Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válás után ti hogyan kezdtétek újra az életet!? fórum

Válás után ti hogyan kezdtétek újra az életet!? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. márc. 17. 00:53
orszagot valtottam/addigis kulfoldon eltem/.
39. ab0319f203 (válaszként erre: 1. - 68bf453ef3)
2013. febr. 1. 11:05
6 év együttjárás után összeházasodtunk. 16 év házasság után elváltunk.Kiderült, hogy fűvel fával megcsalt Nem is feltételeztem róla, nagyon jó színész. Most 19 a fiam, én nevelem. A válás után 3 hónap masszív ivászat, önsajnálat, mínusz 15 kiló. Aztán észhez tértem. Másodállást vállaltam, vettem egy autót,eljártam szórakozni, neveltem a gyerekemet, dolgoztam. Voltak futó, nem komoly kapcsolataim, de ezek nem voltak nyilvánosak, csak a magam "örömére". Aztán társkereső, és egy álom férfi. 6 évig tartott. Most egyedül vagyok, de nem járok sehova. Majd jön, ha jön. Az idő közben elrepült, és sem okosabb, sem szebb nem lettem. A nőiségem is csorbult, semmi szépet nem találok magamban. ezért nem is gondolom, hogy más talál bennem. Így "vágom a centit", és nem várom a holnapot.A centivágást a korombeliek értik. Régen a sorkatonák vágták
2013. jan. 26. 16:47
én nyugalmat szeretnék és valóban egy csöndes válást...már kb fél éve vagyunk külön...
37. pandoracic (válaszként erre: 36. - Galanika)
2013. jan. 26. 13:11
Ha tényleg váltok,akkor remélem sikerül békésen lezárni,legfőképp a gyerekek miatt,de saját magatok miatt is.
36. galanika (válaszként erre: 34. - Gyorgyi6740)
2013. jan. 26. 11:25

szeretnék már én is itt tartani!

milyen érzés?

mit tanultál ezalatt az év alatt?

gyerkőcök vannak?

35. galanika (válaszként erre: 33. - Titati)
2013. jan. 26. 11:24
most ő hibáztat engem és én hibáztatom őt, viszont régen ő keresett bennem hibát, semmi sem volt jó neki. mára már valóban én is hibáztatom őt.
2013. jan. 24. 19:27
Jaj úgy látom nem vagyok egyedül.Másfél éve vagyok a féjemtől külön és el sem tudom képzelni,hogy én egy másik férfit beengedjek az életembe.
33. titati (válaszként erre: 29. - Galanika)
2013. jan. 24. 12:47

"ő engem hibáztat, én meg őt hibáztatom"


Itt van a fő baj! Egyikötök se azt keresi, hogy Ő MAGA miben hibázott, hanem egymást hibáztatjátok.


Kívánom, hogy a lehető legegyszerűbben, legkevesebb vita nélkül tudjatok elválni. A válás sajnos nem sétagalopp.

32. pandoracic (válaszként erre: 31. - Galanika)
2013. jan. 23. 20:44

A kettőtök közti viszony rajtatok múlik.Remélem sikerül megegyezésre jutnotok.Ha végképp úgy érzitek,hogy már nem működhettek együtt.

Ha van esély,akkor maradjatok együtt,de ha csak a viták vannak,és érzések már nincsenek,akkor inkább külön legyetek,a gyerekeknek is jobb ha nem látják,hallják a vitákat.

31. galanika (válaszként erre: 30. - Pandoracic)
2013. jan. 23. 20:37
köszönöm,hogy leírtad a tapasztalatodat,elgondolkodtató.az apa a kislányokhoz nagyon jól viszonyul,szerencsére nem apaként van bajom.én is úgy gondolom,hogy ha válunk,akkor bármikor láthatja a lányokat és valóban azt szetetném,hogy mindketten nálam legyenek,egyrészt,mert az apa nem tud egész nap gondozni,masrészt,mert a lányok elválaszthatatlanok,ha a kisebb nincs otthon a nagyobb már kérdezi,hogy hol a teso?amint meglátja megöleli és ad neki puszit,majd hozzám szalad és azt mondja szeret a teso.
30. pandoracic (válaszként erre: 29. - Galanika)
2013. jan. 23. 18:29

Én a saját tapasztalatom alapján azt tanácsolnám neked,hogy válj el mindenképpen.A gyerekekhez ragaszkodj,ne engedd őket az apjukhoz.

Mármint papír szerint mindenképp.

Amúgy meg valószínűleg meg tudnátok beszélni,hogy kinél mikor legyenek a gyerekek.

Nem egyszerű egyedül lenni,ezt tudom,de talán így mindkettőtök talpra állna,a párod is átgondolná a dolgokat.

Erősnek kell lenend,határozottnak,és ha később esetleg újra összejöttök,hát akkor újraházasodtok,de már más értékrenddel.


Nekem a válásom után elég jó maradt a viszony az exxel,a lányom szempontjából sokat segített.

Nem tudom,hogy te mennyire számíthatsz az apukára,de talán sikerülne megegyezni.

29. galanika (válaszként erre: 28. - Pandoracic)
2013. jan. 23. 18:02

ő még nem nyilatkozott konkrétan. azt mondta, hogy elhagytam.

hát nem igazán működik, legalábbis úgy fest a dolog

ő engem hibáztat, én meg őt hibáztatom.

már mondtam neki, mert az ügyvéd felajánlotta, hogy segít válás előtt közös nevezőre jutni (hogy ne kelljen válni),de nem igazán akaródzik neki eljönni.

elbeszélünk egymás mellett, mindig a múltat hozza fel, amiket én már elfelejtettem és számonkér.

28. pandoracic (válaszként erre: 27. - Galanika)
2013. jan. 22. 18:47

Ha semmiképp nem működik,akkor a válás jön szóba?

A párod erről mit gondol?

27. galanika (válaszként erre: 26. - 6dc05f5e13)
2013. jan. 22. 18:00
nos anyukáméknál lakom most, de az nem megoldás.nem tudunk beszélni, elbeszélünk egymás mellett, már sokszor próbáltuk.veszekedés lett a vége.
26. 6dc05f5e13 (válaszként erre: 23. - Galanika)
2013. jan. 22. 10:40
Teljesen olyan a helyzet,hogy nem tudjátok megoldani?
25. pandoracic (válaszként erre: 22. - Acuko)
2013. jan. 22. 07:27
Köszönöm:)
24. pandoracic (válaszként erre: 23. - Galanika)
2013. jan. 22. 06:56

Nagyon sajnálom,hogy ilyen helyzetben vagy.

A szüleidhez,testvérhez nem tudnál menni a gyerekekkel?

2013. jan. 22. 06:16
mit lehet arra mondani amikor a férjem azt mondja gúnyosan,h jóban rosszban?még válás elött vagyok,rengeteget veszekszünk,kettö picike csemeténk van.
22. acuko (válaszként erre: 17. - Pandoracic)
2013. jan. 22. 00:27

Ezeket a szavakat akár én is irhattam volna:


"Nem akarok mindenáron társat.

Olyan kellene,akivel minden jó.Nem csak a szex,hanem minden más dolgot is megbeszélhetek vele.Nem nevet ki ha gondom van.

Nem is a nyitásról van szó.Bár az igaz,hogy egy-két éve nem voltam mással,mert nem éreztem azt hogy le akarok feküdni bárkivel is.

Inkább arról,hogy azóta én is változtam.Értéket keresek az emberekben.Azt nézem,ki az akire fel tudok nézni.Kiben lehet bízni,kit tudok tisztelni,és ki az kinek szívesen adom oda magam.

Nekem nagyon nem mindegy,hogy kivel élek,kinek adok oda magamból mindent."


Tökéletesen igy érzem és gondolom én is. :)


.

21. acuko (válaszként erre: 19. - Pandoracic)
2013. jan. 22. 00:25
Pontosan igy gondolom én is, és ugyanígy vagyok. :)
20. acuko (válaszként erre: 9. - 68bf453ef3)
2013. jan. 22. 00:23
Hát én kifogtam. Az volt a férjem..
19. pandoracic (válaszként erre: 18. - 6dc05f5e13)
2013. jan. 21. 22:52

Amikor a társkeresőn kapok egy levelet,az első pár dolog közt van,hogy megnézem,mióta van fent az illető.

Van olyan,aki évek óta fent van.

Ilyenkor azért elgondolkozom.Van valami gond az illetővel?

És ha időközben volt párja,és végig fent maradt a társkeresőn; ez is elborzaszt.

Tudom,hogy nem egyszerű igaz társat találni.

Szórakozni nem igazán járok,ezért marad a társkereső.De azt hiszem,túl válogatós vagyok.

Nem baj,nem vagyok elkésve.Tudom,hogy még lehet párom,még gyerekem is ha úgy szeretném.Van már egy nagy lányom,akit nagyon szeretek.Szóval az anyaságról sem csúsztam le.

Nem vagyok elkeseredve,és nem kell mindenáron társ.Nem kell hogy eltartsanak,nem akarok kihasználni senkit se.

Ha majd a Jóisten,a sors,vagy valami bizonyos felsőbb hatalom úgy akarja,eljön nekem is az igazi,a nagy Ő:-)

18. 6dc05f5e13 (válaszként erre: 17. - Pandoracic)
2013. jan. 21. 22:41

Értem és köszi a választ! Tanulságos!

Egy anyukának meg pláne nem mindegy,hogy ki az akit beenged az életébe.

Ha valakit nagyon szerettünk,az nagyon sokáig tud hiányozni.

A társkeresőkön pedig a türelem...ott pár hét valóban kevés.

17. pandoracic (válaszként erre: 15. - 6dc05f5e13)
2013. jan. 21. 22:36

Az újjal elég bonyolult volt a kapcsolat.A mai napig sem értek pár dolgot vele kapcsolatban.

Nagyon szerettem őt.Csináltam hülye dolgokat,butaságokat,ő is csinált.

Ő nem tud nekem megbocsátani.Vagy csak nem is jelentettem neki semmit.Nem tudom.Még most is hiányzik.Nem éltünk együtt.De nem is pár hetes vagy pár hónapos dologról van szó. Éveken át húzódott.Miattam inkább,de ő is ludas volt ebben.


A válásomat nem bántam meg.Visszamehetnék,ha akarnék,legalábbis idáig még úgy volt.Szerettük egymást a férjemmel.De volt egy időszak,sok veszekedéssel.Ekkor ismertem meg az újat.Ekkor léptem,ezután váltunk.

Képtelen vagyok vele testi kapcsolatra.Nem is próbáltam,de már a gondolata is ellenérzéssel tölt el.Az exférjemet szeretem mint embert,sosem akarnék neki rosszat.De nem akarok vele élni.


Néha felmegyek társkeresőre,évente kb egyszer,pár hétig,aztán törlöm magam.

Nem akarok mindenáron társat.

Olyan kellene,akivel minden jó.Nem csak a szex,hanem minden más dolgot is megbeszélhetek vele.Nem nevet ki ha gondom van.

Nem is a nyitásról van szó.Bár az igaz,hogy egy-két éve nem voltam mással,mert nem éreztem azt hogy le akarok feküdni bárkivel is.

Inkább arról,hogy azóta én is változtam.Értéket keresek az emberekben.Azt nézem,ki az akire fel tudok nézni.Kiben lehet bízni,kit tudok tisztelni,és ki az kinek szívesen adom oda magam.

Nekem nagyon nem mindegy,hogy kivel élek,kinek adok oda magamból mindent.

2013. jan. 21. 22:17
Megtépázva, de büszkén.
15. 6dc05f5e13 (válaszként erre: 10. - Pandoracic)
2013. jan. 21. 22:15

Az újjal mennyi idő után ment szét a kapcsolat?Össze is költöztetek? Ő akarta hogy vége legyen?

Nem bántad meg a válást?

El is hiszem,hogy nem tudtál azóta szívből nyitni.

2013. jan. 21. 19:33
Én is az új miatt váltam el! Huu . . Mindennek elhordtak !
13. Zamila (válaszként erre: 12. - 68bf453ef3)
2013. jan. 21. 17:13
Biztosan máshogy gondolkodnál akkor.Én sem kerestem az új kapcsolatot,egyszerűen jött.Sőt úgy éreztem,soha többé nem akarok senkivel együtt élni már.
12. 68bf453ef3 (válaszként erre: 11. - Zamila)
2013. jan. 21. 17:09
Én a férjemmel 8 hónapig jártam és 11 éve vagyunk házasok de ha el is válnánk akkor se mernék új kapcsolatba menni valahol ott van a félsz..
11. Zamila (válaszként erre: 9. - 68bf453ef3)
2013. jan. 21. 17:00
Azért pár találkozó után csak kiderült volna,hogy pszichopata :D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook