Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van itt olyan anya aki örökbe adta a gyermekét? fórum

Van itt olyan anya aki örökbe adta a gyermekét? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
186. martin3
2011. ápr. 19. 23:34

a fórumindítónak: férjem nagymamájának is volt abortusza, haláláig nem tudta feldolgozni, állandóan azt mondogatta, ezért veri őt a Jó Isten, mert ezt tette...

ez csak a válasz akart lenni a kérdésedre. Egyébként meg gondoljanak bele itt sokan, akik szerint az örökbeadás jobb, mintha nincs meg a "megfelelő" anyagi háttér....a háborúk után milyen "megfelelő" háttér volt szerintetek? mégis felnevelték az emberek a gyerekeiket, csalánfőzeléket ettek, a babának mindenféle grízes dolgoakat és ki tudja még miket(mai felfogásban szerintem moslékot) adtak a gyerekeknek mégis felnőttek! én nem azt mondom, hogy ez a követetndő példa, de baromira elanyagiasodtunk, nem is tudom mi lenne velünk egy újabb háború esetén, kihalna az emberiség, mert nincs meg a "megfelelő" háttér???? az ember ahhoz alkalmazkodik amit az élet hoz.

Kedves Fórumindító! hidd el az élet napról napra változik, nem tudhatjuk mit hoz a sors, ha a rokonaid látják te elszántan küzdesz a gyermekért, lehet igenis találnak megoldást, nem lehet a környezetedben mindenki ilyen szívtelen, lehet megoldódna a problémád. Viszont így azzal is együtt kell majd élned, hogy mit mondanak majd rád az emberek, mert hidd el, hogy vannak gonoszak is, majd követ vetnek rád, hogy ezt tetted, viszont ha megtartod emelt fővel jöhetsz ki az egészből.

Vannak önkormányzati szükséglakások, bérlakások, fecskelakások, olcsó albérletek stb stb, még babaágy sem kell, a baba elalszik melletted is, ha van tejcid(és miért ne lenne) ingyen van a baba ennivalója, egyedül a pelust kell megoldanod, abból meg vegyél 10textilpelust, mosnod kell kicsit kényelmetlen és nagyobb munka, mint az eldobható pelus, de mindössze 2ezerből megoldottad fél évre a pelus dolgot. Ruhát meg biztos sokan küldenének neked, én is szívesen felajánlok neked ruhát. Hidd el mindenre van megoldás, de a lekiismeret furdalásra egy életen át nincs!!!

és tudom, most mindjárt nekem esnek sokan, hogy nem ezt várta a fórumindító, de én meg úgy gondolom, lehet hogy épp ez a bíztatás hiányzik neki, hogy ne az anyagias oldaláról világítsa meg a kérdést....

185. martin3 (válaszként erre: 122. - Derya)
2011. ápr. 19. 23:23
miért? csupán azért, mert a 18hétig(kb) csak tudatilag "érzed", hogy van benned valaki, de miután ott rúg-kapál, csuklik, forgolódik, fizikailag is kontaktusba kerülsz vele, míg mindezt a 12.hétig nem érzed ergo nem kerülsz vele olyan szoros érzelmi kapcsolatba, nem is beszélve a szülés élményéről(még ha sokaknak az negatív is, mert nem egy leányálom sokszor). Lényeg, érzelmileg sokkal könnyebb elengedni valakit 12hetes korig, míg mondjuk 38hetesen...(nekem volt egy barátnőm, akinek 38hetesen halt meg a babája a pocijában, teljesen már érzés egy "kész" babát elveszíteni, mint egy kezdődő lényt...ráadául ő előtte elvetélt 11hetesen...szóval megismerte mindkét érzést) és most nem mentem bele direkt az abortusz fogalmába, mert érzelmi oldalról próbáltam megközelíteni a dolgot)
184. a0c1361e44 (válaszként erre: 182. - Hte23)
2011. ápr. 19. 22:17

Ez egy szélsőséges eset, tudom, hogy nem egyedülálló, de remélem nem növekszik ezeknek a száma. Persze ez is egy olyan esemény, amivel nem szabad összehasonlitani az örökbeadást.


Igen, vannak olyan életkörülmények, amelyek nem teszik lehetővé a fogamzásgátló megvásárlását, de ilyen helyzetekben is lehet gondolkodni, felelősen dönteni...

183. coci
2011. ápr. 19. 22:05
nekem azt hiszem 5700ft körül volt a fogamzásgátlóm, ez 3 havi adag... de van ennél olcsóbb is..szerintem ha elosztjuk 3 hónapra, vállalható összeg... inkább, mint jelen esetben a lelki törés, vagy még rosszabb, egy borzasztó körülmények között felnövő kisgyerek... Nekem sem a szüleim vették meg anno, én is tanultam, dolgoztam és igen, szexeltem is, védekezve! Egyetlen egyszer fordult elő, hogy felelőtlenül (16 évesen..)viselkedtem, de másnap reggel mentem is eseményutánit íratni...
182. hte23 (válaszként erre: 181. - A0c1361e44)
2011. ápr. 19. 22:00

Nem a topikinditó miatt irtam, és már nem az ő döntését kell birálni.

Én arra irtam hogy drága, hogy vannak olyan nők, olyan életkörülmények között, (és sajnos ebbe bárki belekerülhet) nem tudja megfizetni a fogamzásgátlást illetve az abortuszt.

Az államnak kellene gondolkodni azon, hogyan támogatja a fogamzásgátlást.


Ennek a mai kormánynak ez nem érdeke, nem célja.

Igy majd előfordul az, ami az emlitett cikkben.

Előfordul egyre több örökbeadás ( ez sokunknak szerencséjére,és sok gyerek szerencséjére is.)

Ha az abortuszt engedélyezik továbbra is, ha véletlenül nem fogják szigoritani, akkor emelni fogják az árát.

Következmény? (esküszöm nem vagyok borulátó)

Eltitkolt terhességek, megölt gyerekek.

2011. ápr. 19. 19:46

Igen, valóban drága minden. Az abortusz is, a gyógyszer is, gondolom a gumi is és a gyerek nevelés is.

De kellene annyi eszének lenni mindenkinek, hogy tudja mivel jár a szex védekezés nélkül. A döntést elfogadom, de azt nem, hogy azért lettem terhes, mert nem volt pénzem a védekezésre.


Lehet, tényleg jobb ha örökbeadod a gyerekedet. Remélem őt a leendő szülei jobban felkészitik az életre és annak következményeire.


Nekem is voltak elveim: sem abortusz, sem fogamzásgátló szedése, amig nem szülök egy gyereket. És tudtam már tini koromban, hogy ehhez önmegtartoztatás és olyan partner kell, akinek nem csak arra kellek, hogy du...jon velem.

22 évesen szültem, és nehéz helyzetben voltunk, de soha eszembe sem jutott volna a gyerekemről lemondani. Igaz én nem égettem fel magam mögött mindent egy jó szexért és magam is el tudtam volna tartani a gyerekemet, ha arról lett volna szó, mert nem zavart a munka sosem...

2011. ápr. 19. 19:34

Lánykori legjobb barátnőm 16 évesen lett terhes. Ott kellett hagynia a szakközepet, a fiú érettségi előtt volt egy évvel, ő elvégezhette.

Amint kitudódott a terhesség, meg is házasodtak. Utána a lányékhoz költöztek, de én még olyan összetartást nem láttam:

A fiú nappalin tanult, a lány otthon volt a kicsivel, (lány anyja meghalt az esküvő után), de a fiú anyja hozzájuk költözött pár hétre, hogy segítsen nekik. A lány nővérei is mellettük álltak.

28 év telt el, azóta is együtt vannak, szép nagy ház, és három huszonéves lánygyerek. Közben barátnőm is befejezte az iskoláit, dolgozik már.

Ennyit jelentene egy elfogadó, befogadó, a szó legnemesebb értelmében vett CSALÁD.


Sajnálom a topic indítóját, hogy őt pont eltaszította a családja a bajban. És szorítok, hogy a meghozott döntése a lehető legjobb legyen a gyermekének.

179. coci
2011. ápr. 19. 18:58
Szörnyű volt ezt az 5-6 oldalt végig olvasni! Én 24 éves vagyok, nagyjából 20 éves korom óta vágyom babára, de tudtam, hogy akkor még sem a korom, sem egyéb tényezők miatt nem lehet.. ha mégis becsúszott volna (szedtem természetesen fogamzás gátlót), akkor biztos, hogy vagy elvetetem, vagy ahogy írtátok anyaotthon, stb ... de megoldást találok! Nagyon sajnálom Alix91-et, remélem Ő fel tudja dolgozni és mind a babának, mind az új szülőknek örömet okoz a döntésével... Ennek ellenére az a véleménye, hogy tanulni lehet munka mellett, az apuka ha már megcsinálni meg tudta a babát ,akkor felelősséget is tudni kéne vállalni!! Gondolom nem kértek a véleményemből és bocsánat is ha bántó vagyok, de akik elég nagyok ahhoz, hogy védekezés nélkül, felelőtlenül szerelmeskedjenek, azok a felelősséget is vállalják!!
2011. ápr. 19. 18:15

Vagy ne éljen szexuális életet;

akkor biztosan nem esik teherbe.

177. hte23 (válaszként erre: 176. - Dbd01d4240)
2011. ápr. 19. 14:54
Minden jót kivánok.
2011. ápr. 19. 14:41

A baba örökbe lesz adva és ez már 100%-os állítás. Nagyon rendesek akikhez kerülni fog és minden gondoskodást meg fog kapni, mert ha valaki 10 éve szeretne gyereket de nem lehetett neki az én babám neki maga az egyetlen boldogság. Nehezen engedtem el, de nincs ennél jobb megoldás a mi esetünkben.

A fogamzásgátló tabletták egyrészt drágák, másrészt felborítja a nők hormonrendszerét, nem egészséges. Az abortusz 27000 Ft-ba került volna és azzal a veszéllyel is járhat, hogy nem lehet több gyereke aki ezt megcsinálja.

hte23-nek köszönöm a hozzászólásait. Ha nincs pénze az embernek, se segítsége és jót akar mégis a gyerekének,az örökbe adást kell választania.

175. hte23
2011. ápr. 19. 14:14

Szóhoz sem jutok. Csak bemásolom. Mert sajnos ilyen is van. Nem is egy. És sok minden más is.

És attól, hogy genetikailag az övé, ő szülte, attól még nem lesz valaki ANYA.

Csak ezért másoltam ide. Ezt értse meg mindenki.


NEM AZ AZ ANYA AKI MEGSZÜLI, HANEM AKI FELNEVELI.

HA VALAKI NEM TUD GONDOSKODNI RÓLA, VAGY NEM AKAR AZ ADJA ÖRÖKBE.


Fogamzásgátlás? Nem drága kissé a gyógyszer? Van mindenkinek rá pénze?

Abortusz? kell fizetni? kell utánajárni?

Ezekhez fogalmam sincs. Soha nem volt egyikre sem szükségem. (bár gyógyszert annó 26 éve szedtem pár hónapig, feleslegesen )


Örökbeadáshoz és állami gondozásba adáshoz nem kell pénz. Azt bárki megteheti.

174. ce53b9ff5e (válaszként erre: 173. - Hte23)
2011. ápr. 19. 14:08
ez borzalom,bizony.Vannak ilyenek,szemelyesen is ismerek egy nöt,aki ezt tettee. Allitolag megbolondult szülés után,állitolag képesek ilyenekre is a hormonjaink. Elég szörnyü,mi?
173. hte23
2011. ápr. 19. 14:05

Bocsi hogy ide másolom.

De ez szerintetek jobb mint az örökbeadás? vagy az állami gondoskodás?


[link]

172. gne2 (válaszként erre: 171. - Dbd01d4240)
2011. ápr. 14. 16:55
Egyetemisták vagytok mindketten?
2011. ápr. 14. 16:50

Igazatok van abban, hogy a párom még nem szeretné annyira a babát, mert akkor tényleg dolgozna most tanulás mellett.Most én is belegondoltam ebbe.

Nem tudom még mi lesz később velünk, de vannak félelmeim.

170. a0c1361e44 (válaszként erre: 169. - Szmirma)
2011. ápr. 10. 10:37

De ha az apa nem vállal ennyit, akkor nem érdemes vele élni. Az ilyen ember sosem lesz jó semmire.

Szerintem.

Persze most én sem az anyukára gondoltam...

169. Szmirma (válaszként erre: 168. - A0c1361e44)
2011. ápr. 10. 10:01
Nem mondtam,hogy nem lehet dolgozni tanulás mellet, vannak levelező és esti tagozatok is.Csak az a a kérdés,hogy a baba apukája mennyi áldozatot hajlandó hozni azért,hogy a baba velük maradhasson, hiszen az anyuka azért egyenlőre nem nagyon tudna dolgozni menni miután megszületik a baba, persze kapna gyest és családi pótlékot, de a kettő együtt sem olyan sok pénz azért.
168. a0c1361e44 (válaszként erre: 167. - Szmirma)
2011. ápr. 10. 08:15

Tudom, hogy leirta, de a tanulás mellett is lehet dolgozni. Hányan tanulnak úgy, hogy dolgoznak, gyerekeik vannak és még tanulnak is.

Nem 10 éves gyerekek.

167. Szmirma (válaszként erre: 166. - A0c1361e44)
2011. ápr. 10. 06:45

Szia.

Azért mert még tanulnak, valahol már le írta.

166. a0c1361e44 (válaszként erre: 165. - Dbd01d4240)
2011. ápr. 9. 23:38
De miért nem dolgoztok?
165. dbd01d4240 (válaszként erre: 164. - Gne2)
2011. ápr. 9. 21:03
De..olyan lehetőséget, hogy költözzünk Pécsre egy családhoz mert náluk lakhatnánk, bizonyos összegért..vagy anyaotthon. De azalatt az idő alatt amíg én ott lehetnék, nem oldódna meg a helyzetünk. Olyan tanácsot is kaptunk, hogy igényeljünk lakást szociális úton. Rengetegen igénylik, nagyon kevés rá az esély, hogy kapnánk, és hangsúlyozom, még egyikünk sem dolgozik és senki nem tudna minket anyagilag támogatni.
164. gne2 (válaszként erre: 161. - Dbd01d4240)
2011. ápr. 7. 21:14
Az alapítvány - akihez fordultál- nem ajánlott fel segítséget, hogy együtt maradhass a babáddal?
2011. ápr. 6. 10:29

Egyik barátnőm férjét otthagyták a kórházban szülés után. Ma már túl van a harmincon, saját családja van, de nem tud attól a gondolattól szabadulni, hogy őt elhagyta az szülőanyja. (És a miértre nincs válasz számára egy életen keresztül...)

Egy tündéri házaspár fogadta örökbe, akiknek nem lehetett gyermekük, és elmúltak ötven évesek, amikor megkapták a kisfiút.

Próbálta keresni ugyan a szülőket, de eredménytelenül.

162. dbd01d4240 (válaszként erre: 157. - 4300750b82)
2011. ápr. 6. 10:26

Régebben jártam pszihológushoz, és azt kell, hogy mondjam, sokkal jobban felzaklattak és nem igazán éreztem azt, hogy segített volna bármiben is. Néha a barátoknak sokkal többet tudok megköszönni! :)

Írásban sokkal könnyebben kiadom magamból az érzéseimet mint szóban.

161. dbd01d4240 (válaszként erre: 160. - Vanda07)
2011. ápr. 6. 10:22
Köszönöm szépen! Engem is boldoggá tenne az a tudat, hogy velem maradhat a kicsi, akit nagyon tudnék szeretni!! Akárhogyan is. Remélem sikerül. Köszönöm, hogy ezt megosztottad velem, és kívánom neked is a legjobbakat!!!
160. vanda07
2011. ápr. 5. 09:19
Sziasztok olvastam mi mindenről szó van itt. Sajnos én is sok mindenen átmentem vetélés, abortusz,(muszáj volt) szülés, aztán a gyermek elvesztése 15évre,és a 2.nevelése nehéz körülmények között. Tehát azt hiszem,minden átmentem,csak azt tudom mondani,az abortusz után az volt az első gondolatom,hogy egy gyilkos vagyok, amit a mai napig így gondolok,nehéz dolog. azt, hogy a fiamat az apja elvette, és szökés alatt voltak, nem lehetett feldolgozni egy pillanatra sem. Az hogy most a 3 éves kislányommal nehéz körülmények között minden külső segítség nélkül élek , nehéz, de nagyon boldog nagyok hogy mellettem van a gyermekem,és azóta a fiamat is megtaláltam és tartjuk a kapcsolatot.Nem tudok mit mondani Alix91 ezt sajnos senki nem fogja tudni megmondani mi a legjobb, sajnállak nagyon, és igen együtt tudok veled érezni azt mondom gondold át és cselekedj belátásod szerint senki nem itélhet el ha örökbe adod. Sok siketr, és kitartást, bárhogy is döntesz.
2011. ápr. 5. 09:03
Sajnálom hogy ilyen családod van aki nem áll melletted a nehéz helyzetedben, én nem tudom megérteni az ilyen anyákat akik kizárják a saját gyereküket az életükből, milyen anya az ilyen..én tényleg hálát adok édesanyámnak mert sokat segít nekem és imádja az unokáját....borzalom milyen anyukád van ne haragudj, kire számítson az ember ha már a saját anyjára se....kitartás nektek, nem lesz könnyű, bárcsak tudnék segíteni....
158. gne2
2011. ápr. 4. 20:50

Soha nem ítéltem el azokat, akik örökbeadták a gyereküket, hiszen sokkal jobban szerették a babát annál, mint hogy ártottak volna neki.

De ha máris ennyire megvisel az, hogy oda "kell" adnod, akkor nagyon fogsz szenvedni, tönkre tesz lelkileg és testileg.. Szereted, várod őt, felőröl a tudat, hogy nem is láthatod a születése után: ez cseppet sem arra utal, hogy hamar le fogod zárni magadban.


Amit nem értek: az alapítvány, akihez fordultál nem próbált meg segíteni rajtad, mint kétségbeesett kismamán? Nagyon sok lehetőségük van arra, hogy megtarthasd a kicsit, hogy együtt maradhassatok, ezért jöttek létre. Az elsődleges az, hogy a baba veled maradhasson, lakhatást és segítséget is kaphatsz, az utolsó megoldás csak az örökbeadás.


Nincs itt olyan anyuka, aki ne segítene szívesen apróságokkal, babaholmikkal, de a döntést neked kell végiggondolnod és meghoznod. Sok ember (köztük a gyereked) élete fog gyökeresen megváltozni, jól át kell ezt beszélned a pároddal is. Kívánom, hogy jól dönts és jó utat válassz!

157. 4300750b82 (válaszként erre: 23. - Dbd01d4240)
2011. ápr. 4. 12:20

Végigolvastam....

Az alapítvány nem tud segíteni, hogy szakemberrel dolgozd fel az eseményeket?! Egy fórum ehhez "KEVÉS"!!!

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook