Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van itt olyan anya aki örökbe adta a gyermekét? fórum

Van itt olyan anya aki örökbe adta a gyermekét? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
96. hte23 (válaszként erre: 94. - A0c1361e44)
2011. ápr. 1. 22:06

"Ne aggódj, majd túl lesezel rajta könnyedén.:))))))"


Ezt természetesen nem fogja mondani neki senki.


Csak nem mindegy hogy azért zokog-e, mert megnehezitiket a helyzetét azzal hogy rá akarjátok beszélni arra tartsa meg, amikor már dönött, vagy azért sir, mert egy olyan ember sorait olvassa aki teljesen átérzi a döntését. Vele együtt érezve, tudva mi vár rá, ugy sir.


Én a második esetet választanám.

95. andi6020 (válaszként erre: 93. - Hte23)
2011. ápr. 1. 22:05

Ezt mondtam én is! Köszönöm!


Múltkor Down-szindrómás kismama készült sírva az AB-ra, erre jó szándékú anyukák a Néma sikolyt nézették vele. Szegény sírva töröltette magát a fórumról. Hogy úúúútálom az ilyent. :((((

94. a0c1361e44 (válaszként erre: 87. - Hellokitty2000)
2011. ápr. 1. 22:00

És ha lenne itt egy olyan nő, aki már megtette?


Vele ugyan ebben a helyzetben lenne, hiszen biztos kevés örökbeadó mondja azt, hogy lazára vettem a figurát, igy nem érdekel. A gyereknek igy jó, igy nem is hiányzik nekem. Ne aggódj, majd túl lesezel rajta könnyedén.:))))))


El tudod képzelni ezt a beszélgetést?


Mert én arra jutottam, hogy mindenképp az általad leirt kép alakulna ki. Ül a gép előtt és zokog....

93. hte23
2011. ápr. 1. 22:00

Nem bizonytalan. CSak aggódik. NAgyon. Már a ti hatásotokra lett bizonytalan.

És nem a másik oldalról, nem a magam oldaláról szemlélem.

Pontosan érzem azt is hogy mit érez.


Ti vagytok egy kicsit fafejek.


Mert csak azt tudjátok elképzelni amit Ti átéltek.

Semmi tolerancia nincs bennetek.

92. hellokitty2000 (válaszként erre: 90. - Strangangel)
2011. ápr. 1. 22:00

Ő ezt kérte!!!!!!!!



Szeretnék olyan anyákkal beszélgetni, akik örökbe adták a gyereküket, mert érdekelne az, hogy hogyan tudtátok ezt feldolgozni, és hogy nem bántátok-e meg a döntéseteket? Én május 23-án fogok szülni, és örökbe kell, hogy adjam a kislányt. De nagyon félek attól, hogy nem leszek elég erős utána talpra állni.

91. hellokitty2000 (válaszként erre: 88. - Hte23)
2011. ápr. 1. 21:59

Itt a pont!

Gondolom ezért nem is ír!

Én a helyébe el sem olvasnám a topikot,mert fájna.:(

90. strangangel (válaszként erre: 88. - Hte23)
2011. ápr. 1. 21:59
Szerintem ő sem tudja pontosan mit kér...én legalábbis így érzem...
89. a0c1361e44 (válaszként erre: 86. - Hte23)
2011. ápr. 1. 21:58

Te a másik oldalról szemléled az eseményt.


Nem csak jár a szánk, hanem ötletelni próbálunk.


Azért tette fel a kérdést, mert bizonytalan.

88. hte23 (válaszként erre: 81. - Strangangel)
2011. ápr. 1. 21:57
CSakhogy nem olyan véleményt kért amit ti adtatok.
2011. ápr. 1. 21:55

Én úgy gondolom,hogy ezekkel a felajánlott segitsséggel(bár tudom,hogy nagyon szép tőletek)nem tudjátok megoldani a problémáját!

Nem ilyen segítséget kért!

Hanem olyannal szeretne beszélni,olyan embertől tanácsot kérni és tapasztalatot megosztani aki volt ilyen szituációban!

Gondoljátok magatokat a helyébe!

Én most a hozzászólásokat olvasva ott zokognék a gép előtt a pocakomat fogva és azon járna az agyam,hogy mennyivel másabb lenne a helyzetem ha "normális" keretek között várnám a babámat,úgy mint ti!

Ugye ezt senki nem akarja a fórumindítónak!

Ez az ő döntése és ő tudja miért ezt hozta!

Ezzel nem segítetek csak fájdalmat okoztok,akár mennyire is jót szeretnétek!

86. hte23 (válaszként erre: 82. - Tücsimücsi)
2011. ápr. 1. 21:55

Van róla fogalmad hányan? és van róla fogalmad hogy milyen hatásoknak vannak kitéve ha nem kerülnek nevelőszülőkhöz, olyanokhoz akik szeretik is őket. ?


Fogalmatok sincs miról beszéltek, csak jár a szátok.

85. Szmirma (válaszként erre: 77. - Hte23)
2011. ápr. 1. 21:51
Nekem eszembe sem jutott nehezebbé tenni számára a döntést, csak mivel bizonytalannak tűnt felajánlottam a segítségem , ha mégis úgy alakulna, hogy megtartja a picit.
84. hte23 (válaszként erre: 16. - 2da9ef5f5a)
2011. ápr. 1. 21:51

Nem eldobta, lemondott róla, mert nem tudja vállalni a felnevelését.

gondolkodj mit irsz!


És az okos anyák nem nevelik gyülöletre a gyereküket. Arra nevelik hogy ne haraggal gondoljonak azokra a nőkre akik az életet adták nekik. Meg fogják érteni.

Az én kislányom is érti.

2011. ápr. 1. 21:50
Elnézést kérek a 78 beírótól valamivel jobb, ha örökbe adja, mintsem hogy megölje gyermekét ez egyéni dolog. Erre a bizonytalanságra eléggé koczkázatos a családvállalás több szempontból is ez egyéni véleményem, mert elszakadni egy picitől azért fájó dolog. A szándék megfelelő környezetben nőjjön fel, akár segítséget is kérhet ez bizonyult számukra a legjobb megoldásnak. Az én időmben sokkal könnyebb volt, mert az állam rengeteg segítséget nyújtott. Ma már nem úgy működik semmisem nem csoda, hogy a lakosság száma is jelentősen csökkent a kedvezőtlen feltételek miatt. Üdv.Ágnes
82. tücsimücsi (válaszként erre: 77. - Hte23)
2011. ápr. 1. 21:47

Olyan gyerekek is vannak állami gondozásban akikről NEM MOND LE AZ ÉDESANYJUK, csak nincs lehetősége nevelni egy ideig. De látogatja, szereti. Még ez is jobb mintha odaadná egy ismeretlennek és egész életében azon rágódna mit csinál a gyermeke, mi van vele, soha nem ölelheti magához...


Ez az én véleményem.

81. strangangel (válaszként erre: 77. - Hte23)
2011. ápr. 1. 21:46

Véleményt kért, a Lányok adtak, és szinte minden Lány Asszony itt, nem tudnak elhatárolódni a dologtól, én sem.

Októberben szültem, SOHA, SEMMILYEN körülmények között nem adtam volna, és adnám oda a GYERMEKEMET SOHA!!!

Nehéz életünk volt, és van azóta, országokon át jöttünk haza, külföldön szültem, és megyünk tovább innen is, szinte nulla forinttal, de nem adjuk fel, és a Lányunk semmiben nem szenved hiányt, lehet, hogy használtan kapunk ezt, azt, rengeteg segítséget, megyünk, keressük, kutatjuk, DE nem adjuk fel.

Tervezett baba volt, de időközben az ország helyzetet húzott minket is magával, mielőtt valaki is írná, hogy hogy lehet szülni a semmibe.

2011. ápr. 1. 21:45

Szerintem az "intoleráns" onnan jött, hogy mi úgy reagálunk, hogy nem tudunk teljesen azonosulni Alix érzéseivel. Nyilván ez igaz, mivel nem vagyunk az ő helyzetében. Csak sokkal könnyebb lenne ez a beszélgetés, ha kicsit megnyílna, nyilatkozna a részletekről, a belső harcáról, de valamiért ezt nem teszi meg. Talán fél, hogy kiadja magát, vagy valaki rájön, ki ő.


Alix: ha tényleg erről akarunk beszélgetni, kicsit nyitottabnak, beszédesebbnek kell lenned. Itt senki nem akar bántani, kíváncsiak vagyunk a helyzetedre, szóval néhány odavetett rövid mondat nem fog se téged, se minket előre vinni. Látod, hogy sokan együttérzünk, persze sokan szeretnénk, ha megtartanád ezt a gyereket - de ez nem jelenti azt, hogy adott helyzetben ne lenne helyes az örökbefogadás. Csak beszélj róla részletesebben, hogy megértsük.

79. a0c1361e44 (válaszként erre: 77. - Hte23)
2011. ápr. 1. 21:44

Ez igaz, de úgy tűnik mintha bizonytalan lenne.

És lehet, hogy az ötletekből esetleg tud hasznositani valamit, ami esetleg a döntését abba az irányba tereli, amit ő szeretne.

Én úgy érzem, hogy nem szeretné a gyerekét odaadni.


Alix, javits ki, ha rosszul érzem!

78. a0c1361e44 (válaszként erre: 76. - Tücsimücsi)
2011. ápr. 1. 21:41
Esetleg keresni egy idős házaspárt, akiknek 1 szobával többjük van és unokákra vágynak...
77. hte23
2011. ápr. 1. 21:41

Felháboritóan viselkedtek.

Gondolkodjatok már. Még nehezebbé teszitek neki a dolgát.

És nekem ne mondja senki hogy ő nem kerülhet ilyen helyzetbe. Senki nem tudhatja. SOHA

Hány tökéletes család jutott már az utcára? Pl.

Inkább támogatni kellene. Nem az a segitség, hogy mindenfélét ajánlotok neki. Ő tudja mit tud és mit bir el.

Az szerintetek jobb ha most megtartja és két év mulva kiderül hogy nem birják nevelni és megy állami gondozásba? ( nem akarom ezzel bántani a fóruminditót és nem feltételezem)

Tudjátok Ti mennyit kell egy anyaotthoni helyre várni?

Mielőtt megszólaltok gondolkodjatok már.


TILOS más ember döntésébe beleszólni.

76. tücsimücsi (válaszként erre: 72. - A0c1361e44)
2011. ápr. 1. 21:38

....emelt csp...


Szerintem a védőnő is sokat tudna segíteni... ő sok kismamával találkozik, akik között sokan adakoznának....ruhácskák, kiságy, etetőszék, pelenkázó, akár kölcsönbe...

75. 0911c83a5a (válaszként erre: 61. - Dbd01d4240)
2011. ápr. 1. 21:36
Kedves Alix91 - irtam neked egy par sort privibe !
74. hte23 (válaszként erre: 10. - Hellokitty2000)
2011. ápr. 1. 21:36

Teljesen igaz amit irsz.

Nem szabad bántani. Döntött. Jól vagy rosszul az majd kiderül.

Most inkább segiteni kell neki.

Információt szeretne.

Én örökbefogadó vagyok. Megértem a mások oldalt maximálisan.

73. Szmirma (válaszként erre: 69. - 388b941089)
2011. ápr. 1. 21:34
Igen ebben sajnos igazad van, de hátha később jobban alakulnak a dolgok, igaz erre sincs garancia.
72. a0c1361e44 (válaszként erre: 69. - 388b941089)
2011. ápr. 1. 21:34
De 20 évig nem is kell otthon lenni a gyerekkel, majd dolgoznak és akkor a fizuból lehet valamit kezdeni. Gyes is jár, anyasági segély, önkormányzattól segély, stb.
71. 2da9ef5f5a (válaszként erre: 66. - Andi6020)
2011. ápr. 1. 21:33

Intoleráns?wtf??? Aki segíteni akar,tanácsot adni szerinted intoleráns???

Ha valaki igazán meg akarja tartani a gyermekét,foggal körömmel küzd érte,elmegy kapálni.. küzd érte ahogyan és amég lehet.. Ez az én véleményem, de nyílván ahány fej annyi féle gondolkodás.. Engem nem érint a dolog, csak probalok tanácsokat adni...Senki nem erőltet itt semmit...

70. tücsimücsi (válaszként erre: 69. - 388b941089)
2011. ápr. 1. 21:32
De feltehetően nem fog(nak) még 6-8 évig tanulni, ha dolgozik, dolgoznak, akkor már albérletet is tudnak fizetni.
69. 388b941089 (válaszként erre: 54. - Ce53b9ff5e)
2011. ápr. 1. 21:30
A baj az, hogy egy gyerek felnevelése 20 évig tart legalább...addig nem tudunk segíteni,pár darab ruha és játék meg nem sokat ér. :( Bár több, mint a semmi. :))))
68. tücsimücsi (válaszként erre: 61. - Dbd01d4240)
2011. ápr. 1. 21:29

Ez a jelenlegi helyzet!!! Ki tudja mi lesz később 3-4 év múlva??? Ne add örökbe, ne mondj le róla végleg!

Olyan lehet, hogy anyaotthon utána meg csak lesz lehetőség....

67. andi6020 (válaszként erre: 38. - Dbd01d4240)
2011. ápr. 1. 21:28

Ha most így érzel, nem fogod tudni odaadni.

Vagy ha mégis, hát tönkre fogsz menni.

Ez sajnos borítékolható. :(

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook