Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Uzsoki kórház szülészet -Tapasztalatok fórum

Uzsoki kórház szülészet -Tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2010. dec. 27. 15:46

Zümike:

én csak annyit tudok Mecsér dokiról,hogy nem az a fajta doki,aki tartja a markát,viszont nagyon rendes,becsületes orvos,mindenki dícséri! :)


Én is hozzá tervezek menni. Megírnád,hogy pontosan mi volt nála az első terhesgondozáson?


Időpontom már van,de nem tudom,mire készüljek.

Lombikos voltam,úgyhogy UH már volt 6 ill. 7 hetesen is,hozzá 9 hetesen megyek először.


Előre is köszi! :)

178. Gröti (válaszként erre: 176. - 72e339a0c8)
2010. dec. 20. 22:18
köszönöm!
177. töhöske (válaszként erre: 174. - 487b3cb9df)
2010. dec. 20. 20:04

A Mecsér doktor már akkor osztályvezető főorvos volt mikor én szültem (13 éve)..,egyébként tényleg nagyon normális,aranyos volt mindig,én bár én 10 éve láttam utoljára:)

Esetleg próbáld meg más portálon ha itt nem válaszoltak.

176. 72e339a0c8 (válaszként erre: 175. - Gröti)
2010. dec. 19. 10:54

szia!

nem tudom, hogy valaki már elküldte-e neked, de ha nem akkor küldöm.Ha igen akkor meg van kétszer :-)

kedd szerda délután rendel az Erzsébet körút40-42.

A telefon száma, amin bejelentkezhetsz 06/30-9056535.

Anita

175. Gröti
2010. dec. 17. 21:31

Sziasztok,

én is az Uzsokiban szülnék... Valaki el tudja küldeni Habermajer doki elérhetőségét?

2010. dec. 11. 09:57

Sziasztok!

Én egy 26 hetes kismama vagyok és arról szeretnék érdeklődni hogy kinek milyen tapasztalata van Mecsér doktorról? Én jelenleg hozzá járok, eddig nem volt Vele semmi problémám, aranyos kedves segítőkésznek látom. Ha lehet szeretnék Nála szülni az Uszokiba. Illetve ha valaki megtudja mondani mennyi Nála egy szülés azt nagyon megköszönném! :)

173. Nóruska (válaszként erre: 172. - Cate77)
2010. nov. 25. 17:02

Én sem vagyok budapesti,kismama vagyok,és én magánrendelésre jelentkeztem jövőhétre kaptam időpontot.

Szülni is az Uzsokiban szeretnék.Ha a magánrendelésére járok az orvosnak,a szülést is abban a kórházban vezeti le ahol dolgozik.

Szerintem próbáld meg,hogy felhívod az Uzsoki sztk nőgyógyászatát,és az asszisztensnő megmondja hogy fogadnak-e,az a biztos.

Sajnos a mai egészségügyi rendeletek kiszámíthatatlanok,lehet hogy túlterheltek a rendelések,és akkor egy helyi kórházi rendelet alapján csak körzeten belülieket,és sürgős eseteket látnak el.Én már jártam így,érdeklődj telefonon!

172. Cate77
2010. nov. 25. 16:09

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy ha nem vagyok budapesti de szeretnék egyenlőre nőgyógyászhoz járni az uzsokiba akkor fogadnak-e.Késöbbiekben pedig ott is szülnék.Szóval most az érdekelne főleg, hogy van-e járóbeteg nőgyógyászati rendelés és nem kerületi lakos mehet-e?Köszönöm a válaszotokat.

2010. nov. 21. 20:27

Kedves Mindenki!

Én egy 33 hetes kismama vagyok, és az Uzsokiban szeretnék szülni. Sajnos félidőben az orvosom közölte velem, hogy már csak a magánrendelésén tud szülést elvállalni, de sajnos én a magánrendelést (és pláne ilyen formában a szülést) nem tudom finanszírozni. Nem szeretnék viszont úgy szülni, hogy akkor találkozom először az éppen ügyeletes szülésznővel és orvossal, amikor megindul a szülés.

Párommal arra jutottunk, hogy ha egy orvost nem is tudunk felfogadni, egy szülésznőt mindenképpen szeretnénk (végül is rajta múlik nagyon sok minden, és ő az aki a legtöbbet velem lesz). Tudtok-e ajánlani olyan szülésznőt, aki vállal ilyen formában felkérést, megbízható, empatikus, segítőkész, segít a gátvédelemmel történő szülésben és nem utolsó sorban megfizethető?

Mi a felkérés procedúrája? Előre vagy a szülés után kell fizetni?

Kérlek, segítsen akinek vannak e téren tapasztalatai (akár jók, akár rosszak)!

Nagyon köszönöm!

170. Nóruska (válaszként erre: 169. - 72e339a0c8)
2010. nov. 6. 11:01

Kedves Nita!

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!!

Megnyugtattál és sokat segítettél mivel,ha nem indul meg hamarább a szülés akkor programozott császár leszek,legalábbis kétszer már így volt,ami azt jelenti hogy nekem is valamikor reggel tájt lesz a műtét.Ez nagyon szuper hogy már első este is ott lehetne velem.

Az első két babucinál is jól voltam már délutáánra,de csak reggel kaptam meg őket:(

Néztem a Kórház oldalán hogy nagyon szép ez a szülészet,és nem utolsó sorban a férjem szülei Zuglóban laknak ami körzetileg oda tartozik,és ők is megvannak elégedve ezzel a kórházzal!

Én vidéki vagyok nem ismerek ott senki szülészorvost esetleg ha tudnál egy-két orvost ajánlani aki jó főleg a műtőben azt megköszönném!

Nyilván te a saját orvosodról tudsz a legjobban nyilatkozni,de hátha van tapasztalatod más orvosról is,mondjuk ki az akit nem ajánlanál.

Tudom ezek diszkrét dolgok,privátban is szívesen fogadom!!Árak,vizitdíjak érdekelnének még,és hogy mondjuk 20.héttől vállalnak-e.

Köszönöm mégegyszer a segítségedet!

169. 72e339a0c8 (válaszként erre: 168. - Nóruska)
2010. nov. 6. 10:15

Szia!

Én március végén szültem császárral az Uzsokiba, Habermayer doktornál.A tapasztalataim nagyon pozitívak voltak,a nővérkék nagyon segítőkészek és odafigyelnek mindenre.Az új szárny nagyon szép, kulturált,ahogy a szülőszobák és a műtő is.Marci 9 órakor született, és délután 4-kor hozták be a szobába mellém,de természetesen miután letisztogatták, és felöltöztették, megmutatták apának visszahozták a műtőbe és addig amíg befejezték a varrást ott volt velem.Akkor nem tudod a melledre tenni mert be vagy takarva nyakig, de meg tudod simogatni, tudsz hozzá beszélni.Délutántól már lehet miután segítenek felállni, lezuhanyozni.Ha jól érzed magad akkor estig ott van veled,de első este még vissza viszik hogy tudj pihenni, reggel 6-kor hozzák vissza.

Remélem tudtam segíteni, ha még lenne kérdésed szívesen válaszolok.

Gratulálok a babához!

2010. nov. 5. 14:32

Sziasztok!

Segítene nekem valaki aki mostanában császárral szült az Uzsoki szülészetén?

Én most keresgélek,hogy egyáltalán hol szüljek,hol érezhetem magam és a babám biztonságban.

A kérdésem az lenne hogy a császár napján mikor láthatom először a babámat, mellre tehetem-e, és egyáltalán mi ott a szokás ilyen szülés esetén??

Én harmadik babucimat várom áprilisra, és biztos császármetszés lesz mert az első kettő gyermekem is az volt.

Köszönöm ha tudtok segíteni!!

2010. nov. 4. 15:45

Én Dr. Habermajer Lászlónál szeretnék majd szülni. 14 éve az orvosom nem csalódtam benne soha,a fiam is nála született.

De az Uzsokiban szinte mindenkit dicsérnek.

2010. nov. 3. 21:19

Sziasztok!

14 hetes zuglói kismama vagyok. Az Uzsokiban szeretnék szülni, tudtok valakit ajánlani szülésznek? Az Örs vezér téri rendelőbe jártam eddig Zámbó doktorhoz, róla tudtok valamit, mennyiért vállalja, jó-e? Illetve ha őt nem, akkor kit javasolnátok az örsről, vagy az uzsokiból? Előre is köszi!

2010. okt. 1. 15:40

Sziasztok!

Zuglói vagyok, és az Uzsokiban szeretnék szülni. Tudtok valami infot Dr. Fábián Istvánról? Én csak az Őrs Vezér térről ismerem, de érdekelne van e valakinek valamilyen személyes tapasztalata Vele. Szült valaki már nála innen a fórumról?

164. luki11
2010. okt. 1. 13:52

sziasztok

én az uzsokiban szültem a második babánkat aug-ban.

az orvosom Dr Lajis Tímea, akit mindenkinek csak jó szívvel ajánlani tudok. Én is erről a fórumról az egyik anyukától kaptam róla infót, és ő is nagyon ajánlotta, gondoltam akkor én is megismerem kicsit közelebbről :)

elég bonyolult 40 hét volt a terhességem, mert a félidőben külföldre ment dolgozni az orvosom, és maradtam abban a rendelőben egy másik orvosnál aki pár hét múlva közölte, hogyha nála szeretnék szülni menjek el a magánrendelőjébe és megbeszéljük a részleteket hogy neki mennyiért éri meg bejönni "a szülésre"- hát ettől kinyílt a nemlétező bicska a zsebemben, a tarifája 120 lett volna, mondanom sem kell, hogy nem jártam tovább hozzá... utána jött az hogy ezen a fórumon rátaláltam a doktornőre, akinek a kerületemben van rendelése hát bejelentkeztem hozzá akkor már 30hetes terhesen, elég nagy pechemre a doktornő aug közepétől a szülésemig szabadságon volt így mondta hogy a terhesgondozást szívesen elvállalja de a szülést sajnos nem tudja. így az Istvánban szültem volna, erről a kórházról CSAK rosszat tudok írni mert mivel nem volt ott fogadott orvosom szó szerint le sem szarták hogy ott vagyok éppen és 3órát várok ctg-re meg hogy egy orvos megnézze és aláírja a ctg-t meg megnézzen vagy megvizsgáljon , amit nem tettek meg úgysem hogy túlhordtam a babát.

Ezek után nagy szerencsémre a kicsi lány nem akart megszületni és pont a rendelőben már aznap volt a doktornő és én megvártam a rendelés előtt és elmeséltem neki kálváriámat és megkérte hogy had szülhessek nála az uzsokiban mert én ezek után az Istvánban nem szeretnék, hogy rám se néz senki /ja és az előző szülésem császárral volt/

mondanom sem kell, hogy nem kellett külön semmit mondanom hanem emlékezett mindenre pedig csak később kezdtem hozzá járni, nem kellett a kiskönyvem neki fejből emlékezett rá, hogy előző császár, és a mostani lombik baba stb...

Nagyon rendes volt és már onnan hívta a kollégáját hogy akkor holnaptól befektetnek és reggel ctg meg utána uh --- és ami kell, és nem azt mondta hogy ja kérem ha azt akarja hogy nálam szüljön akkor x ezer ft lesz.

szabadságon volt még a kórházból amikor bejött hozzám szombaton reggel a szülésre és végig míg bent voltunk nagyon kedves, rendes és figyelmes volt velünk, a babával is.

Ha lehet még szülnöm egyszer egy harmadikat csakis nála szeretném és remélem hogy tudtam segíteni aki nem tudta eldönteni hogy válassza-e.

Anyósóm mikor meghallotta hogy nő nőgyógyászhoz járok rákérdezett hogy biztos jó-e? mikor találkozott vele akkor pozitivan csalódott és a héten megkérdezte hogy mehetne-e hozzá???

szóval egy végtelen kedves doktornénim van, köszönöm neki mégegyszer hogy világra segítette a kislányunkat.

és a csecsemősök meg a szülésznők is nagyon kedvesek és rendesek voltak velünk meg másokkal is. ez egy jó szülészeti osztály

163. nedi (válaszként erre: 162. - Töhöske)
2010. aug. 2. 12:20
Ok.Köszi
162. töhöske (válaszként erre: 160. - Nedi)
2010. aug. 1. 15:10

Az Uzsokinak jók a nőgyógyászai,én a Habermajer Lászlónál szeretnék szülni.

Azt javaslom azért informálódj orvostól is hogy tényleg mehetsz-e bármelyik kórházba.

2010. júl. 31. 22:52

sziasztok!

A Járányi dokinak 10000 a magánrendelése és 50,60,70 a szülés nála.Gondolom ha komplikált a szülés akkor 70-et ad inkább az ember.

160. nedi (válaszként erre: 159. - Töhöske)
2010. júl. 31. 13:58
Én most szeretnék új nőgyógyász után nézni és mivel a kerepesi kórház nem szimpi,gondoltam megpróbálom ott.
159. töhöske (válaszként erre: 158. - Nedi)
2010. júl. 31. 10:39
Szerintem ha olyan orvosod van aki ott dolgozik akkor igen.
158. nedi
2010. júl. 30. 23:56

Sziasztok.

Az Uzsokiba bárhonnan mehetsz?

2010. júl. 28. 16:54

Szia Melinda22!

Engem érdekelne a dokid elérhetősége, bár én nem vagyok zuglói, de az Uzsokiban szeretnék szülni.

Illetve, az anyagi része is részletesen, ha kérhetem.

Várom priviben.

r.

156. Lyndi888 (válaszként erre: 155. - Töhöske)
2010. júl. 25. 19:57
Köszön9m a gratulációt! Örülök, hogy Neked is ez a véleményed. Szerintem ha nincs komplikáció akkor ez egy teljesen természetes folyamat és nem kell érte külön fizetni. Mire megy akkor a TB?
155. töhöske (válaszként erre: 154. - Lyndi888)
2010. júl. 25. 14:22

Nekem is pontosan ez a gondom hogy az én dokimnak csak magánrendelése van a kórházon kívűl.

Úgy tervezem hogy a 3.-4. hónaptól járok majd hozzá hogy kicsit spóroljak addig meg az sztk-ba.

De már hallottam a barátnőmtől hogy vár engem szeretettel,és nincs nála szabott ár.

Sajnos 2 éve nem voltam nála pont a húzós vizítdíj miatt.

De mindenképp az Uzsokiban szeretnék szülni,ott szültem a fiamat is,és nem utolsó sorban ott dolgozom a mellette lévő utcában,szinte rálátok a bejáratra.

Szeretem az Uzsokit jó emlékek fűznek oda. Fábiánt nem ismerem, 97-ben még nem dolgozott ott.

Szülésznőnek én is 10 körül szánok.


Gratulálok a kisfiadhoz nagyon szép!

2010. júl. 25. 12:46

Sziasztok!

Én senkinek sem ajánlom Fábiánt! Egy pénzéhes doki. Eleinte nagyon szimpi volt, de aztán megmondtam neki hogy nem megyek a magánrendelőjébe, mert elhatároztam, hogy egy természetes folyamatért senkinek nem fogok fizetni és hát akkor miért fizetem a TB-t, ha nem ezért. Nahhh egyből megváltozott a stílusa. A szülésemet az ügyeletes orvos bonyolította le, minden rendbe volt. 4 napig voltam bent, volt akinek ő volt az orvosa, de semmivel nem kapott több figyelmet és a 4 nap alatt egyszer ment be a saját betegét meglátogatni és gondolom az utolsó nyomásnál ért be a szülésre is... Ezért legombolni 120 ezret????? Vicc!!! Dr Fekete Antalt ajánlom mindenkinek. A szülésznőnek 10.000 fizettünk, de csak azért, mert nagyon kedves aranyos volt. Első szülésem volt és 4 óra volt az egész. Ha már fizettek, akkor inkább a szülésznőnek. De ne kényeztessük el őket.

2010. júl. 25. 12:05

Hát látod ez a szomorú hogy ha biztonságban akarod érezni magatokat a szüléskor,orvost fogadsz,pedig ennek fogadás nélkül is működnie kéne.

Nálam kiverte a biztosítékot az összeg is,meg az is hogy előre közlik..,nagyon durva!!!

Szerencsére nem minden orvos ilyen,mert akkor aztán megnézhetnénk magunkat...

152. Annus77
2010. júl. 25. 10:05

tökéletesen igazad van. És az egészségügyi miniszterünk is ezért tépte a száját a napokban. én világ életemben sztk-s nőgyógyászhoz, és fogorvoshoz jártam, mert fölöslegesnek éreztem , hogy fizessek azért neki, amit 8-12h-ig ingyen 14-18h-ig 10ezrekért csinál. az orvos orvos délelőtt is és délután is. De ez most más helyzet. Itt nem rólam van szó. Itt arról van szó, hogy a legjobb orvost akarom a babámnak. A legtöbb, és legkörültekintőbb odafigyelést. Hogy ha valamit nem akarok, azért bátran szólhassak, hogy ne hagyjanak egyedül, ha segítségre van szükségem. Nyilván nem megyek Telkibe, mert arra már nincs pénzem. Ha ezt a dokit soknak gondolom, még mindig választhatok másikat. Én nem azt mondtam, hogy mostantól minden orvos kérjen 120-at, mert az enyém ennyit kér. Vannak akik 30-ért is elvállalják. És attól még szakmailag még jobbak is lehetnek akár. Nekem is kiverte a biztosítékot amikor kimondta a számot. És nem azért mert soknak érzem -mert az ugye relatív-, hanem, hogy előre megmondja. Én magamtól 100-at raktam volna a borítékba, ha hálás vagyok a munkájáért. De mindjárt más a helyzet ha ő ezt előre lefekteti. És nem azon a +20-on vagyok kiakadva. Hanem a rendszeren. De a végtelenségig lehet harcolni a parasolventia ellen Magyarországon, de ez a mi életünkben már nem fog megváltozni. Hidd, el hogy az orvosok ma is elég jól meg vannak fizetve. Pláne ha egy magán doki 10 000-et kér egy 20 perces vizsgálatért számla nélkül. Te hát ez nem az egészségügy hibája. Talán mi rontottuk el...akik beállnak a sorba, és fizetjük az évről évre emelkedő tarifákat. Ez soha nem fog megváltozni.

És igen a gyerekhez való jog ma a gazdagok kiváltsága, még ha nem is mondjuk ki nyíltan, és nem csak a szülési hálapénz miatt.

2010. júl. 25. 09:45

Na jól befagyasztottam a fórumot...

De most gondoljatok bele ha minden orvos így dolgozna,szabott "árral" (a szülésnek nem szabadna hogy ára legyen..,mindenkire rá van bízva hogy ad-e és ha igen mennyit)

Szülés: 100.000 vagy 150.000. (sok embernek nincs ennyi a havi fizetése..)

Aki ezt nem tudja kifizetni (szerintem sokan..)az nem tudna szülni...!!!???

Így is azt szajkózza tv,rádió hogy fogy a népesség,akkor még ennyien se lennénk!!!!

A gyermekhez való jog is a gazdagok kiváltsága lenne?????? Brrrr

Persze hogy kiakadtam mint a taxióra!!!

Na befejeztem,ígérem!

2010. júl. 24. 18:08
Hát ezek az árak "tarifák" kiborítanak bizony....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook