Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fa raklapok újrahasznosítása fórum

Fa raklapok újrahasznosítása (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fa raklapok újrahasznosítása

2016. júl. 28. 11:07
Én is láttam hasonlókat nekem is tetszenek. Nagy színes parnakkal nagyon szépek.
2015. szept. 29. 08:55
Csak elsőre tűnik jó ötletnek, később ráébred mindenki, hogy a valóság más mint a fotókon látszik. A raklap nem erre készült, nehéz, nem olcsó, macerás szállítani és dolgozni vele és ha nem az egész lakást EUR palettákkal rendezed be akkor úgy néz majd ki mint a Millenium Falconban a tonettszék :o/
2014. szept. 18. 15:16
Csiszoli mindenképp le kell különben pl. ágy esetében tönkreteheti a matracot, sima bútor esetében pedig a padlót. Plusz a festés is jobban mutat rajta. Nézd meg ezt a cikket ez pontosan leírja,hogy mik a kötelező lépések, hogy a lehető legjobb eredményt érd el: [link]
14. Mickey1 (válaszként erre: 13. - Syria)
2014. ápr. 19. 05:21
Elfelejtettem hogy csiszolni bocsi, fogjuk a reggelre :)
13. syria (válaszként erre: 11. - Mickey1)
2014. febr. 18. 18:21
Szerintem nem elég lefesteni. Minimum csiszolni is kell. Vagy neked anélkül is csinos lett? :)
12. syria (válaszként erre: 5. - Jozsi.38)
2014. febr. 17. 19:01
Ezt elméletből mondod, vagy pedig nem amatőr, kezdő barkácsoló vagy? :)
2014. febr. 17. 06:05

Szép jó reggelt !

Lefesteni a raklapot.. Raklapok mind a négy sarkára csavarozz 4 kisebb kerekeket és már kész is a polc + Tv-állvány...

10. Linnax
2014. febr. 16. 23:13
Ja, a lényeget kihagytam: a teraszon is van, nyáron egy erős színű (sötétkék) gumis lepedővel bevont szivacs kényelmesíti. Lehet szundítani, vagy nagy párnákkal kirakva ücsörögni rajta.
2014. febr. 16. 23:09
Nálam is ágyként kezdte, mert akkor még a sima betonon éltem. Aztán mikor már leraktuk a padlót, átlényegült komposztáló ládává. Nálam kettő is lett belőle, lehet váltani, átforgatni a benne levő talaj alapanyagot. A maradék faanyagból pedig az idén szeretném körbevenni az ágyásokat (mivel a raklapok is fogynak, szétesnek).
8. bonifác (válaszként erre: 5. - Jozsi.38)
2014. febr. 16. 19:46
Azért nem mindegy, hogy mennyire tudod szépen lecsiszolni kívül belül. A szögelés sem egyszerű, mivel keményfából van. Kellenek hozzá szerszámok is.
2014. febr. 16. 19:39
Ez fantasztikus. Szerintem mi is csinálunk. Pláne hogy lesz is anyag hozzá. :) Köszönöm a cikket :)
2014. febr. 16. 17:14
meg sehol nem lattam raklapot, amit meg lehetett volna szerezni; teraszra, erkelyre, folyosoreszre, kis kerti hazikoba siman el tudnam kepzelni;
5. jozsi.38 (válaszként erre: 4. - Syria)
2014. febr. 16. 15:59
szerintem meg nem sok munka kell hozzá. "csupán" átcsiszolni és lefesteni kell, meg ahol muszáj, ott össze szögelni rögzítésként, hogy ne csússzon szét és essen össze vagy mozduljon el az ember alatt, meg matracok rá és csókolom
2014. febr. 16. 15:46

Az ötlet nagyon jó, de a lakásomban nem tudnám elképzelni a raklapokat.

Ám nyaralóban, fedett teraszon, vagy kerti bútorként kiváló lehet.

Előnye: fából van. Hátránya: ménkű sok, hozzáértő munka kell egy-egy praktikus és mutatós darabhoz. Amatőr, kezdő barkácsolók szerintem ne fogjanak hozzá.

2014. febr. 16. 13:42
Kreatív, szó se róla:)
2014. febr. 16. 13:40
Véleményem szerint bútornak csak "tökéletes" raklap való. Elég sok munka szükséges ahhoz, hogy szobai bútor legyen belőle. Amúgy jók az ötletek.
2014. febr. 16. 09:08
Az interneten rengeteg olyan ötletet látok, amelyek valamilyen dolog újrahasznosításával teremtenek új használati tárgyat. Nagyon jó kezdeményezésnek tartom, hogy az emberek manapság törekszenek erre, nem csak kihajítják a szemétnek vélt tárgyaikat. Ebben a cikkben a raklapokkap kapcsolatos ötletekből gyűjtöttem össze nektek.

Ugrás a teljes írásra: Fa raklapok újrahasznosítása

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook