmukfuk fel lehet rúgni. sajnos minálunk ez teljesen természetes dolog lett. meg az is,hogy koccra kiszámoljuk amgunkat, nem nézünk utána mit írunk alá, és ha beüt az, ami általában bebeszokott, akkor rohanunk apu-államhoz, hogy oldja meg amit meg kell.


én egyébként senkinek sem javaslom, hogy családtól vegyen fel innen-onnan hitelt, hogy végtörlesszen. elég sz@r lesz végig nézni a megromló családi kötelékeket, mikor nem tudtok majd oda is fizetni.

84. d78af6978e (válaszként erre: 79. - D'moni)
2011. szept. 20. 18:44
Egy kicsit osszezavarodtam..Honnan melyik orszag lepett ki?????Uniobol nem lehet csak ugy 'kilepni' meg eltorolni az eurot es mas penznemet vezetni be...Hol olvastal ilyeneket?
2011. szept. 20. 18:22
Itt mindegy,h.ki hogy cselekszik,ez az ország kész katasztrófa minden téren,az állam és a bankok így is -úgy is jól jár/nak.
82. 3fcc53e39c (válaszként erre: 79. - D'moni)
2011. szept. 20. 17:43

Mi is ki akartuk fizetni már egy pár hónapja. Pont ettől féltünk amit leírtál, hogy 1 héttel előbb bejelentem, aztán kitudja milyen árfolyammal fizethetem ki!

Hát sajnálom, hogy így jártatok :(

81. d'moni (válaszként erre: 80. - Johannia)
2011. szept. 20. 17:21
Mi is pont így voltunk vele, hogy szabadulni akartunk tőle. Akkora könnyebbség volt ez, bár visszamaradt egy életbiztosítás, ami természetesen kötelező volt megkötni a hitelhez és ez csak 10 év után fogja visszafizetni azt az összeget, amit egyáltalán belefizettünk, úgyhogy még 4,5év 12eFt havonta maradt :(
2011. szept. 20. 16:48

Mi vissza akarjuk egyben fizetni. Már akkor gondolkodtunk ezen, mielőtt bejelentették volna, mert annyira borzasztó hallgatni meg lesni az árfolyamot a törlesztőnap környékén . CHF hitelünk van. 4 milliót vettünk fel 10 évre, már 3,5 éve törlesztjük. ha végig ilyen árfolyam maradna, olyan kb. 8,7 milliót kéne összesen visszafizetni, a rögzítettel meg összesen kb. 6,5-t, most úgy néz ki, kb 3,5 milliót kéne valahogy virítanunk a banknak tőkét tekintve. nyilván megéri előtörleszteni annak, aki bír. Mi kezdtük 32ezerrel, most valahol 72ezer körül fizetjük a havi törlesztőt..... mi meg tudjuk oldani az egyben történő visszafizetést. de sokan egyik napról a másikra élnek. mi amit tudtunk, félrerakunk és sok túlórát, mellékest vállalunk...már a végkimerülés szélén járunk energiánkat tekintve...de ha törik, ha szakad, szabadulni akarunk a hiteltől!


Közben olvasom, hogy jövőre a bérek még kevesebbet fognak érni.....komolyan, elkeserít ez az ország :(:(:(

79. d'moni
2011. szept. 20. 16:24

Mi 150Ft-tal vettük fel 5 éve. Havi 18ezerről indult és felment 29ezerre. 5év lejárta után megugrott 40ezerre. Nos mi mellette otp-s lakástakarékot is fizettünk, pont lejárt a 8év és úgy gondoltuk kifizetjük a hitelt. Ki is fizettük most augusztusban, de sajnos pontosan azon a napon volt a csúcs, ami még idáig az életben nem volt. Előre ezt nem tudhattuk, mert előtte 1héttel már be kellett jelenteni, hogy végtörleszteni akarunk. 3,2mFt-ot vettünk fel és 5,2mFt-ot fizettünk vissza, mindezt úgy, hogy már több mint 5éve fizettük.

És akkor most jön ez a jó kis ötlet a kormánytól. Hamarabb miért nem ajánlottak ilyen lehetőséget, 100% hogy éltünk volna vele, és azért biztos vannak még páran akik így lakáskasszából mint mi, vagy fundamentából összekaparták volna.

A leg vérlázítóbb, hogy vissza biztos nem fogjuk kapni a különbözetet!

Az euróról az a véleményem, hogy 2évet adok neki és az is be fog dőlni. Nem érdemes átváltani rá. Nézzétek meg a belépett unios országokat, sorra lépnek ki és eltörlik az eurót is, és lázadások vannak. Sz@rt sem ér az euro, de még nagy a csend. Nálunk már be sem lesz vezetve, az is tuti.

2011. szept. 20. 15:40
Kontra: nincs annyi pénzem...
2011. szept. 20. 15:16
Mi 7 éve vettük fel 104-es árfolyamnál a chf hitelt. Szerencsére nem túl sokat. Pont ebben az évben akartuk kifizetni, csak hát az árfolyam nem volt kedvező. Nekünk most ez a lehetőség kedvez, és nem vagyunk ám gazdagok. Ez azoknak jó akik nem vettek fel sokat, mint mi.
76. Warnika (válaszként erre: 75. - 44bec28c36)
2011. szept. 20. 15:12

plusz mivel azonnal rossz adósnak minősülsz bármilyen más hiteled van elvileg azt is azonnal felrúgják!!!


jó a nicked :)

75. 44bec28c36 (válaszként erre: 66. - Bella 13)
2011. szept. 20. 15:10
Erre még egyszer mi is gondoltunk, hogy vigyék a kocsit, oszt jónapot! De ez valóban így van, hogy viszik és te meg fizetheted a kocsi értékének és a hiteled értékének a differenciáját. (a mi esetünkben egy milla lenne) Így már azért annyira nem buli!
2011. szept. 20. 15:02

Én is felvettem 4 éve, havonta 15 eFt-tal vonták, jelenleg 28,5-nél tartok.

Szerencsére van állásom, még tudják vonni havi rendszerességgel.

Mit akar a kormány, hova vezet ez az egész?

73. Mókinca (válaszként erre: 72. - Warnika)
2011. szept. 20. 15:00
De könyörgöm!!!!! Egy havi biztosításról van szó, kb 2000 Ft-ról!!!! Bexarás...
72. Warnika (válaszként erre: 71. - Mókinca)
2011. szept. 20. 14:59
fenyegetni azt tudnak, ráadásul 90 nap után lehet hitelt felmondani
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook