Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Újfajta szétválasztó diéta, a szemem láttára fogynak vele. Én is kipróbálom, valaki még? fórum

Újfajta szétválasztó diéta, a szemem láttára fogynak vele. Én is kipróbálom, valaki még? (beszélgetős fórum)


1 2
15. vanda1974 (válaszként erre: 8. - Solya05)
2016. jan. 27. 08:18
És te hány kg, cm vagy? Mennyit szeretnél leadni?
14. vanda1974 (válaszként erre: 8. - Solya05)
2016. jan. 27. 08:18
De jó, szuper!!! Hajrá első nap:) Bár igazából én nem is éreztem diétázásnak, főleg, hogy kenyeret is ehettem, amit eddigi diétáimnál mindig kizártam. Sajna jó sok pluszkiló van rajtam, a 173 cm-hez 82 kg vagyok, 15-17 kg-tól szeretnék búcsút venni... Tornában nem jeleskedem, gyakorlatilag a napi sétákon kívül semmit nem mozgok évek óta. Most elkezdtem egy programot, napi 20 másodpercig:) kell kitartani egy pózt, aztán ez emelkedik, legalább ennyi legyen, illetve ma este fogok kicsit jógázni. Abban bízom, hogy ahogy mennek lefelé a kilók, az edzést is egyre jobban fogom tudni csinálni...
13. vanda1974 (válaszként erre: 7. - Globus)
2016. jan. 27. 08:14
Nem inzulinszétválasztó, az csak az egyik diéta, amiből átvesz dolgokat. (Az inzulinszétválasztó az a diéta, amiben reggel ch-t, délben vegyeset, este fehérjét lehet enni, itt az ebédet sem engedi vegyesen). A tízórai megvan, mivel délig folyamatosan eszed a gyümit, és persze lehet uzsonnát is, a lényeg, hogy ebéd után már csak fehérjét és zöldséget egyél, illetve lehet magvakat is. A kaját ki-ki kedve szerint osztja be, tehát ha ebéd után megéhezel, akkor délután mondjuk eszel karalábét, répát, kefirt iszol stb. Én a bőséges ebéd után csak estére bírtam valamit enni, de persze lehet bármikor.
12. Bichi (válaszként erre: 11. - Vanda1974)
2016. jan. 27. 08:13
Igazad van, ez inkább életmód, mint diéta, még ha mellékhatásként fogy is az ember, ha van miből, mert normál súlyból annyira nem, mert nem csinál kalóriadeficitet a gyümölcs és a nem meghatározott mennyiség miatt. Viszont egészséges az tuti :)
11. vanda1974 (válaszként erre: 6. - E2f062d598)
2016. jan. 27. 08:11
hát, ez is alkatfüggő - én bizony erősen puffadok, ha együtt eszem a ch-t meg a fehérjét, ezt már megfigyeltem. Nekem ez is életmódváltás lenne, ezt a fajta étrendet minden nehézség nélkül tartani tudnám. Próbáltam már fehérjén alapuló diétákat, szépen fogytam is, de csúnya jojó lett a vége. A 90 naposat nem is lehet sokáig betartani, ezt viszont szerintem igen.
10. Panna.33 (válaszként erre: 7. - Globus)
2016. jan. 27. 08:09
Bizonyára azért hivatkoznak rá, mert úgy tudományosabbnak hangzik a módszer.
2016. jan. 27. 08:04
Régen volt erről egy könyv "Testkontroll" címmel, ugyanez volt az elv. Mondjuk ezt az inzulin dolgot én sem értem...
2016. jan. 27. 07:41

Szia! A mai nappal csatlakoznék, igaz nem vagyunk sokan, de együtt könnyebb! Megpróbálom, akár ki akár mit mond, aztán majd lesz valami! Akkor elsőnap! Hajrá!

Vanda! Tornázol is mellette?

Mennyit szeretnél leadni?

7. globus (válaszként erre: 1. - Vanda1974)
2016. jan. 27. 07:29
Nem tudom, hogy miért hivatkozik nevében inzulinra. Akik IR-esek, vagy cukorbetegek, azoknak reggel tilos a gyümölcs, mert ilyenkor legnagyobb az inzulinválasz, azonnal egekbe löki az értéket. Vacsora tökéletes, bár a sült zöldség már inkább keményítő, szerintem. Jó lenne kevés tízórai és uzsonna is egyenletesebb elosztás érdekében.
2016. jan. 27. 07:24
Ha végiggondolod egész nap csak szénhidrátot eszel, nem hiszem, hogy így hosszabb távon lehet fogyni, az ebédhez én mindenképpen ennék fehérjét. Inkább több fehérjét és kevesebb szénhidrátot ennék. Hidd el nem kioktatni akarlak én is teljes életmódváltásra törekszem. Szép és jó a 90 napos meg minden, de szerintem hosszabb távon nem működik (természetesen én is kipróbáltam, fogytam is, de nem volt tartós)
5. vanda1974 (válaszként erre: 3. - E2f062d598)
2016. jan. 27. 07:19
barna rizs, durumtészta, tk. kenyér, zabpehely stb. mehet a zöldséggel. Igen, délben csak ch-t lehet enni. Nekem a délig gyümi bejön, mert amúgy is nehezen veszem rá magam a reggelizésre (nem is nagyon szoktam, ami tudom, hogy egészségtelen). A savammal sose volt gond, így nem tudom, mennyire lehet rossz a gyomornak, nekem nem volt az, sőt, legalább ettem délelőtt is.
2016. jan. 27. 07:17
ja, és délben úgy belaktam, hogy vacsira alig akaródzott enni, nem is tudtam sokat (pedig nem vagyok kisétkű). Már ma reggelre látszott a mérlegen az eredmény (-0.5 kg), persze, gondolom, ez még csak víz, de akkor is jó érzés:)
2016. jan. 27. 07:17
Egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatban a déli szénhidrát+ zöldség mit jelent? Mert bizony a zöldségben is van szénhidrát, tehát akkor csak szénhidrát+szénhidrát. A délig csak gyümölcs se túl jó véleményem szerint, egyrészt a savak a gyomornak nem tesznek jót, másrészt azért a gyümölcsökben is van jócskán cukor. A vacsorával viszont egyetértek, meg, hogy kerülni kell a mesterséges kajákat.
2016. jan. 27. 07:12

Tegnap ezt ettem:

- délig banán, alma, mandarin

- délben: tk. kenyér kókuszzsírral, paradicsommal, paprikával

- este sült padlizsán sajtokkal

2016. jan. 27. 07:08

Sziasztok, január elsejétől 6 kolléganőm közös fogyiba kezdett, és nagyon szépen alakulgatnak. A diétát egy német csajszitól kapták, az inzulinszétválasztó, a 90 napos és a testkontroll keveréke. Szabályai:

- délig csak gyümölcs

- délben szénhidrát+zöldség

- este fehérje+zöldség

A szénhidrát csak teljes értékű lehet, a zsiradék csak kókuszolaj, olivaolaj, valamint kerülni kell a mesterséges kajákat (konzervzöldség helyett friss vagy mirelit).

Gondoltam, én kivárom, hogy nekik hogy jön be, aztán, ha működik, belevágok én is. Mostanra már meggyőzött a látvány, így tegnaptól elkezdtem. Jó lenne, ha valaki még kedvet kapna hozzá:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook