Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Városok, ahol betiltották a közterületeken a dohányzást. Mi a véleményed róla? fórum

Városok, ahol betiltották a közterületeken a dohányzást. Mi a véleményed róla? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
273. emagdi
2010. jún. 21. 14:21

tolerancia kapcsán: egyszerűen arról van szó, hogy momentán a nemdohányzók többségben vannak, valamint egyéb érvek is az ő oldalukat erősítik.

ebből kifolyólag jelenleg a nemdohányzók érdekeit védik, s nem a nemdohányzókét.

amíg nem így volt, addig a nemdohányzók voltak kénytelenek tolerálni a dohányosokat, most meg változik a felállás és a dohányosoknak kell alkalmazkodni.

272. 40163fd81d (válaszként erre: 271. - 40163fd81d)
2010. jún. 21. 14:21

Mert számomra ez jött le,és ha visszaolvastok....****...volt****



Bocsi kicsit akadozik a netem:))

2010. jún. 21. 14:19

Persze hogy sarkítok!:))

Hát nem ezt teszitek ti is?:))


Hány olyan barátot ismertek akik dohányoznak és a képetekbe konkrétan fújja a füstöt?

Hány olynan dohányos ismerősötök van ,aki tojik arra ,hogy ti nem dohányoztok és rágyújt a lakásotokba ,megkérdezés nélkül?


Azért kicsit engem legalábbis sért ez a felvetés,hogy egy dohányos intoleráns,hogy szemetel,hogy ha már dohányzik valaki,akkor az minden rosszra képes!


Mert számomra és szerintem ha visszaolvastok beláthatjátok,általános jelleggel visszatérő vélemény vol.

270. puritan (válaszként erre: 264. - 40163fd81d)
2010. jún. 21. 14:06

sarkítasz, de abban egyet kell értenem veled, hogy nem tolerálják egymást az emberek...


de ez itt nem intolerancia vagy tolerancia szerintem, hanem véleménycsere egy topik kapcsán


az utolsó mondatodat úgy érted, hogy toleráljuk, mi nemdohányosok, hogy az arcunkba fújják a füstöt és akkor ti dohányosok is toleráljátok, hogy mi ezt nem toleráljuk?

269. 3c0814215c (válaszként erre: 268. - Emagdi)
2010. jún. 21. 14:03
És a leszokott dohányosok érzékenyebbek is, jobban is zavarja őket.
268. emagdi
2010. jún. 21. 14:00

amúgy a dohányosoknak a legnagyobb döbbenet, hogy milyen büdös a füstjük:))

ismerek olyanokat, akik leszoktak, és teljesen elképedtek, hogy ennyire büdös a füst, holott addig amíg ők is dohányoztak nem érezték, és nem is értették miről beszélnek a nemdohányzók :D

267. emagdi (válaszként erre: 260. - 40163fd81d)
2010. jún. 21. 13:53

pedig nagyon gyakran találkozik az ember az utcán füstfelhővel :)

nem a buszmegállóban, hanem az utcán. ha előttem megy valaki aki dohányzik, annak a füstjét kell szívnom. persze értem, hogy ez egy dohányosnak nem tűnik fel, de egy nemdohányzónak ez rettenet büdös. (pedig nekem még nincs is jó orrom)

ilyenkor ha lehet próbálok a dohányzó elé kerülni, vagy más utcán menni, vagy legalább lemaradni úgy 50 méterrel. (ez csak akkor nem válik be, ha a másik úton vagy később is rágyújt valaki, mert akkor megint az van, hogy vagy szívom a büdöset, vagy keülök).


ha meg van nem büdös cigi, miért nem azt szívják a dohányzók?

266. puritan (válaszként erre: 265. - 40163fd81d)
2010. jún. 21. 13:52
értem, se busz, külföldre se utazol ezek szerint és a családban sincs autó :)
265. 40163fd81d (válaszként erre: 263. - Puritan)
2010. jún. 21. 13:50
Többnyire ezt teszem,kivétel a lóhát!:))))))))))))
2010. jún. 21. 13:50

Az emberek folyton csak akkor toleránsak ,ha ugyanolyan emberekkel kerülnek szembe.

A szeretők toleránsak a szeretőkkel szembe,de a feleségek érveivel szemben már nem toleránsak.

Az autósok toleránsak és nem zavarja őket a füst,meg a szmog,mert ők is akár 3 autót használnak 3 személyre,a hívők nem tolerálják a nem hívőket......


A tolerancia mindig csak addig szól ,amíg belefér a mi életünkbe ,és elgondolásunkba?



Igen úgy tűnik.


Én megértem.

Miért is tolerálnának engem,mint szégyenletes büdös bagóst?

Hisz én vagyok a rosszfiú,de akkor ne lobogtassák a toleranciát,hisz ők képtelenek erre,hogy engem is toleráljanak.

263. puritan (válaszként erre: 262. - 40163fd81d)
2010. jún. 21. 13:44

akkor volna létjogosultsága annak amit írsz Fata, ha kizárólag gyalog vagy lóháton közlekednél


amúgy a bűz engem kevésbé zavar, a füsttel van bajom

262. 40163fd81d (válaszként erre: 261. - 3c0814215c)
2010. jún. 21. 13:42

Na persze.

Megértelek.

Egyetértek.

Én meg az autód kipufogó gázába nem akarok beleütközni,és nem akarok bőrrákot kapni a kilyuggatott ózon réteg miatt,az autósok miatt,a sprayk miatt,a repülők levegőbe eregetett kerozin maradékait sem szívesen lélegzem,és tudod,a gyárak füstje is elég kellemetlen ami rámászi a városra ,ha olyan az idő......



Ugyan már?

Nevetséges ez az egész.

261. 3c0814215c (válaszként erre: 260. - 40163fd81d)
2010. jún. 21. 13:34

Már megint az az érv, hogy ne küszködjünk X-szel, ami elismerten rossz dolog, mert van egy még rosszabb Y, s erôfeszítéseinket az ellen irányítsuk.

Vegyük észre hogy ez indokolja az Y elleni fellépést, de nincs okunk nem harcolni X ellen is.


A jövőben nem szeretnék beleütközni egy elszálló füst gomoly töredékébe sem!


Pokolba a büdös bagóval!

2010. jún. 21. 13:15

Én teljesen egyetértettem avval,hogy zárt helyen mindenhol akár tiltsák be .

Ott valós problémának érzem a levegő füsttartalmának,bűzének ,egészségkárosító hatásának kérdését.

Igazat adok ,minden intézmény ,vendéglátó egység ...akármi füstmentessé tevéséért.


Én rendkívül toleráns ember lévén még igazából ezt a szabályt is betartanám,ha nem lenne ennyire diszkriminatív,és nevetséges indokokkal alátámasztott valami.


Ha kicsit jobban bele gondol bárki,azon kívül,hogy néha ,beleütközik egy elszálló füst gomoly töredékébe ,és büdös,ugye senki nem gondolja komolyan,hogy a szabad levegőn annyi füstmérgezésben lesz része,még ha egész életét buszmegállókban tölti is,hogy ez lenne káros az egészségére?


Nem tartom indoknak a törvényre a szemetelést sem,mivel mindenki szemetel akit nem érdekel a tiszta környezet,és nem fog szemetelni sem a dohányos,sem a nem dohányos,aki környezet tudatos.


Szóval,erre a törvényre az eddig felhozott indokok elég falsak,és nevetségesek.


Hja,hogy evvel bárkit rávennének hogy rakja le a cigit?

Ugyan már ,ezt ugye senki nem gondolja komolyan?



De ha eltekintek mindezektől és azt mondom,ám legyen ,legyünk toleránsak mindenkivel,és próbáljuk meg felvenni a harcot a környezetünkért együtt ,mindenki,akkor elvárom ,hogy a környezet és egészségünket legjobba veszélyeztető más dolgokkal szemben is ugyanolyan szankciókat alkalmazzanak,annak arányában ,amennyire károsak,mint a dohányzással kapcsolatban.



Amíg ez nem történik meg ,addig miről is beszélünk?


Arról,hogy a cigi füst büdös.

Nagy érv,kedves szmogot,benzingőzt simán toleráló,de az egészségükre oly nagyon vigyázó ,autóhasználó,szemetelő,kutyaszart nem feltakarító emberek.



Amúgy van meggyes dohány is,meg wiskeys ,meg egy rakás féle,aminek finom illata van:))))

259. emagdi (válaszként erre: 258. - 3c0814215c)
2010. jún. 21. 11:42

igen, gondolom ezért gyűrik ezt a témát már olyan kitartóan:))


hosszabb távon biztosan lesz eredménye, csak győzzük kivárni :D

258. 3c0814215c (válaszként erre: 248. - Emagdi)
2010. jún. 21. 11:41
Viszont a tiltás beválik mint nevelési módszer ilyen esetben. Mióta az első hasonló intézkedéseket meghozták, pl. munkehelyi dohányzással kapcsolatban, sokat fejlődött az emberek hozzáállása is.
257. globus (válaszként erre: 256. - Emagdi)
2010. jún. 21. 11:34
Ámen :)
256. emagdi (válaszként erre: 255. - Globus)
2010. jún. 21. 11:34
hát, én erre azt mondom, hogy mindenki úgy költi a pénzét ahogy akarja, akár cigarettára is, nekem mindegy, csak a füstjét eregessék olyan helyre ahol másokat nem zavarnak vele:)
255. globus (válaszként erre: 254. - Emagdi)
2010. jún. 21. 11:31
Azt már direkt a bosszantásért mondom, hogy lakásfenntartási támogatást kapnak, miközben ketten dohányoznak, hihi :D Biztosan erre is futja a cigi adójából, meg minden másra.
254. emagdi (válaszként erre: 252. - Globus)
2010. jún. 21. 11:27

valószínűleg a baráti köre "igényelte" hogy ő is dohányozzon :)

remélhetőleg majd kinövi a dolgot, és le fog szokni.

253. emagdi (válaszként erre: 251. - Globus)
2010. jún. 21. 11:27
minden jogszabály ezért van :)
252. globus (válaszként erre: 250. - Emagdi)
2010. jún. 21. 11:24
Sógorom lánya egyik nap még fujjogott a cigire, két hét múlva már füstölve látom. Rákérdezek, csak vihog.
251. globus (válaszként erre: 248. - Emagdi)
2010. jún. 21. 11:23
Van még több "kellemetlen" rendelkezés, pl. a gyalogos átengedése gyalogátkelőhelyen, autóban mobilozás, láthatósági mellény, a tényleges felelősség intézménye (kölcsönadott jármű), távoltartási törvény, várólisták, legközelebbi családtagok munkája, hirtelen ezek jutottak eszembe, de jóval több van. Elég baj, hogy ezt így kell betartatni.
250. emagdi (válaszként erre: 249. - Puritan)
2010. jún. 21. 11:19

de ezek a gyerekek legalább hozzászoknak a füsthöz:)


valószínűleg aki gyerekkorától dohányfüstben nő fel, annak fel sem tűnik, és ő maga is nagy eséllyel dohányos lesz.

249. puritan
2010. jún. 21. 11:13
még amitől feláll a szőr a hátamon, a babakocsit toló anyák kezében lógó cigaretta, vagy a kisgyreküket kézenfogó és vezetgető, másik kezükben cigarettát tartó anyák látványa...ezt még le kellett írnom
248. emagdi
2010. jún. 21. 11:11

a legszomorúbb az egészben az, hogy nem azért kellene figyelniük a dohányosoknak, hogy ne fújják más arcába a füstöt, mert azt jogszabály tiltja, hanem azért, mert belső kényszert éreznek arra, hogy ne zavarjanak másokat.

kb pont úgy, mint ahogy nem fingunk a másik arcába. ezt sem titlja jogszabály, mégsem tesszük :D (pedig a kettő kb ugyanolyan büdös, sőt, a dohányfüstben több a mérgező anyag)

247. puritan (válaszként erre: 244. - 40163fd81d)
2010. jún. 21. 11:11
hát...az enyém soha semmit nem tiltott meg...szívesen szót fogadtam volna nagyjából bárkinek
246. globus (válaszként erre: 244. - 40163fd81d)
2010. jún. 21. 11:08
Te tudod :))
245. globus (válaszként erre: 243. - 40163fd81d)
2010. jún. 21. 11:07
Nem tudom, hogy pontosan milyen köntöse van a rendeletnek. De az egészségmegőrzést ebben az esetben valószínűleg a nemdohányzó környezetre értik. Mint ahogyan a gyorshajtásnál: nem a gyorshajtó, hanem a vétlen áldozatok védelmében.
244. 40163fd81d (válaszként erre: 238. - Puritan)
2010. jún. 21. 11:06

Az én véleményem pedig az,hogy anyám is sok mindent megtiltott ,de még neki sem fogadtam szót.

Szóval felőlem olyan intézkedést hoznak amilyent csak akarnak,és ha meg akarnak majd büntetni,akkor beperelem a....várost,hogy az alkotmányos jogaimat sárba tiporják:)))

❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook