Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vallás: hit vagy fanatizmus? fórum

Vallás: hit vagy fanatizmus? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1053. ac1096844d (válaszként erre: 1052. - Fényvándor)
2007. dec. 18. 18:43

Absolut egyetértek.

A gondolataink meghatározzák az érzelmeinket is.

Az emberek azon agyalnak, amit épp nem szeretnének, s csodálkoznak, hogy felerősödik bennük a félelem.


Milyen szépen összefoglalja ezt Pál:


"Továbbá, Atyámfiai, csak arról gondolkodjatok, a mik csak igazak, amik csak tisztességesek, amik csak igazságosak, amik csak tiszták, amik csak kedvesek, amik csak jó hírűek; ha van valami erény és ha van valami dícséret. "

1052. fényvándor (válaszként erre: 1051. - Ac1096844d)
2007. dec. 18. 18:34
Az is bizonyos hogy a gondolatoknak nag ereje van,képesek vagyunk elrontani a napunk vele vagy feldobni.Azért fontos hogy mit gondolunk..
1051. ac1096844d (válaszként erre: 1050. - Fényvándor)
2007. dec. 18. 18:16

Hát igen, ahogy Jakab írja, a hit cselekedetek nélkül halott, ahogy a test halott szellem nélkül.

És bizonyára nem arról az egyszerű hitről van szó, hogy elhisszük, van Isten az égben, és még tán jó is...

"Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek. "

A cselekvő hithez bennső meggyőződés kell(nem elég az elmebeli egyetértés), s minden amit mondunk, értéktelen, ha nem hitelesítjük a tetteinkel.

1050. fényvándor (válaszként erre: 1048. - Ac1096844d)
2007. dec. 18. 16:27
Szia!Megcselekedni a jót gondolatban kell elkezdeni,szóvá vállik,majd megmutatkozik cselekedeteidben.Én is így gondolom:)
1049. fényvándor (válaszként erre: 1045. - 0c97fbb607)
2007. dec. 18. 16:23
Te pedig amikor imátkozol menj be a TE BELSŐ SZOBÁDBA......Ez az egyik kendvenc idézetem,mert nem azt mondja hogy menj be a templomba,és némi pénzzel bűnbocsánatot nyersz,hanem a BELSŐ SZOBÁDBA halkan és csendesen.Azt is mondhatnánk,keresd meg a "belső templomodat"azt ahol az igaz istenre rátalálsz....
1048. ac1096844d (válaszként erre: 1045. - 0c97fbb607)
2007. dec. 18. 09:34

Sziaaa:)


"Ha valaki megérzi önmagában az "Istenit",a "szent szellemet",vagy egyszerűen csak a csupasz lelkét,az akár kinyilatkozza,akár nem,az már akkor is ott marad örökre,amit te úgy hívsz Isten szelleme. "


Megérezni csak akkor lehet, ha ott van, de nincs meg mindenkiben, leaglábbis a biblia szerint.

Jézus elfogadásával jön, feltéve ha a biblia igaz.

Mindenkit a Sz.Szellem éltet(minden élőt) , de nem mindenkit töltött be,s nem mindenkiben vesz lakozást az Ige szerinti módon.

A biblia üzenetének nem "akarata", hogy Jézus személyét kihagyd, hisz az egész Őróla szól, Őreá mutat. A puszta önvizsgálat helyes, de akkor eredményes, ha oda lukadsz ki, ahova Ő.

Feltéve, ha a biblia igaz.



A másik:

"A hit ,attól válik igazzá,hogy a cselekedeteidben is megmutatkozik,ha nem ,akkor képmutatás az egész.Nem az számít ,hogy mit mondd az ember ,hanem az ,hogy hogyan viszonyúl a többi emberhez,hogy mit cselekszik.Evvel dicsőitheted legjobban az Istent,nem szavakkal,én így gondolom."


Ehhez nincs mit hozzáadni, fölülről jött bölcsesség!

2007. dec. 18. 08:12
Ja és most nem találom,de valami olyasmit is olvastam a bibliába ,hogy ne csináljatok vallást a hitből,valami ilyesmi.Tehát a kérdésre ,hogy a vallás hit-e,vagy fanatizmus,szerintem ott a válasz!:))))
2007. dec. 18. 08:09

Na és ezt imádom a legjobban,beszélgettünk erről is ,nem is gondoltam ,hogy találok a bibliában olyan valakit ,aki szintén úgy gondolja ,ahogy én!:))))

"Ha valaki azért csak egyet is megront e legkisebb parancsolatok közül és úgy tanítja az embereket,a legkisebb lészen;Valaki pedig CSELEKSZI és úgy tanít,az a mennyek országában legnagyobb lészen."


Sok ember szívében ott a harag ,a gyűlölet,miközben hívőnek vallja magát,pedig kapásból megszegi azt a "törvényt" ,hogy szeresdd ellenségeidet és bocsáss meg nekik,ha ellened vétkeztek.Sorolhatnám,de felesleges.

A hit ,attól válik igazzá,hogy a cselekedeteidben is megmutatkozik,ha nem ,akkor képmutatás az egész.Nem az számít ,hogy mit mondd az ember ,hanem az ,hogy hogyan viszonyúl a többi emberhez,hogy mit cselekszik.Evvel dicsőitheted legjobban az Istent,nem szavakkal,én így gondolom.

2007. dec. 18. 07:50

"Ha rájössz, hogy nélküle nincs igazságod(sem utad ), mellyel Isten elé állhatnál, akkor elfogadod Őt(mint akire feltétlen szükséged van), aki igazságul, s váltságul lett néked."


Ha valaki megérzi önmagában az "Istenit",a "szent szellemet",vagy egyszerűen csak a csupasz lelkét,az akár kinyilatkozza,akár nem,az már akkor is ott marad örökre,amit te úgy hívsz Isten szelleme.


Külömben is Maté azt mondja:

"És amikor te imátkozol,ne légy olyan ,mint a képmutatók,akik a gyülekezetekben és azutcák szegletein fennálva szeretnek imádkozni,hogy lássák őket az emberek.Bizony mondom néktek,elvették jutalmukat.


És a lényeg!:))):"Te pedig amikor imátkozol,menj be a TE BELSŐ SZOBÁDBA,és ajtódat bezárva,imádkozzál a te Atyádhoz,aki titkon van,és a te Atyád aki titkon néz,megfizet néked nyílván.



Magyarúl,találd meg a lelked,a bensőd,amit nem irányíthat az értelem,a test,csak a lélek,vagy a szív és akkor közelebb állsz Istenhez ,mint valaha.

Hát nem liberális?Dehogynem:))))

1044. 0c97fbb607 (válaszként erre: 1043. - Ac1096844d)
2007. dec. 18. 07:32
Nem.Jó fej:)
2007. dec. 17. 22:26

No itt van a Csia fordítás:


Mt 10,39

Aki megtalálta lelkét, el fogja veszíteni s aki értem (vagyis Jézus)elvesztette lelkét, meg fogja találni azt.


Pál segít egy kicsit:


"Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; a mely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, a ki szeretett engem és önmagát adta érettem."


Ha rájössz, hogy nélküle nincs igazságod(sem utad ), mellyel Isten elé állhatnál, akkor elfogadod Őt(mint akire feltétlen szükséged van), aki igazságul, s váltságul lett néked.


Pál megint segít:


"Mert azt, a ki bűnt nem ismert, Isten bűnné tette értünk, hogy mi Isten igazsága legyünk Őbenne."


Vagyis minden igazságom Őbenne van, Aki önmagában igaz.


De hát te tudod is melik az egyik kedvenc Igém Jézus szájából:


"Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."


Makacs? :)

1042. 0c97fbb607 (válaszként erre: 1041. - Ac1096844d)
2007. dec. 17. 22:14

Aki megtalálja önmagában az Isteni szeretetet,az egyzsreűen elvesziti ,addig igaznak hitt életét,mert rájön ,hogy sokkal fontosabb dolgok léteznek a világban ,mint amit ő addig elképzelt(vagyon ,külsőségek,élvezetek..stb).

Viszont új életet kap ez által,egy sokkal boldogabb,teljesebb ,jobb életet......vagy rosszúl értettem?:))))

2007. dec. 17. 22:08

Na probléma az nincs vele.

De érdemes rajta elmélkedni.

1040. 0c97fbb607 (válaszként erre: 1037. - Ac1096844d)
2007. dec. 17. 21:52
Mi evvel a probléma?:)
2007. dec. 17. 21:38
Szia Vándor Úr! :)
2007. dec. 17. 21:36
Szép Estét:)
2007. dec. 17. 21:35

Még jó, hogy ő csak a "tollat" fogta a kezében:)


De azért ő is bizonyságot tett Jézus egy-két makacs beszédéről:


10/39. Aki megtalálja az ő életét, elveszti azt; és aki elveszti az ő életét én érettem, megtalálja azt.

1036. 0c97fbb607 (válaszként erre: 1035. - Ac1096844d)
2007. dec. 17. 21:24

Máté,nekem úgy tűnik ,nem makacs:)))

Teljesen korrekt:)

2007. dec. 17. 21:20
Na várj csak nézek neked valami makacs idézetet Mátéból:)
1034. 0c97fbb607 (válaszként erre: 1033. - Ac1096844d)
2007. dec. 17. 21:07

Mert olyanokat mondd ,amik közel állnak hozzám.Szerintem Ő a leg ...mit is montál rólam?A leg ...olyanabb,mint én!:)))


Meg van.Liberális:))

1033. ac1096844d (válaszként erre: 1032. - 0c97fbb607)
2007. dec. 17. 21:05

Szia Myly tesókám:)


Aztán mitől olyan fantasztikus számodra az a Máté evangélium?

:)

1032. 0c97fbb607 (válaszként erre: 1027. - Ac1096844d)
2007. dec. 17. 20:10

Szrobcsek!Találtam a bibliában egy nekem való emberkét!

Máté evangéliuma fantasztikus:)))

1031. erikpipi
2007. dec. 17. 15:55

Ady Endre:

Karácsony


Harang csendül,

Ének zendül,

Messze zsong a hálaének,

Az én kedves kis falumban

Karácsonykor

Magába száll minden lélek.


Minden ember

Szeretettel

Borul földre imádkozni,

Az én kedves kis falumba

A Messiás

Boldogságot szokott hozni.


A templomba

Hosszú sorba

Indulnak el ifjak, vének,

Az én kedves kis falumban

Hálát adnak

A magasság Istenének.


Mintha itt lenn

A nagy Isten

Szent kegyelme súgna, szállna,

Az én kedves, kis falumban

Minden szívben

Csak szeretet lakik máma.


Bántja lelkem a nagy város

Durva zaja,

De jó volna ünnepelni

Oda haza.

De jó volna tiszta szívből

– Úgy mint régen –

Fohászkodni,

De jó volna megnyugodni.


De jó volna mindent, mindent,

Elfeledni,

De jó volna játszadozó

Gyermek lenni.

Igaz hittel, gyermek szívvel

A világgal

Kibékülni,

Szeretetben üdvözülni.



Ha ez a szép rege

Igaz hitté válna

Óh de nagy boldogság

Szállna a világra.

Ez a gyarló ember

Ember lenne újra,

Talizmánja lenne

A szomorú útra.

Golgotha nem volna

Ez a földi élet,

Egy erő hatná át

A nagy mindenséget,

Nem volna más vallás,

Nem volna csak ennyi:

Imádni az Istent

És egymást szeretni…

Karácsonyi rege,

Ha valóra válna,

Igazi boldogság

Szállna a világra…

1030. fényvándor (válaszként erre: 1028. - Livia38)
2007. dec. 16. 22:03
Ez nagyszerű,örömömre szolgál hogy megosztottad velem/ünk történetedet.Csodákban,szereteben gazdag napokat kivánok...
1029. fényvándor (válaszként erre: 1027. - Ac1096844d)
2007. dec. 16. 22:00
Szia örülök hogy látlak.
1028. Livia38 (válaszként erre: 1026. - Fényvándor)
2007. dec. 16. 16:57

Köszike, nagyon kedves a biztatásod.

Amit nem meséltem még el: Az volt a legérdekesebb az egészben ,hogy a mütét elötti éjszaka beszéltem az védöangyalkáimmal, (mert nekem kettö van, ebben biztos vagyok).

Minden orvosnak és mütösnek aki ott lesz velem, küldtem nekik a szeretetemböl és az angyalokat kértem meg, hogy ezt továbbitsák nekem. Azon kivül istent is kértem, hogy adjon nekik is a szeretetéböl és ne feledkezzen meg róluk. Bár tudom Ö ilyet ugysem tenne, de nekem ez adot egy jó érzést a mütétem elött. Ès ha hiszitek vagy nem, minden félelmem elszállt. Olyan nyugot lettem utánna, hogy elsem tudom, mondani. A Mütét másnapján már sétáltan : ) azt mondtát kész csoda vagyok és zavartak vissza az ágyba, nem értették meg hogy tök jól vagyok. : )

Na ez volt az én kis történetem, - ha valakit érdekelt.

: )))

2007. dec. 16. 16:45
Szia Vándor!!!
1026. fényvándor (válaszként erre: 1023. - Livia38)
2007. dec. 16. 16:44
Valóban elgondolkodtató amiről írtál.Tudom hogy megkapod amiről álmodsz.....:)
1025. ac1096844d (válaszként erre: 1024. - Fa2dd7c559)
2007. dec. 15. 22:35

Sziaaa:)


Biztos jó sok dolgod volt, nem jártál erre felénk.


Köszönöm ezt a szép idézetet.

Amolyan előkarácsonyi ajándéknak veszem!


Jó éjt neked.

És jó éjt mindenkinek!

1024. fa2dd7c559 (válaszként erre: 1018. - Ac1096844d)
2007. dec. 15. 22:02

Mérhetetlenül sok út vezet az

EGÉSZ(ség)hez.


Minden út a hiánytól sebzett szív útja a

Teljességhez.

Ezért minden út szent.


A Mindenségnek dobogó szíve van.

Ott vagyunk a Mindenség Szívében,

és ez a Szív bennünk dobog.


Az út bennünk van.


Az út úttalan.

Minden megvilágosodás mélyén annak

a titoknak felismerése lappang,


hogy nem kell nekem sehová sem menni,

mert én ott vagyok mindig,

ahová. igyekszem


- hogy akkor érkezem meg,

ha abbahagyom az utazást,


- hogy az "út", amelyen járok, csak távolít

attól, ahová igyekszem,

mert nem élem meg a jelen lévő teljességet,

hanem elérendő célként tartok felé.


Az út úttalan.


Az út rádöbbenés, az út ébredés,

az út a görcsös erőlködéssel felhagyó

elengedettség


Rádöbbenés arra, hogy minden

elesettségünk, gyengeségünk, betegségünk

az erőnkbe vetett hit tarthatatlanságára

hívja fel fájdalmas kiáltással figyelmünket:

engedd el magad!


Ébredés az "út" álmából a megérkezésre.


Az út a szeretet esztelensége:

felszámolni minden görcsös igyekezetet,

erőfeszítést, és merni gyengének lenni,

elengedettnek, semminek lenni,

mert akkor vagyunk minden.


Bekesseg neked

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook