Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Védőoltások fórum

Védőoltások (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Védőoltások

24. emily (válaszként erre: 17. - Lily3)
2008. ápr. 6. 12:33
Nem, ezt nem mondta. Csak kifejezetten azokra a betegségekre vonatkozóan ajánlotta, amik ellen adják.
23. lily3
2008. jan. 4. 17:57
Én ma beoltattam influenza ellen is a lányomat.
22. caravell (válaszként erre: 21. - 70a5a27405)
2008. jan. 4. 15:43
Remélhetőleg. Az epilepsziának nagyon sok fajtája van, egészen különböző kilátásokkal.
21. 70a5a27405 (válaszként erre: 20. - Caravell)
2008. jan. 1. 17:39
Hát azért remélem hogy kinővi az a kisgyerek egyszer, ezt az epilepsziát.
20. caravell (válaszként erre: 11. - 70a5a27405)
2008. jan. 1. 14:23
Tehát az epilepsziát nem az oltástól kapta,hanem a benne levő anyagtól jött elő, és előbb-utóbb találkozik ezzel az anyaggal és előjött volna, mert ez egy vele született betegség.
19. b59d693a46 (válaszként erre: 18. - Lily3)
2007. dec. 30. 18:01

Én is azért oltattam be, mert láttam Tv-ben meg a védőnő, dokinő is mondta, hogy ezek a tünetek már sokkal durvábbak, mint amik régen voltak. Sokan mondták nekem, hogy át kell rajta esni, mi is elkaptuk, nem haltunk bele. De most sokkal szörnyűbb, mint 10-15 éve. Én úgy vagyok vele, ha meg tudom védeni vmitől, hát igyekszem elkövetni mindent annak érdekében.

Ha nem kapja el gyerekként, szerintem már nem túl nagy az esély, hogy pont akkor fogja, amikor terhes lesz. Nem?

18. lily3
2007. dec. 30. 11:03
Engem a bárányhimlő oltás egy kicsit elbizonytalanitott,mert biztos voltam abban hogy nem fogja el kapni(1 éve oltattam).Nem is kapta(még)el,de egy kisfiu akit akkor oltottak most elkapta.Alig volt rajta pötty,de akkor is .Mi az hogy az oltás ellenére elkapta?Megkérdeztem erről a dokinkat és azt mondta:amikor az oltást kapta a gyerek nem volt erős az immunrendszere és nem tudta teljesen befogadni az oltást.Most én is várhatom hogy el kapja vagy nem.Tudom?Nem.Mivel nekem kislányom van most azon idegesítem magam hogy:mi lesz ha akkor kapja el ha terhes lesz?A dokink erre azt mondta valószinüleg majd később kell még egy oltás.Másrészt nem bántam meg hogy beoltottam mert 2 gyerek a csoportból kórházba került olyan súlyos volt az állapotuk.
17. lily3 (válaszként erre: 16. - Emily)
2007. dec. 30. 10:54
És a te dokid is azt mondja hogy erősiti az immunrendszerét?Az enyém is ajánlotta,de amikor kérdeztem hogy akkor nem lesz beteg akkor azt mondta minden ellen nem tudom megvédeni.
16. emily (válaszként erre: 15. - B59d693a46)
2007. dec. 29. 18:43
A mi dokink is nagyon ajánlja, de még én sem döntöttem el, hogy beadatom-e. Engem is főként az ára tart vissza, na meg a párom, aki nagyon oltásellenes.
15. b59d693a46 (válaszként erre: 14. - Lily3)
2007. dec. 29. 10:59
Igen, elég borsos ára van. Azt mndják, alapvetően erősíti az immunrendszert, vagy ez nem igaz? Tanácstalan vagyok, mert ahány orvos, annyifélét mond, egyik ezt javasolja, másik azt...Mi beoltattuk fertőző agyhártyagyulladás és bárányhimlő ellen, ezen még gondolkodunk.
14. lily3 (válaszként erre: 13. - B59d693a46)
2007. dec. 29. 09:57
Én is gondolkodtam ezen az oltáson,fel is irattam végül nem oltattam be.Én úgy tudom középfül gyulladás,tüdőgyulladás,vérmérgezés,agyhártyagyulladás ellen véd.Az ovis betegségek(mindenféle virus,nátha stb)ellen nem.De szóljatok ha én tudom rosszul.Az 5 éven aluliak a veszélyeztettebbek.Az én kislányomnak soha nem volt tüdőgyulladása inkább csak a virusok támadják meg azok is kevésbé mint kiscsoportba.Az oltás 5 év alatt 16000 ft.
2007. dec. 28. 21:37
A pneomococcus elleni oltásról mi a véleményetek? A védőnőnk azt mondta, hogy tényleg jó, megvéd a fertőzésektől. Gondoltam, mielőtt oviba megy a kislányom, beadatom neki. Van vkinek tapasztalata, véleménye ezzel kapcsolatban?
2007. dec. 28. 20:30
nagyon jók ezek a védőoltások, de van amelyiknek az ára is! Engem az bosszant nagyon, hogy ha valaki a nemét operáltatja(lényegtelen mi okból), azt támogatja a tb, de a fontos oltóanyagokat, és rengeteg más, akár életmentő dolgot nem! Én is beadattam volna a gyerekeknek pl.:a pneomococcus ellenit, de nincs rá anyagi keretünk, abba meg nem esünk bele, h rászorulónak minősüljünk. Tehát nincs oltás.
2007. dec. 4. 22:13

Hát igen ez mind szép és jó.

De!!

A kisfiam ovodástársa,súlyosan epilepsziás. És találjátok ki mitől lett epilepsziás, hát persze hogy a védőoltástól.

A sztori a következő:

A kisfiú 5 éves, nem tudom pontosan hány éves lehetett mikor megkapta az egyik védőoltást. Innentől kezdeve a gyerek megváltozott, és kijött rajta az epilepsziás roham, de nagyon!

Nem tudták hogy mitől jött ki ez. Aztán kaptak egy címet, és elmentek a Czeizelhez genetikai vizsgálatra, és mi derült ki? Hogy a védőoltásban van olyan anyag ami nem távozott el a szervezetéből és ez okozta az epilepsziát! Erről van papírja is. Innentől kezdve csak olyan védőoltást kap ami nem tartalmazza azt az alkotót!

Mindent egybevéve, egyrész jó a védőoltás, másrészt nem.

M is voltunk a Czeizelnél, majd kiderül mi lesz!

10. lily3 (válaszként erre: 9. - Poljs)
2007. okt. 11. 22:48
Hu,most megijesztettél,azzal hogy te is elkaptad z oltás ellenére.Mi lesz ha akkor kapja el ha egyszer sokára terhes lesz,akkor nagy baj lenne.Vagy a mai oltó annyagok biztonságosabbak mint a régiek?
9. poljs (válaszként erre: 4. - Lily3)
2007. okt. 11. 11:00
A bárányhimlő elleni védőoltás egész életében védettséget add de ez is attól függ mivel én is megkaptam mégis sikeresen elkaptam a himlőt.Ezért döntöttem úgy,hogy nem adatom be a három gyerekemnek.Nekem szerencsém volt mivel még kicsik voltak mikor elkapták így már túl vagyunk rajta és nem volt vészes.Tehát nem kell újra oltatni a gyereket ha már megkapta.Szia
8. caravell (válaszként erre: 7. - Fe20557d00)
2007. okt. 7. 11:19
Nem, járványügyi felügyelő - egyik szakterületem éppen a védőoltások, egyébként minden, ami a járványok megakadályozásával foglalkozik a madárinfluenzától az ételfertőzésekig.
7. fe20557d00 (válaszként erre: 5. - Caravell)
2007. okt. 5. 14:10
Szia!Orvos vagy?
2007. okt. 5. 13:51
Megnéztem a kiskönyvbe VARILRIX oltást kapott.2006.11.hó-ba.Akkor nem kell soha újra oltani.Nem értem miért mondja az egyik orvos másképp.Azért ez nem játék.
2007. okt. 4. 14:29

Kétféle oltóanyag van, nem tudom, melyikkel oltották a kislányodat:

Az egyik a VARILRIX, kilenc hónaposnál idősebb csecsemőknek, kisgyermekeknek és serdülőknek adható, 9 hónapos kortól 12 éves korig 1 adag; 13 éves kortól 2 adag kell a védettséghez. A második oltást az első oltás után minimum 6 héttel lehet beadni.

A másik a VARIVAX: 12 hónapos vagy annál idősebb személyeknek, 1-12 év közötti gyermekeknél egy dózis, 12 évesnél idősebb gyermekeknél két adag 4-8 hetes időköz tartásával.


Ezt én úgy értelmezem,hogy a kislányod (bármelyik oltást is kapta) védettsége kialakult, nem kell újra oltani.

Kérdés, hogy mikor oltották, ha régebben, akkor esetleg volt másfajta oltóanyag? Ezt nem tudom. Oltási tanácsadás Budapesten a Szent László kórházban van, bárkinek ilyen gondja van, ott érdeklődhet.

(vagy itt,ha tudok segíteni, akár priviben is)

2007. okt. 4. 13:45
Én azt szeretném megkérdezni aki tudja kérem válaszoljon,hogy a bárányhimlő elleni oltás meddig ad védettséget.Kislányomat 3 éves korában beoltattam,amit nem bántam meg.Az egyik orvos azt mondja nem kell többet oltani a másik meg azt hogy kb.5 év mulva ujra kell.Hol az igazság?
3. emily (válaszként erre: 2. - Caravell)
2007. okt. 1. 20:37
Így igaz, elnézést kérek, a hibás mondatot töröltem!
2007. okt. 1. 09:30

Hiba a cikkben!


8. osztályban nem a hepatitis"A" típusa elleni oltást adják, hanem a hepatitis "B" ellenit, ami vérrel (kábítószerezők veszélyeztettsége!)terjedő vírusos májgyulladás és a kis mikrosérülések miatt nemi úton is terjed, úgyhogy a fiatalok eléggé veszélyeztetettek! (Két oltásból áll, alapoltás szeptemberben, emlékeztető oltás ugyanabban a tanévben márciusban. Régen tényleg fizetős volt, kábé 5 éve kötelező)


Az "A" típusú, bélrendszeri fertőzés eredetű májgyulladás (terjedése széklettel)ellen nincs korhoz kötött, kötelező védőoltás: a szövődményei enyhébbek a "B" típusúnál. Fertőzés veszély esetén, ha valakinek van ilyen betegsége, akkor a környezetet oltják azonnali védettséget adó kész ellenanyaggal (gamma globulin), így akadályozzák meg a járványt (ÁNTSZ hálózat feladata a veszélyeztettséget felmérni és oltatni). A betegség egyébként jellegzetesen rossz szociális és higiénés helyzetben jelentkezik, vagy külföldről hozzák, általában olyan országból, ahol a higiénés viszonyok nem megfelelőek. Annak aki ilyen országba utazik, valóban érdemes előre oltatni magát, a többi embernek ez nem kimondottan szükséges szerintem.

2007. aug. 26. 08:28
Jórészt a védőoltásoknak köszönhetjük, hogy megszűntek azok a nagy járványok, melyeknek következtében még ezelőtt néhány évtizeddel is minden 100 megszületett csecsemőből 20 nem érte meg az 1. születésnapját. Gondoljunk itt például a diftériára (torokgyík), a szamárköhögésre, a járványos gyermekbénulásra, a fekete himlőre. Ezeken kívül a kötelező védőoltások megvédenek bennünket a kanyaró, a rózsahimlő, a mumpsz, a tetanusz és a "Haemophylus influenzae B" nevű baktérium által okozott gennyes agyhártyagyulladás ellen is.

Ugrás a teljes írásra: Védőoltások

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook