Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Uzsoki kórház szülészet -Tapasztalatok fórum

Uzsoki kórház szülészet -Tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
239. maelv (válaszként erre: 238. - 487b3cb9df)
2011. febr. 11. 12:07

Kedves Zümike84!

Az Uzsokiban 2-4 ágyasak a szobák, meg lehet nézni bármikor, kérd meg a dokit.

Az epidurálist is beszéld meg előre a dokival, nincs semmi akadája:))

Sok sikert a babához:)))

Üdv, Maelv

2011. febr. 11. 08:38

Sziasztok!

Azt megtudja mondani valaki, hogy hány ágyas szobák vannak? Voltam már bent, de nagyon nem tudtam körülnézni. Vagy lehet kérni a dokitól, hogy megnézzük a szobákat? Illetve ha szeretnék epidurális érzéstelenítést, azt előre meg kell beszélni a dokival ugye? Bocsánat ha butaságokat kérdezek, de első babám lesz és elég tapasztalatlan vagyok :)

237. Nóruska (válaszként erre: 236. - Kessy85)
2011. febr. 8. 13:35
Köszi a választ!
236. Kessy85
2011. febr. 8. 12:10
Még annyit ha 12:00 előtt szülsz az már egy napnak számít!( Én pont 12:00-kor szültem és még elfogadták első napnak!:) )
235. Kessy85
2011. febr. 8. 12:08
5 nap mindenkinek!
2011. febr. 8. 10:07

Sziasztok!


Tudja valaki,hogy császár után hány nap után engednek haza?


Köszönöm!

233. maszatka821123 (válaszként erre: 232. - Kisbeeka)
2011. febr. 4. 22:49
én 1 hete voltam benn, elég friss az infó
232. Kisbeeka (válaszként erre: 231. - Kessy85)
2011. febr. 4. 16:39

Ez az egy ok,amiért nm töröm magam,hogy átmenjek másik kórházba egy másik jól hangzó nevű dokihoz :D


de tényleg ilyen bonyolult dolog szülésznőt fogadni?lehet ott és akkor is felfogadni,nem?

231. Kessy85
2011. febr. 4. 16:25
Nekem sem volt mégis úgy bántak velem , mint egy hímes tojással! :)
2011. febr. 4. 12:59

Sajnos úgy tűnik,engem nem vállal el a fogadott doki,túl sokan szülnek aug. elején nála.. :(

Így kénytelen leszek ügyeletesnél szülni,és felfogadni egy szülésznőt!

229. Kessy85 (válaszként erre: 227. - Maelv)
2011. febr. 3. 12:53
Gratulálok! A szülésznő rövid hajú szemüveges volt?
2011. febr. 3. 09:06
Én egy hetet feküdtem a kórházban, bár még nem szültem, de a szülészeten feküdtem sajnos...úgy hallottam, hogy szülésznőt csak nagyon macerásan lehet fogadni(betöltött 20.hét előtt, csak akkor, ha nincs meg neki a havi +2szülése és ráadásul épp benn van aznap, külön nem jöhet be), a dokik...napi három vizit volt, de velünk, akik nem szültek nem sokat törődtek....ja és nagyon látszott, hogy kinek volt és kinek nem volt fogadott orvosa...:(
227. maelv
2011. febr. 2. 14:58

Sziasztok!

Csak meg szeretném osztani Veletek a következőket, hátha segítségére lesz valakinek:

2011.01.20-án szültem az Uzsokiban.

Az orvosom DR. HALÁSZ DOMONKOS a legjobb, legaranyosabb, legtürelmesebb doki akivel találkoztam, pedig nem vagyok könnyű eset szülésnél:)

Nem volt szülésznőm, de DR. SZTAKÓ GYÖRGYI volt bent akkor reggel, hát nagy szerencsém volt. Végig ott volt velem, kedves és aranyos volt. (meg is háláltuk neki).

Szóval ha valaki doki illetve szülésznő választás előtt áll, csak ajánlani tudom Őket!!

Amúgy minden rendben zajlott, gyönyörű kislányunk született:))))))

2011. jan. 28. 18:15

Hát ez klassz lányok,mert a végén kifutok az időből,és nekem nem mondta a doki,ill. az asszisztensnő az Örsön,hogy máshova is be kell jelentkeznem...

Márpedig az Edwards-kórt csak a vérből tudják megnézni,UH-gal nem :(


Ezt találtam a honlapon,ezért gondoltam,hogy ott helyben lehet szólni,ha szeretnék vérvételt is:



"Választható Down-kór szűrővizsgálati módszerek


2/a Kombinált teszt ( csak 12 hetes korban )


2/b Négyes teszt ( csak 15 hetes korban)


2/c Integrált teszt ( 12 és 15 hetes korban )


A fenti vizsgálatok is anyai vérből történnek. Kórházunk a Fetal Medicin Laboratory-val szerződött intézet. Vérvétel a központi laboratóriumban történik,


14-es épület a kórház udvarában. A vizsgálati anyag további elemzését a FML-ban végzik."

225. 5819723512 (válaszként erre: 223. - Kisbeeka)
2011. jan. 28. 15:57

Külön kellett bejelentkezni a laborba.

Szerintem az Uzsoki honlapján fen van. Én kaptam a dokimtól egy promó anyagot azon volt. Tök máshova kellett mennem, mint a sima vérvételre!!!

224. Gröti
2011. jan. 28. 13:18

Szia.

AZ én orvosom is Uzsokis. Ő azt mondta, h a kombinált vizsgálatot (vagy a másik az integrált tesztet) nem a kórházban, hanem a Bolgárkerék utcai Sejtbankban végzik el. Arra külön be kell jelentkezni.

223. Kisbeeka (válaszként erre: 222. - 5819723512)
2011. jan. 28. 12:45

köszi :)


lehet még egy kérdésem?

most vagyok 12 hetes (12+2),kedden megyek genetikai UH-ra,kérnem kellett időpontot az Uzsoki kórház egyik dokijához.


De nem tudom,mi lesz a vérvétellel?

Azt írja a honlap,hogy választható,hogy kombinált,vagy mittomén milyen legyen,de ezt hol kell jelezni?

Nehogy elmaradjon a vérvétel,arra nem kaptam külön beutalót,és az UH-ra jelentkezve azt mondta a csajszi a telefonba,hogy most csak UH-ra megyek...

222. 5819723512 (válaszként erre: 221. - Kisbeeka)
2011. jan. 27. 22:25

Szia,


Amikor én benn voltam abszolút azt mondták járkáljak sétáljak ameddig tudok :) persze néha fel fel feküdtem ctg vagy vérvétel miatt, de nem erőltettek a fekvést.

És amikor én szültem egy hölgy éppen labdán vajúdott :)

2011. jan. 26. 16:00

lányok,akik már a felújított részen szültek:

vajúdott valaki kádban?

tudom,hogy sok lehetőség adott az Uzsokiban,csak érdekelne a dokik hozzáállása is...,hogy mennyire "örültek" ezeknek az újdonságoknak,hogy már nem csak a nekik kényelmes szülőágy az egyetlen lehetőség...

220. Fuoco (válaszként erre: 215. - Kisbeeka)
2011. jan. 23. 13:41
Még a műtőben kb 1 percre odatették a fejemhez, aztán legközelebb reggel 6-kor láthattam! Nem altatásban csinálták, minden rendben volt!
219. Fuoco (válaszként erre: 218. - Kessy85)
2011. jan. 23. 13:39

Nem hiszem hogy van ember aki egy 20-kor végzett császár után akár egy pillanatot is alszik. Egész éjjel fent voltam. De természetesen nem azt mondom hogy míg fel sem kelhetek ott kellett volna hagyniuk, de egy szopira igenis ki kellett volna hozniuk, nem pedig 10 órával a megszületés után úgy kiadni hogy szinte ömlik a cukros lötty a gyerekbe. NEKIK VOLT ÍGY KÉNYELMES, és nem az én nyugalmamat féltették!

Nem az bánt, hogy nem adták ki, hanem az, hogy egy percre sem hozták oda. Egyébként amint felkelhettem mentem is érte és egész nap velem volt, akkor este még bent kellett hagynom, de reggel megint kihoztam, és csak a kötelező időpontokra vittem be.

218. Kessy85 (válaszként erre: 213. - Fuoco)
2011. jan. 19. 15:23
Gondolom a császár miatt hagytak pihenni! Ha egyből odaadták volna, hogy "Tessék Anyuka lássa el a babát!" akkor az lenne a baj! Így csak segítettek szerintem. Igaz nekem sima szülésem volt, sőt utána haza is engedhettek volna, mert szerencsére olyan volt a szülésem, mint egy "foghúzás", mégis reggel adták ki( előző nap 12:00-kor szültem), nem csak nekem hanem a másik 2 szobatársamnak is. Nekem is eszméletlenül hiányzott a kicsi, főleg így első babaként, mégis jó volt, hogy ennyire odafigyeltek ránk újdonsült Édesanyákra!!!
217. töhöske (válaszként erre: 216. - Addeladdel)
2011. jan. 18. 20:16

Nem mindegy hogy hol,az Örsön vagy a Hermina úton.

Esetleg a neten utána tudsz nézni melyik helyen kik dolgoznak,és elkezded beütni a nevüket vmelyik keresőbe,és kiadja a velük kapcsolatos (fórumok is)oldalakat.

Egyébként az Uzsoki kórház honlapján is tudsz dokikat keresni és hátha találsz olyat aki sztk-ban is rendel,pl. a Mecsér Béla. Nem fiatal már de jó doki azt mondják. Az Örsön rendel.

2011. jan. 18. 14:29
Kit tudtok ajánlani a 14. kerületi sztk-s nőgyógyászok közül?
215. Kisbeeka (válaszként erre: 213. - Fuoco)
2011. jan. 18. 13:19

Sajnálom az esetet... :(

Rögtön a műtét után sem mutatták meg,nem adták oda a babádat?

Vagy altatásban csinálták?

214. Kisbeeka (válaszként erre: 212. - Fuoco)
2011. jan. 18. 13:17

Köszi a választ!


Dvd-t lehet kapni a vizsgálatról,ha viszem magammal az üres lemezt?

Apa is bent lehetett? Ki csinálta Nektek?

213. Fuoco
2011. jan. 18. 13:04

Sziasztok


Lassan 9 hónap után megírom én is a tapasztalataimat!


18 órakor felvettek a szülőszobára, megvizsgáltak, majd közölték hogy császár lesz. A szülésznő akinek nem emlékszem a nevére (hosszú hullámos barna haja van) nagyon nagyon kedves volt, a vizsgáló doki kevésbé!


Az anesztes nagyon kedves volt szintén, és másodikra be is talált!


A műtét után kivitték a babámat megmosdatni, felöltöztetni, utána behozták nekem, ez este 8-kor volt. Engem az összevarrástól számított 2 percen belül már a kórterembe toltak, majd óránként jött be a nővérke hasnyomogatásra! Ő szintén nagyon kedves volt.

5-kor felkelés, zuhanyzás, 6kor végre 10 óra várakozás után megkaptam a babám, hogy miért kellett ennyit várni? Jó kérdés, gondolom azért mert bátorkodott este megszületni.


Reggel 6kor lebasztak hogy mit keres a táskám az ágy mellett, mindezt az után, hogy este 8kor műtöttek, 5kor álltam először lábra, a kórterembe pedig ugye senki nem jöhet be, hogy segítsen, és szerintem egyértelmű volt, hogy nem az lesz hajnalban az első dolgom hogy nekiállok pakolászni a másik 2 alvó szobatársam mellett!


A csecsemősök kedvesek, segítőkészek, a nővérek szintén.

A kórház gyönyörű, rosszat nem lehet rá mondani.


Nekem egyetlen dolog fáj, és ez valószínűleg míg élek fájni fog, hogy 10 órán át nem láthattam a babámat, pedig semmi sem indokolta.

212. Fuoco
2011. jan. 18. 12:51

Szia


Nekem kb 5-10 percig tartott és képet is kaptunk, alaposak voltak!

2011. jan. 18. 11:14

Lányok,akiknek volt Uzsokiban 12. heti UH vizsgálat: meddig tartott?

Megmutatták a babát,és lehetett képet is kapni?


Hallottam olyan kórházi genetikai vizsgálatról,amit 2 perc alatt elintéztek... remélem az Uzsokiban kicsit komolyabb lesz... épp 2 hét múlva megyek (13 hetesen).

210. mszkati
2011. jan. 18. 07:54
Sziasztok.Én holnapra vagyok kiírva.Az Uzsokiban fogok szülni Filep dr.-nál.Ismeri valaki? Tudtok valamit írni róla? Köszönöm
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook