Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Új abortuszvita kibontakozóban... Hallottál róla? fórum

Új abortuszvita kibontakozóban... Hallottál róla? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2010. dec. 2. 15:08

a lombikban fogant embriókkal mi a helyzet?


az 'Ő' jogaik?

2010. dec. 2. 14:34

s itt a hatályos:

[link]

2010. dec. 2. 14:30

alkotmány munkaanyag:


[link]

2010. dec. 2. 14:28
A megelőzésre, a felelősségteljes életre kellene fektetni a hangsúlyt.
2010. dec. 2. 14:26

Az amerikai Népszavából:


Szemet szúró javaslatok

Szent Korona és kereszténység a preambulumban

Módosított címer és nemzeti lobogó

Házasság kizárólag férfi és nő között köttethetne

Az élet védelme a fogantatással kezdődik

Korlátozhatóvá válnának az alapjogok

Az államfő feloszlathatná a parlamentet

Gyakorlatilag módosíthatatlan lenne az alaptörvény

Az Alkotmánybíróság nem értelmezhetné az alkotmányt

és nem semmisíthetne meg törvényeket

Kártalanítással kisajátítható lenne a magántulajdon

Nem lehetne népszavazást tartani az alkotmányról

Megszűnne a konstruktív bizalmatlansági indítvány

intézménye

145. f303be5590 (válaszként erre: 144. - Ditti28)
2010. dec. 2. 13:46

személy szerint én sem.

viszont sajnos volt régebben olyan kolléganőm, aki már több mint tízszer


amúgy családanya, csak mindenfélére allergiás volt

144. ditti28 (válaszként erre: 143. - F303be5590)
2010. dec. 2. 12:49

Személy szerint én még egyen sem voltam.

Valami köztes utat kellene találni a teljes betiltás sem megoldás,de ez sem hogy ha valaki akar 3 havonta megy.

143. f303be5590 (válaszként erre: 136. - Ditti28)
2010. dec. 2. 06:11
ok, de szerintem többségünk beérné 98 %-kal kevesebb abortusszal is
2010. dec. 1. 21:04

Neztem egy dokumentumfilmet az arvahazakrol (Romaniaban forgattak) es gyakran esnek eroszak aldozataul ha nem a tanitok reszerol, a tarsaiktol.. 12 eves kislany terhesen es egyeb szornyu dolgok.

Meg egy dologrol beszelni akartam: :)

Olaszorszagban e tinik elmennek otthonrol bulizni, farmerban, pulcsival. A disco elott levetkoznek, es lenyegeben fuzoben es miniszoknyaban toltik az estet, tusarku a hatizsakban lapul, stb. Mar 13-14 aktiv nemi eletet elnek, fogalmuk nincs a vedekezes modjairol, fel nem fogjak mit szedhetnek ossze, stb. A lanyok maguk kozt versengenek, hogy ki hany fiuk "kezelt" le a wc-ben.. Nem ismerem a magyar valosagot, de azt tudom, hogy 18 eves koromig este 8 utan ill. telen sotetedes utan nem mehettem sehova. Merges voltam, de nem haltam bele. Delutan is csak a hazimunkak elvegzese utan (ha maradt idom) mehettem valahova, leginkabb csak biciklizni, vagy karate edzesre. Ha nem fogadtam szot, visszafeleseltem, meg vacsorat sem kaptam - es dolgozo anyukam volt, s aki idohianyra hivatkozva nem neveli a gyerekeit az szegyenlje magat, mind csak kifogas. Valojaban kenyelmesebb ha nincsenek a kolkok lab alatt.. Bocsanat ha valaki lelkebe tapostam, de ez maga a gyerekek-tinik velemenye..


Tobb felvilagositas kell az iskolakban, es meg kell hatarozni egy szemelyre szolo minimum keresetet (mar letezik) ami alatt a gyogyszer es az ovszer ingyenes. Nehany autoval kevesebbet cserelnek le minden kormanyvaltas alkalmaval es a problema meg van oldva.


Udvozlok es puszilok mindenkit, jo volt itt csevegni, mindannyiotok hozzaszolasa elgondolgodtato ha pro, ha kontro, kellemes unnepeket mindannyiotoknak

:) :) :)

141. Zsanetta (válaszként erre: 139. - Mesimókus)
2010. dec. 1. 20:53

Ebben is van igazság persze,tudom és értem is.

Rengetek örökbefogadó lenne,nem kéne őket állami gondozásba adni.Mi látjuk el az árvákat,az írod.

Inkább őket ,mint a börtönviselteket.

Mert elvileg őket is mi látjuk el.

140. Zsanetta (válaszként erre: 138. - Spinneli)
2010. dec. 1. 20:51

Nem nekem kell szabályozni,fent vannak az okosak ,akik annyira értik a dolgukat:))))

nekik kell kitalálni vmit ami jó mindenkinek.

2010. dec. 1. 20:48

Jogokkal es paragrafusokkal nem vagyok kepben, de azt tudom, hogy jogunk van munkahoz is... Es sok a munkanelkuli..

Vedekezni kell, ja, es a megszakitasos egyuttlet nem szamit vedekezesnek, mar az eloondo is tele van van aktiv ivarsejtekkel. Az embrio novekedeset ismerem, anyum akkor varta a kistesomat, mikor 14 eves voltam, es nagyon izgatottan kovettem vegig minden hetet, vizitet, a centivel a zsebemben rohangaltam, s amikor ocsirol meseltem rogton elovillantottam a barataimnak, ismerosoknek es ok mindig jol megmosolyogtak. Egy kis joveveny mindig az elet ajandeka "egy teljesen egyedülálló és soha meg nem ismételhető emberi személy" (Zsanetta), de akkor is ugy gondolom, hogy nem kell egy gyorsasagi motort adni egy frissen jogsizottnak.. Azaz sok embernek nem valo a gyerek. Ha kesobb nem eshet teherbe, az valoszinu, hogy a sors vagy Isten akarata, s lehet, hogy visszasirja a multban elkovetett hibajat, mint ahogy mindannyian elkovetunk, vagy pont nem teszunk meg valamit, ami kotelessegunk lett volna. Gyakran a jelnunket sem tudjuk megvaltoztatni, a multat meg talan kar is lenne. A hibak, sebek, rossz vagy jo tapasztalatok mind hozza adnak mostani szemelyisegunkhoz, jobba, erossebbe, kuzdoszelemubbe tesznek minket, vagy megkeseredette..


Az arvak ellatasat, segelyeket es a magyar tarsadalom bizonyos reteget az mi adonkbol fizetik ki (nem sajnalom en senkitol) s minel tobb koltsege van az allamnak annal kevesebb marad a dolgozok zsebeben.

138. spinneli (válaszként erre: 129. - Zsanetta)
2010. dec. 1. 20:34
hogy kéne szabályozni szerinted?
2010. dec. 1. 20:26

Azért több mint a semmi!

Szerintem!

Ha már a fiatalok azt sem nézik hol csinálják,Kollégiumi szobák,Wc stb. majd pont a védekezésre fognak figyelni.

136. ditti28
2010. dec. 1. 20:16
oké,de semmilyen védekezési mód sem nyújt 100 százalékos védettséget!!!!!
2010. dec. 1. 20:02
igen igazad van:)
134. f303be5590 (válaszként erre: 132. - Zsanetta)
2010. dec. 1. 20:00
kompleX
2010. dec. 1. 19:58

70/D. § (1) A Magyar Köztársaság területén élőknek joguk van a lehető legmagasabbszintű testi és lelki egészséghez.

(2) Ezt a jogot a Magyar Köztársaság a munkavédelem, az egészségügyi intézmények és az orvosi ellátás megszervezésével, a rendszeres testedzés biztosításával, valamint az épített és a természetes környezet védelmével valósítja meg.

70/E. § (1) A Magyar Köztársaság állampolgárainak joguk van a szociális biztonsághoz; öregség, betegség, rokkantság, özvegység, árvaság és önhibájukon kívül bekövetkezett munkanélküliség esetén a megélhetésükhöz szükséges ellátásra jogosultak.

(2) A Magyar Köztársaság az ellátáshoz való jogot a társadalombiztosítás útján és a szociális intézmények rendszerével valósítja meg.

2010. dec. 1. 19:56

Azért írtam hogy ez egy komplett dolog ,nagyon és jó megszervezés kérdése ,lehet nem sikerül,de a sok fiatalkori abortuszt igenis meg kell akadályozni

mert hogy várhatjuk el ,hogy majd később gyermeket szüljenek mikor jó pár abortusz után nem lesz képes teherbe esni

2010. dec. 1. 19:56
54. § (1) A Magyar Köztársaságban minden embernek veleszületett joga van az élethez és az emberi méltósághoz, amelyektől senkit nem lehet önkényesen megfosztani.
2010. dec. 1. 19:54
67. § (1) A Magyar Köztársaságban minden gyermeknek joga van a családja, az állam és a társadalom részéről arra a védelemre és gondoskodásra, amely a megfelelő testi, szellemi és erkölcsi fejlődéséhez szükséges.
2010. dec. 1. 19:52

Ebben igazad van jobb körülmény,de akkor is tenni kell vmit azért hogy ne legyen ennyi abortusz

Nem azt mondom hogy tiltsák be,de vhogyan szabályozni kell

2010. dec. 1. 19:50
2010. dec. 1. 19:47
igenis jobb életkörülményeket kell teremteni Magyarországon, hogy legyen miért gyereket szülni
2010. dec. 1. 19:36

Szóval szerintem igenis élő embrió!

Igen a védekezést kéne nyomatni és az abortuszt is szabályozni


Nem eltörölni,mert lesznek és vannak is olyan esetek mikor muszáj.

De igenis vissza kell szorítani az abortuszt.

2010. dec. 1. 19:34

Az élet kezdete


Amikor az érett női petesejt megtermékenyül a fogamzás pillanatában, az apai és anyai kromoszómák egyesülnek. Ekkor egy teljesen egyedülálló és soha meg nem ismételhető emberi személyt hoznak létre. Ebben a pillanatban az élet elindul. Ez az apró élő szervezet a gramm 15 milliomod részének megfelelő súlyú.


3 hét elteltével az apró emberi lény már egy csírázó babszemhez hasonló, 3 mm hosszúságú. Ekkor már megjelennek a szemek, a gerincvelő, az idegrendszer, a tüdő és az emésztőrendszer kezdeményei. A 18-21. nap körül verni kezd a szív-kezdemény, ami egyre magabiztosabban működik. Mindezek akkor történnek, amikor az anya még nem is szerez tudomást a testében fejlődő életről.


4 hét elteltével az ember-kezdemény kb. 5 mm hosszúságú.


5 hetes korban az embrió már 12 mm hosszúságú, s láthatóak a kis karjai mint kicsinyke rügyecskék, kifejlődik a szaglás és az ízlelés.


6 és fél hetes kora körül már testmozgásokat végez. Ezeket csak körülbelül 12 hét múlva észleli az édesanya.


8 hetes korban kifejlődnek az ujjak, a magzat képes ökölbe szorítani a kezeit, kezdi szopni ujját. Már minden szervrendszere működik. Megjelennek a tejfogak csírái. Ébrenléti és alvási periódusai váltakoznak, és agyhullámok is regisztrálhatók. Kialakulóban vannak az első idegpályák.


10 hetes korában a magzat már az emberi élőlény kicsinyített mása. Kb. egy felnőtt hüvelykujjával azonos méretű. Száját nyitni és csukni tudja. Ilyenkor már az arcvonások is felismerhetők.


11 hetesen kb. 6-8 cm hosszú. Ekkor már ki tudja nyújtani karjait, rúgkapál, úszkál a biztonságot adó kellemes hőmérsékletű magzatvízben. Ekkor azonban még mindig olyan kicsi, hogy az anya nem érzékeli mozgását. Összetett arckifejezésekre képes, sőt mosolyogni is tud. Szervrendszereinek működése egyre hatékonyabbá válik.


12 hetes korban a kezek és a lábak már tökéletesen kialakulnak, az ujjlenyomatok is bevésődnek a bőrbe, melynek alapján az egyén azonosítható. Ekkor már ráncolni tudja homlokát, fintorog, csücsöríti ajkait.

2010. dec. 1. 19:32
a szexet nem lehet betiltani
2010. dec. 1. 19:32
védekezni kell és mindenkinek biztosítani kell a védekezéshez szükséges javakat
2010. dec. 1. 19:31

Szóval egyik sem jó,ha megtartja pedig nem kell neki igazán ,de az sem jó hogy a világon a legelején állunk az abortuszok számában.

És egyre több a fiatal,tini.

Ez normális?

Sajnos vhogy szabályozni kell,hisz nézd meg,pár év változás és már arról beszélnek hogy 12-13 évesek már sexelnek.

121. f303be5590 (válaszként erre: 120. - Zsanetta)
2010. dec. 1. 19:31
embrio és kész
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook