Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Újrahasznosítás fórum

Újrahasznosítás (beszélgetős fórum)


1 2 3
52. bárányka (válaszként erre: 51. - Rochlitz Szilveszterné)
2014. máj. 3. 19:05

Egy ilyen videót én is láttam.

Régi bakancsokba voltak ültetve virágok. minden lépcsőn egy. nagyon jópofa volt!

51. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 49. - Töprengő)
2014. máj. 3. 19:01

Én nem vagyok a facén már, kiléptem.

El sem tudom képzelni, milyen lehet virággal a cipő, hogy néz ki?

Én kiteszem azt a cipőt, ami nem jó az utcára és elviszik a szegényebbek.

A használt étolajat is a kuka mellé, hogy vigyék el, és el is viszik.(Olyan sok a munkanélküli, sokan kukáznak, meg elviszik az ilyeneket, és azzal főznek)

50. 7e137d638c (válaszként erre: 46. - Forrest2010)
2014. máj. 3. 09:11
:)))
49. töprengő (válaszként erre: 44. - Bárányka)
2014. máj. 2. 21:23

Mikre nem emlékeztek!?.

Ami cipellő nem a legjobb, az megy ki a kertbe. Ha leválik a talpa, akkor sajna ode se, akkor kuka.

Amit nem rég dobtam ki, a talpa nagyon vékony volt. Arra gondoltam hogy varrok valaimi mokaszint, vagy mamuszfélét, és jó lesz talpnak. De annyira vékony volt, nem vacakoltam, kidobtam. Ja a fűzőjét kiszedtem.... Mert ellep az ilyen jó lesz még valamire dolgok :( :).

Jó vagy sem, nem tudom.

Habár a facen láttam azt is, az ilyen cipőkbe is virágföld, és virág..

48. töprengő (válaszként erre: 30. - Rochlitz Szilveszterné)
2014. máj. 2. 21:10
A facen valahol rengeteg ötlet volt autógumiból.
47. töprengő (válaszként erre: 26. - Bárányka)
2014. máj. 2. 21:08

Farmerból táska. ( naplómba ) Csak legyen annyi pénz hogy telepakold élelmiszerel a vásárlás után..

Zokni szárát simán a sarkánál elvarrni, moboltok.

46. forrest2010 (válaszként erre: 45. - 7e137d638c)
2014. máj. 2. 12:32
Férjemnek is volt egy jó nagy szívfájdalma az állandó olyan cuccok miatt , amit örökölt a bátyjaitól , pláne , h legfiatalabbként ő nőtt a legnagyobbra . Mikor szegény Anyóskám elrakta valamelyik nagyobb fia ballagó öltönyét , a legkisebb királyfinak , mire ő ballagott , addigra az öltönyt kinőtte , duplán , triplán kárbaveszett !
45. 7e137d638c (válaszként erre: 43. - Forrest2010)
2014. máj. 2. 11:03

Tudod én a testvéreim között a legkisebb voltam. Mindig én kaptam meg utoljára azt a ruhadarabot, amit az előttem levő, idősebb testvéreim már kinőttek!

Igaz, hogy akkor még a ruhák, kabátok, egyebek minősége nem egy ilyen "egyszezont bírj ki" volt, de emlékszem, 14 évesen lázadtam fel először azon, hogy én mindig csak használt ruhákban járhatok??


Én akkor is megértettem, hogy nem telt újra, és azzal sem értek, értettem egyet, amikor a szülők akkor is megvették, megveszik a vadiúj cuccokat a gyermekeiknek, ha arra valójában nincs is szükség.

Csak valahogy nekem ezek nem tartoznak az igazán szép emlékeim közé.

2014. máj. 2. 09:12
Régen a vászoncipők orrát kivágták, igy még tudtuk kicsit tovább hordani!
2014. máj. 2. 09:08

A férjem szokott magának venni olyan bélelt nadrágot , ami kintre való , vadászboltba ? v katonai göncöket áruló helyen ? egyszer a lányomnak is vettünk egy hasonló bélelt nadrágot , a bélése flanel volt , a mai napig emlegeti , h az volt a kedvenc gatyája , mert egyébként szegény mindig fázós volt , nem is szerette a telet sose .

Mikor mi kiskölkök voltunk , férjem volt a legkisebb királyfi otthon , Anyóskám féltette is , nehogy felfázzon , télire kapott a gyerek is meleg rózsaszín alsót , egy bundabugyit ! aztán tornaórán volt nagy mulatás , mikor Sanyika nekivetkőzött , dőltek a többiek a röhögéstől !!!! mondtam neki örüljön , h nem egy 6 számmal nagyobbat kapott , amibe 8-adikra talán még bele is nőtt volna ! mert egyébként , mindig a 3 bátyja által kinőtt ruhákat kellett hordania ! Na és ?! örüljön , h nem nővérei voltak !! A lányunk volt az udvarba a legkisebb , mindenkitől ő örökölte a kinőtt cuccokat , imádta az ilyen bőséget , a fiamra még egy új cipőt is nehéz volt ráhúzni , nemhogy valaki levetett holmiját .

2014. máj. 2. 08:54
Emlékeztek ? h valamikor hajdanán , amikor még csak nylon harisnya volt ?/ harisnyanadrág még nem / még véletlenül se lehetett 2 egyforma párt venni , aminek megegyezett az árnyalata ? nehogymár feltalálja az egyszeri a spórolás ilyen formáját ! Aztán jött a harisnyanadrág , mennyivel kényelmesebb volt , mint a harisnyatartó ! Mikor a gyerkőceim kicsik voltak , akkoriba volt akril harisnyanadrág , olyan lábfej nélküli , amihez zoknit kellett húzni . Télen jó meleg volt , nadrág alatt kényelmes volt , aztán hanyagolták ezt is , mostanában csak a piacon kaptam meleg cicanadrágot , h télen ne fagyjon már be az ember feneke . Szeretem a praktikus dolgokat , az ilyen lábfej nélküli klassz dolog , akárki is találta ki , mert azért egy harisnyanadrágnál ez is tovább tartott !
41. bárányka (válaszként erre: 40. - Rochlitz Szilveszterné)
2014. máj. 2. 08:37

Hm..... Hát nehezen álltuk meg nevetés nélkül.

A másik kettő szerinte tönkrement azért hordta igy.:):(

Ez 1971-ben volt!!

40. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 38. - Bárányka)
2014. máj. 2. 08:35

Nahát, milyen ötlet ez?

Nem kacagtatok a kétféle zoknin?

(Igaz, nem kell kacagni, csak spórolni akart)

39. forrest2010 (válaszként erre: 38. - Bárányka)
2014. máj. 1. 16:02
Bárányka , lehet h úgy volt vele , mint az ecceri , h otthon ugyanilyen van / neki + az autóba volt ugyanolyan felemás csizma ! mint ami rajta volt !!/
2014. máj. 1. 14:24

Mikor elkezdtem dolgozni, ami nem tegnap volt- jött a postás, min dig felemás zoknival.

Nem tudtuk megállni, megkérdeztük miért?

Azt válaszolta, nem akar pazarolni.

Egyik sárga- másik piros frottír zokni volt:)

2014. máj. 1. 14:03
Ez jó volt, megnevettettél!
2014. máj. 1. 07:46
Szevasztok, napsütéses szép reggelt kívánok!
35. forrest2010 (válaszként erre: 33. - Forrest2010)
2014. máj. 1. 07:44
Még az előzőhöz : én ha valami tetszik , akkor előfordul , h veszek belőle 2-3-5 tökegyformát , pl pólót , engem nem zavar , ha úgy néz ki , h csak 1 db van , de mikor a gyerkőceim mindennap ugyanolyan zokniba voltak , az osztálytársaik + az hitték hetekig hordanak egyet , na ez már kellemetlenebb volt , pedig minden nap tisztát vettek fel !
2014. máj. 1. 07:37
De a csúcs az volt , h egy tv műsorba a pasi a saját háztartásában a páratlan zokniját mosogatásra használta !!!!! / a fene a gusztusát ! /
2014. máj. 1. 07:34

....zokni : valamikor hajdanán mosodában dolgoztam , rengeteg volt a páratlan zokni , h hova lett a párjuk rejtély , h itthon hova lesz , az is , de már gyerekkorukba is 5-5 pár tök egyforma zoknit vettem a gyerekeimnek , ha kilikad , ha eltűnik , lehessen összepároztatni , még ma is így veszem , a fiamnak 5-10 pár pincérzoknit , magamnak ugyanígy nővérzoknit , azért az elgondolkodtató , h lehet olyan zoknikat gyártani ? ami 4-5-600 ft és csak 1x lehet felvenni máris kilyukadt ! Nem pazarlás ?

/ 1x a világbank ? elnöke valahol templomba ? levette a cipőjét és lyukas volt a zoknija , akkor ? éljen a lyukas zokni ! /

32. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 31. - Bárányka)
2014. ápr. 30. 19:34
Igen, azt is lehet.
31. bárányka (válaszként erre: 30. - Rochlitz Szilveszterné)
2014. ápr. 29. 13:52
Én láttam ilyet, virág volt bele ültetve:)
2014. ápr. 29. 13:47

A rossz autógumit is lehet valamire használni.

Láttam olyat, h. fehérre festették, és a járda melletti füves rész szélére beásták egy kicsit, nem egyet, hanem többet.

29. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 28. - 7e137d638c)
2014. ápr. 29. 13:45
Télen én is felvettem olyan zoknikat, hogy az egyik kicsit más mintájú volt, mint a másik, de mind a 2 szürke volt.
28. 7e137d638c (válaszként erre: 26. - Bárányka)
2014. ápr. 28. 07:49
Amióta ezek az majdnem "egyszer használatos zoknik" vannak, azóta ha veszek, ugyanolyan színnel, mintával már eleve 2 párat veszek. A használat során gyorsan tönkre megy az egyikből is az egyik db, a másik párból is az egyik db, és akkor még mindig van egy + pár zoknim!!! Így lesz az eredetileg megvásárolt 2 párból 3 pár zokni! :)))
27. ina87
2014. ápr. 27. 18:10
sok mindenböl lehet sok mindent csinálni,de sajnos rohano világban élünk és az emberekben felsem merül vagy ép nincs ideje ilyenekel foglalkozni
26. bárányka (válaszként erre: 25. - Ina87)
2014. ápr. 27. 18:06

Mi a páratlan zoknira csomót kötünk s a kiskutya boldogan játszik vele.,

nagyobbaknak teniszlabdát teszünk bele.

Egy ismerősöm a farmernadrág szárát levágta az ülepénél s remek táskát csinált belőle.

Az övtartóba vékony anyagot fűzött s masnira kötötte.

25. ina87
2014. ápr. 27. 17:55
sok mindenböl lehet uj dolgokat csinálni,esetleg nem használt ruhákbol nadrág zsebekböl lehet varrni kis tartokat pl olyan dolgokat bele rakni amit esetleg nem sürün használ az ember,vagy hus deszka vágobol persze ami már nem kell lehet kis hobbi ládákat csinálni,páratlan zoknibol lehet ötletes kis játékokat csinálni és nem is kell hozzá sok tudás.
24. bárányka (válaszként erre: 23. - Rochlitz Szilveszterné)
2014. ápr. 27. 17:53

Nagyon jól nézett ki.

Egyszerüen el lehetne késziteni

Mint a ballagési táska,olyan volt.

Nekem 5-les üveg van tele gombokkal:):)

23. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 19. - Bárányka)
2014. ápr. 27. 17:37

Jó lenne ilyen táskát csinálni, nekem is van sok régi gombom, de sok szépet már kidobtam, sajnos, meg nem is tudnám mire rávarrni.

Milyen jó ötlet ez!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook