Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van itt olyan anya aki örökbe adta a gyermekét? fórum

Van itt olyan anya aki örökbe adta a gyermekét? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
36. a0c1361e44 (válaszként erre: 35. - *Vinike*)
2011. ápr. 1. 20:36
Az örökbeadóknak nem adják oda a babát, nem?
35. *Vinike* (válaszként erre: 31. - 07c4794583)
2011. ápr. 1. 20:33

Nekem is ez jutott eszembe...egy 10-12 órás vajúdás után,mikor az ember kezébe adják azt kis csomagot...na onnantól nincs az az isten,amiért odaadná az ember bárkinek.


De tiszteletben tartom a döntést és nem ítélkezem,sok erőt és kitartást kívánok. :(((

34. a0c1361e44 (válaszként erre: 29. - Dbd01d4240)
2011. ápr. 1. 20:28
A szüleid miért zártak ki az életükből?
2011. ápr. 1. 20:26

Szia!


Látom, fiatal vagy....Gondolom emiatt sincs meg a kellő háttér a gyerekhez. Én 19 évesen szültem, 17 éves korom óta egyedül vagyok, a szüleim meghaltak. A párommal mai napig együtt vagyunk, a különbség annyi, hogy van hol laknunk.

Ezt csak azért meséltem el, hogy lásd mások is kerülnek nehéz helyzetbe, de természetesen nem ítéllek el, mert ha úgy érzed, hogy nem tudod biztosítani a gyermeked számára a megfelelő hátteret, akkor add örökbe.

Viszont azt is el kell mondjam, hogy egy anyából emberfeletti erőket képes kihozni egy gyerek. Lehet mégis meg tudnátok oldani, ha akarnátok...

A gyerek egy csoda, bárhova is szülessen. Remélem mielőbbi megoldódnak a dolgaitok. :)

32. ce53b9ff5e (válaszként erre: 23. - Dbd01d4240)
2011. ápr. 1. 20:21

Nagyon nehéz lehet Neked és nagyon tisztellek,hogy kihordod a babókát és nem vetetted el.


Rettenetesen sajnálom,hogy ilyen kegyetlen szüleitek vannak. Hát kire szamitson az ember,ha elsöorban nem a szüleire?

Nagyon szemét,hogy lehetetlenné teszik ezt. FÖkent nem tudom megerteni,hogy az unokajukrol van szó. Az én anyám már mióta rágta a fülemet,h unokát akar..pedig nem szültem kesön.


Kivánom,a legöszintébben,hogy valami csoda történjen és mégis megtarthasd a babát!!!

2011. ápr. 1. 20:20

Ha már most azon gondolkodol, hogy meg fogod bánni, és nem megkönnyebbülést érzel, hanem szorongást, akkor a helyedben nem tenném. Ez kicsit radikális, de én egyszerűen hazamennék a kicsivel a kórházból. Nem kell egy kisbabának annyi minden, a középkorban is felnőttek, pedig csak néhány textilbe csomagolták a gyereket.


És ne feleddd, nagyon megváltozik az ember véleménye, amint a keze között van egy kis csecsemő. Ott az összes elmélet meg terv elbukik. Ez rád is és a szülőkre is igaz. Szerintem gondold át még egyszer.

30. Berniee (válaszként erre: 23. - Dbd01d4240)
2011. ápr. 1. 20:20

Ha bármi segítséget tudok adni, és elfogadod, nagyon szívesen segítek!

Megkönnyeztelek, mi évek óta próbálkozunk, és semmi, de nektek ottvan, rugdos, lélegzik, mozog, és oda kell adnod, pedig tudom hogy szeretnétek, de nehéz..Nagyon nehéz:(

Nem tudom mit mondjak, talán nem is kell semmit...

Próbáljatok egymásba kapaszkodni,és arra gondolni, hogy minden jóra fordul, és minden okkal történik!

Ti a legjobbat akarjátok, és Ő EZT TUDNI FOGJA!

Mindenki mondja, hogy egy babának az anyjára van szüksége..

Ez így is van!

Egy édesanyának pedig arra, hogy tudja, mindent biztosít és megad a gyermekének!

Minden erőmet küldöm nektek kedves Alix!

29. dbd01d4240 (válaszként erre: 28. - Tücsimücsi)
2011. ápr. 1. 20:18
Kijavítom magam: a nagyszülei. Az anyja egyedül nevelte és jelenleg kórházban fekszik csontrákkal. A nagymama nagyon sokat segít nekem, azt is neki köszönhetem, hogy nem az utcán töltöm az éjszakáimat. A nagypapának agyvérzése volt, és nyugalomra van szüksége, de tényleg rajtuk is múlt ez a dolog. :( De nekem el kell fogadnom az ő döntésüket, mert az ő lakásuk.
28. tücsimücsi (válaszként erre: 13. - Dbd01d4240)
2011. ápr. 1. 20:14
A barátod szüleiről megvan a véleményem. Ahelyett, hogy megpróbálnának valami megoldást találni, segíteni nektek, beleegyeznek abban hogy sose láthatják majd az unokájukat? Hiszen őhozzájuk is tartozna az a baba!!!
27. anikko (válaszként erre: 23. - Dbd01d4240)
2011. ápr. 1. 20:13

Kívánom, hogy fel tudd dolgozni!

Borzasztó érzés lehet.

2011. ápr. 1. 20:12

1,5év alatt változhat sok minden, nem tudhatod mikor jön valami lehetőség vagy akár személy vagy valami a segíteni tudna.

De ha már döntöttél, akkor sajnálom :((

25. 17bf95899f (válaszként erre: 23. - Dbd01d4240)
2011. ápr. 1. 20:10
Nem irigyellek,az biztos:(((
24. 17bf95899f (válaszként erre: 22. - A0c1361e44)
2011. ápr. 1. 20:10
Nekem titkos öröbefogadásom volt.Az anyám hiába érdeklődött nem adtak infót neki.Én kerestem fel nekem kiadtak mindent mert jogom volt tudni.
2011. ápr. 1. 20:08

Hét hónapig azon voltunk, hogy találjunk egy helyet, akár rokonoknál, vagy barátnál, de sajnos nem találtunk.Anyaotthonok után is érdeklődtünk, de onnan hová? Másfél év alatt nem tudnánk megteremteni a lakás árát, ahol lakhatnánk, vagy 100x átgondoltuk. Most 1,5 hónap van hátra és biztossá vált az örök-beadás.

Berniee-nek köszönöm az ajánlatot, de már felkerestünk a családvédőnő által 1 alapítványt és már megvan a család akikhez kerül majd a kislány. (Együtt az életért)

Sajnos ez már eldöntött dolog és az őrület határán vagyok, és azért írtam ezt a fórumot.

22. a0c1361e44 (válaszként erre: 21. - 17bf95899f)
2011. ápr. 1. 20:07

Igen, biztos.


A barátaim pedig hasonló okok miatt tudtak örökbefogadni babát (nyilt). Az édesanya szintén nehezen viselheti, mert nagyon sokat érdeklődik.

21. 17bf95899f (válaszként erre: 20. - A0c1361e44)
2011. ápr. 1. 20:02
Szerintem pont ugy nehezebb ha látja...nem tud "felejteni"...
2011. ápr. 1. 20:01

Van egy ismerősöm, aki a húgának adta a kislányát, mert neki nem lehetett. És annak ellenére, hogy akár minden nap vele lehet, nagyon nehezen viseli.



Nyilt örökbeadás lesz?

2011. ápr. 1. 19:59

Én nem itélem el!én örökbefogadott gyerekként nőttem fel,26 évesen felkerestem a szülő anyámat,megbocsájtottam neki,és azóta is tartjuk a kapcsolatot.

Nem könnyű sőt a legnehezebb döntés az életben,de ha ugy érzi igy helyes akkor cselekedjen belátása szerint.

És nekem jobb volt igy,mert mindenem megvolt,nem nélkülöztem,iskoláztattak és becsületes embernek neveltek.Az anyám ezt soha nem tudta volna megadni mert az apám és a családja nem állt mellette!És aki mellett nem áll senki akár lelkileg akár anyagilag,az nem tud egyedül ekkora feladattal megbírkózni!

2011. ápr. 1. 19:57

bocsi, kimaradt a *nem* adnám örökbe, ha így is áll a helyzet, szerintem ne add fel :(

Ahogy az előző hozzászóló is mondta, vannak lehetőségek, anyaotthon.stb. járj utána.

2011. ápr. 1. 19:54

Akkor ezek szerint döntöttetek, akkor adnék neked egy kis információt, aki ebben dolgozik!

Van a Bölcső Alapítvány, kimondottan ezzel foglalkoznak. Budavári Zita nevezetü hölgy az alapítvány elnöke, nyugodtan hívd fel, olyan ő mint egy mentor, egy lelki társ ilyenkor.

Mindere fel fog készíteni, nem kertel, de minden segítséget megad neked!

Non Stop telefonja van, rá bármikor számíthattok:

+36-20/944-3566

2011. ápr. 1. 19:53

Ha lelkiismeretes ember vagy, késöbb nagyon meg fogod bánni.

Nem vagyok ilyen téren tapasztalt. De sok olyan esetről hallottam, hogy anyák akik örökbe adták gyermeküket, később nagyon megbánták,egész életükben ettől szenvedtek, és ha később majd pl.ha találkozni szeretnél vagy meg szeretnéd ismerni a gyermeked amikor idősebb lesz, nagy esély van rá,hogy soha nem akar majd látni téged,nyílván nem szeretne olyan emberrel kapcsolatot tartani,aki egykor eldobta.Szerintem jól gondold meg mit teszel, lehet,hogy később rá jössz,hogy mennyire fontos is lett volna az életedben ez a kicsi. Én a helyedben adnám örökbe, hanem mindent megtennék érte, hogy jó legyen neki.

Miért akarod örökbe adni?ha szabad kérdezni.

2011. ápr. 1. 19:53
Párod mit mond erről az egészről?
14. Nika35
2011. ápr. 1. 19:51

Sajnálom,hogy így kell döntened!:((

De alaposan gondold át még nem késő!A legcsodálatosabb dolog az ember életében egy gyermek.

2011. ápr. 1. 19:50
Azért kell, mert a családom teljesen kizárt az életükből, és a barátomékhoz kellett költöznöm, ahol elég szűkösen élünk. Se anyagilag, se helyileg nem állunk úgy, hogy megtarthassuk a babát, ráadásul, a barátom szülei sem engedik meg, hogy ott legyünk a babával. Mi ketten meg még nem keresünk, mert diákok vagyunk, én most hagytam abba. :(
12. Mylady15 (válaszként erre: 1. - Dbd01d4240)
2011. ápr. 1. 19:50
Nem tudni miért kell? Nincs hová menned? Anyaotthonok is vannak, ahol a gyerekkel legalább 1 éves koráig élhetsz...sokféle aegítség létezik, csak kezdj neki felkutatni ezeket! Pl. a védőnőn keresztül kezdheted. Számtalan örökbeadásban vettem részt, ez a munkámhoz tartozik. Akik örökbefogadtak, boldogok voltak, de anyát egyet sem ismertem, már intézetből, nevelőszülőtől vitték el örökbe a babát. Gondold át a lehetőségeidet és azután hozz végleges döntést!
11. Beyuka (válaszként erre: 1. - Dbd01d4240)
2011. ápr. 1. 19:50
Miért kell örökbe adnod?????
2011. ápr. 1. 19:49

Mindenkinek felhívnám a figyelmét,hogy a nemsokára szülni fogó hölgy segítséget kér,hogy tudja majd feldolgozni és nem az érdekli,hogy milyen jó az anyaság.

Gondolom(remélem)nyomós oka van amiért az örökbe adás mellett döntött.

Én is anya vagyok,mielőtt azt gondolnátok nem tudom miről van szó,ha az anyaság a téma!

2011. ápr. 1. 19:49

Édes istenem!

Nagyon sajnálom, hogy így alakult az életed....

Én sok erőt és kitartást kívánok hozzá, de egyet tudnod kell, hiába érzed ezt most jelen esetben a legjobb döntésnek, örök életedben bánni fogod és nem tudod megbocsájtani magadnak!

Sokan még egy abortuszt is évek alatt hevernek ki, nem hogy 9 hónapig a szívem alatt hordom a kislányom...

Bele is bolondulnék!

Elmeséled, hogy miért jutottál ide?

8. 22342e0151 (válaszként erre: 1. - Dbd01d4240)
2011. ápr. 1. 19:49
Bármilyen nehéz is a helyzeted, ne add örökbe a kislányodat.. Nincs az a nehézség amit nem lehetne kibirni érte.
2011. ápr. 1. 19:45

Szia!

Anyaként mondom ennél nincs is jobb érzés,mint a gyermeked.Semmivel és senkivel el nem cserélném!

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook