Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Új abortuszvita kibontakozóban... Hallottál róla? fórum

Új abortuszvita kibontakozóban... Hallottál róla? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
60. Anka71 (válaszként erre: 59. - Talian35)
2010. nov. 27. 10:38
Ez az, jól megfogalmaztad pár mondatban, amit én bő lére eresztettem.
59. Talian35 (válaszként erre: 47. - Aidababa)
2010. nov. 27. 10:37

Bocs, itt most nem arról van szó, hogy én mint fórumnyitó abortuszon gondolkodnék :-)))

Itt arról van szó, hogy megint változtatni akarnak a törvényen (esetleg), ami egyeseket elég rosszul érinthet.

Jómagam abszolút abortuszellenes vagyok, a legfontosabb a felvilágositás, ami a szülő óriási felelőssége, de mégis azt mondom, ezt a döntést a nőre kell bizni - hidd el, hogy a legtöbb élete végig küzd sztem lelkiismeretfurdalással.

58. Anka71 (válaszként erre: 55. - Hajnalfény73)
2010. nov. 27. 10:26

Vannak jogai, de ne írja felül a nő jogait.

Amúgy meg nem nehéz körülményekről írtam, hanem nemi erőszakról pl.

Biztos k...-va happy lenne a lányom, ha mondjuk 18 évesen itt kellene a bölcsőben ringatnia egy vadállatnak a gyerekét, aki meggyalázta őt. Tudom, nem ez az általános dolog, de ilyen is van.

Nekem ez a "kis élet" elég lila dolog.

Amúgy meg előre gondolkozom, nem tudom, miért az én levelemre írtad ezt a mondatot, hogy előre kell gondolkozni.

Én előre gondolkoztam, ezért lett csak egy gyerekem (amellett óvszer is, gyógyszer is, házasságon belül is).

El tudnám tartani, ha becsúszna, de NEM akarom, mert az életem így jó, így rendezett, mindig is egy gyermeket akartam.

Nálam azért veri ki a biztit ez a tervezett abortusz törvény, mert valahol olyanba dumál bele, ami az én dolgom (lenne).

57. vikucka (válaszként erre: 55. - Hajnalfény73)
2010. nov. 27. 10:05

Oké, elmesélek egy történetet. Hárman voltak testvérek, a szülők közül az egyik elveszitette a munkahelyét, a másik dolgozott, akkoriban minimálbérért. A gyerekek még iskolába jártak. Becsúszott a bébi, véletlenül - óvszerhiba - és állapotos lett az anyuka. nem aludt egy szemhúnyásnyit, csak számolt, kalkulált, hogy lenne jobb. Egy beteg férj, három gyerek,akik isibe járnak. Két szobás a lakás, a gyerekek nagyok. Nem férne el, hova. Ha ő nem dolgozik, csak a huszonezer gyest kapja, akkor mi lesz? Megszüli a gyermeket, de ha nem tudja etetni, ruházni, tanittatni őket, akkor a másik hármat is elviszik.

A döntés, akármennyire fájt is a szive, az abortusz volt. Most lenne 12-13 éves a gyermek, aki meg sem született. Joga lett volna az élethez, nem vitatom, de milyen élethez?

Aztán a nagyobbik gyerek dolgozni kezdett és segitett a másik két kicsit eltartani. Az apa sem önszántából lett beteg (alkoholizmus vagy hasonlók), a mai napig nem tudják, hogy miért lett az a baja, ami.

Az a kisélet, akit az anyuka "megölt" egy zigóta volt még csak, de tudta, hogy mégjobban tönkretette volna az életét, ha megszüli, mert gyesből és családipótlékból nem lehet felnevelni a gyermeket.

Pár évre rá az anya munkahelye is megszűnt, és ott voltak ketten az apával és 40 ezer forinto volt az össz jövedelmük.


Ez nem egyedi eset Magyarországon. Honnan tudhatjuk mi innen a gép mögül, hogy ki miért teszi, hogy mi a legjobb megoldás.

Egy nő két dologért képes bármit megtenni: hogy legyen gyermeke, és hogy ne legyen. Itt irta valaki az előzőekben, hogy majd jön az öregasszony kötőtűvel, meg mindenféle zugorvosok csinálják meg... az jobb lesz?

2010. nov. 27. 09:56

ha rajtam múlna:

minden iskolába és minden településre ingyenesen, bárki által használható óvszerautomatát tennék és gondoskodnék róla, hogy mindig legyen benne elegendő számú óvszer

55. hajnalfény73 (válaszként erre: 54. - Anka71)
2010. nov. 27. 09:41

Annak a pici életnek nincsenek jogai???


Én soha nem is értettem, hogy emberek hogy tudnak úgy dönteni, hogy ott a pici életet megölik???

Előre kell gondolkodni!

Ott egy kis élet növekszik! Nem lenne szabad megölni. Kivételek persze vannak, de pl. olyan esetben, amikor beteg a baba nagyon. Bár volt már példa rá, hogy több orvos is azt mondta a barátnőmnek, hogy életképtelen babát hord a szíve alatt és Ő kitartóan akkor is meg akarta szülni.

És láss csodát egy egészséges pici kislánya született.


Ha egy család nehéz anyagi körülmények közé kerül, vagy bármi nehézsége támad, akkor sem fogja meg a két éves gyerekét, hogy gyere, nem tudunk eltartani, hát megölünk...

Nincs különbség szerintem. Gyerek-gyerek.....

54. Anka71 (válaszként erre: 47. - Aidababa)
2010. nov. 27. 09:06

Igen, én is védem, mint utolsó menedéket.

Gondolj bele, fiatal leány jön haza, elkapják öten, megerőszakolják. És még szülje is meg?????????

Szerintem mind ilyenekre gondolunk.

Meg az elv maga, hogy az én önrendelkezési jogomat, és a szabad választáshoz való jogomat ne tiporja sárba senki.

De már felpörgettem magam, mint anno 90-es évek elején, úgyhogy abba is hagyom, még dolgoznom kell.

Nekem maga az elv undorító, hogy hatalmi szóval akarnak belepofázni valamibe, amihez semmi közük:((((

53. Anka71 (válaszként erre: 46. - Tücsimücsi)
2010. nov. 27. 09:02
Aki nem, az majd itthon, zug-magánrendelőkben, szarét-húgyért elveteti, otthon meg megpusztul (mint anno nagyanyáink idejében, vagy jön a szomszédasszony a kötőtűvel:((
2010. nov. 27. 09:00

[link]

mint érdekesség

51. Anka71
2010. nov. 27. 08:58

Nem tudom, emlékeztek-e, de a 90-es évek elején is terítéken volt a téma. Emlékszem, akkor nagyon kiborultam, a kis 24 évem igazságérzetével.

Most is felháborítónak tartom. Itt nem az a lényeg, hogy védekezés HELYETT gondol valaki az abortuszra, hanem inkább egy legvégső menedék, ha.... ha védekezés ellenére is olyan helyzetbe kerül valaki.

Nekem még nem volt rá szükségem, de 100%-os módszer nincs, és nehogy már nem kívánt gyerekeknek kelljen születni, szerintem.


Bár én is érzek olyat, hogy azért dobták be a témát, hogy a kedélyeket borzolják. Viszont az is igaz, hogy bármit megtehetnek.

2010. nov. 27. 08:50
továbbá jövedelmi viszonyok, van-e már élő gyermeke a nőnek stb
2010. nov. 27. 08:48
egyébként nem tudom milyen a korosztályi megoszlása annak a borzasztó sok abortusznak Magyarországon
48. f303be5590 (válaszként erre: 45. - Tücsimücsi)
2010. nov. 27. 08:43
jól teszed
2010. nov. 27. 08:36
Érdekes, ha egy nő indít egy fórumot abortusszal kapcsolatban, és neki volt, vagy gondolkodik rajta, rögtön keresztben lenyeli mindenki. Most meg hirtelen védeni látom az abortusz intézményét. Elgondolkodtató...
46. tücsimücsi (válaszként erre: 26. - Vikucka)
2010. nov. 27. 08:34
ja persze...szerinted bárkinek lenne annyi pénze, hogy csak kiugrik külföldre egy abortuszért...
45. tücsimücsi (válaszként erre: 22. - 0d717b184a)
2010. nov. 27. 08:33
én védekezek...de azt te is tudhatod, hogy csak az önmegtartóztatás biztos védekezés 100 %-ig.
2010. nov. 27. 08:11

az új törvények megint a legkisebb keresetűek zsebébe nyúltak bele mélyen


szóval milyen erkölcsi alapon?

2010. nov. 27. 08:10
mégis milyen alapon kényszeríthetnének nőket arra, hogy megszüljék a gyereküket, amikor megfelelő életkörülményeket képtelenek biztosítani. ma Magyarországon gyerekek éheznek és fáznak.
42. 0d717b184a (válaszként erre: 41. - Talian35)
2010. nov. 26. 23:47

nem tudom mit érezhettek

de nem is szeretném megtudni, sose

41. Talian35 (válaszként erre: 38. - 0d717b184a)
2010. nov. 26. 23:44

Most még viháncoltak....de később, utána?

Á, bele se gondolok :-(

40. Talian35 (válaszként erre: 37. - Vikucka)
2010. nov. 26. 23:43
:-DDDD
39. Talian35 (válaszként erre: 36. - Vikucka)
2010. nov. 26. 23:43
Én meg kezdem látni az összefüggést, meg lenne oldva a következő generációk nyugdija :-)))
38. 0d717b184a (válaszként erre: 33. - Talian35)
2010. nov. 26. 23:38

Elég fiatal lányok voltak ott mikor én bent feküdtem, elég sokat viháncoltak, mégres is voltam mert engem meg vittek a műtőbe és pihenni akartam, de késő délután láttam a szemüket és láttam, hogy rettentően félnek:(

hiszen még gyerekek, te jó ég

de sajnos a felelőtlenségnek ára van, nekik ezzel együtt kell éljenek:(

37. vikucka (válaszként erre: 35. - Talian35)
2010. nov. 26. 23:38
nincs ám nyelés... :D :D :D
36. vikucka (válaszként erre: 32. - Talian35)
2010. nov. 26. 23:37

kis kinaiakból? :)

aztán majd jön a születés szabályozás... a következő transzparens: Ne dugj, magyar! :)

35. Talian35 (válaszként erre: 29. - Vikucka)
2010. nov. 26. 23:36
zsebibe? Hát nem is ott a helye! :-D
34. 0d717b184a (válaszként erre: 33. - Talian35)
2010. nov. 26. 23:36

Én is így gondolom teljesen

meg kell hagyni a szabad akarat jogát, mindenki döntse el mi a legmegfelelőbb neki

de azért ne legyünk felelőtlenek:(

33. Talian35 (válaszként erre: 28. - 0d717b184a)
2010. nov. 26. 23:34
Mondjuk én abszolút ellenzem az abortuszt, DE meg kell hagyni hogy mindenki maga döntse el!
32. Talian35 (válaszként erre: 26. - Vikucka)
2010. nov. 26. 23:31
Amig nem emelnek kinai nagyfalat körénk :-D
31. vikucka (válaszként erre: 30. - Spinneli)
2010. nov. 26. 23:26
:) Fáradt vagyok. :)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook