Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Újévi őrlődés... fórum

Újévi őrlődés... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
56. spinneli (válaszként erre: 52. - Channa*)
2017. jan. 2. 14:29

Nekem ezzel kapcsoaltban nincsenek jó tapasztalataim, két olyna párom is volt, akinek alcsonyabb végzettsége volt nálam, és mindkét esetben kijött negatívna az életünkben, pedig én tényleg nem végzettség alapján szabom meg az ember értékét.

Ja és egyikük sem volt tudatlan bunkó, de egyes műveltségi kérdésekben, világlátásban, értékrendben tényleg kiütközött a különbség, ami nem azt jelenti, hogy az én elképzeléseim jobbak voltak, szimplán cska különböztek az övéktől.

A férjemnek magasabb a végzettsége, mint az enyém műveltebb is nálam, az értékrendünk világlátásunk szinte telejsne ugynaolyna, már akezdetekkot jól megértettük egymást, nyilván ez nemcsak a végzettségéből fakad, de szerintme hozzájárul...na remélem érthetően leírtam ezek az én tapasztalataim. A családban és a baráti körünkben sincs senki, akinél a férfinak lenne alacosnyabb végzettsége mindnekinek kb. egy szintű.

55. Nomen ist omen (válaszként erre: 52. - Channa*)
2017. jan. 2. 14:14
Pedig a lelke szép.
54. 9c485f67e8 (válaszként erre: 48. - Csikil4ny)
2017. jan. 2. 13:15
Szeretem ezt a Csernus-idézetet.
53. gabbbicica (válaszként erre: 1. - LockNessi)
2017. jan. 2. 12:21
Én nem látom a jó dolgokat, amik nem hagyják, hogy mozdulj...
52. Channa* (válaszként erre: 50. - MZsanett)
2017. jan. 2. 12:18

Jellemzően nem a másik diplomájába szeretünk bele.

Felőm Quasimodo lehetne atomfizikus, de akkor sem kellene....

51. fincsi5 (válaszként erre: 1. - LockNessi)
2017. jan. 2. 10:58

Hagyd el, az ő érdekében.

Mi a francot csináljon otthon 8 óra fizikai munka után?? Kussoljon, mert te a "magasabb rendű" szellemi munkádat hazaviszed?:((

2017. jan. 2. 09:45
Nem értem, miért veri ki a biztosítékot az eltérő iskolai végzettség. Amiatt is eltávolodhatnak egymástól emberek, ha tetszik, ha nem.
49. Channa* (válaszként erre: 47. - Moonlight13)
2017. jan. 2. 05:09

Erről beszélek.

A probléma nem az eltérő végzettségből fakad. A kezdőhozzászólásba azt írta, hogy már nem érzi magát jól vele, kevés a szex, ha nem találkoznak, akkor neki nem is hiányzik a srác, stb. és csak úgy megjegyezte, hogy a srác szakmunkás ő meg szellemi munkát végez. Az ő végzettségéről semmit nem tudunk, és az, hogy ő nem szakmunkásként dolgozik még nem jelenti azt, hogy magasabb végzettsége van. Lehet, hogy neki van egy érettségije és egy cég postázójában szortírozza a leveleket. Ja, és egy érettségi manapság inkább kisebb tudást ad, mint egy szakmunkás vizsga.

Egy szakmunkásnál ne arra gondoljunk már, hogy az illető végig bukdácsolta az általánost, majd betuszkolták a szülők egy kőműves szakmunkás suliba, ahová a többi tahó jár. Elnézést a kőművesektől!

Ja, és azt se felejtsük el, hogy manapság a legtöbb szakmunkás, azaz az ilyen korúak érettségiznek általában, majd elvégeznek egy OKJ-s képzést, hogy legyen egy szakmájuk is, azaz elképzelhető, hogy a fórumindítónak van kisebb végzettsége.

Otthon is dolgozik a fórumindító. Na ettől senki nem lesz magasabb szellemi szinten, max. fáradtabb.:D

48. csikil4ny (válaszként erre: 37. - Sanyinak)
2017. jan. 2. 03:14

Akkor még nem fáj eléggé nekik!


Akinek nem jó és nem változtat, az viselje méltósággal a helyzetét! Soha nem fogom megérteni azokat, akik végig panaszkodják az életüket.

47. moonlight13 (válaszként erre: 1. - LockNessi)
2017. jan. 1. 22:45
Egy 24 éves nőnél a 3 havonta szex (és az sem felhőtlen) nem sok jót ígér a későbbiekre nézve, ennek viszont már az iskolai végzettséghez semmi köze.
46. 16f581fad6 (válaszként erre: 43. - Dc01a79c12)
2017. jan. 1. 22:42
Minek és miről?
45. moonlight13 (válaszként erre: 23. - Sanyinak)
2017. jan. 1. 22:42

Én egyetértek veled.

Amikor nálam is dúlt a nagy szerelem, én sem vettem észre a különbségeket. Később, amikor már elváltam (ugyan más okból), és megismertem más embereket, akkor jöttem rá, hogy sokkal jobban el tudok beszélgetni azokkal, akik magasabb végzettséggel rendelkeznek. Persze tisztelet a kivételnek!

2017. jan. 1. 22:41
Egész nap lökdösik, de ha csak ez kell, én is szívesen lökök rajta egyet.:)
2017. jan. 1. 22:39
Meg kellene kérdezni a kapcsolat másik résztvevőjét is...
42. Miumiu01 (válaszként erre: 36. - 16f581fad6)
2017. jan. 1. 22:35
azis lehet,hogy csak egy plusz lökés kell, kívülről könnyű azt mondani, hogy hagyd el, de aki volt hasonló helyzetbe az tudja, hogy nem iylen egyszerű, mégha rossz is a kapcsolat.
41. Miumiu01 (válaszként erre: 1. - LockNessi)
2017. jan. 1. 22:31
Szerintem nagyon nem vagytok egy szinten, jó döntés a szakítás, hajrá, és csak a kezdet nehéz, míg kimászik az ember a kakiból.
40. 16f581fad6 (válaszként erre: 39. - Sanyinak)
2017. jan. 1. 22:28
Neki esze ágában sincs szakítani. Csak el akarja panaszolni a gondját. Ők még jövő ilyenkor is együtt lesznek.
39. sanyinak (válaszként erre: 38. - 16f581fad6)
2017. jan. 1. 22:25
Arra var, hatha valaki fel tud hozni vmi jo ellenervet.
38. 16f581fad6 (válaszként erre: 37. - Sanyinak)
2017. jan. 1. 22:18
Rendben. De akkor mi a kérdése?
37. sanyinak (válaszként erre: 36. - 16f581fad6)
2017. jan. 1. 22:17
Akkor ez az ujevi fogadalmahoz tartozhat. Sokan gyengek a valtoztatashoz.
2017. jan. 1. 22:08
Csak figyelem kell neki, nincs kinek panaszkodjon.
35. 16f581fad6 (válaszként erre: 33. - Sanyinak)
2017. jan. 1. 22:07
Én ezt már az elején is tudtam. Feleslegesen tutujgatjátok itt. Nem írtam le, mert akkor én lettem volna a rosszindulatú.
34. csikil4ny (válaszként erre: 24. - Channa*)
2017. jan. 1. 22:06
Meg az önbecsülése.
33. sanyinak (válaszként erre: 30. - Gyöngy:))
2017. jan. 1. 22:03
Akkor ez a sok szoveg itt tenyleg csak falra hanyt borso... :)
32. sanyinak (válaszként erre: 24. - Channa*)
2017. jan. 1. 22:02
Nem is arra gondolok, h korlatozza a masikat, hanem h az erdeklodesi koruk eltavolidik egymastol...
2017. jan. 1. 21:42

Kedves LockNessi!


24 éves lány vagy, és azt írod, már szinte csak barátság van köztetek. Egy ilyen fiatal lánynak (szerintem) a 3 havonta csöpögtetett szex (ami ráadásul nem is maradéktalanul kielégítő) - hát, mit ne mondjak: siralmas.

Bár mindenkinek más-más a szexuális étvágya, azért ebben a korban ez nagyon-nagyon átlagon aluli. Ráadásul még a párod sem egy matuzsálem, szerintem a legszebb férfi korban van, ilyenkor a pasik étvágya általában nem 3 havonta jelentkezik.

Hogy mi lehet az oka ennek a ritka együttlétnek köztetek, azt nem tudhatom. De azt tudom, hogy tuti nem normális.

A kapcsolatotok olyan szinten laposodott el, hogy a helyedben én biztosan nem várnék csodára. Azt írod, hogy társaságban sem érzed vele jól magad.

Előtted az élet. Nagyon fiatal vagy. Egy szakítás nem könnyű, de meg kell hoznod a döntést. A halogatásnak esetedben semmi értelme. A kapcsolatotok kihűlt, és a hezitálással csak az idődet vesztegeted.

Dönts minél előbb, mert ha nem teszed, akkor később bánni fogod. Húzhatnád még évekig. De minek? Boldogtalanul vegetálni egy reménytelen kapcsolatban?


Előtted az élet. Merj váltani!

30. gyöngy:) (válaszként erre: 29. - LockNessi)
2017. jan. 1. 21:34
Ez nem újévi őrlődés, már tavaly nyáron is leírtad a problémáidat, azóta sem változott ezek szerint semmi...
29. LockNessi (válaszként erre: 25. - Channa*)
2017. jan. 1. 21:20
Így 5 év távolságából nem tudom megmondani, hogy szerelmes voltam-e, vagy csak arról volt szó, amit Te is írtál. De biztonságban éreztem magam vele, és nagyon jó volt az együtt töltött idő. Úgy éreztem értékel engem. Azóta teljesen más minden. Nem tudom miért, talán felnőttem.
28. Channa* (válaszként erre: 26. - Kerámia)
2017. jan. 1. 21:18

Aha, 2 neved van...

Hát...

27. Kerámia (válaszként erre: 26. - Kerámia)
2017. jan. 1. 21:16

Az előző hozzászólásom sikeresen nem ment el:


Én pont ilyen helyzetben vagyok most, számomra nagy megnyugvás, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal. A párom szintén szakmunkás, én még egyetemre járok.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook