Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Védőoltások fórum

Védőoltások (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Védőoltások

2008. máj. 28. 21:31

Amiről nem szólnak a hirekben!!!


Ukrán védőoltás katasztrófa


Kanyaró védőoltás, Ukránoknál - májusban történt -amit nem tesznek ki az ablakba:


Over 90 hospitalized after measles vaccination in east Ukraine


KIEV, May 18 (RIA Novosti) - A total of 92 people, including 87 children, were hospitalized in eastern Ukraine as of early Sunday after measles vaccination, Ukraine's emergencies ministry said.


On May 13, a 17-year-old boy died after measles inoculation in the Donetsk Region. Two days later, over 60 people in eastern Ukraine were hospitalized after vaccination. A total of over 20,000 people in the region received the same vaccine.


Ukraine's President Viktor Yushchenko said he was concerned over the teenager's death and demanded from the Ukrainian health ministry to take all measures to prevent such instances in the future.


By now, measles immunization has been halted in Ukraine.


18/ 05/ 2008


Forrás: [link]

2008. máj. 26. 12:35

"Helyenként ugyan ordító blőd keverése a tényeknek és a fikcióknak"


ha megirnád majd a vizsgáid után hogy ezt pontosan mire érted, melyik forditásra azt megköszönöm és akkor megkérdezném az illetékest :-)

112. Talian35 (válaszként erre: 111. - Caravell)
2008. máj. 26. 12:23

bocsánat de e legutóbbi hsz-ban semmi saját vélemény nincs. Az "elemzés" gyerekgyógyász(!!!) elemzése tehát a kritika nem engem illet pusztán bekopiztam ide :-)

A többit az orvos mondta, lehet Ő is téved :-) bár hogy fikciókat találna ki?

Lényeg, hogy ebben semmi saját agylövés nincs :-))

111. caravell (válaszként erre: 110. - Talian35)
2008. máj. 26. 08:55

Köszönöm a vizsga-jókívánságokat,igyekszem.


És köszönöm a szakmai továbbképzést, megfontolom.

Helyenként ugyan ordító blőd keverése a tényeknek és a fikcióknak,de fenntartom,h mindenki azon a párton áll, ahol szíve szerint helyes Te is, de nem tárgyilagos a megítélésed.

Cara

110. Talian35 (válaszként erre: 108. - Caravell)
2008. máj. 24. 13:18

Szia!


Egy kalappal kivánok a vizsgához :-)


A héten gazdagodtam egy-két infóval, miután a szokásos havi orvoslátogatás volt soron.

A kanyarójárványhoz annyit fűznék hozzá, hogy az orvosom ebben otthon van (mivel Ausztriában van), tehát tudja, hogy a betegek közül nagyon sok teljesen oltott szeméy volt. Az lehet, hogy elsőnek oltatlan kapta meg, ezt Ő sem tudja pontosan, de hazugság azt állitani, hogy csak és kizárólag oltatlan gyerekek fertőződtek. Nem tudom Neked erről mennyit közöltek, adtak-e vmi papirt hány százalék volt oltott ill. oltatlan.

Azt is megbeszéltük, hogy az oltások 5-10 évig védenek, utána az immunrendszer egész egyszerűen elfelejti. Ezt támasztja alá az USA-beli mumpszjárvány is: [link]

Tehát felnőttkorban is rendszeresen kéne oltattni, hogy védett maradjon az ember (vagy legalábbis abban az illúzióban éljen).

BCG: Mo-on a BCG előfordulása 1 éves kor alatt 0,2:100000. Ha ez a szám 0,1 lesz, akkor állitják le az oltást (orvosom ezt kb. még 5-6 évre saccolja, bár nem hallott még csecsemőkori betegről. Németországban különben sem azért állitották le az oltást, mert kevesebb a hajléktalan, hanem mert a WHO minősitette hatástalannak az oltást az indiai kisérlet után (ezt szerintem ismerned kell).


Találtam egy nagyon kedves kis oltáselemzést a neten (gyerekgyógyász és kizárólag a legnagyobb orvosi lapokból származnak a források) pl. a Prevenar-ról ez mutatja talán a legjobban, hogy az ember hiába akar szembeszállni a természettel:

"Mint már említettem, a dolog kissé bonyolultabb, mint gondolnánk. Kis gondolkodás következik, gyertek velem. Ez az absztrakt (a Jama-ból, ami azért nem egy szennylap) azt írja, hogy fordított arány áll fenn a garatban élő Strepto és Staphylococcusok mennyisége között. Tehát, ha csökken a Streptococcusok száma (pl. a Pneumococcusoké, lásd, Prevenar oltás eredményeképp), akkor a Staphylococcus kolónia erőre kap, úgymond verseng a helyért. Ebből is látható, hogy nem lehetünk ennyire naivak, a Staphylococcus aureus a második leggyakoribb középfülgyulladást okozó baktérium, ennek (is) adunk teret az oltással.


A másik ilyen példa a Hib, ami a Haemophilus Influenzae nevű baktérium (igen, ez egy baktérium) B típusa. Én annak idején a Hib-epiglottitist húztam gyerekgyógyászat szigorlaton és még emlékszem, hogy milyen durva is az a betegség. A gyerekeknek iszonyat fájdalmas, és egyre rezisztensebb a baktérium az antibiotikumokra, stb. Ráadásul agyhártyagyulladást is okozott bőven. Ekkor jött az oltás, most már itthon is kötelező. Nos, az USA-ban a Hib eltűnt a föld színéről, már hordozó gyerekek sincsenek.


Van itt egy nagyon jó cikk a Hib-ről és a Pneumococcusról. Ebben azt írja a szerző, hogy a Hib oltás bevezetése óta a szerotípus cserét nem tapasztalták. Finn és brit kutatások nem támasztották alá a nem-B típusú haemophilus megjelenését és terjedését. Ennek ellenére új invazív garatban élő baktériumok megjelenése és emelkedése sajnos erősen kimutatható az oltás bevezetése óta. Még nincs bizonyíték arra, hogy ez az emelkedés összefügg-e a Hib oltással. (Eme cikk szerint van bizonyíték)


Aki idáig elolvasta, annak hálás vagyok. Most lyukadok ki a lényegre. Itt egy cikk arról, hogy a Prevenarral oltott gyerekek középfüléből elkezdték kitenyészteni a Hib-et. Most akkor mi van? Az, hogy ez a 2 baktérium egymással verseng úgymond a helyért. Ebben a cikkben le van írva pontosan, hogy hogyan, nagyon unalmas, de lényeg, hogy olyan Harry-Voldemort-szerű “nem élhet az egyik míg él a másik” szitu áll fenn, kissé moderáltabban. Értsd: ha mindkettő lakik a garatban, akkor egymást “szinten tartják”. Egyik sem engedi túlnőni a másikat.


Mást is bosszant, hogy erre akkor kell rájönni, miután mindkettő ellen oltást kap a gyerek? (az enyémek mondjuk csak a Hib ellen kaptak)


Tehát nem csak a Pneumo (Streptococcus Pneumoniae) törzsek csereberéjéről van szó, ennél sokkal többről.


A végére hagytam a legrosszabbat. A Jama-cikket (lásd, elején). Mert a Staphylococcus ellen nincs oltás, viszont ezzel a 2 oltással (Prevenar és Hib) most helye már lesz nőni és fertőzni…


Források:

[link]


[link]


[link]


[link]


Szóval sajnos a helyzet nem olyan egyszerű! (Most kezdem érteni miért tiltakozott az első dokink ez ellen).


A másik nagyon szemléltető "elemzés" a DPT+IPV+Hib oltóanyag az Infanrix:


" GlaxoSmithKline gyógyszergyár tájékoztatóját olvasom. Ez az Infanrix nevezetű oltás. Magyarországom az Infanrix IPV+HiB oltás van 2,3,4 és 18 hónapos korban. Nóri még a régit kapta, az Diperte néven futott és sejtes Pertussist tartalmazott, amit most nem részletezek, lényeg az, hogy arra több reakció volt, mint erre az újra. A kis “a” betű a T után a névben az “acelluláris”-t (sejtmentes) jelenti.


Több dolog is történt az elmúlt években ezen oltás körül. Egyrészt eladták a Humán Rt. vakcinatermelő egységét, így a magyar oltóanyag termelés megszűnt. Ezzel nagyjából egyidőben a WHO az Európai Uniót Poliomentesnek nyilvánította hivatalosan is. Ez számunkra annyit jelent, hogy többé nem adható a Salk vakcina, más néven OPV vagy még egy nevén Sabin csepp, ugyanis ez élő Polio vírust tartalmazott, és hát logikus, hogy ha a teljes eradikációt fenn akarjuk tartani, jobb, ha nem immunizálunk tovább élő víruspartikulákkal, ugyebár. Mivel így ez a 3 dolog jól egybevágott, Magyarország megvette a “legjobb” külföldi oltóanyagot, melyben már az IPV és a sejtmentes Pertussis is megvolt, plusz még a HiB is…szóval jó fogás volt.


Az ÁNTSZ honlapjáról szeretnék még idemásolni egy elképesztő listát. Íme:


“A többkomponensű oltóanyagokkal végzett immunizálásból származó előnyök:


1. Csökken a védőoltási tevékenységre fordítandó idő.


2. Csökken az oltóanyagok és oldószerek cseréjéből, összekeveredéséből származó balesetek esélye.


3. Csökken a kapacitás, melyet az oltóanyagok szállítása és tárolása igényel.


4. Csökken a nyilvántartandó oltóanyagok száma (3 fiola helyett 1!)


5. 4 korosztálynál ugyanaz az oltóanyag használandó, ezért negyobb tételben történő megrendelés esetén kedvezőbb tenderár érhető el.”


(Csak megjegyzem: mivel havi 15.000 Forintot fizetünk TB címén, az 1., 3., 4., és 5. pont engem totál hidegen hagy, na de a 2. pont…inkább nem írok semmit, de az ember tényleg vagy humorosan fogja fel, vagykiborul.)


No, akkor lássuk a tájékoztató szövegét!


Leírás


Megtudjuk, hogy a tetanusz toxint a kazeines (ez egy tehéntejfehérje) táptalajon növesztett Clostridium Tetani-ból nyerik. Megnyugtatnak minket, hogy a tehénnek, akiből a kazein jön, tutira nincs szivacsos agyvelőgyulladása (BSE). Engem a kazein puszta jelenléte aggaszt. Talán 10 év múlva összefüggésbe hozzák a sok tejallergiás gyerekkel. De lehet, hogy nem.


Kiderül továbbá, hogy formaldehid is jócskán akad az oltóanyagban, ami kifejezetten rákkeltő anyag. A www.cancer.gov oldalon legalábbis ez áll: “Formaldehyde has been classified as a human carcinogen (magyarul bizonyítottan rákkeltő) by the International Agency for Research on Cancer and as a probable human carcinogen (magyarul valószínűleg rákkeltő) by the U.S. Environmental Protection Agency.” Olvastam erről pár cikket, és a “pro-vax” (oltáspárti) propaganda szerint nincs sok az oltásban (≤100 mcg). Hömm-hömm. Akkor jó.


Van még benne egy kis alumínium is, de alig (not more than 0.625 mg aluminum by assay)!


Hatékonyság:


Nagy nehezen kihámoztam a számokat: az oltás Pertussis elleni hatékonysága 78-84%. A Diftéria és a Tetanusz elleni hatékonyságról egy árva szó sincsen megemlítve a tájékoztatóban.


Indikáció és használat:


6 hetes kor előtt és 7 éves kor után (?) tilos adni az oltást. Magyarázat erre az igencsak fura kitételre nincsen. Mi történik 7 éves kor után, kérem szépen?!


Ellenjavallat:


Nem adható az oltás, ha valamelyik komponensére a gyermek allergiás. Akkor sem adható, ha az előző dózisra anafilaxiás reakció lépett fel. Ugyancsak ne oltassuk be a gyereket, ha az előző DPTa oltás utáni 7 napon belül a gyerek kómába esett, illetve azóta nincs magánál, vagy esetleg elhúzódó görcsei voltak.


Figyelmeztetések:


Ha 6 héttel az oltás után esetleg Guillain-Barré szindróma alakult ki a gyereknél, akkor a következő adag DPTa beadását azért gondoljuk meg-írja a tájékoztató-érzésem szerint nem csekély humorérzékkel. (Ez egy olyan betegség, mikor az immunrendszer megtámadja a perifériás idegeket és teljes bénuláshoz vezet. A halált általában a légzőizmok lebénulása okozza.)


Ugyancsak legyünk óvatosak-írja a tájékoztató-és jól gondoljuk meg, beadatunk-e még egy adagot ebből az oltásból, ha az előző adagnál a következő tünetek jelentkeztek gyermekünkön:


2 napon belül 40.5 fokos láz

2 napon belül ájulás vagy sokkos állapot

2 napon belül jelentkező, legalább 3 órán keresztül tartó keserves sírás

görcsroham lázzal vagy anélkül

Nem adható továbbá az oltás semmiféle, még a legenyhébb betegség esetén sem. Ilyen esetekben meg kell várni a teljes gyógyulást, az oltás csak így adható. Semmiféle adat nincs arra vonatkozóan, hogy az oltás okoz-e rákos megbetegedést vagy esetleg meddőséget. Nincs adat arra sem, hogy az oltás okoz-e magzati károsodást, ezért nem adható terhes nőknek. (Kérdem én: ha nincs adat, hogy okoz-e a szer rákot, a kéthónaposba azért beadhatjuk, a terhes nőbe meg nem?! Miről van itt akkor szó?!) Ebben a bekezdésben is hangsúlyozzák, hogy 7 éves kor felett a szer beadása tilos!!!


Oltási reakciók:


Nem sorolom fel, de a nagyon részletes tájékoztatóban 40 féle reakció (köztük a SIDS) szerepel.


Hát ennyi, röviden."


Nos ebben a leirásban (itt a forrás, a gyártól honlapjáról: [link]

szerepel a SIDS (hirtelen csecsemőhalál). Elgondolkodtam, vajon miért nem közölte velem ezt anno a gyerekorvos? A magyar leirásban miért nem szerepel? Hogy ne ijesszék meg a szülőket? A vakcina ugyanaz, tehát kutya kötelességük lett volna beleirni! A másik, hogy ezek után megkérdezném szerencsétlen szülőket akiknek esetleg SIDS-ben elhunyt a babájuk, hogy mikor történt az oltás és mikor az eset? Mert lehet, ha már eltelt akárcsak 1 hét, az senkit sem ejtett gondolkodóba, hogy mi van ha.....

2008. máj. 23. 22:55

Kedves Talian 35!

Csak egy kis megjegyzésem lenne az autizmussal kapcsolatos felvetésedsre, miszerint a higanyos oltások adásával megnövekedett az autista gyermekek száma. Az igazsághoz azonban az is hozzátartozik, hogy korszerűbb és alaposabb lett a diagnosztikaája is ennek a sprektumzavarnak (ez a hivatalos elnevezés). S ezt sem szabad figyelmen kívül hagyni- mivel már nem csak a félreérthetetlenül autista személyeket, hanem az autista tüneteket mutató gyermekek is idesorolják - bár ez országonként változó!

2008. máj. 23. 13:24

Bocs, túl hosszadalmas lenne pontos választ adni, nincs időm utánakeresni, éppen vizsgára készülök.

Nagyjából:


Ha egy orvos nem oltja/oltatja a gyerekeit, az ugyanolyan inkorrekt, kihasználja a kollektív immunitást, plusz okirathamisítást követ el,aki pecsétel oltás nélkül.


A védőoltás hatásidőtartama oltásonként/betegségenként változó, a "már nem védetteket" is a kollektív immunitás védi, továbbá ezekre a betegségekre kevésbé fogékonyak,mint a gyerekek. A BCG oltást is azért nem adják 1 éves kor után,mert annál addig van a legfogékonyabb kor.

Nem tudom,h ami ellen oltanak, ahhoz mennyire szokik hozzá idővel az emberiség, de az osztrák kanyarójárvány beli tapasztalataim azt mutatják,h ahhoz nem szoktunk hozzá, a betegség iszonyú agresszíven támadott.

Az ajánlott oltásoknál pontosan utána kell nézni,h kinek és milyen esetekben ajánlatos: pl. egy otthonról soha ki nem mozduló rokkantnyugdíjasnak a fővárosban felesleges kullancsencephalitis védöoltást adni - de ez egy szélsőséges példa)

107. Talian35 (válaszként erre: 106. - Caravell)
2008. máj. 17. 21:09

Valami azért nem fér a fejembe. Az első gyerek első orvosa, akit még Bp-en oltottak, mint irtam, az ajánlott oltásra (ez spec. az agyhártyagyull. ajánlott volt, talán a Prevnar, nem tudom mi volt 1 éves korig ingyen 2004ben) azt mondta, hogy nem adja be, mert nincs járvány. Nekem ez ma már úgy jön le, hogy szive szerint a többit sem adná be, hiszen a többiből sincs járvány. Nem vagyok benne biztos, hogy Ő oltatta a gyerekeit (ma már felnőttek), és a jelenlegi dokink is azt mondja, hogy sok orvos gyereke oltatlan, csak a pecsét lapul a könyvecskében, szoktak is vérvizsgálatot tartani, ha vki gyanús, hogy van-e antitest. Az Ő pácienseinél is már előfordult próbaszerű ellenanyag-vizsgálat, mivel köztudott róla, hogy ha nem is 100% oltásellenes, de nem tart szükségesnek sok oltást.

Ma azt olvasom az újságban, pont a járványokról volt szó, hogy az ember az adott kontinensen mindig idővel "hozzászokott" a különböző virusokhoz és igazán azért voltak nagy járványok, mert ezt vki elhurcolta olyan helyekre, ahol az a virus épp ismeretlen volt a szervezetnek.

Előfordulhat, hogy ami ellen ma oltanak ahhoz is "hozzászokott" már a szervezet (úgymond a génjeinkben hordozzuk az antitesteket) és ezért ha el is kapná az ember, úgy az gyenge lefolyású lenne? Illetve lehetnek-e antitestek egy-egy betegségnél ha vki nem oltott? És meddig tart egy-egy védőoltás hatásossága? Mert én úgy tudom, hogy általában max. 10 évig. Viszont mégsincs járvány felnőttek körében!

Ja és egy érdekes dolog amit szintén nem értek, ezt az Orsz.Ep. Int. honlapján találtam, hogy 1 éves kor után nem adnak BCG oltást akkor sem, ha az korábban elmaradt. Miért?

106. caravell (válaszként erre: 105. - Talian35)
2008. máj. 17. 20:36

Szerintem az egész civilizációnak meg van a veszélye, kezdve az élelmiszerekkel egészen a levegőig. Nem mondhatod,h nem engeded a gyereked az utcára, nehogy elüsse az autó stb. Ebben a világban élünk, ehhez kell alkalmazkodni. Ezzel együtt még mindig úgy látom,hogy számszerűsítve jóval kisebb a kockázata a védőoltásoknak, mint a járványoknak. (De ez is relatív, csak addig van így vele az ember, míg személyesen egyik vagy másik oldalról nem érintett) Persze nincs járványveszély, tehát megúszhatja egy oltatlan gyerek is, de miért nincs járványveszély? Mert magas az átoltottság. Tehát kihasználni,h mások oltottak és úgysincs betegség: nem korrekt. Mégkevésbé tisztességes, hogy a kihasználás mellett még harcba is szállnak sokan. A járványügy komoly dolog, többen haltak meg benne, mint háborúkban. Ne adja az ég, hogy pl. a madárinfluenza vírusa megtanuljon emberről emberre terjedni (aminek megvan az esélye, elég,ha éppen egy olyan ember betegszik meg, akiben mindkettő egyszerre jelen van!) pl. a sokat szidott influenza oltás ennek a megakadályozását is célozza, az EU szélesebb körű átoltottságot szeretne elérni...

Az más kérdés, hogy az ember így beavatkozik a természet redjébe. Ezzel már elkéstünk, ez jóval korábban megtörtént. Az orvoslás, a gyógyszeripar és az egész civilizáció messzire jutott, sztem túl sok a kérdés és nem egyértelműek a válaszok.

Üzlet és pénz mindenben van. Még a legszentebb dolgokban is: ilyen az ember, így mocskolódnak be a dolgok és válnak kérdésessé igazi értékek. Elég ha csak arra gondolsz, hogy a sarlatánok és pénzéhesek hogyan járatják le a tarmészetgyógyászatot...

Ez va, nem választhatunk. Meg kell találni az igazi dolgokat és bizonyos helyzetekben el kell fogadni, hogy még a szakemberek sem tudják a biztos választ. Nincs idő megválaszolni a kérdéseket, túl gyorsan fejlődik a technika, változik a világ.

Nyilván, aki személyesen érintett így vagy úgy, az keményebben, határozottabban foglal állást, de nem biztos,h igaza van. Én azt mondom, mivel Mo-on ez az oltási rend kötelező, kár belemenni olyan kérdésekbe, amikre senki nem tudja a választ. Inkább olyan dolgokban élj egészségesen és tanítsd meg a gyerek(i)dnek is, ami Tőled függ. Igyál elég folyadékot (bár a legújabb kutatások szerint nem is egészséges sokat inni), egyél sok fehérjét (bár a legújabb kutatások szerint káros) sokat legyél levegőn (de vigyázz, mert a napsugárzás rákot okoz, a levegő meg szennyezett) egyél sok zöldséget (kimutatták,h a vegetáriánusok között emelkedőben van az emésztőrendszeri rákos betegségekl száma, mostanra nőtt öregedett meg az első vegetáriánus generáció)... A sportra nem mondok semmit, kivéve,ha nem szennyezett levegőn űzöd és nem klóros vízben, de nem is a szennyezett szabad vizekben...

Nah... nem folytatom... ez van. Az élet minden területén.

Cara

105. Talian35 (válaszként erre: 104. - Caravell)
2008. máj. 16. 14:19

Nem kizárólag a net az információim forrása. Volt az első gyereknél egy gyerekorvosunk, aki határozottan lebeszélt a csak ajánlott oltásokról mondván nincs járvány (de a kötelezőknél sincs járvány, tehát ezt nem értem). Miért mondta hogy ne oltsunk?

A mostani gyerekorvosunk is lebeszél a sok oltásról, max. a tetanuszt ajánlaná, de azt is később, az AL miatt.

Információk: mi alapján szűrjek, hogy melyik info elfogadható és melyik nem?Végigolvasok egy csomót, és felfedezhetek benne furcsaságokat, utánajárhatok hogy a segédanyagok milyen mennyiségben nem károsak stb. stb.

Sajnos magyar nyelvű adat nagyon kevés áll rendelkezésre, igy pusztán azokra alapozni nem tudok.

F.Sz.L kórház: jó ötlet, csak éppen egy harmadik ember a harmadik félét fogja mondani.

Mert akkor most kinek higgyek, de komolyan?

1. az orvosnak aki 40 éve a férjem barátja és nem ajánl semilyen nem kötelező oltást de a kötelezőt a kötelezősége miatt természetesen beadja

2. a mostani dokinknak aki szerint a védőoltások kisérőanyagai idegrendszeri károsodást okozhatnak a csecsemő fejletlen idegrendszerében

3. vagy egy harmadiknak aki a kötelezőn túl ajánlja majd a rotát meg ki tudja?


Tehát, kire hallgassak?

104. caravell (válaszként erre: 101. - Talian35)
2008. máj. 16. 13:13

Mivel úgy látom, elég széles körben használod a netet információ forrásra és hamarabb elfogadod,amit ott olvasol, nem értem,h miért tőlünk vársz választ.

Mivel folyamatosan ellentmondassz annak,amit írtunk, nem látom értelmét az eszmecsere folytatására, nem szívesen vagyok az agyad passzív mozgatórugója: a kölcsönös eszmecseréket jobban értékelem.

Sajnálom,h álmatlan éjszakáid vannak, de remélem találsz válaszokat a kérdésekre,ha már ennyire fontosak. Fővárosi Szent László Kórházban múködik egy védőoltási tanácsadó, ott is biztosan segítségedre lesznek ebben.

Jó hétvégét mindenkinek!

Cara

103. Talian35 (válaszként erre: 102. - 1e958693ca)
2008. máj. 16. 12:16

Juj ilyet nem irtam sehol, hogy a HepB-be haltak bele. Azt irtam, hogy a Hexavac visszavonására két magyarázat van: az egyik a "hivatalos" hogy a HepB komponens nem nyújtott kellő védelmet ezért visszavonták. A másik nem hivatalos, hogy túl sok csecsemő meghalt (nem tudni az oltás melyik komponensétől) illetve nagyon sok volt a mellékhatás.


Visszaolvasom és pótlom amit nem válaszoltam meg :-)

Nem nem dehogy, pusztán nem árultad el a mi a foglalkozásod pontosan, nem tudom mit végeztél, igy nehéz tudnom a "határokat". Nem provokálok senkit, elnézést ha igy érzed!!!

A vitával szerintem nem az a cél, hogy bárki is meggyőzze vagy leteritse a másikat, pusztán elég, ha megmozgatja a fantáziáját és némi önálló gondolkodásra készteti :-)))

102. 1e958693ca (válaszként erre: 101. - Talian35)
2008. máj. 16. 11:47

1-2. talán mert van még új, s még újabb technológia, amihez már nem kell. Talán találtak helyette olan konzerválót,vagy vivőanyagot amivel az oltóanyag tovább eláll, kevésbé romlik az állaga hosszabb idő alatt. Honnan veszed, hogy sok csecsemő a Hepa-B OLTÁS miatt halt meg? Ne haragudj, de Hepa-B-t a gondozatlan terhesek újszülöttjei kapnak. A gondozatlan terhes meg az a személy, aki direkt nem jár terhesgondozásra, vagy egyáltalán nem érdekli, mi lesz vele , meg a babájával a terhesség alatt. Ennek megfelelően, ha a baba bent beteg, nem tudják 'úgyé' kiszűrni. És nos, a gondozatlan terhesek általában nem a mintakismamák közük kerülnek ki (isznak, drogoznak, cigiznek...stb. nem azt mondom h, mindenki, de azért oka van annak, ha vki nem jár dokihoz) azt hiszem ezzel te sem vitatkozol.

És igen, a nagy tudományosságok ellenére is van, hogy egy-egy oltóanyag csak 99%-ban nyújt hatásos védelmet, aztán találnak egy olyat, ami 99,5%-osan és akkor lecserélik. Mégsem gondolom azt, hogy ha nem véd 100%-ban akkor meg minek. Én igenis beadatom, mert én nagyobb kockázatnak vélem a fertőző betegséget, szövődményeit, mint az oltási szövődményeket, egyenlőre, innen a gépezet belsejéből.

3. Ilyen irányú ismereteim nincsenek, ahhoz nem szólok, amihez nem értek.

4. Talán mert ilyen irányú vizsgálatok sokáig nem folytak, az ilyen és még egyéb betegeket összefoglaló néven sajnos "bolond"-nak tartották. És ezzel el volt intézve.


A vitát nem azért hagytam abba, mert szerintem neked van igazad, hanem az alábbiak miatt:


1.Ez a vita a végtelenségig húzódhat, hiszen mindig vannak újabb és újabb kérdések.

2. Négy hónapos csecsemőm van, tehát az én időm nem végtelen. (A kérdéseidhez pedig az adatokat össze kell szednem, ami sok időbe telik.)

3.Te nem válaszolsz az én kérdéseimre. Ha visszaolvasod magunkat, látni fogod.

4. Olyan kérdéseket teszel fel, amihez nekem nem feltétlen kell értenem ( oltóanyaggyártás technológiája, USA , Kazahsztán járványügyi helyzete, olasz , román esetek elemzése.). Ezt egy laikus nem tudja, hogy nem kell ehhez értenem. Lehet, h üldözési mániám van, de sztem te egy kicsit azt akarod bezzel bizonyítani, h én nem is értek ahhoz, amit csinálok, magyarul hiteltelen vagyok.

Én tudom, hogy ez nem így van, de vajon más, aki ezt olvassa, az tudja-e?

5. A vitának nincs értelme, mert nem tudjuk meggyőzni egymást, még kompromisszumot sem tudunk kötni.

101. Talian35 (válaszként erre: 99. - 1e958693ca)
2008. máj. 16. 07:29

Szép jó reggelt! :-)


Bizom benne, hogy ha már egyen-ketten el is vonultak, még lesz aki a következő kérdéseimre választ ad (melyek nem hagytak nyugodni éjjel).


1. Azt irjátok, a higany kis mennyiségben nem árt; a szervezet hamar kiüriti; az, hogy autizmust vagy egyéb károsodást okoz,nem bizonyitott. OKÉ. Legyen igy. Akkor 60 évnyi használat után miért vonták ki mégis sok oltóanyagból a higanyt? Miért volt rá szükség? Csak azért, hogy a szülőket megnyugtassák? Ha nem találtak összefüggést az autizmus és a higany között, MIÉRT????


2. Azt irjátok, egy-egy oltóanyag hosszú procedura és tesztelés után kerül forgalomba. RENDBEN, ELFOGADOM. Akkor miért van az, hogy időről időre rejtélyes módon visszavonnak vakcinákat a piacról? Legutoljára a Hexavac-ot. Ezt nem tesztelték kellő ideig? Vagy mi történt, mi a "hivatalos" verzió? Magyar oldalakon azt olvashatjuk, hogy a Hep.B. oltóanyag nem volt elég hatásos; és ez a hosszú tesztelési idő alatt nem derült ki?? Nahát! Nem azért vonták ki, mert túl sok volt a mellékhatása, és sok csecsemő halt meg?

Ide irhatnám még a Ticovac-ot vagy az Encepur-t ezek kullancs-enc. elleni oltások, ezeket is kivonták.

Nagyon régen, 20-30 éve a Leningrad nevű vakcina is egyszer csak eltűnt. MIÉRT???


3. A polio oltás (a régi) SV40 virust tartalmazott. Kb. 100millió ember vagy több kapta meg a vakcinát. Az SV40-et daganatokban kimutatták. A polio virust rézusmajmokon tenyésztették. A gyerekbénulás eltűnt, helyette lett sok rákos (most más betegségeket nem emlitek).


4. Csak egy szimpla mondat: Autista betegről először kb. 1930-ban van emlités (150 éve még szinte ismeretlen volt ez a betegség) Amerikában 1930-ban vezették be a higanyos oltásokat. Mig 1985-ben 2500 gyerekre jutott 1 autista, ma 150 gyerekből 1 autista. Nem mondok vele semmit, ez csak egy tény. Az oltások - a higanyos oltások - száma az USA-ban évről évre több, minden évben újabb és újabb oltásokat vezetnek be. NO COMMENT csak érdemes elgondolkodni, vajon mitől lehet autizmus-járvány?


Nos többet nem irok bár lenne mit. Ha nem is válaszol senki, legalább mindenki magában elgondolkodhat a válaszokon.


szép napot!

100. Talian35 (válaszként erre: 98. - Caravell)
2008. máj. 15. 11:01
Csak vannak nyitott kérdések, melyekre sehol nem találok választ. Jó lenne tisztán látni :-) Nem arról szól egy vita szerintem, hogy ki győz, pusztán eszmecsere; legalábbis én igy érzem, mert legalább sok dolognak utánanézek. Nem igaz, hogy csak és olyan oldalakon, amelyek nekem kedveznek, az én teóriám felé billentik a mérleget. Ez az egy téma, amit alaposan körüljártam, több orvossal beszéltem, ezért billen a mérleg serpenyője a nem irányába. De akkor maradjunk annyiban, hogy egyik tábor oldalának sincs meggyőző bizonyitéka :-)
2008. máj. 15. 10:49
Ennek a vitának sose lesz vége, a szálakat lehet tovább szőni. Mindenki tegye a belátása szerinti legjobbakat, és nézzen utána, ha vmit állít, hiteles-e. Nem szeretném folytatni, mert nem vok egyetemi tanár, hogy a biológiai, mikrobiológiai, jogi,etikai, élettani, kórélettani ismeretekből vezessek le mindent, visszanyúlván az őskorra, Ádámra, Évára. Meg ennyi időm sincsen. Azt még azért leszögezem, hogy még senkit sem zártak amiatt börtönbe, mert nem oltatta a gyerekét, és kizárólag ezért nem vettek el szülőtől gyereket, még ha a média ezt terjeszti is. Ezeket egy kollégám, főnököm se nyilatkozta soha. Ma nagyn divatos mindenhez a liberális hozzáállás, meg hogy ami kötelező, az ellen tiltakozunk. Mindenki nézzen utána, megteheti, és döntsön. Üdv, mindenkinek szép napot!
98. caravell (válaszként erre: 95. - Talian35)
2008. máj. 15. 10:47

És mi az,h "legalább arra válaszolnál?" ?

Te kóstolgatsz engem :) Nem vitázok, nem szeretem az olyan szópárbajokat, ami már csak arról szól,hogy legyőzzük a másikat, mindegy,h milyen áron.

97. caravell (válaszként erre: 95. - Talian35)
2008. máj. 15. 10:45
Korábban írtam,h sztem nem jelent veszélyt. Esetleg a védőhatás csökkenésével, az olyan oltásoknál, ami nem életre szóló immunitást ad. De a cikket nem tudom elolvasni.
96. Talian35 (válaszként erre: 93. - Caravell)
2008. máj. 15. 10:44
A védőoltások örökre védenek? Életem végéig? :-)
95. Talian35 (válaszként erre: 93. - Caravell)
2008. máj. 15. 10:41

Mindent félretéve, megtennéd hogy legalább arra válaszolsz, hogy miért jelent veszélyt a beoltatlan a beoltottra? .-)


Köszi

94. caravell (válaszként erre: 91. - Talian35)
2008. máj. 15. 10:41
Igen, lehet,h ott is van "kibúvó". Azután jön egy ilyen kanyaró (egyéb) járvány és lehet keresni a felelősöket és elgondolkozni dolgokon. Utólag...
2008. máj. 15. 10:38

Összességében: ha megnézed,h milyen járványok voltak és abba mennyien belehaltak száz évvel ezelőtt (nem betegségekre lebontva), akkor azért el kell ismerni,h ez a veszéály nem fenyeget.


Ja és 68.hszra: egy külön erről szóló továbbképzésen az osztrák kollégák anyagai alapján kielemeztük az egész kanyarójárványt, láttam fotókat is... elég megrázó volt :(

92. 1e958693ca (válaszként erre: 70. - Talian35)
2008. máj. 15. 10:35
Már megbeszéltük, h egy különálló eset nem bizonyít semmit. Én is tudnék neked nem egyet, mondani, amikor az oltatlan nagymami TBC-s lett , és megfertőzte az oltatlan mamát, papát. Az unoka meg be volt oltva, és ő nem kapta el. A nagymami meg nem kezeltette magát, és 1 év alatt elvitte a TBC.(jó, mondjuk piolt is mellette rendesen). Ebből milyen következtetést vonsz le? Ugye , hogy semmilyet. Egyébként érző emberi lény vagyok, és sajnálom a babát. De azt azért mégsem gondolom, h direkt nem vizsgálták meg a gyereket, hogy a gyártó cégre ne vessenek rossz fényt. Ne haragudj, de akkor ebben az összeesküvésben az összes gyerekorvos, szakorvos, laboros, és járványügyi kolléga benne kéne legyen.
91. Talian35 (válaszként erre: 90. - Caravell)
2008. máj. 15. 10:34
A passziv oltási kényszer már nem igaz, Németo-t és Ausztriát kifejezetten tudom :-) Lehet, hogy igy reklámozzák, de nem nézik az oltási könyvet!
90. caravell (válaszként erre: 85. - Talian35)
2008. máj. 15. 10:33

Sajnos ezt a linket nem tudom megnézni,mert "tiltott" oldalon van, a munkahelyemen nem jön be.


Amit a szomszédos országokról írtál,h nincs kötelező oltás: Ún. passzív oltási kényszer van, vagyis oltatlan gyerek nem mehet semmilyen közösségbe. Az oltásaik kábé ugyanolyanok,mint a mi oltási rendünk, sőt, bizonyos tekintetben szigorúbb, Németországban van olyan oltás, amiből több "emlékeztetőt" adnak vagy korábbi életkorban adják,mint mi.


Örültem az eszmecserének, de dolgoznom kell. További szép napot Nektek!

89. Talian35 (válaszként erre: 88. - Talian35)
2008. máj. 15. 10:32
halálos akart lenni :-)
88. Talian35 (válaszként erre: 87. - Caravell)
2008. máj. 15. 10:32

halális IS lehet...de nem feltétlenül.

Pár éve nagyapám testvére meg is halt benne, mert az orvosok nem ismerték fel és nem kapott oltást :-(

87. caravell (válaszként erre: 82. - Talian35)
2008. máj. 15. 10:29
Ez ún. pzitív hiba. Túlzott óvatosság. Mivel a tetanusz halálos.
86. Talian35 (válaszként erre: 84. - Caravell)
2008. máj. 15. 10:29
Na akkor megpróbálom beszerezni orvosira járó ismerőstől, hátha meggyőz :-)))
85. Talian35 (válaszként erre: 80. - Caravell)
2008. máj. 15. 10:28

"Ennek ellenére manapság egyre több olyan szülőről hallani, aki elvből, sőt védelmezése okán, indokán, ürügyén nem hajlandó beoltatni gyermekét. S egy-egy nem beoltott gyermek bizony veszélyt jelenthet beoltott társaira is.

"


Forrás: [link]


Elég nagy gáz ilyet leirni.... :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook