Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Védőoltások fórum

Védőoltások (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Védőoltások

84. caravell (válaszként erre: 81. - Talian35)
2008. máj. 15. 10:27
Ezt oktatják a főiskolákon és egyetemeken, de a bizonyítást ne kérdezd,h levezessem. Nyilván statisztikai adatokkal.
83. caravell (válaszként erre: 79. - Talian35)
2008. máj. 15. 10:25
Jah, éppen azért,mert annyi pénz elmegy és mindenhol hiány van, hidd el,h szívesen megtakarítaná egyébre ezt a pármilliárdot.
82. Talian35 (válaszként erre: 78. - Caravell)
2008. máj. 15. 10:25
szóval az orvosok is hibáznak?! :-)
81. Talian35 (válaszként erre: 77. - Caravell)
2008. máj. 15. 10:25
Ezt bizonyitották valahol? :-)
80. caravell (válaszként erre: 69. - Talian35)
2008. máj. 15. 10:24
Beoltratlan gyerek a beoltottra nem jelent veszélyt. Ezt honnan veszed?
79. Talian35 (válaszként erre: 75. - Caravell)
2008. máj. 15. 10:24

Azért az oltáslobbi elég hatékony :-)

Ezen meg, hogy az állam százszor megnézi mire költi a pénzt, egyenesen kacagnom kell... több milliárd folyik el felesleges kiadásokra, de ezt nem kell kifejtenem szerintem, elég ha bekapcsolod a tévét :-))

78. caravell (válaszként erre: 76. - Talian35)
2008. máj. 15. 10:22
Orvosi hiba (túlzott óvatosság). A védettséggel rendelkezőnek nem szükséges a tetanusz. Attól függ,h milyen korú, van-e már/még védettsége.
77. caravell (válaszként erre: 74. - Talian35)
2008. máj. 15. 10:21
Jézusom, ez akkora butaság! Az oltás max 1-2 napra gyengíti az immunrendszert. Neveld egészségesen és nem lesz beteges vagy pedig egyébként is gyenge az immunrendszere, születési adottságként és annak semmi köze az oltásoz.
76. Talian35 (válaszként erre: 72. - 1e958693ca)
2008. máj. 15. 10:21
Nos, a tetanusz valóban fogós kérdés. A mostani gyerekorvos ezt az egyet ajánlaná. De én azt nem értem, hogy ha beoltatom a gyereket, de sérülés éri amivel orvoshoz kell vinnem, szó nélkül beledöfik a tetanuszt; akkor viszont minek oltattam???
75. caravell (válaszként erre: 71. - Talian35)
2008. máj. 15. 10:19
Tévedsz. Az állam ezt így-is úgy is elkölti és Neked ebbe sok beleszólásod nincs. Ő egyéb érdekeket néz. És hidd el,h százszor is meggondolja,h mire költi.
74. Talian35 (válaszként erre: 67. - 1e958693ca)
2008. máj. 15. 10:18

Nos a gazdasági érdekről annyit, hogy lépten-nyomon azt hallani kisgyerekes szülőktől, hogy amint bölcsibe-oviba megy, állandóan beteg, folyik az orra, náthás, meg ki tudja... :-)

Nem tudom, de nekem az oltáspárti első orvosom is azt mondta, hogy gyengiti az immunrendszert az oltás, "elnyomja", (talán tévedhetett is :-) úgyhogy lehet jobban utána kéne járni ennek, hogy nem azért betegek-e ennyire a mai gyerekek, mert 1. szart esznek nem figyelünk az étkezésükre 2. az oltások megterhelik a szervezetet és az utána a kisebb dolgokkal sem birkózik meg.

73. caravell (válaszként erre: 70. - Talian35)
2008. máj. 15. 10:17
A BCG-s eset nem kapott igazolást. Ugyanúgy mondhatjuk,h nem az oltástól volt. Nem jó, amikor olyan esetekkel példálózunk, ami többféle képpen magyarázható.
72. 1e958693ca (válaszként erre: 70. - Talian35)
2008. máj. 15. 10:17
Amúgy te beoltatnád a gyereked, Tetanusz ellen, ha talajjal szennyzett sebe lenne, vagy veszettség ellen, ha vad marná meg?
71. Talian35 (válaszként erre: 66. - Caravell)
2008. máj. 15. 10:16
Az állam pénze a mi pénzünk, vagy tévedek? :-)
70. Talian35 (válaszként erre: 65. - Caravell)
2008. máj. 15. 10:13

1 esetet azért mondanék biztosra teljesen laikusként, (BCG oltás után kevéssel a csecsemő agyhártyagyulladást kapott) mert a BCG oltás egyik lehetséges mellékhatása (ugyan ritka) az agyhártyagyulladás. Tavaly a Kossuth rádióban oltáspárti doktornő ha nehezen is, de kimondta. A szükséges gerinccsapolást a babán nem végezték el, ami alapján állitólag kimutatható lett volna, hogy ez most az oltástól lehet-e vagy sem. Az orvosok azt mondták, hogy az anyatej fertőzte meg a babát de ilyen erővel be kéne tiltani az anyatejelosztókat.

Számomra mindenesetre elég furcsa, amikor

69. Talian35 (válaszként erre: 64. - Caravell)
2008. máj. 15. 10:10

Nos én arra próbáltam választ kapni, hogy a beoltatlan gyerek miképp jelent veszélyt egy beoltottra, de Te nem erre válaszoltál....

Én semelyik német oldalon nem is olvastam, hogy a kanyarót kizárólag beoltatlan gyerekek kapták el. Ezt hol találtad? :-)


Tehát a nyugati országok egy része, azt mondod ezek szerint, felelőtlen, mert a szülőre bizza annak eldöntését, hogy kell-e neki oltás vagy sem. Igy van?

68. Talian35 (válaszként erre: 63. - 1e958693ca)
2008. máj. 15. 10:07
Mo-ra vonatkozó, a csecsemő szervezetébe garantáltan károsodást még nem okozó vegyi anyagok értékhatárára vonatkozó adatot sajnos, akárhogy keresek, nem találok :-((
67. 1e958693ca (válaszként erre: 51. - Talian35)
2008. máj. 15. 10:07
Persze gazdasági érdek is, hogy a gyereke be legyenek oltva, gondold el, ha egyszerre 20 000 szülő kiesne a munkából, és ennyi gyerek kerülne kórházba (hova is tennénk ennyi beteget?). De nem hiszem, hogy CSAK gazdasági érdek oltani.
66. caravell (válaszként erre: 62. - Talian35)
2008. máj. 15. 10:07
És az állam, amikor milliárdokat fizet ki rá, akkor mit nyer vele?
65. caravell (válaszként erre: 61. - Talian35)
2008. máj. 15. 10:06
És Te mi alapján mondod,h az oltástól van?
64. caravell (válaszként erre: 57. - Talian35)
2008. máj. 15. 10:06

Pl. nem tudom,tudod-e v írta-e valaki valamelyik oltásos topikban,h Ausztriában kanyaró járvány volt. A beoltatlan gyermekek között egy Valdorf iskolából indult, és más országokba is átkerült,mert utazás, társiskola látogatás stb. miatt az oltatlan gyermekek körében szépen terjedt. Olyan gyerekek is megkapták,akik azért nem voltak oltva,mert ellenjavallat miatt nem lehettek oltva. Egyikük bele is halt!


Tehát az oltatlan gyerek ezért jelent veszélyt.


Azon kívül,ha bele gondolsz, nem túl korrekt,h egyesek azt mondják, nem oltatom a gyerekemet, mert nincs is járvány és járvány meg azért nincs, mert a kollektív immunitás miatt visszaszorult, azoknak köszönhetően, akik oltottak és a sokat szidott oltási rendszernek köszönhetően.


Amit a neten találsz, azt fogadd némi kritikával.

63. 1e958693ca (válaszként erre: 57. - Talian35)
2008. máj. 15. 10:04

Nem vok szakértő, sose mondtam, de sztem ez elírás lehet, a választ már Caravell megírta amúgy. A világ összes bajára nem fogunk megoldást találni, és amint nézem arra sem, h kell, v., nem kell. A vitánk végeláthatatlan sokáig folytatódna, és közeledni egymáshoz a véleménykben úgysem fogunk. Ha ezekre az adatokra oly borzasztóan kíváncsi lettél volna, mind megtalálod itt a net-en.

Amúgy meg én is sokmindent olvasok itt, de tudom, hogy melyik felét higgyem el.

62. Talian35 (válaszként erre: 59. - 1e958693ca)
2008. máj. 15. 10:04

Csak az én gondolatmenetem:


- akik reklámozzák az oltásokat, tehát azt mondják, szükség van rájuk, azok mit nyernek vele, ha eladják az oltóanyagokat? Elég sok pénzt ugye :-)


- akik oltásellenesek, azoknak ebből milyen előnyük származhat? Nos, szerintem ebből egy fillérjük nem származik. De lehet, hogy rosszul látom :-)

61. Talian35 (válaszként erre: 58. - Caravell)
2008. máj. 15. 10:01
Az évi 5-10 eseten nagyon vitatkoznék, kapásból 3 ismerősöm van akinek súlyos oltási szövődmény lépett fel (ezek csak 1 éven belül). a gond az, hogy az oltó orvos sok oltás után pár nappal vagy 1-2 héttel jelentkező tünetet nem könyvel el oltási szövődménynek (egyáltalán mi alapján mondja ki határozottan, hogy az oltástól van vagy sem??? mi alapján mondja ki biztosan, hogy nem lehet az oltástól??? ) és nem is jelenti. Igy valóban nagyon alacsony lesz a statisztika, ami a szövődményeket illeti :-)
60. 1e958693ca (válaszként erre: 56. - Caravell)
2008. máj. 15. 10:01
Szia Kolléga! Nem, nem meggyőzni akarom, csak elmondani, én miért vagyok inkább mellette. Persze, persze, mindenki a maga igazát hajtogatja, ez így van. Az álláspontok sosem fognak találkozni, tudom. Csak jó volt egy kis agytorna.
59. 1e958693ca (válaszként erre: 53. - Talian35)
2008. máj. 15. 09:57

www.weborvos.hu/cikk.php?id=(itt and jel jön,nemtom begépelni)cid=34354.


De az összes oltottak hány százaléka betegedett meg?Ez itt a kérdés. Mindjárt más százalék jönne ki, ugye?

Már ha azt óhajtjuk kideríteni, hogy mekkora a megbetegedés veszélye az oltottak és a nem oltottak között, és objektíven akarjuk vizsgálni, mennyire is véd a védőoltás.


Amúgy a gportal-on leírt esetben honnan került a beteg gyerkőc szervezetébe nagy mennyiségű ólom, és kadmium is? Hmmmm...én inkább környezeti hatásra gyanakodnék ( kohósalakból készült házépítőelem, kohósalakkal feltöltött kert, galvanizáló üzemből, vagy kohóból származó környezeti szennyezés ).Tudom , a szülőket ez már nem vigasztalja, nagyon sajnálom.


Amint láttam az oltóanyag Hg tartalma és az autizmus közötti összefüggések keresésére irányuló tanulmányok egyértelműen nem bizonyították be a feltevést. Azért mondtam, h ilyen kutatásoknak csak feltétellel tudok hinni, mert egyrészt nem reprezentatív mintán végezték, másrészt nem Kohorsz- analízissel.Magyarul, ez nem úgy történt , hogy vettek uannyi oltott és uannyi nem oltott gyereket, azonos korcsopotúakat, és azonos környezeti hatásoknak kitetteket, azonos tápl. szokásokkal, hanem ebből vettek 100 főt, abból 90 főt és rengeteg manit elköltöttek. Holott, ha egy vizsgálatnak nekiindulnak a tudós bácsik, akkor tudniuk kell, ha nem ezeket a módszereket vetik be, nem kapnak megbízható, vagy másképpen tudományos körökben elfogadható eredményt. Vagy objektív eredményt, másképpen. Akkor kérdem én, miért is kezdtek bele? Nem akarok senkit megsérteni, de akkor azt kell gondolnom, hogy emögött is mégiscsak vmiféle érdek, v, belemagyarázás van. Netán a kártérítési igények alátámasztására indult? Hmmmmmm.... ;)

58. caravell (válaszként erre: 51. - Talian35)
2008. máj. 15. 09:53
És az az évi 5-10 szövődményes eset, ezen belül a tízévenkénti egy halálozás az hány százalék?
57. Talian35 (válaszként erre: 56. - Caravell)
2008. máj. 15. 09:52

szia,


akkor csak röviden arra próbáljon meg nekem egy szakértő válaszolni, hogy miért irják azt az oltáspártiak, hogy egy beoltatlan gyerek veszélyt jelent a beoltottra???

Elküldöm a linket is ha kell de benne van itt a topikban a forrás.


Üdv


Talian

56. caravell (válaszként erre: 27. - 1e958693ca)
2008. máj. 15. 09:50

Szia Neked is :))


Nem sok időm van most netezni, így nem tudom visszaolvasni az eszmecserét, amit írtatok, de a "kell-e nekünk a védőoltás?" c. szópárbajt már lefolytattuk valamelyik másik topikban, csak az a baj,h mindkét fél hajtogatja a maga igazát, tehát előrébb nem jutottunk. Sztem minden oltásellenző úgy van vele,h addig nem kell az oltás, amíg a gyerekét védi a kollektív immunitás és nincs járvány. Ha járvány lenne, akkor kapkodnának oltóanyagért, ölnének is érte,h megmentsék a gyerekeiket és nem fogják fel,h éppen azért nincs járvány,mert oltunk :((

55. Talian35 (válaszként erre: 54. - Gerna)
2008. máj. 15. 09:44

nocsak, hogy visszaugrottál a védőoltás-témára :-DDD

Remélem azért jól aludtál és nem okozott álmatlan éjszakát a hiányzó repülőgép-roncs :-D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook