Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Utolsó 3-5 kg fórum

Utolsó 3-5 kg (beszélgetős fórum)


1 2 3
34. kisgé
2006. jún. 27. 11:19

Szóval, régebbi átlagos étrend:


r: tejes kv, 1 sz. tk kenyér, sonka

t: tejes kv

e: csirkemell, salival

u: alma

v: rakott brokkoli(csak hússal rakott)

nasi 1 cs tökmag (azért nem minden nap), norbi rúd, édesítős túró


Össz kalória:

(ha tökmag beugrott: 1550, ha nem, csak 1200-1300)

Össz fehérje :

106 g

Össz ch:

50 g

Össz zsír:

92 g


Mi a konklúzió?:)))

33. kisgé (válaszként erre: 32. - 575e11e2d1)
2006. jún. 27. 09:57

Megtaláltam, tök jó! 2135 kalória a szinten tartóm, úgyhogy az 1450 kalóriás étrend tuti lesz nekem.

Képzeld, ma rámerészkedtem a mérlegre és fél kilóval kevesebb voltam! :) most 1 hétig no mérleg! Tegnap is edzettem és nagyon hamar elkezdett folyni rólam a víz, oké, 30 fok volt lent, de én nem vagyok izzadós tipus. Mától vezetem a naplóm kaj és edzés ügyileg. Valamint leírom neked, miket ettem.:)

2006. jún. 26. 16:38
írtam a naplóba pár alapelvet, meg egy minta étrendet. Olvasd el, ha gondolod!
31. kisgé (válaszként erre: 30. - 575e11e2d1)
2006. jún. 26. 16:10

Én nem ijedek meg, mert most 1-2 hétig rá sem fogok állni a mérlegre, rettegek tőle, betegesen!:) Ráadásul az én mérlegem vagy 3 kg-val mutat többet az orvosi pontos mérlegtől és így még durvább!

Holnap már csökkentem, de ma még élvezkedek!:))

A centi az én barátom! Volt olyan, hogy egyik napról a másikra 1 cm minuszt mutatott, míg a mérleg csak egy hét múlva mutatta a változást.

A south beach diéta, amit csinálok, szerintem arra nagyon jó volt, hogy a zsírt vigye le, mert 6 kg minusszal vagy 10 kilónak látszott a fogyásom, teljesen másképp néztem ki és most, hogy rajtam van 3 kg ahhoz képest, az sem látszik, ugyanazok a ruhák jók, mint mikor levékonyodtam 2-3 ruhaméretet. Mert ugye az is fehérje, zöldség és kevés ch-ból áll és fontos a kaják GI-je.

Most nagyon lelkes vagyok, majd írok cikket a témában és vezetek naplót is. 3 hónap múlva már el is fogom érni a célom és nagyon köszönöm az eddigi tanácsaidat is!:)

2006. jún. 26. 15:47

Ne ijedj meg, ha a plussz ch tól rádjön egy kevés + súly. Az nem zsír, hanem glikogén (ch, ami az izomban tárolódik) és víz.


Mostmár lassan kezdheted újra csökkenteni a szénhidrátot.


Ja, és még valami. Előfordulhat, hogy elkezdesz súlyzózni, a tömeged változatlan marad (vagy akár nő egy picit), de a centi mutatja a pozitív változást. (ez azért van, mert egy picit izmosodsz, és az izom sokkal "nehezebb" mint a zsír)


NEM LEFOGYNI NEHÉZ, ARRA SZINTE BÁRKI KÉPES! Úgy nehéz fogyni, hogy az izom megmaradjon, és a ZSÍR TÁVOZZON!

29. kisgé (válaszként erre: 26. - 575e11e2d1)
2006. jún. 26. 15:35

Hát igen, ezt a mennyiséget én nem is bírnám, amit leírtál. Én egy fél szelet csirkemellel és kb 10 dkg salival teljesen jól lakom, tehát túlenni nem fogtom magam.:))) Csak ugye ez már csak maximum szinten tart, de nem megy le a maradék, ezért is fordultam a kérdésemmel ide.


Jó, akkor protein vízzel megy majd és majd variálom az ízeket is, ha lehet.


A brokkolit imádom is, mondjuk én nagyon szeretek enni és a diétámat is úgy csináltam annó, hogy változatosan. Hogy mindig főztem valami lájtosat és egy csomó zabkorpás édességet ismerek, amit most is ehetek, mert ha nem eszem édesek, teljesen kikattanok.


Nem félek én a súlyzótól, csak unalmasnak tartom.:) Még 18 évesen body-ztam és marha szép izmaim voltak, persze szálkásítottam és semmi túlzás nem volt rajtam. Úgyhogy ha nekiállok, ráadásul hamar is vissza fog térni az izomzatom!


Tegnap nagyon jó volt, ahogy ettem, mert este egyáltalán nem voltam éhes!!!!!

2006. jún. 26. 15:04

Olvass vissza egy picit, szerintem már elég sokat írtam a kérdéssel kapcsolatban.

A minimális ch és a gyümölcs hogyan fér össze?

27. moxy
2006. jún. 26. 14:54

ahli,segitenetek.

most kezdtem ujra a fogyomat,kb 5 kilot kell ledobnom.tuti modszer?4 utan no kaja,minimalis chbevitel...gyumikurak hasznalnak?

kosszentyu

2006. jún. 26. 14:28

"Akkor a protint gondolom vízzel kell megcsinálnom?"


Én vízzel iszom. Vízzel is nagyon finom (Én mindíg csokisat iszom. Ez az egy íz, amit huzamosabb ideig nem unok meg. Nálam kb 1vödör-5kg/hó fehérjepor fogy)



"Néztem a naplódat, ahol leírtad miket eszel. Nagyon egyhangúnak tűnik, ezt Te hogy birod?:))

A lényeget láttam, hogy mennyi ch, zsír és fehérje a napi adag.:)"


Egyhangú, de nekem ez az életem, a munkám... Tömegnöveléskor becsúszik egy-egy szemét kaja hetente, van, hogy több is... De gyakorlatilag akkor is ugyan ezt eszem, csak sokkal többet (kb 5000 kalóriát). Olyankor napi fél kg rízs(szárazon mérve), fél kg zabpehely, és majdnem 1kg hús fogy (meg a kiegészítők+zöldségek).

Egyébként tényleg egyhangú, de mindent megkap a szervezetem, amire szüksége van. (Igaz, egy átlagos embernek ennyi fehérje teljesen felesleges, és még káros is lehet)

Meg zöldségből mindíg mást eszem. Délben főként uborkát vagy fejessalátát, esetleg jégsalátát, káposztát (ezeket ecetes-édesítős vízzel leloccsintva salátaként).

Este pedig zöldbabot, spenótot (natúr, simán megfőzöm +rakok bele édesítőt), brokkolit.

A brokkoli egyébként nagyon jó, tele van ásványi anyagokkal.


"Súlyzóznom is kéne? De ehhez be kéne mennem egy terembe, amit ilyenkor kerülök erősen, amikor kint 40 fok van!:)))"

Igazából a súlyvesztés szempontjából indifferens. De az esztétikus alakhoz izmok is kellenek. És azt meg csak a súlyzós edzéssel lehet elérni. (sok nő fél a súlyzóktól, mert: "jajj, én nem akarok olyan csúnya nagy izmokat" De ettől nem kell félni...)


Egyébként gyorsan mondom mindenkinek, hogy az itt lévő emberek 99,99%-a az én diétámtól hízna és nem fogyna. Ezt csak egy mintának írtam le!!!

25. kisgé (válaszként erre: 24. - 575e11e2d1)
2006. jún. 26. 14:02

Akkor a protint gondolom vízzel kell megcsinálnom?

Majd kipróbálom a rizstejet, meg a szójásat is, hogy reggelire legalább azzal igyam, teljesen nem fogok tudni lemondani róla.:)))

Néztem a naplódat, ahol leírtad miket eszel. Nagyon egyhangúnak tűnik, ezt Te hogy birod?:))

A lényeget láttam, hogy mennyi ch, zsír és fehérje a napi adag.:)


Még nem volt időm összeírni, miket ettem, de holnapra igyekszem, nagyon kíváncsi vagyok, milyen tanulságot lehet levonni belőle!


Örülök, hogy nem kell futnom, az kikészít!:))) A gyaloglást nagyon élvezem, a bicikli sem rossz, úgyhogy maradok is ennél! Súlyzóznom is kéne? De ehhez be kéne mennem egy terembe, amit ilyenkor kerülök erősen, amikor kint 40 fok van!:)))

2006. jún. 26. 13:13

úgy igazából semmivel nem tudod az ízét pótolni.

szójatejjel talán.

23. kisgé
2006. jún. 26. 12:55

Mindjárt írok még, csak meló van!



Tejet mivel lehet helyettesíteni???????

22. 575e11e2d1 (válaszként erre: 17. - Kisgé)
2006. jún. 26. 12:26

ja, és TEJES kávét ne igyál az aerob edzés előtt.

(még a tejben lévő minimális tápanyag is számít olyankor. Máskor belefér, de aerobot szigorúan éhgyomorra (vagy kávé+édesítő)

Futni meg ne akarj! (lásd lentebb)

21. 575e11e2d1 (válaszként erre: 17. - Kisgé)
2006. jún. 26. 12:24

Amit én a legfontosabbnak tartok egy diétában, hogy minden étkezés alapja a fehérje legyen.

És ezt egészítsük ki Ch-val vagy zsírral.

fehérje/zsír/ch étkezéseket együtt el kell kerülni!

(ch megemeli az inzulinszintet, magas inzulinszint esetén a zsírból származó kalóriák egyből raktározódnak el)


Délelőtt tájban a fehérje-ch étkezések domináljanak, este pedig a zsír-fehérje

(közben a ch étkezésekben a ch mennyisége folyamatosan csökkenő tendenciát mutasson!)


Én ezt iszom:

[link]

de ez is nagyon jó:

[link]


Ha pedig ínyenc vagy, és édesség helyettesítőnek is kell (az előző kettő is nagyon finom, de ezek mégjobb ízüek)

[link]

illetve:

[link]


ez az utóbbi kettő csak az íze miatt drágább

20. 575e11e2d1 (válaszként erre: 19. - 549be03e80)
2006. jún. 26. 12:15

-A tej szar... (már bocsánat a mefogalmazásért!)

Még akkor is, ha 0% zsírtartalmú. A tejcukor (laktóz) a lehető legrosszabb szénhidrát. Ráadásul tele van allergénekkel. Én akit csak tehetek lebeszélek a tej fogyasztásáról. Helyesen teszed, ha mással pótolod.


-Este kell enni! Aki az ellenkezőjét állítja, az butaságokat beszél. Én közvetlenül lefekvés előtt is eszem (az a nem mindegy, hogy mit. Ilyenkor szénhidrátot már nem szabad. Sőt ismerek olyanokat, akik éjszaka is felkelnek egy turmixra. (én nem szakítom meg a kedvező hormonális folyamatokat) Ilyenkor jöhet képbe pl a sajt, aminek kazein tartalma miatt egyenletes a felszívódása, és egész éjszakára ellátja a szervezetet a szükséges tápanyagokkal). Szénhidráttartalma 0, csak zsírt és fehérjét tartalmaz a 3 makronutriens közül.

Persze igazi sajtot kell enni (a maci sajt és egyéb ömlesztett sajtnak látszó kaják nem jók. De pl a pannónia sajt már igen)


-Reggel a leghatékonyabb éhgyomorra az AEROB edzés (a súlyzós bármikor). Lehet máskor is, a lényeg, hogy alacsony vércukorszint esetén indul meg a zsírégetés, ha megfelelő a pulzusszám (120-max140) (különben az izomban tárolt glikogént, illetve a pocakban lévő kaját használná fel először a szervezet). Magasabb pulzusnál izmot bontasz, alacsonyabbnál meg nem érsz el semmit. Természetesen van, hogy nekem sem jön össze reggel, olyankor este csinálom 2-3 órával a 6. étkezésem után. A mozgásforma mindegy, a megfelelő pulzus a lényeg. Én tempósan gyalogolok vagy könnyedén biciklizek, esetleg lépcsőre lépegetek fel-le. A futás-kocogás a közhiedelemmel ellentétben nem jó zsírégetésre (túl magas pulzus).

A megfelelő időtartam aerob edzésre 45-60 perc. Közvetlenül utána lehet enni, hogy gátat szabjunk a katabolikus folyamatoknak.



(mostani étrendemet az adatlapon meg lehet nézni)

19. 549be03e80 (válaszként erre: 14. - 575e11e2d1)
2006. jún. 26. 11:29

Ezzel en is egyetertek:) Mivel a shakek amit iszok proteinshakek es anpi 3x, sot 3 napig 4x(de akor semmi mas)es akavet en soy itallal helyettesitettem, persze csak eppen egy kicsit a kaveba.Erdemes kiprobalni, finomabb mint tejjel.

Sajtot en is eszem.Viszont az est nem etkezes mar orvosilag bizonyitottan is(legalabis az itteni ausztral/amerikai) csak egy mitosz,nem az szamit mikor eszunk, hanem a kaloria.

Es a reggeli edzes valoban hasznos, de ha munka mellett van -az itteni gym-k este 7 ora utan telnek meg, es ha latnad a fiukat/lanyokat, elhiheted mukodik a fogyas igy is superul:)

18. kisgé (válaszként erre: 16. - Csiga)
2006. jún. 26. 10:46

Szió!


Jól van, akkor gyere, ha tudsz. Te nagyon ügyi vagy, ezzel a -2 kilóval!!!!!!

Én meg most edzek ezerrel, meg úgy eszem, ahogy Gergőke írta, biztos eredményes lesz és nem várok gyors eredményt, ráérek, csak mozduljak már valamerre!:)))

17. kisgé (válaszként erre: 14. - 575e11e2d1)
2006. jún. 26. 10:44

Szia!


Én tejes kávét iszom, napi hármat és természetesen édesítővel! A reggeli edzés jó? Én nagyon sokszor azt hallottam, hogy nagyon nem jó, de ki fogom próbálni, mindjárt holnap! Teljesen megszállott lettem a sport terén! Vettem ugyanis egy MP3 lejátszót és a világból is kimennék!:))) Tegnap bicikliztem fél órát, aztán este gyalogoltam vagy 40 percet, pulzusom 130 körül mozgott. Futni még nem tudok, mert érzem, hogy még nem megy, de majd, idővel.


Én mindent ch nélkül eszem, sajtot, husit, tojásrántottát, már totál megszoktam. Tegnap jól esett, háromszor is ettem ch-t: Reggelire kefír zabpehellyel 1-2 dkg-val. Ebéd kevés rizs, du 1 sz. tk kenyér és még 5-kor ettem zabkorpából gofrit(édesítővel), hú, ez már 4. Na, majd megnézem, ez hány g ch volt. Tényleg jobban bírtam így magam.

Az az érzésem, hogy kiürült a szervezetem, és ezért néha rárombolok teljesen egészségtelen, üres kalóriás kajákra, mert kívánom.

Hol számolhatom ki a szintentartó kalóriámat? Ez a 3000 szíven üteött!:))) Jó, mondjuk Te gondolom testépítesz!


Igen, kérlek, ajánlj porokat,de ne túl drágát, bár tudom, a jó minőségű fehérjét meg kell fizetni....

16. csiga (válaszként erre: 12. - Kisgé)
2006. jún. 26. 07:57
Én is minden reggel sajtot eszek. (no meg kávé) Már megszoktam így 6. nap, hogy nincsen délután kaja, csak 6 körül egy tejeskávé. De fent vagyok mindig éjfélig, így az kell. Már 2 kg lement, de az utolsó 2-3 kg a legnehezebb. :) Még szerdán este itt vagyok, de aztán gyakszi jön, és lehet csak hétvégenként jutok géphez. Sok sikert, szorítok Neked! :)
15. 575e11e2d1 (válaszként erre: 13. - Kisgé)
2006. jún. 25. 18:08

Mindenkinek más. Neked illő tudni a sajátodat.

Nekem 3500-3600 a szintentartó kcal.

Egyébként beírtam a mostani étrendemet ide valami mérlegelő címszó alá. Lesd meg, ha gondolod.

Már a diéta legvégén vagyok, most eszem 3000 kcal körül.


1600 az nagyon kevés, szerintem 2000 körül lehet (bár elképzelhető az 1600 is)

14. 575e11e2d1 (válaszként erre: 12. - Kisgé)
2006. jún. 25. 18:05

kávé jó. Én is függő vagyok.

Persze feketén, vagy édesítővel.

Ez mehet akár a reggeli aerob edzés előtt. Akkor talán a vérnyomásod is megemelkedne, és az edzést is bírnád (egyébként tényleg a reggeli aerob edzés lenne a legideálisabb)!

Sajt is jó, néha én is eszem, még versenydiétában is. (de csak este, amikor nem eszel mellé ch-t)


Proteinpor: szerintem elengedhetetlen...

Én napi 6 (azaz 3x2adag) turmixot iszom.


Egy étkezést kiválthatsz vele, (talán egy kanál lenmagolajat vagy halolajat ehetsz mellé). Édesség pótlónak is kiváló. Ha gondolod tudok párat ajánlani.

13. kisgé (válaszként erre: 9. - 575e11e2d1)
2006. jún. 25. 13:20
Leírom egy átlagos napi étkezésemet, de csak holnap, mert akkor számolnom kell.:) Mennyi a szintentartó kalória? 1600??
12. kisgé (válaszként erre: 10. - Csiga)
2006. jún. 25. 13:11
:))) Igen, a kávéról, sajtról és tejfölről nem vagyok hajlandó lemondani!:)))) Na, én ma kezdtem tudományosabban enni, gyere majd és nézzük meg, kinek, hogy megy!:)))
11. kisgé (válaszként erre: 7. - 575e11e2d1)
2006. jún. 25. 13:10

Szia Gergőke!


Köszönöm a tanácsokat! Most igyekszem így enni. Ami a reggeli előtti edzést illeti, megpróbálom, bár reggel nincs semmilyen működésem gyakorlatilag, reggelre nagyon lemehet a cukrom, meg a vérnyomásom is totál alacsony szokott lenni. Szóval nem hiszem, hogy reggel ne esnék össze 45-60 perc kardió edzéstől. Inkább este igyekszem.

Arra gondoltam, mi lenne, ha szereznék protein port, amit edzés után ihatok, persze zsírégetéshez? Ez jó lenne vacsi helyett?

10. csiga (válaszként erre: 6. - Kisgé)
2006. jún. 23. 18:41
Majd jövök és mesélek. Épp néztem, hogy hasonló paramétereink vannak. :) És én is kávéfüggő vagyok. :D Sok sikert Neked is! ;)
9. 575e11e2d1 (válaszként erre: 8. - 575e11e2d1)
2006. jún. 23. 13:59

és próbálj a 4 étkezésből mondjuk 5öt csinálni.

Leírnád egy átlagos napi étkezésedet (ha lehet a makronutriensek arányát és a kalóriákat is)

2006. jún. 23. 13:56
Most megnéztem az adatlapodat. Nagyjából jók azok a mennyiségek, amiket leírtam. A végén talán mehetsz 100g ch alá is. De a hiányzó kalóriákat pótold fehérjével vagy zsírral. Ne menj a szintentartó kalória alá, csak maximum 400-al!
7. 575e11e2d1 (válaszként erre: 6. - Kisgé)
2006. jún. 23. 13:52

nem vagyok tisztában a paramétereiddel, sőt, szinte semmit nem tudok rólad. így nehéz bármit mondani. De próbáld pár napig 200g-on tartani, és utána ezt csökkentsd le. Addíg, amíg be nem indul a fogyás.

Reggelre csoportosítsd a sok ch-t, és a nap folyamán már fokozatosan csökkentsd. 6 után már csak fehérjét és zsírt fogyassz zöld zöldséggel pl brokkoli, zöldbab, uborka (ezekban szinte alig van ch, de az emésztésnek és a felszívódásnak sokat segít).

Fontos, hogy alacsony GI-ű ch-t egyél egész nap. A cukor szinte 0g legyen.


Mozgás:

4 az talán elég, de a több az jobb.

Bármilyen mozgásformát végezhetsz, a lényeg a pulzusod. Az végig maradjon 130 (220-életkor 65-70 százaléka) körül. És 45-60 perc legyen. Fontos, hogy ezek az "aerob" edzések alacsony vércukorszintnél legyenek (pl reggel felkelés után, reggeli előtt vagy este jóval az utolsó ch-s étkezés után)

6. kisgé (válaszként erre: 3. - Csiga)
2006. jún. 23. 09:35

Szia!


A reggelivel nincs gondom, mindig eszem, sőt, napi 4* minimum. Igen, tudom, ha vacsi nincs, vagy nagyon minimális, az csodákra képes, viszont én nem eszem sokat este!! Tehát ezt maximum elhagyni tudom, de majd én is odafigyelek erre. :)))


Majd gyere és mesélj, én most kipróbálom, amit Gergőke tanácsolt.

5. kisgé (válaszként erre: 2. - 575e11e2d1)
2006. jún. 23. 09:33

Szia Gergőke!


Köszönöm a tanácsokat! Az a helyzet, hogy 2 éve fogytam le szénhidrát tudatos diétával, olyan könnyedén, hogy az csoda. Nem mozogtam mellé, mégis fantasztikus eredmény volt. Aztán a két év alatt visszajött 3 kg, de már többet mozgok, és nagyon figyelek a folyadék bevitelre.

Szoktam enni ch-t, mert azt vettem észrem, ha azt nem, akkor nem fogyok és nem is jó az emésztésem. Napi 4* eszem legalább, tehát ezel nincs gond. Hány gramm ch-ra emeljek szerinted és hány napig? A heti 4 mozgás az elég?


Köszi:g

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook