Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Új abortuszvita kibontakozóban... Hallottál róla? fórum

Új abortuszvita kibontakozóban... Hallottál róla? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
180. Talian35 (válaszként erre: 178. - Anita0027)
2010. dec. 5. 16:52

Nem tudom hány éves vagy, de mondjuk 30 éves koromig én sem gondolkoztam gyerekben. Idegesitett sokszor a mások neveletlen gyereke, és ma már ugyan van 2 gyerekem, de a mai napig nem tudok a mások gyerekeivel "gügyögni" (ami másoknak remekül megy).

Én nem itélem el aki nem akar saját gyereket, Ő tudja, de ismerek olyanokat akik 45 éves koruk után tök hirtelen döbbentek rá hogy üres az életük, és nagyon-nagyon megbánták a korábbi döntésüket. Szóval ez az sztem, amit nem lát előre az ember, de akkor már nem fordithatja vissza az idő kerekét.

Amikor gyerek van, van persze épp elég gond, meg fáradtság, de azt az örömöt, amit okoz a gyerek azt igy úgysem tudod megérteni, más érzései, problémái sosem élhetők át (legalábbis hiába mondjuk valakinek hogy ha pl. meghalt az ismerőse hogy "átélem a fájdalmadat", hazugság).

De kivánom, hogy sohase bánd meg a döntésed! :-)

179. verem
2010. dec. 5. 16:18

Aki spirál mellett lett terhes az ugye egyértelműen meg tudják állapítani. Aki gyógyszer mellett azt is vérből ki lehet mutatni. Egyedül az óvszer kilyukadását nehéz bizonyítani. Én azokkal értek egyet, hogy a 30 ezer feletti abortusz 90%-a felelőtlenség miatt következik be. Én nem szedek fogamzásgátlót mégis tudtam szabályozni, hogy mikor ne legyek terhes. A legtöbb esetben ez így történne.

Azt talán még nem olvastam itt, hogy szerintem a legális béranyaságot nyugodtan bevezethetnék. Rengeteg pár vállalna így babát. Végig finanszíroznák a kismama terhesség alatti költségeit.

178. Anita0027 (válaszként erre: 177. - Geranna7)
2010. dec. 5. 14:59
Szia! Nincsen komoly oka. Inkább az, hogy sosem éreztem azt, hogy valaha is akarnék babát. A legtöbb lány úgy nő fel, hogy biztosan tudja, hogy valamikor majd lesz gyermeke. Én sosem éreztem azt, hogy ez így lenne. Van a környezetemben sok gyerek,de amikor körülöttük vagyok, akkor sem érzem azt,hogy én ezt akarnám. Sőt, sokkal inkább elutasító vagyok velük szemben. Nem tudom elképzelni, hogy valaha is vágynék rá. Úgy gondolom, hogy nem minden nőnek való gyerek. Nekem sem. Akkor pedig nem szabad erőltetni, mert nem lesz jó vége. Sokkal fontosabb számomra a családom, a munkám, én inkább ebben szeretnék kiteljesedni. Tudom, hogy sokaknak elfogadhatatlan, de nekem így jó:)
177. geranna7 (válaszként erre: 175. - Anita0027)
2010. dec. 5. 14:46

Nagyon igazad van!!Ne szóljanak bele a más életébe,döntésébe...

Megtudhatnám mért nem akarsz??,Érdekelne...privi is jöhet...Bocs,ha tolakodás...

2010. dec. 5. 12:40
Bocsi, nyelvtanilag nem volt a hozzászólásom a top-on, de gyorsan írtam, átolvasás nélkül:)
2010. dec. 5. 12:38
Én ezt nem hiszem el! Még sosem volt abortuszom, fogamzásgátlót szedek, mivel nem akarok gyereket. Nem most, hanem egyáltalán nem akarok. De azért a gyógyszer sem nyújt teljes biztonságot, mert ugye rá van írva, hogy 99%. Mi van akkor, ha gyógyszer mellett teherbe esek. Nem vagyok szociálisan hátrány, meg semmi ilyesmi, szimplán csak nem akarok gyereket. És ekkor nehogy már megtiltsák, hogy elvetessem. Úgy gondolom, hogy mindent megteszek azért,hogy ne legyek terhes, de ha mégis bekövetkezik, akkor mit tudnék csinálni???? Ha itthon nem lehet elvetetni, akkor akik megtehetik el fognak menni külföldre, ezzel beindítva az abortuszturizmust. Szerintem senkire sem legyen ez rákényszerítve a terhesség. És itt nyilván nem azokra gondolok, akik ezt tartják fogamzásgátló eszköznek, hanem a saját életembe gondoltam csak bele.
2010. dec. 5. 12:13
De okosak itt egy páran a védekezésben!!!DDDDDDDDDDDD
173. hajnalfény73 (válaszként erre: 170. - Szemmelver)
2010. dec. 4. 22:08

43 évesen is vannak védekezési módok.

Ha nem lenne ilyen lehetőség, hogy abortusz...akkor mit tennél, ha terhes maradnál???

172. hajnalfény73 (válaszként erre: 169. - F303be5590)
2010. dec. 4. 21:08

:)

Na de tényleg!

Ha a megelőzés a fontos, márpedig az lenne a fontos. Akkor ezzel rá lehetne vezetni a fiatalokat.


Ne mindig a pénz behajtása legyen a cél. Hanem ösztönözni kéne az embereket a védekezésre. Ha ez a módja, hogy ingyen óvszer, akkor úgy.

171. Zsanetta (válaszként erre: 170. - Szemmelver)
2010. dec. 4. 16:10

Szerintem meg védekezni kéne,ugyan már nem fogamzásgátlóval, hisz az embóliát stb. okoz ilyen korban,de van pl. hüvelykúp kb.1800 ft 12 db.

Szóval 12 sexre elég.

170. szemmelver (válaszként erre: 164. - Hajnalfény73)
2010. dec. 4. 15:50

nem értelek! ha én most terhes lennék-van 2 gyerekem, 18 és 24 évesek, 43 éves vagyok- elvetetném!!!

nehogy már ne én határozzak erről, hanem a hülye állam!!

kikérem magamnak!

2010. dec. 4. 15:37

ingyen óvszert mindenkinek!


:D

168. c27c71e957 (válaszként erre: 165. - Hajnalfény73)
2010. dec. 4. 15:17
Nem minden a pénz. Ha futja divatra, körömlakkra, tetkóra, piára, cigire, akkor a gumi igazán elenyésző. Az oktatás, megelőzés szerepét abban látom, hogy ebbe a fontossági sorrendbe férjen be valahová a felelősség.
167. c27c71e957 (válaszként erre: 157. - Ditti28)
2010. dec. 4. 15:13
Ha "elborul" az agy, és működésbe lépnek a hormonok, kevesen gondolnak ok/okozat viszonylatában.
166. f303be5590 (válaszként erre: 161. - Zsanetta)
2010. dec. 4. 15:03

a császár is borzasztó sok. ez mitől lehet?

épp ma olvastam láttam egy cikket

2010. dec. 4. 14:58

Bár én nagyon kivételes esetekben engedélyezném csak!

Inkább a megelőzésre kéne nagy hangsúlyt fektetni.


Olcsóbb lehetne a fogigátló, fiataloknak olcsóbb az óvszer...esetleg ingyen osztogatni.

2010. dec. 4. 14:57
Bizony, akkor lenne visszatartó ereje a dolognak, ha jó sok pénzt kérnének az abortuszért.
2010. dec. 4. 14:52

Nekem annó 9 ezer volt 3 havi ,ami még nem vészes szerintem.

Amikor meg beteg az ember ,meg mást szed még akkor pedig óvszer.

Ilyen egyszerű.

Persze vannak kivételek,hisz lesznek is ,de ezért lesz a bizottság hogy eldöntse esetleg mennyit fizessen .

Biztosan megértőek lesznek,ahol van már 3 gyerek és bepottyan a 4.-ik.

De a fiatalkorúak szüleit igenis lecsapolnám 50-60 ezerrel érte .

Aztán talán elgondolkodnak rajta.

2010. dec. 4. 14:45

Én nem szedek fogamzásgátlót már 12 éve és mégsem voltam azóta terhes, mert odafigyelünk.


Nem vagyok tisztába a mostani fogamzásgátló árakkal sem, de emlékeim szerint a három havi adag került anno 2 ezer forint körüli összegbe.

Most ha három hónapra 5.ooo Ft akkor is jobban megéri tudatosan védekezni.

Mintsem könnyelműen abortuszra menni, mert ez sajnos elfogadott dolog.

2010. dec. 4. 14:42

lányok nem szüntetik meg,csak szigorítják a feltételeket.

Ma a szülők nem figyelnek oda a gyermekeikre,hogy miért,mindig más az ok.

Esetleg ha azt mondom hogy egy abortusz kb .50 és 60 ezer legyen ,a szülők is elgondolkodnak azon hogy jobban rá néznek a gyerekükre.

Gondolom nem akarnak ennyi pénzt kidobni az ablakon.

Hallottátok ma Mo. több az abortusz,mint a császár.

Szóval lehet vitatkozni.

Megoldás kell mindenképpen.

160. Talian35 (válaszként erre: 158. - Hajnalfény73)
2010. dec. 4. 14:09
Igen, ez sajnos igy van valóban. Sok abortuszt nem tartok indokoltnak, várja mindenki a "megfelelő pillanatot". De erre nincs mindig megfelelő pillanat. Régen nem gondolkodtak ezen ennyit, jóval nagyobb volt a szegénység is, mégis, sok helyen 6-8 gyerek sem volt ritka.
159. Talian35 (válaszként erre: 156. - C27c71e957)
2010. dec. 4. 14:06
Igen, azért ez évi 32ezer nem lehet, akkor ki kell dobni a kukába a fogitabit :-)
2010. dec. 4. 12:26

Pár napig nem néztem ebbe a topicba.

De sokat gondolkodtam ezen az egészen.

Én úgy gondolom, hogy sokszor a szegény emberek szülnek gyereket, nem vetetik el, mert nem is gondolkodnak el azon, hogy esetleg nem tudnak a gyereknek biztosítani fontos dolgokat.

Viszont aki meg átgondolja, az sokszor olyan helyzetben van, hogy el tudna még tartani több gyereket is, csak a saját maga kényelmét is nézi.

Mert ha szül még, akkor nem tudna eljutni pár évig külföldre tengerpartra..stb.


Sok szegény ember úgy gondolja, hogy oh, ahol jut három gyereknek kaja, ott már jut a negyediknek is és szeretetben felnevelik. Ezek a gyerekek el tudják fogadni, hogy nincs márkás ruhájuk. Én is így nőttem fel és eszembe sem jutott és nem is okozott szívfájdalmat, mert nem volt márkás ruhám.

Sajnos egyre jobban el megyünk arra felé, hogy fontosabbak a tárgyak, anyagi javak az életünkben, mintsem a kapcsolatok.


Egyetértek Zsanettával. Az élet a megtermékenyüléstől kezdődik.

157. ditti28 (válaszként erre: 156. - C27c71e957)
2010. dec. 4. 10:43

Mert szerinted azért van ennyi abortusz mert nem tudják "hogy a dugásból gyerek származik" ?


És ha teljesen beszüntetik az abortuszt akkor mi lesz azzal akinél tényleg kiszakadt a gumi vagy nem védett a tabletta,vagy spirál mellett lett terhes?

2010. dec. 4. 09:40
Véleményem szerint a megelőzésre kellene több energiát, pénzt, odafigyelést fordítani. Ahhoz képest túl sokan állítják, hogy kiszakadt a gumi, nem védett a tabletta, mint ahány kisbaba életét kellett elvenni. Jobban kellene tudatosítani, hogy a dugásból gyerek származik! Ha jól emlékszem, néhány évvel ezelőtt iskolákban történt olyan kezdeményezés, hogy óvszer-automatákat állítottak fel, de nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.
155. Talian35 (válaszként erre: 154. - F303be5590)
2010. dec. 3. 06:53
PONTOSAN! :-)
2010. dec. 3. 06:06
és valamilyen különös oknál fogva mindig az jut érvényre ami a többségnek a legrosszabb (ha nem mindenkinek)
153. Talian35 (válaszként erre: 140. - Zsanetta)
2010. dec. 2. 21:37
Olyan nincs, hogy valami mindenkinek jó legyen :-D
152. spinneli (válaszként erre: 140. - Zsanetta)
2010. dec. 2. 21:21
ja, azt hittem, van valami konkrét elképzelésed is.
151. Talian35 (válaszként erre: 148. - F303be5590)
2010. dec. 2. 17:52
de meg akarják változtatni, én azt raktam be, amit bele szeretnének vinni :-)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook