Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Uzsoki kórház szülészet -Tapasztalatok fórum

Uzsoki kórház szülészet -Tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
269. doriszoke (válaszként erre: 266. - Fuoco)
2011. ápr. 18. 11:07
Szabad olyat még kérdezni, akár privát levélbe is örülök a válaszodnak, hogy Neked mennyibe került a szülés? Mennyit kért a dokid a legvégén???
268. doriszoke (válaszként erre: 266. - Fuoco)
2011. ápr. 18. 11:05

Szia!


Köszi, hogy válaszoltál :)

A legjobb barátnőmék laknak a 14. kerületben, Ő szült itt az uzsokiban kb 1.5 hete, neki sem volt fogadott dokija. És ahogy bántak vele stb, az hozta meg a kedvem, hogy én csak oda menjek majd szülni :)

Már próbáltam én is ezt a bejelentkezős dolgot, pedzegetni a barátnőmnek, de nem vette a lapot :( majd azért még lehet próbálkozok....

Szép Napot Neked!!!!

267. 449bf00839 (válaszként erre: 264. - Fuoco)
2011. ápr. 18. 08:52

Köszi!


Igen nekem a nagy bababarát Istvánban vitték el a gyerekemet 5 óra hosszára és nem tudtam mi van vele. Az volt, hogy az EDA komplikáció miatt 12 órát kellett feküdnöm még a szülészeten, eleve lefoglaltam ezzel az alternatív szülőszobát, holott más biztos szívesen szült volna addig is ott. Én meg ott egyedül, a kutya rám nem nézett, mivel nem kelhettem fel, még az ágytálért is félórákat kellett kiabálnom. Megalázó meglehetősen. Szóval nekem a fiam 5 múlt, de még mindig nem felejtettem azt az 5 órát, amikor azt hittem, hogy beteg, és azért nem hozzák vissza.


Hát ezért nem megyek többet vissza az Istvánba. Bár látom, hogy itt egy kicsit más a szemlélet, de ezután én is agresszívebb akarok lenni :-)

266. Fuoco (válaszként erre: 265. - Doriszoke)
2011. ápr. 17. 19:58

Szia


Háááát, nem tudom.

Elvileg ha beállítasz, hogy jöttem szülni... csak nem küldenek el! De hivatalosan ha jól tudom akkor azok, akik ugye lakcím szerint oda tartoznak, illetve azok akiknek a dokija ott dolgozik szülhetnek ott! Én Dunakesziről jártam oda, mert a dokim ott dolgozik, de a szobatársam pl direkt ezért jelentkezett be egy zuglói címre, mert nem fogadott dokit, viszont ott akart szülni és a terhesség alatt az összes vizsgálatot ott (illetve az örsi sztk-ban) csináltatta.

265. doriszoke (válaszként erre: 264. - Fuoco)
2011. ápr. 17. 16:46

Sziasztok :)

Nem tudjátok véletlenül, hogy ki szülhet az Uzsokiban? Csak akinek ott dolgozik a fogadott dokija+aki a kerületben lakik? Mert nekem sajnos egyik sem igaz, még is ott szeretnék szülni...

Van valakinek esetleg tapasztalata ezzel kapcsolatban? Ha csak úgy odaállít az ember, hogy "csókolom szülni jöttünk" elhajtanak vajon?


Én sajnos a Máv kórházhoz tartozom kerületileg, de nagyon nem szeretném saját orvos nélkül ott világra hozni, a legelső gyerekünket. Anyagi okok miatt nincs magándokim.


Köszi előre is bárki hozzászól!!!

264. Fuoco (válaszként erre: 263. - 449bf00839)
2011. ápr. 17. 14:10

Szia


Gratula a babához, biztos minden rendben lesz! :)


Nekünk szerintem az volt az egyetlen bűnünk, hogy este volt a császár, na meg valamiért nem kerültünk őrzőbe, hanem a műtét után 3 perccel már a kórteremben feküdtem. A nappali császárosoknál úgy láttam műtét után 2-3 órával vitték szopizni a kicsit, csak nekem kellett 10 órát várnom a kicsimre! 6 nap múlva lesz az első szülinapja, de ezen a mai napig nem tettem túl magam. Talán ha harciasabb vagyok, és nem törődök bele a szituációba.... akkor ott azt gondoltam, ez normális, és nem kell kérni, ma már biztos minden követ megmozgatnék, hogy igenis hozzák ki a babámat!!!!


Nekem nem volt gond a spinálissal. Másodikra betaláltak, 2 perc múlva már nem éreztem semmit, nem volt utána sem panaszom szerencsére! Ez lehet, hogy az anesztes ügyességén múlik, de az Uzsokiban nagyon jó az anesztes!

2011. ápr. 17. 07:35

Sziasztok!


Én is itt fogok szülni elvileg. Már ha velem marad a baba. Most 9 hetes vagyok Halász a dokim, de ő új nekem, még csak 2x voltam nála.


Csak 2 oldalt olvastam vissza, és már meg is rémültem. Mi az hogy nem adják csak úgy a gyereket. Az Istvánban szültem az elsőt, ott a császáros anyukák, ahogy lekerültek az osztályra azonnal megkapták. 3 császáros anyukával voltam egy szobába, úgyhogy láttam. És megoldották.

Meg egyáltalán nem adnak pótlást. Ettől függetlenül én már más okokból nem akarok ott szülni.


Az spinál az borzasztó, én anno EDÁ-t kértem (már nagyon bánom) és bizony az enyém nem sikerült. Féloldalt megmaradt a fájás, és elrontották, mert behatolt a spinális térbe, és olyan 2 hétig tartó fejfájásom volt utána, hogy a szülés semmi volt hozzá képest, tarkómerevség, magas vérnyomás, ami kell. Én az fogom mondani mindenkinek, ha kiejtem a számon az EDA szót, egy husánggal csapjanak fejbe, az jobb fájdalomcsillapító :-)))

2011. ápr. 12. 13:10
köszi :))
261. Fuoco
2011. ápr. 8. 23:14

Nem akarok linkelni, de ez is egy jó cikk



Az eljárás


Alkalmazásakor a gerincvelőből kilépő érző-, mozgató- és vegetatív ideggyökök működését a gerincvelőt körülvevő gerincfolyadékba (liquor) bejuttatott helyi érzéstelenítővel átmenetileg felfüggesztik, így az érintett ideggyökök beidegzési területén érzéstelenség (anesztézia) áll elő.


Technikája


A bőr alapos fertőtlenítése után a megfelelő helyen speciális, hosszú, vékony tűvel áthatolnak a hát bőrén, az ágyéki csigolyák ívei közötti résen továbbhaladva áthatolnak a csigolyaíveket összetartó ínszalagon (ligamentum flavum), majd a gerincvelőt borító kemény agyburkon (dura mater). Ekkor a kemény agyburkon belül található gerincvelői folyadék a tűn keresztül kifolyva megjelenik annak külső végén, jelezve a tű megfelelő helyzetét. Ekkor adják be a helyi érzéstelenítő szert, ezt követően a tűt kihúzzák. A helyesen kivitelezett szubarachnoidális anesztézia alkalmazásakor a gerincvelő sérülése kizárt, mivel az a gerinccsatornában jóval a szúrás magassága fölött, az 1.-2. ágyékcsigolya szintjében végződik. A szúrás magasságában az ideggyökök szabadon lebegnek a gerincfolyadékban, ezért az esetleg közelükbe kerülő tű elől elmozdulhatnak, így (bizonyos nagyon ritka eseteket leszámítva) szintén nem sérülhetnek.



Hatása


A szubarachnoidális anesztézia hatása az alkalmazott érzéstelenítő fajtájától függően 2-10 perc alatt áll be, és 60-150 percig tart. Leggyorsabban a vegetatív idegrostok működése áll le, emiatt a beidegzett erek kitágulnak, ezért először melegérzet lép fel az érzéstelenített területen. Ezt követi az érző idegrostok működésének leállása, amely a hideg-, a meleg-, a fájdalom-, majd végül a tapitás- és nyomásérzet megszűnését okozza. Az esetek túlnyomó többségében a mozgató idegrostok működése is felfüggesztődik, ezért az érintett területen az izomtevékenység is kiesik. Az anesztézia megszűnésekor az egyes idegrostok működése ennek megfelelően fordított sorrendben áll helyre. A leggyakrabban alkalmazott érzéstelenítő a bupivacain, ritkábban egyéb szereket (articain, lidocain, prilocain) is használnak. A szubarachnoidális anesztézia szükség esetén kiegészíthető nyugtatók adásával, aminek folytán a beteg a műtét alatt szendereg (azaz nem zavarják a műtétet kísérő hang- és egyéb hatások).


Alkalmazási területei


A szubarachnoidális anesztézia fő alkalmazási területe a műtéti érzéstelenítés, ritkábban, esetleg vékony katétert és ismételt gyógyszerbeadásokat alkalmazva a fájdalomterápia eszközeként is bevethető. Elsősorban az alsó végtagok, a medencei, ill. az alhasi szervek műtéteinél (csontegyesítő műtétek, sérvműtét, császármetszés, bizonyos nőgyógyászati és urológiai műtétek) alkalmazzák.


Nem alkalmazható egyes, idegrendszert érintő betegségek, súlyosabb folyadékvesztés, keringési elégtelenség, a szúrás környéki bőrfertőzés fennállásakor.


Szövődmények, az eljárás előnyei, hátrányai


A szubarachnoidális anesztézia szövődményei ritkák. Leggyakoribb a kisebb-nagyobb vérnyomás-ingadozás, ezt a betegek ritkán érezik meg és gyorsan korrigálható. A szúrást követő 1-2 napban ritkán fejfájás fordul elő, amit a liquor elszivárgása okozhat, ez megfelelő kezeléssel többnyire gyorsan megszűnik. Az egyéb, komolyabb szövődmények előfordulása nagyon ritka.


A szubarachnoidális anesztézia előnyei: gyors; teljes fájdalommentességet biztosít; jól ellazítja az érzéstelenített terület izomzatát; csak egyféle gyógyszer alkalmazását igényli, így kisebb az esetleges gyógyszer-kölcsönhatások esélye; kivitelezése nem igényel bonyolult eszközparkot; közvetlenül a műtét után a beteg ehet-ihat, ha a műtét jellege ezt megengedi; utána nincs az általános érzéstelenítésre (narkózisra) jellemző kábultság.


Hátrányai: az aneszteziológusok az alkalmazását követően általában hosszabb-rövidebb ágynyugalmat követelnek meg; hatástartama miatt nem előnyös rövid, ambuláns beavatkozásokhoz.

260. Fuoco (válaszként erre: 258. - Kisbeeka)
2011. ápr. 8. 23:10

Szia


a tűvel nem csak az epidurális teret érik el, hanem mélyebbre, egészen a gerincburkon át a gerincet körülvevő agyvíz térig (liquor térig) hatolnak. A gyógyszer közvetlenül az agyvízbe kerül.

Kevesebb gyógyszer szükséges

Gyorsabban és mélyebben áll be az érzéstelenség.

Hátránya, hogy nagyon gyakori a hirtelen vérnyomásesés és az érzéstelenítés utáni, akár napokig is eltartó fejfájás.


Epidurálissal még tudsz mozogni, sétálgatni, míg spinálissal a lábujjadat sem tudod mozdítani pár órán keresztül!

259. 5819723512 (válaszként erre: 258. - Kisbeeka)
2011. ápr. 8. 16:19

Szia,


Van különbség, de nem tudnám pontosan leírni, miben is. Viszont itt részletesen leírják.


[link]

2011. ápr. 8. 13:54
Mi az a spinális?
257. 5819723512 (válaszként erre: 256. - Kisbeeka)
2011. márc. 28. 20:01

Nem EDÁ-t spinálist használnak.

De passzolom a továbbiakat :(

2011. márc. 28. 14:19

Lányok,mi a helyzet az Uzsokiban az EDÁ-val?

Lehet kérni,kapni?


Ha igen,mi a menete,ára?

2011. márc. 28. 14:19
Végül voltam tanácsadáson,semmit nem ért,egy perc alatt lerendeztek azzal,hogy az AFP-m alig tér el, ehhez tökéletesek a hormonjaim,tehát ezzel nincs teendő,de amúgy csinálhatunk egy magzatvíz mintavételt,hogy mást is kiszűrjünk,de köszi NEM!!!
2011. márc. 25. 21:04
Köszönöm a válaszokat!!!
253. Gröti
2011. márc. 25. 20:36

Sziasztok,

senki hozzátartozó nem lehet bent a császárnál. A műtőbe még a szülésznőket sem engedik be. Ezt egyértelműen az egyik ott dolgozó szülésznő mondta a várandós tanfolyamon.

De a vajúdás alatt veled lehet egy szeretted.

2011. márc. 25. 11:55

Szia,


Nálunk nem. De, hogy a szituáció miatt vagy eleve nem lehet azt nem tudom. A vajúdásnál benn voltak velem, utána lett császár és oda már nem jöhettek...


De hátha másnál nem így volt.

2011. márc. 24. 22:37
Sziasztok!! Az Uzsokiban benn lehet az apuka a császáros szülésnél? Köszönöm a választ!!!!
250. Nóruska (válaszként erre: 249. - Kisbeeka)
2011. márc. 14. 21:33

Persze,ez mindenkinek saját döntése!

Azt majd elmondják,hogy az csak anatómia amit az ultrahangon látnak,és sok kromoszóma rendellenesség rejtve maradhat,de ha te ezt vállalod akkor így döntöttél.

Sajnos sok olyan anyuka ült melletem akinek az előző babájával volt gond ezért már "kötelező "jönni egy következő terhességgel.

És ők elmondták,hogy minden rendben volt,még az Afp is,meg a kockázatszűrési tesztek is és mégis beteg baba született.

Ezért gondoltam én úgy hogy ha nekem ez bejelzett,akkor én nem bízok meg csak a mintavétel eredményében.

Azért a tanácsadásra elmész?

249. Kisbeeka (válaszként erre: 248. - Nóruska)
2011. márc. 14. 21:18

Köszönöm,aranyos vagy!! :)

Én sajnos nem szeretnék ilyen vizsgálatot,nekem bőven elég,ha az UH fényében megnyugtatnak! :)

248. Nóruska (válaszként erre: 245. - Kisbeeka)
2011. márc. 11. 14:51

Szia!


Nekem a lányommal 6 éve alacsony lett és elmentem,a Bajcsysok akkor még a Schöpf-Méreiben dolgoztak.Az ugye bezárt,és az egész genetikai csapat átment a Bajcsyba.

Én akkor megcsináltattam a korionbiopsziát,mert nagyon megijedtünk és csak annak az eredményében bíztunk meg.Egészséges kislányunk született:-)

Most ismét babát várunk,36 éves vagyok,úgyhogy most a korom miatt tanácsolták ezt a vizsgálatot.

Novemberben megcsináltattam,a Bajcsy genetikáján.

Ne félj,nagyon kedvesek,és profik!

Egészséges kisfiút várunk áprilisra,és én is az Uzsokiban fogok szülni. :-)

Írj ha bármi kérdésed van,és tudok segíteni!

2011. márc. 11. 14:50
Azt hallotta vki, hogy mostantól az egy-és két ágyas szobák fizetősek lettek?
2011. márc. 11. 14:02

Zümike: drukkolok nagyon!

Szép,és gyors szülést kívánok! :)

Majd gyere mesélni!!! :D

2011. márc. 11. 14:00

Lányok,járt más is úgy,hogy alacsony lett az AFP-je,és menni kellett a Bajcsy-ba genetikai tanácsadásra?


Légyszi nyugtassatok meg,nem akarok amniót!!!!

244. 487b3cb9df (válaszként erre: 243. - Gröti)
2011. márc. 9. 13:12
Köszi! :) Remélem nem lesz semmi baj. Szeretném már látni azt a kis lakót aki bennem mocorog :)
243. Gröti (válaszként erre: 242. - 487b3cb9df)
2011. márc. 9. 11:47

Szia, hát nem csodálom, hogy már várod a szülést:)

Ne félj, ha eddig eljutottál, biztos minden rendben lesz. Nagyon fogok rád gondolni.

2011. márc. 9. 11:07
Sziasztok! Kivel mi újság? Valaki szült mostanában az Uzsokiba? Nekem olyan 1,5 hetem lehet hátra kb, ha minden jól megy. Jól be vagyok rezelve, de a teher az nagy, szóval már alig várom hogy megszüljek :)
2011. febr. 14. 13:03

Kedves Kessy85 és maelv!

Köszönöm az infókat! :) Remélem nem lesz semmi problémám. Bár egy kicsit tartok a szüléstől, de első babánál gondolom érthető :) Már nem sok időm van hátra, most vagyok 36 hetes. De a végeredményt már nagyon várom :))

240. Kessy85 (válaszként erre: 238. - 487b3cb9df)
2011. febr. 11. 13:53
Szia! Én 4 ágyasban voltam, bár az elején azt szerettem volna ha minél kevesebben vagyunk egy szobában, hogy ne zavarjuk egymást!Szerencsére pont úgy lettünk elhelyezve, hogy azokat tették egybe akik a szülőszobán, "együtt" voltak, aztán egy napon szültünk pár óra eltéréssel. Így már ott beszélgettünk, drukkoltunk egymásnak. Így már mosolygós arccal fogadtuk egymást a kórtermekben. Sokat beszélgettünk, nevettünk, tanácsokat osztottunk, segítettük egymást a bent töltött pár nap alatt. Hazajövetelkor pedig elérhetőséget cseréltünk, mint valami tábor után. :D Azóta is sűrűn keressük egymást telefonon, interneten keresztül!
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook