Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van-e valakinek tapasztalata, hogy régi típusú belvárosi házban , 48nm2, két konvektorral kb. milyen gázszámlára számíthatok? fórum

Van-e valakinek tapasztalata, hogy régi típusú belvárosi házban , 48nm2, két konvektorral kb. milyen gázszámlára számíthatok? (tudásbázis kérdés)


2012. júl. 23. 09:07
Az én lakásom 37 m2, mi is diktáljuk az óraállást. Nyáron egy kicsit előre, akkor kb 5ezret fizetek havonta. Télen pedig 10-15 ezret. Attól függ, hogy mennyit vagyunk itthon és milyen hideg van. A nyílászáróim újak, zárnak. A szomszédok is konvektorral fűtenek, de körfolyosós házban lakom és a lakásom hátsó fala tűzfal.
12. bb58dad0a4 (válaszként erre: 1. - Eusebia)
2012. júl. 22. 16:42
Nyáron 2 ezer, télen 8 - 10 ezer Ft körül lehet. Függ a ház állapotától (szigetelés, nyílászárók), és a szomszédoktól is. Az alapdíjat(1 026 FT), pedig akkor is kell fizetned, ha egyáltalán nem volt gázfogyasztásod.
2012. júl. 22. 16:29
hát, szerintem is kicsit kevés... én minimum 10-re saccolom -hidegben többre!-
2012. júl. 22. 16:15
Mi családi házban lakunk, de volt már konvektoros lakásunk is, így van összehasonlítási alapom, de szerintem 6-7 eFt-ot nagyon keveslem fűtési időszakra.
2012. júl. 22. 16:06

Azért az is számít, hogy hány szomszéd van. Mert ha körben nem laknak mások, akkor minden fal hideg, és azt is fel kell fűteni. Még a fölötted-alattad lakó is számít!

Nagyon sok gáz mehet el, ha fölöttetek nincs másik lakás.

2008. dec. 11. 15:41

Köszönöm a segítségetek:D

Egész jól hangzik ez így.

2008. dec. 11. 15:06
max 5 ezer kb
2008. dec. 11. 14:47

Szia!

Mi 4-n lakunk 57 nm-n Van 3 konvektorunk és főzni is meleg vízhez is a gázt használjuk. A gázszámlánk nem szokott 6-7ezernél több lenni.

A titok a jól beállított konvektor. Mi is így voltunk mikor indult a fűtési szezon mint ti ,hogy 5-re kellett tekerni,hogy fűtsön. most 2-3son van és a lakásunkban általában 20-22 fok van. Nem fázunk és nincs őrült meleg sem. S Csak a két nagy szobában megy állandóan így. A konyhában a kis konvektor éppen csak őrlángon van, hiszen ha a konyhában főzök maga a gáz is hőt termel. Ha elmegyünk itthonról 2-3 napra mindent leveszünk őrlángra. Mivel gyorsan feltudunk fűteni.

Szóval ami fontos mielőtt nagyon fűteni kell hívjatok egy gázszerelőt és állíttassátok be a konvektorokat. S a tűzhelyet sem árt megnézetni.

Nekem ez a tapasztalatom. Ja és mi nem átalányt fizetünk hanem minden hónapban jelenetem a gázóra állásást, tehát a tényleges fogyasztást fizetjük.

Ezt lehet a villannyal is csinálni, csak egy jó tanács.

2008. dec. 11. 14:12

Köszi ...olvasgattam már,de egyenlőre semmi. Azt hiszem majd meglátjuk úgyis .CSak jó előre tervezni ...tudni , hogy mire számíthat az ember nagyságrendileg.

Azért köszönöm.:)

2008. dec. 11. 14:08

Ebben sajnos nem tudok segíteni, de talán lesz majd, aki igen.

Egyébként nem olyan régen valaki indított egy topikot, aminek valami olyasmi a címe, hogy kinek mennyi a gázszámlája. Nézz utána, hátha leírta valaki a hasonló adottságú lakás számláját!

2008. dec. 11. 14:05
Most költöztünk albérletbe. Az volna a kérdésem , hogy van-e valakinek tapasztalata , hogy régi típusú belvárosi házban , 48nm2,két konvektorral kb.milyen gázszámlára számíthatok .(A fűtésen kívül csak a főzéshez van gáz ).Ha elmegyünk otthonól 2-en van a konvektor, este feltekerjük 5-re.
2008. dec. 11. 14:04
Mit szeretnél tudni?
2008. dec. 11. 14:03
Van-e valakinek tapasztalata?Gázszámla

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook