Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Várni a halált! Tehetetlenül... fórum

Várni a halált! Tehetetlenül... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
28. bnedora (válaszként erre: 22. - Feketehó)
2012. jan. 25. 12:19

Ez igaz, de ebben az esetben már tudni lehet.


Fórumindítónak sok erőt, és belenyugvást kívánok.

2012. jan. 25. 12:12

Szia!


Nem tudom, hogy hol élsz. De esetleg egy Hospice osztály segíthetne. (Férjem ott dolgozik, úgyhogy van belelátásom az ottani dolgokba.) Emberségesek és valamennyire a családot is tehermentesítik.

2012. jan. 25. 12:11
Mikor az édesanyám már nagyon beteg volt, nem volt magánál de állandóan imát mondott.Nem tudtam mást enni ért mint olvastam az imakönyvből.Ezt mindíg csendben hallgatta, éreztem hogy akkor lélekben is együtt voltunk.
2012. jan. 25. 12:10

Van két fiam.A nagyobbik 13 neki elmondtam mi lesz.A kicsi 8 neki nem akarom,nagyon mamás.

Az orvos szerint mivel nincs 40 kg így talán megéli a márciust,de kevés az esély rá.

Márciusban lenne 69 éves,és a kisfiam is márciusban ünnepli a szülinapját.Arra készül ,hogy party lesz(együtt lakunk a mamival)és majd elmennek sétálni együtt a mamával és a két kutyával.

2012. jan. 25. 12:07

Én sajnos szeretett nagymamám kezét nem foghattam amikor meghalt. A mai napig is bánt, hogy nem láthattam őt, egy kórházban halt meg egyedül.


Biztos vagyok benne, hogy a legjobb amit tehetsz hogy ott maradsz anyukád mellett, amíg és amikor csak tudsz.

Én arra gondoltam mama halála után, hogy ott fennt, már nem szenved, mint itt ezen a gyarló földön, ott vigyáznak rá, és boldog.

23. gizus58 (válaszként erre: 3. - 52fd553855)
2012. jan. 25. 12:06

Bocsáss meg, ez nagyon szomorú dolog! nagyon sajnálom! De, azt nem értem, hogy írod, nem veszik be a kórházba?!Ha fájdalmai vannak,és te otthon nem tudod kellő képpen kezelni, kötelességük felvenni.!Még, ha végstádiumú,akkor is! Az emberhez méltó távozást mindenkinek meg kell adni!Nem minden hozzátartozó tudja ellátni az utolsó stádiumban szenvedő beteget!18 évig onkológiai gondozóban dolgoztam, tudom miért írom!Ennyire előre haladott az áttét,hogy , mint írod, az utolsó napjai??beszélj a háziorvossal, hátha ő tud valami megoldást!

de, vajon, édesanyád, ő, mit szeretne??tudom, nem lehet megkérdezni, hogy hol akar meghalni, jóérzésű ember ilyet nem mond.De, mit látsz rajta, otthon van szívesebben, vagy inkább kórházba menne?Egyáltalán, tisztában van a betegségével?Csak sok erőt tudok neked kívánni, hogy elviseld ezeket a nehéz napokat, heteket!

22. feketehó (válaszként erre: 14. - 1560f47887)
2012. jan. 25. 12:05
..csak nem mindegy, hogy hogyan és mikor.
2012. jan. 25. 12:05
Bruce Goldberg - bèkès àtmenet címü könyve segít a hozzàtartozònak ès a haldoklònak àtsegiteni ezen az idöszakn lelkiekben. Neten rendeltem, biztos lehet mèg
2012. jan. 25. 12:04
Pontosan tudom,min mész keresztül!Szörnyű látni,ahogy egy életerős ember,magatehetetlenné válik!:((Az én anyukám is ebben halt meg 7 éve..Nézni,ahogy napról -napra gyengébbé válik..,nem kívánom senkinek!!Nagyon sok erőt..,kitartást kívánok hozzá!
2012. jan. 25. 12:04

A papám is rákos volt. Nálunk apuék nem engedték, hogy bevigyék a kórházba. Pár napig bent volt, még tisztába se tették, egész nap használt pelenkában feküdt. Akkor hazahozták. Onnantól kezdve, nem lehettünk vele egyedül, nem mehetünk haza a suliból, hanem meg kellett várni aput, aki először bement a lakásba, megnézte, él-e még.

Egész nap volt mellette valaki, akivel beszélgetett. Nagy fájdalmai voltak, rengeteg gyógyszert kapott. Egy csomószor gondoltam arra, jobb lenne neki, ha már nem szenvedne, de ugyanakkor el is veszítenénk őt örökre, így reménykedtem benne, hogy jobban lesz.

Állandóan azt hajtogatta, ő már csak útban van, nem ér semmit az élete, rakjuk ki az utcára, hagyjuk meghalni.

Hónapokig voltunk így, míg nem egy vizsgálatra kellett bevinni a kórházba, ahonnan nem jött már ki többet. Aznap éjszaka meg is halt.


Sajnálom édesanyádat, ugyanakkor téged is, mert tudom, mekkora fájdalom a másik szenvedését látni, és ott ülni tétlenül. :(

18. ea010c7029 (válaszként erre: 3. - 52fd553855)
2012. jan. 25. 12:02
Biztos,hogy nagyon nehéz szembesülni azzal,hogy lemondtak Róla az orvosok,de ahogy már más is írta,Neki viszont otthon talán a legjobb,Veled.
2012. jan. 25. 12:02

a halál minden formája rossz, rendszerint azoknak akik nézik.

Édesapám mindíg mondta, hogy ne féljek a haláltól, ő sem fél.

Egyszer már meghalt.

Klinikai halálból hozták vissza, és mondta, hogy egyáltalán nem volt rossz, jól érezte magát, egy fehér fény felé ment.

Azóta nem fél a haláltól.

Persze, borzasztó látni ezt, főleg hogyha az az ember haldoklik akit szeretünk, aki mindíg is az életünk része volt.

Amíg csak tudod fogd édesanyád kezét, mondd el neki mennyire szereted, hidd el nagyon sokat jelent neki hogy ott vagy mellette.

Mondanám hogy nagyon sajnálom, vagy hogy részvét de ez sajnos nem segít, így inkább azt kívánom, hogy a Jó Isten legyen mellettetek minden pillanatban.

16. 4ce39e37cc (válaszként erre: 13. - 52fd553855)
2012. jan. 25. 12:02
Ez a legborzasztòbb....mire mèsz be a szobàba...teljesen tönkre teszi az idegeket :-(
15. 83e25137af (válaszként erre: 13. - 52fd553855)
2012. jan. 25. 12:02
de ne félj, fogd a kezét, sztorizgassatok, tereld az ő és a saját gondolataid. ha nagyon beszélni nem tud vagy nehezére esik akkor mesélj te neki, hidd el jót teszel vele, és ha netán eljön a pillanat mindkettőtöknek illetve mindannyitoknak (család) könnyebb lesz
2012. jan. 25. 12:00
Mind meghalunk...
2012. jan. 25. 12:00
Az orvos és a testvéreim szerint ,ez a legjobb megoldás.A baj az,hogy nagyon félek.Ma reggel is nagyon nehezen mertem bemenni a szobájába.Féltem attól,hogy mi vár.Ez így fog menni nap mint nap míg el nem jön az idő.Lelkileg nagyon nehéz.
12. ea010c7029 (válaszként erre: 1. - 52fd553855)
2012. jan. 25. 11:59
Lehet rajta gondolkodni,de valószínű,hogy nem jut messzire az ember.Nekem is van egy ismerősöm hasonló helyzetben.Ő még kaphat kemot. kezelést,de már az sem biztos,hogy azt végig tudja csinálni. El sem tudom képzelni,hogy mi járhat a fejében nap mint nap. Persze,elméletben tudja az ember,hogy lefutja azokat a bizonyos szakaszokat(közöny,harag,elfogadás...stb),de azt,hogy hogyan zárja le az életét,azt csak Ő tudja.:(
11. winny (válaszként erre: 1. - 52fd553855)
2012. jan. 25. 11:59
Sajnálom édesanyádat._(
2012. jan. 25. 11:58
Beteg vagy? Ha az ember kibeszéli a problémáit,nehézségeit olyan mintha egy kicsit letenne belőlük. Próbáld meg és ha tudunk, tanáccsal,biztatással segítünk.
9. Sanka02 (válaszként erre: 3. - 52fd553855)
2012. jan. 25. 11:58

Ugyanezt átéltem nagymamámmal. Neki a mellrák volt a tüdőre, mellhártyára áttétes. Az utolsó napjaiban egy percre sem hagytuk egyedül. Borzasztó volt látni a haldoklást. Tudtam, hogy vége lesz, de még mind a mai napig feldolgozhatatlan. Júniusban történt.

A kórházból minket is 2szer küldtek haza, hogy hagyjam itthon meghalni.

8. hpkati (válaszként erre: 6. - Hpkati)
2012. jan. 25. 11:57
Természetes csak akkor, ha neked, vagy anyukádnak az lenne a könnyebb...
7. 4ce39e37cc (válaszként erre: 3. - 52fd553855)
2012. jan. 25. 11:57
Borzalmas....az èn anyukàm korhàzban feküdt, tudtuk mert megmondtàk meg fog hallni, minden nap mentem hozzà, de rettegtem a kòrterem ajtajàt kinyitni, hogy vajon mi lesz ha belèpek...ès egyszer mikor mentem,beakartam nyitni, de nem engedte a növèke.....màr meghalt, de mèg bent volt ketakarva. 18 èves voltam, odadobtàk a ruhàit egy nagy szemetes zsàkba ès mehettem....:-(
6. hpkati (válaszként erre: 3. - 52fd553855)
2012. jan. 25. 11:57

Nagyon sajnálom, drága!

Kívánok sok erőt és kitartást!

Elfekvőbe sem veszik be?

5. 98ec496afb (válaszként erre: 3. - 52fd553855)
2012. jan. 25. 11:56

Elfogadni a testek dolgát, amikor kikezdi a betegség, ez a legnehezebb.

Kívánom, hogy Isten segítsen benneteket, Téged is, hogy kellőképpen felkészítsd az Útra, Édesanyádat is, hogy ne féljen! Együttjáték ez, s talán - hidd el - jobb dolga van otthon, mint csöveken csüngve a kórházban.

4. 83e25137af (válaszként erre: 3. - 52fd553855)
2012. jan. 25. 11:56
Az ilyen esetben rendszerint békés nyugodt pillanat az utolsó. Fontos, hogy legyetek ott minél többet és magatokat készítsétek lelkileg, ha szükséges őt is de ne ez legyen szem előtt folyamatosan. Ez a legtöbb amit tehettek.
2012. jan. 25. 11:53
Édesanyámnál 2012 január 19-én diagnosztizáltak az előző(már megműtött) rákjából áttétet mindkét tüdejében.Az orvosok nem fogadják sehol,nem veszik be a kórházba sem.Velem van itthon és én vigyázom utolsó napjait.Nagyon megdöbbentem,hogy ilyen módon leírják egy ember életét.
2012. jan. 25. 11:50
Kiröl van szò? Rokon?
2012. jan. 25. 11:49
Minden napi rettegés vajon milyen látvány fogad majd ha bemegyek azon az ajtón.Mikor következik be az amit már tudunk,hogy jön mégis félünk tőle.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook