Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Újévi őrlődés... fórum

Újévi őrlődés... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
116. sanyinak (válaszként erre: 99. - Túrógombócka)
2017. jan. 3. 20:23
Nem tudom, mit jelent a "te idod", de volt olyan idoszak is, amikor egy szakmunkasvizsgaval joval tobbet lehetett mint egy diplomaval. Nem is erte meg tanulni...
115. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 114. - Panna.33)
2017. jan. 3. 20:06
akkor hasonlóak vagyunk. Tanulhattam volna tovább de valahogy elégedett vagyok így is és a diploma már felelősségteljes "pluszmunkásabb" munkakört eredményez és én ezzel a "közepes" leterheltséggel elvagyok.
114. Panna.33 (válaszként erre: 112. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 3. 19:23
Szintén az aktákkal vagyok el jól érettségivel.:))
2017. jan. 3. 19:09
A diploma semmit nem jelent. Nekem van, viszont az összes nagy szerelmemnek nem volt. Nem ez határozza meg az embert. Nem lényeg.
112. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 111. - Panna.33)
2017. jan. 3. 18:51
Én is jól elvagyok az aktákkal érettségivel.
111. Panna.33 (válaszként erre: 99. - Túrógombócka)
2017. jan. 3. 16:22

Én jó tanuló voltam, mégsem szereztem diplomát.

De pont jól elvagyok a szakmámban, nem is kívánom.

110. 50aa831df8 (válaszként erre: 1. - LockNessi)
2017. jan. 3. 16:04

Ha ez már a többedik "újévi őrlődésed", akkor valóban itt volna az ideje abbahagyni.

Az őrlődést.

Hogy a kapcsolatot is abba kell-e hagyni, ezt elsősorban Te kell, hogy eldöntsed.

(Számít az, hogy mi, akik itt hozzászólunk, mit gondolunk a dologról? Ne viccelj már!)

2017. jan. 3. 15:32

Nem tudok tanácsot adni, de 48 évem és 25 évi ügyvéd multammal az az érzésem, ha most nem is, de előbb utóbb el fogtok válni. Természstes, hogy vannak szép emlékek, amin lehet nosztalgiázni, de vki nagyon jól irta még az elején , ird le a jó és a rossz dolgokat a kapcsolatotokkal, és az eredmény magáért beszél.

Nem nagy dolog egy válás, és egy új élet/forma lehetőségében rengeteg öröm rejlik.

Írtad, hogy milyen jó volt kis ideig egyedül lenni, lehet hogy a tisztánlátáshoz rád is fér, hogy ne találkozzatok egy darabig.

Nem tudom, hogy technikailag megoldható-e a kapcsolat valamilyen szintű szüneteltetése?

108. túrógombócka (válaszként erre: 105. - Csikil4ny)
2017. jan. 3. 15:22
nekem minden jó tanuló jelenlegi és exdiákom tovább szeretne tanulni. (az más kérdés, hogy utána meg jó eséllyel húznak majd el az országból)
107. unom (válaszként erre: 104. - Túrógombócka)
2017. jan. 3. 15:22
Vagy kimegy egy időre külföldre, vagy dolgozik, amíg eldönti mit akar.
106. Bekacomb (válaszként erre: 103. - Unom)
2017. jan. 3. 15:21
Azt hiszem, te foglaltad össze jól a lényeget. Nekem van az a hibám, hogy elég vehemensen foglalok állást, ami nem túl szerencsés. Te viszont kellő tárgyilagossággal fogalmaztál. Igazad van.
105. csikil4ny (válaszként erre: 102. - Túrógombócka)
2017. jan. 3. 15:20
Van néhány jó tanuló exdiákom, akik nem akarnak diplomát, attól az életben lehet, hogy minden téren jelesebben vizsgáznak, mint sok diplomás. Viszont a diploma is elérhetőbb sokak számára, ma már inkább döntés kérdése, mint ész vagy tehetség.
104. túrógombócka (válaszként erre: 103. - Unom)
2017. jan. 3. 15:19

sztem 18 évesen az ember nem tudja, h ő a fuvarozásban akar dolgozni.

ha jó tanuló, akkor keres egy olyan szakot, ami érdekli.

103. unom (válaszként erre: 102. - Túrógombócka)
2017. jan. 3. 15:17

Vagy nem.

Egyébként a jó tanulóság nem garancia semmire, ahogy a diploma vagy annak hiánya sem.

Ha valaki orvos, jogász akar lenni, vagy más, diplomához kötött szakmát szeretne, annak szükséges. De ha pl. fuvarozásban akar dolgozni, akkor már nem.

102. túrógombócka (válaszként erre: 101. - Unom)
2017. jan. 3. 15:13
sztem aki jó tanuló, az szerez diplomát. nem olyan nagy dolog az.
101. unom (válaszként erre: 99. - Túrógombócka)
2017. jan. 3. 15:12

Ma azért ennél sokszínűbb a világ.

Van, aki középkorúan vált szakmát, van, aki diplomával munkanélküli, van, aki érettségi nélkül céget irányít.

A diploma egy szakmát ad, a többi megszerezhető a hivatalos oktatáson kívül is.

Nem beszélve arról, hogy a szakmája messze nem határozza meg az embert.

100. túrógombócka (válaszként erre: 98. - Bekacomb)
2017. jan. 3. 15:10
miért kellene, hogy ismerjelek? ez egy netes fórum, ha nem tűnt volna fel. és nem én kezdtem sértegetni másokat.
99. túrógombócka (válaszként erre: 97. - Unom)
2017. jan. 3. 15:09
sztem aki jó tanuló általános és középiskolában, annak evidens, hogy továbbtanul, és diplomás lesz. legalábbis a mi időnkben így volt. de hogy ettől lesz nagyképű? ugyan már.
98. Bekacomb (válaszként erre: 96. - Túrógombócka)
2017. jan. 3. 15:08
Innentől kezdve csak egymás sértegetése indulna el, szóval erre inkább nem reagálnék. Nem ismersz, fogalmad sincs, de ez nem az én bajom.
97. unom
2017. jan. 3. 15:07

Szerintem hülyeség végzettség alapján kategorizálni, oda-vissza.

Van olyan szakma, amihez kell diploma, van, amelyikhez más végzettség, és olyan is, amit még nem oktatnak.

Nem hiszek a kasztrendszerben.

96. túrógombócka (válaszként erre: 95. - Bekacomb)
2017. jan. 3. 15:03

szerintem az is nagyképű, aki azt írja, h a diplomások nagyképűek.

ha ennyire fáj, akkor miért nem tanult az, aki kritizálja őket?

95. Bekacomb (válaszként erre: 93. - Túrógombócka)
2017. jan. 3. 15:00
Én nem ezt mondtam. De ha visszaolvasol, sokan egyenlőségjelet tesznek a diploma és az értékrend közé például. Tény, hogy nagyon sok a nagyképű diplomás. Persze olyat is ismerek nem egyet, aki nem ilyen.
94. Bekacomb (válaszként erre: 78. - Channa*)
2017. jan. 3. 14:57
Nálad a pont. Nekem mondjuk csak érettségim van, a párom szakmunkás. Nem sok olyan okos és intelligens embert ismerek, mint ő. Céltudatos, igazi jég hátán is megél típus. A szakmájában kiemelkedő a tudása, folyamatosan tanul, bár papírja nincs róla. Építi a kapcsolatait, ő így próbál érvényesülni. És nem utolsósorban jó ember. Gondolja bárki hogy elfogult vagyok, de 20 év alatt kiismertem oda-vissza, és tudom, mennyit ér a tudása.
93. túrógombócka (válaszként erre: 92. - Bekacomb)
2017. jan. 3. 14:54
és már megint kezdődik, h a diplomások milyen ostoba szar emberek...
2017. jan. 3. 14:49
Szerintem semmi köze a műveltségnek és az intelligenciának a végzettséghez. Sokkal több okos, életrevaló és művelt szakmunkást ismerek, mint diplomást. Ellenben a diplomások szeretnek magas lovon ülni és onnan lepillantgatni a földi halandókra. Gondolom ilyenekkel lehet tele az elittárs. Sokkal inkább számít az hogy az értékrend passzoljon. Hasonló célok, vágyak, és hogy a pár tegyen is azért, hogy azok megvalósuljanak. Ha már nem halad a kapcsolat semerre, akkor szerintem nincs kérdés. Csak azért együtt lenni valakivel, hogy ne legyél egyedül csak téged fog felőrölni. Amúgy nem is értem, miért kellett megemlítened a végzettséget, mint különbséget kettőtök közt. Ezek szerint ez téged zavar.
91. csikil4ny (válaszként erre: 90. - Moonlight13)
2017. jan. 3. 14:40

Igen, igazad van, már megszoktam, hogy itt a hoxán sokan az értékrendet életfelfogásnak használjuk, átvettem. :) Sok ága-boga van a dolognak.


Igen, a megfelelő kommunikáció az alapja minden emberi kapcsolatnak. Ha az nincs meg, akkor semmi nincs.

90. moonlight13 (válaszként erre: 89. - Csikil4ny)
2017. jan. 3. 14:34

Nekem az értékrend azt jelenti, hogy mit tartok jónak, mit rossznak, számomra mi a fontos az életben... Attól, hogy ez egyezik még nem biztos, hogy hosszasan el tudok valakivel bármiről beszélgetni.

Nem tudom, voltál-e már úgy, hogy valaki ült veled szemben, és minden egyes mondatnál azon kellett gondolkozni, hogy miről beszéljünk még... És nincs miről beszélni... Na, én voltam egyszer így, borzasztó. Erre gondoltam.

89. csikil4ny (válaszként erre: 87. - Moonlight13)
2017. jan. 3. 13:54
Nekem ezeknagyrésze beletartozik a hasonló értékrendbe, nem igazán tudom, hogy te mire gondolsz azon kívül. Az elhidegülésre, szétfejlődésre?
88. Arón1
2017. jan. 3. 13:39
Valamint humor és vérmérséklet.
87. moonlight13 (válaszként erre: 86. - Csikil4ny)
2017. jan. 3. 13:13
Nemcsak az értékrend a fontos,hanem az is, hogy tudtok-e még x év után is beszélgetni, van-e közös témátok, érdeklődési körötök.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook