Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Új abortuszvita kibontakozóban... Hallottál róla? fórum

Új abortuszvita kibontakozóban... Hallottál róla? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
120. Zsanetta (válaszként erre: 118. - Mesimókus)
2010. dec. 1. 19:29

Mint egy virágbimbó??

Hát nem tudom .

6.hétnél már ver a szíve,ahogy neked is.

Szóval szerintem már kis emberi lény,csak fejlődésben.

Tudod igenis védekezni kell,nem pedig abortuszpártinak kell lenni.

Igen abban igazad van hogy sokszor ,verik,nem tudnak enni adni neki,de akkor dugni sem kell,ha védekezni nem tudnak.

Tudod a legjobb terhességre az önmegtartóztatás!

119. Kira88 (válaszként erre: 118. - Mesimókus)
2010. dec. 1. 19:26

Egyetértek veled.

Erre az egészre egy megoldás van: akkor válalljon az ember gyereket, amikor minden szempontból(anyagi,szellemi,érzelmi) készen áll rá, amikor nem érzi úgy hogy áldozatot hoz, amikor nem csupa lemondás lesz a szerencsétlen gyerek élete.

2010. dec. 1. 19:22

Sziasztok


En ugy gondolom, hogy egy embrio meg nem tekintheto "emberi lenynek" olyan mint egy viragbimbo. Gyakran egy erosebb nyari eso utan sokszor a friss hajtasok leesnek, es helyukon csak hosszu ido mulva erkezik egy ujabb hajtas. Ha egy pici kisember, aki artatlan, sosem kert semmit se az elettol sem a szuleitol sem a vilagtol, csak azert, mert a "szulei" nem vedekeztek megfeloen es rosszkor rossz helyre erkezett volna (segelybol elo csalad, alkoholista vagy drogos szulok, utcaemberek, vagy tini par) talan jobb, ha meg sem szuletik. Hanyszor lattatok idegbeteg anyukat, aki addig pofozta a gyereket, amig mar levegot nem kapott a sirastol -csakhogy vegre elhallgasson-, vagy amikor egy kisgyerek sir sir es csak sir, mert ehes, beteg es nincs penz gyogyszerre, vagy nagyobb koraban hanyszor fogjak megalazni, kikozositeni csak azert mert nincs markas -vagy jo- ruhaja, penze szorakozni, vagy meghivni egy fagyira a baratnojet. Tudjatok milyen a mai fiatalok tarsadalma es mire szamithat..Vagy minden este remenykednie kene, hogy valaki majcsak megsegiti, vagy elmegy alamizsnat kerni az emberektol?! Ez szerintetek elet? En abortusz parti vagyok, talan jobb meg sem szuletni, mint egy lemondasokkal es szomorusaggal teli eletet elni.

117. ditti28
2010. nov. 29. 16:36

igen szerintem is nagyon összetett dolog ezért nem szabad megtiltani sem.

Mondjuk nekem van már két gyerekem,nagyon nehéz terhességem volt mindkettővel,szülés után is voltak gondok,így nem vállalnék már harmadik babát,védekezünk a férjemmel,de ugye semmi nem 100% csak ha nem csinálod.

Én azért azt sem szeretném ha elvennék ezt a lehetőséget,hogy ha egyszer véletlenül,védekezés mellett besikeredne,én dönthessek hogy akarom vagy nem.

2010. nov. 29. 15:58

Erre mondom az hogy b...ni tus,de esze meg nincs.

Szerintem igenis szigorítani kell,de ésszerűen és hatékonyan.

Csak ez annyira összetett dolog!

115. ditti28
2010. nov. 29. 15:55

basszus én megnéztem tegnap a naplót! Hát csodás példát állítottak elő. 22 éves nő,két éves gyerekkel,másfél éven belül harmadik abortuszra várakozott éppen. és mikor bevágta hogy EGYEDÜL nem vállalhat még egy gyereket.....mert ugye egyedül álló anya,de kérdem én akkor ki a franc csinálja neki már a harmadik gyereket?????

Ez kiütötte nálam a biztosítékot !

114. Talian35 (válaszként erre: 107. - C33bd8536b)
2010. nov. 28. 14:18
Sokat gondolkodtam tegnap óta és végül is úgy érzem már, hogy a szigoritással pillanatnyilag valóban rosszabb lenne egy ideig, de ahogy más országban is működik, egyszerűen sokkal jobban oda fognak figyelni. Hülye példa, de ahol minden nyilvános helyen betiltották pl. a dohányzást ott jóval csökkent a dohányzásból kifolyó betegségek száma, a rá forditott kezelések összege. Szóval, ha drákóibb lesz a szabályzás, akkor majd jobban odafigyelnek a tablettára, az óvszerre és egyebekre. Szerintem.
2010. nov. 28. 13:34
és mondjuk már van három gyereke, és nem kíván negyediket (kihordani sem)
2010. nov. 28. 13:33
sőt az is megesik, hogy valaki fogamzásgátló tabletta mellett marad teherben
2010. nov. 28. 12:00

Persze vannak olyanok akiknek véletlenül csúszik be a baba ezek mellett is,de akik felelőtlenül egyik ágyból a másikba járnak,mert sok ilyen van.

Az a baj hogy vmilyen formában a világ Elkurvult és a sok fiatal nincs tisztában a dolgokkal.

Nincs felelőség érzete,szexelni azt tud ,de esze meg semmi.

Mert a mai fiataloknak kevésnek van a buksijában vmi.

Ez köszönhető vmilyen úton a kedves szülőknek,mert a sok munka és a többi miatt nincs idejük foglalkozni a kamasz gyerekükkel.


Az meg számomra kifejezetten idegesítő hogy vki azért nem szed fogamzásgátlót mert hízlal stb.

Szóval vhol szabályozni kell a dolgot ,de ez összetett nagyon szóval kell törni a fejüket ,hogy mi lenne a lehatásosabb.

de Mo. az elsők között van az abortuszban,és ez nagyon szomorú.

2010. nov. 28. 11:52

Tudod mit nem az életét kell kockáztatni hogy ne legyen,hanem védekezni kéne és ennyi.

Mert csinálni az jó dolog,csak gondolkozni kéne.A fogamzásgátlás nem tilos:gyógyszer,spirál,pesszárium,óvszer,kúp ,injekció stb.

Szóval nem csak azt kell csinálni,hanem gondolkodni is kell ezeknek a nőknek.

Mert főképpen ők döntenek babájuk sorsáról.

Szabályozni kell a dolgot,nem bizti hogy ez lesz a hatásos,de viszont talán kevesebb tizenéves fog teherbe esni.

109. c33bd8536b (válaszként erre: 104. - Hajnalfény73)
2010. nov. 28. 11:47

Tudod, én erdélyi vagyok. Romániában 69-től a 90-es változásig tilos volt az abortusz. (az abortusz-törvény volt az első, amit 90 után abrogáltak!) Az utolsó években még az óvszer forgalmazása is tilos volt. Én tudom, mert láttam, mit hozott egy ilyen törvény. Virágzott az illegális abortusz, a házi abortusz, aminek elvérzett, elfertőződött 2-3-4 gyermekes anyák estek áldozatul, árván hagyva a többi gyereküket. Amikor én szültem, naponta léptek le anyák, és hagyták a kórházban az babáikat. A 90-es változás után alig bírták felmérni az utcán élő, nemkívánt terhességekből született, elzavart, vagy elmenekült kiskorúakat. Lehet, hogy te ezt nem tudod elképzelni, mert a pocakodban növekvő gyerek neked mindig egy csoda volt. De nem mindenkinek csoda, van akinek rémálom. Nézz már körül a világban!


Ha egy nőnek nem kell egy gyerek, az az életét is kockáztatja, hogy ne legyen gyerek. Egy abortuszelleni törvény csak a magzatot védi, de nem tud mit kezdeni az általa világrakényszerített gyerekekkel.

2010. nov. 28. 11:34

Írad az örökbe adást..

Nos ismerek ilyet is...

A gyerek felkereste az anyját...mikor megnőtt..

Egyik félnek sem volt kellemes..

Gyűlölet volt az egyik részről...ez volt a gyerekben..számonkérés...A másikat nem tudom..de gondolom szégyen..fájdalom..vagy semmi????

Akkor????

Szóval sok minden kérdéses...

Aki nevetgélve megy ilyen helyre ..az ténleg ne szüljön...Hisz már a pocijában is árthat neki...Lesz a sérül gyerek.

107. c33bd8536b (válaszként erre: 106. - Hajnalfény73)
2010. nov. 28. 11:14

"Ott nevetgéltek és egyáltalán nem úgy néztek ki, mint akiket izgat és egyáltalán egy pici fájdalommal sem töltötte el, hogy épp mire készül."


És úgy gondolod, hogy az ilyeneknek meg kellene szülni a gyereküket? És az a gyereknek jó lenne?


Én elhiszem, hogy te az élet mellett tetted le a voksodat. Látom három gyereked van, és imádod őket. De fogd már fel, hogy nem mindenki érez úgy a gyerekekkel kapcsolatban, mint te. Van, akinek egyszerűen nem kell a megfogant gyerek. És ebből a szempontból tök mindegy, hogy csak "becsúszott" védekezés mellett, vagy felelőtlen volt. Nem kell neki, kihordani sem akarja, megszülni sem akarja, nevelni sem akarja. Jó lesz az a gyereknek, ha rákényszerítik anyut, hogy mégis megtegye?

2010. nov. 28. 09:57

Drága az óvszer...és utána a csekk nem drága, amit be kell fizetni az abortuszért?

De van egyéb más védekezési módszer is, ami igaz nem olyan megbízható, de azért több, mint a semmi...


Én egyszer az SZTK-ban ücsörögve végig hallgattam azokat a nőket, akik mentek intézni az abortuszt.

Ott nevetgéltek és egyáltalán nem úgy néztek ki, mint akiket izgat és egyáltalán egy pici fájdalommal sem töltötte el, hogy épp mire készül.

Nevetgélve beszélték meg, hogy úgyis megkapja a kedvezményt, befekszik és el is van intézve...

2010. nov. 28. 09:47

De vannak olyanok is, akik szinte védekezési módként használják. .


Ez is nagyon igaz...de drága az óvszer...ez a magyarázat.

Sajnálom,hogy voltál olyan helyzetben..és örülök ,hogy jól alakult!!!

De nem mindenkinek van így...

Ez egy örök vitatéma..nagyon sok szemszögből....

Az is igaz,hogy ez a picike is élet...de ahogy a mondás..kicsi gyerek-kisgond

nagy gyerek-nagygond..

Most lelépek..további szép napot mindenkinek...

104. hajnalfény73 (válaszként erre: 102. - C33bd8536b)
2010. nov. 28. 09:25

Ez nem csak az én elvem, csak én az élet mellett vagyok.

Azért mert elfogadott ez a szörnyű dolog, attól még bárki is mond bármit, egy életet ölnek meg!


Tudom, hogy aki felelősen tud gondolkodni és úgy kell meghozza ezt a döntést, az nagyon megszenvedi.


De vannak olyanok is, akik szinte védekezési módként használják...

103. hajnalfény73 (válaszként erre: 101. - Geranna7)
2010. nov. 28. 09:22
De voltam nehéz helyzetben, nagyon is nehéz helyzetben és mégis vállaltam és nem bántam meg!
102. c33bd8536b (válaszként erre: 99. - Hajnalfény73)
2010. nov. 28. 09:14

Olvastam a véleményed, nem kell újra leírnod. Csak nem várhatod el, hogy mindenki a te elveidet vallja.

Komolyan azt érzed életszerűnek, hogy ha valaki nem akarja a gyereket magának, szülje meg másnak? Ha valaki nem kívánja azt a gyereket, gondolom, kihordani sem kívánja.


Ezer helyen olvasom, hogy de jó lesz a gyereknek, ha örökbeadják. Pedig azt senki nem tudhatja, hogy mennyire lesz jó neki. Biológiai szülőket is ismertem, akiknek soha nem lett volna szabad gyereket vállalni. Örökbefogadó szülők? Nyilván a többség pont úgy szereti, neveli, akár a sajátját. De akik nem a többség? Van nekem egy kollegám... ők is az életüket adták volna egy gyerekért. Nem is volt baj, ameddig kicsi volt, aztán nőni kezdett, és kiderült, hogy hm.. "problemás" gyerek. Lopott, csavargott, nem tanult. Rögtön előtérbe került, hogy "látszik, hogy nem a miénk". Most már évek óta nem is tudnak róla, nem is érdekli őket. Nem az övék. Pedig tanult, értelmes, kedves embereknek ismertem meg őket 20 évvel ezelött.


Persze, hogy védekezni kell! A többség meg is teszi, sokszor a védekezés ellenére is becsúszik egy nemkívánt terhesség.

Na de vegyük azokat, akik csak felelőtlenek. Felelőtlen embereket kellene kényszeríteni gyereknevelésre?

101. geranna7 (válaszként erre: 100. - Hajnalfény73)
2010. nov. 28. 09:08

Gondolom te még nem voltál "nehéz"helyzetben...tehát nem tudod milyen....

Így a vélemény????

2010. nov. 28. 08:51

Ha nem lenne ilyen "elfogadott" lehetőség, akkor mit csinálna az az nő, aki nem várt babát vár???


Tudom, hogy a régi időkben mindenféle cselhez folyamodtak.

De talán jobban is oda figyelnének és védekeznének.

A fiatal lányokat is és fiúkat szintén fel kell világosítani, hogy a tetteiknek van következménye, úgy cselekedjenek!


Amúgy érdekes az orvosok hozzáállása is..az élet megmentésére, gyógyítására esküdtek fel, mégis sok orvos elvégzi az abortuszt. Bár vannak olyan orvosok is, akik nem végzik el!

99. hajnalfény73 (válaszként erre: 98. - C33bd8536b)
2010. nov. 28. 08:36

Nem szeretném újra meg újra leírni a véleményem.

Már írtam, hogy ilyen esetben, amikor ennyire nem akarja valaki a babát, akkor adja örökbe olyan családnak, ahol nagyon vágynak egy babára és az életüket is oda adnák érte.


De én nem tudom elfogadni, hogy valaki anno hozott egy ilyen törvényt, hogy ok, legyen abortusz...

Nem látszik még az a baba, így hát szakítsuk ki onnan.

Számomra ez nagyon furcsa dolog. Ott egy kis élet..akiből hétről-hétre egyre nagyobb babácska fejlődik.


Attól még, hogy pici, attól még ő is egy kis élet.

Neki nincsenek jogai? Csak az anyukának??


Nem csak ágyba kell bújni..hanem számolni a következményekkel is és előre védekezni.

Miért az a megoldás, hogy mindegy, lesz ahogy lesz...elkapott a hév..aztán majd ha úgy alakul, akkor meg majd elvetetjük.

98. c33bd8536b (válaszként erre: 93. - Hajnalfény73)
2010. nov. 28. 08:30

Megmagyaráznád miért jó egy gyereknek, ha olyan családban születik, ahol nem várják, nem akarják? Ha nem azért születik meg, mert készülnek rá, mert szeretettel várják, hanem, mert muszáj?


Oké, hogy a magzatnak joga van az élethez. Szerető családban megérkezni, felnőni nincs joga? Mert valahol az egész magzatvédelmi érvelés megszakad azon a ponton, hogy anyu megszüli a nemkívánt gyeremekét, és tovább mi lesz? Törvény fogja kötelezni, hogy szeresse is?

97. geranna7 (válaszként erre: 95. - 96d1867028)
2010. nov. 28. 07:44

Pontosan !!!Így van!!De más nő se szóljon bele,nem csak férfi..

A nő teste...élete...fájdalma...

96. Kira88 (válaszként erre: 95. - 96d1867028)
2010. nov. 28. 00:08
teljesen egyetértek.
2010. nov. 28. 00:00

Szerintem abortusz kérdésben, a férfiak ne szóljanak bele, nem az ő testükről/egészségükről van szó.

Nehogy már valakit akarata ellenére arra kényszerítsen akárki, hogy hordjon ki egy gyereket, akit nem akar. Az kinek lenne jó?

94. Kira88 (válaszként erre: 90. - Hajnalfény73)
2010. nov. 27. 23:57
A kérdés demagóg. Nyilván senki nem öli meg a gyerekét, de az tuti, hogy a pici nélkülözni fog- anyagiakban és boldogságban is. Mert azt nekem ne mondja senki, hogy az a család, amelyiknek filléres gondjai vannak, az boldog...
93. hajnalfény73 (válaszként erre: 91. - Geranna7)
2010. nov. 27. 22:00

Dönte el egy többtagú független orvos gárda, hogy valóban muszáj-e a terhesség megszakítás...mert egy beteg, életképtelen baba születne...

Ilyen esetben úgy gondolom, hogy jobb megoldás.


De írtam példaként a barátnőmet, akinek az orvosok azt tanácsolták, hogy el kell vetetnie a babáját, de ő akkor is megtartotta és jól tette, mert egy egészséges babája született.

92. Talian35 (válaszként erre: 91. - Geranna7)
2010. nov. 27. 21:52

Mint irtam, más országban sem mindenhol ennyire liberális a rendszer. Ott szted hogy oldják meg?

Tudom, hogy mondjuk Irországból évi 7000 nő jár át Nagy-Britanniába terhességmegszakitásra. De ez még mindig elenyésző szám a hazai éves ab-khoz képest.

Tehát, vagy sokkal jobban odafigyelnek, vagy...?

2010. nov. 27. 21:21

"De megjegyzem, hogy vannak esetek, amikor sajnos muszáj!""

Akkor mégis csak hadd döntse el az a nő,hogy akarja-e????

Hisz ő a/Ő is /szenvedő alany...

Még mindig a nőn csattan a .....

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook