Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ügynökök járják a városokat, hogy lépjünk át egy másik gázszolgáltatóhoz.Ők lényegesen olcsóbban adják a gázt, mondják. Van ebben valami csa fórum

Ügynökök járják a városokat, hogy lépjünk át egy másik gázszolgáltatóhoz.Ők lényegesen olcsóbban adják a gázt, mondják. Van ebben valami csa (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
2009. szept. 17. 20:39
A gázártámogatással jövőre nem kell bajlódni. :(
53. 00346cf747 (válaszként erre: 52. - Pista55)
2009. szept. 17. 20:37
Ő egy igazolásra hivatkozott, amit a kincstár nem fogad el tőle.
52. pista55 (válaszként erre: 50. - 00346cf747)
2009. szept. 17. 20:36

Biztos félreértés mert a fűtőérték nem lehet más mint a szomszédomé aki esetleg nem lépett át mert ugyanazon a csövön kapjuk a gázt.

Gázártámogatást meg az állam fizeti és nem a szolgáltató.

51. 3c0814215c (válaszként erre: 24. - Anka71)
2009. szept. 17. 20:31
A fűtőérték 1 m3 gáz energiatartalma MJ-ban. Nem függ a szolgáltatótól. Technikailag sem függhet, ugyanazon a csövön nem mehet kétféle gáz.
50. 00346cf747 (válaszként erre: 24. - Anka71)
2009. szept. 17. 20:24
Én is a fűtőértékről hallottam, valamint egy ismerősöm azt állítja, hogy erre nem kérhet gázártámogatást. Nálunk a fűtés nem gázos, ezért nem lépek, de furcsállom a dolgot. Valószínűleg félreértés lehetett.
2009. szept. 17. 20:13
Én holnap reggel a Tigázba kezdek mert ma sem kaptam meg a 18 ezres csekket de be sem fizetném csak a tényleges tartozást fogom befizetni,nagyon fel vagyon spannolva én holnap biztos veszekedni fogok kérem a főnököt ha az üi-vel nem tudok dűlőre jutni.Majd megírom mi történt.
48. Anka71 (válaszként erre: 46. - Fenife)
2009. szept. 17. 11:56

Férjem végigbogarászta, szerinte kedvezőbb lett volna az új szolgáltató.

Az tény, hogy a Tigáznál kifogtunk egy kelletlen és felkészületlen ügyintézőt. És nem lehetett máshova átmenni, mert azt a számot nyomtuk, így jártunk.

Amit Te elmondtál, azt pl. miért nem tudták ugyanígy elmondani: Hogy túlfizetéssel nem mehetünk át, hanem majd utolsó nap elszámolnak velünk. Szóból ért az ember.

Mi végül maradtunk a Tigáznál, mert belefáradtunk, valszeg ez volt a cél amúgy. Azért a 60 ezret tényleg nem tartom reálisnak. Meg tudtuk volna előlegezni, na de hogy még ők sem tudták (vagy akarták) megmondani, hogy mikor kapjuk vissza...

47. Fenife
2009. szept. 17. 11:14
Ja és még valami! Kevesen tudják, de BÁRKi kérhet a jelenlegi cégétől is egyénre szabott szabadpiaci árajánlatot, ha az egyetemes szolgáltatással nem elégedett.
46. Fenife (válaszként erre: 45. - Anka71)
2009. szept. 17. 11:13

Nem lehet minden tökéletes, és mivel az ügyintézők is csak emberek hibázhatnak. Olyan nincs, hogy túlfizetéssel engedjenek át más szolgáltatóhoz, mert az utolsó nap végszámláznak. Ami pedig a túfizetéseteket illeti.. szerintem lett volna rá megoldás, csak nem jó embert fogtatok ki.

Mellesleg érdekelne, hogy mielőtt megírtátok a szerződést a másik céggel, az alap gázáron kívül az egyéb költségeket is megnéztétek-e ( pl. rendszerhasználati díj, alapdíjak..) ill. valaki utánna nézett-e, hogy milyen "stabil" ez a bizonyos cég. Arról már nem is beszélek, hogy milyen számban mennek vissza az emberek az eredeti szolgáltatójukhoz.

45. Anka71 (válaszként erre: 43. - 480b578442)
2009. szept. 17. 10:46

Nekünk meg 60 ezres (!!!) túlfizetéssel lehetett volna csak kilépni a Tigáz-tól:(((

Amikor a férjem elment intézni a dolgot, nem hittem el, hogy ilyen van. Szóval, 60 ezret befizetünk a Tigáznak (hangsúlyozom, ez túlfizetés lenne, mi amúgy itthon naponta táblázatba foglaljuk az óra állást, évek óta).

És ha megvan az a túlfizetés, akkor kegyeskednek átengedni az új cégbe.

Arra egy ügyintéző sem tudott értelmes választ adni, hogy vajon mikor látnánk viszont a 60 ezrünket:((((((( MÉg kb. sem, hogy hány hónap múlva.

44. Fenife (válaszként erre: 43. - 480b578442)
2009. szept. 17. 10:41
De lehet... Szerined miért kellett előre a gázfogyasztást megbecsülnöd???
2009. szept. 16. 21:32

Nekem csak az a problémám velük, h sehogyan sem tudom őket elérni:)Hívtam az ügyfélszolgálatukat és pár percig hallgattam a zenét de senkit nem kapcsoltak. Akkor igy , h fogok óraállást diktálni?

És még valami. A szerződéskor felírták kb. mennyi gázt fogyasztunk évente. Ha többet akkor is biztosítják a gázt?Mi eddig a Tigáznál voltunk illetve még vagyunk de roppant mérges vagyok rájuk!!!Tegnap akartam interneten óraállást diktálni amit már nem lehet mert zárolták. Ma bementem a Tigázhoz bediktálni az óraállást és nem fogadták el mert ők már kiküldtek (de én még nem kaptam meg)egy becsült értéket amit be kell fizetnem (kvázi 18000 Ft)és majd szept 30-án ha beviszem az óraállásomat a túlfizetést visszakapom mivel okt. 1-től leszünk gasszosak. Csak kérdem én miért előlegezzek meg a Tigáznak 18. 000Ft-ot nyári fogyasztásnak?Ja juniusig üres volt a lakás mert tavaly elköltöztünk ennek ellenére egész nyáron a Tigázhoz jártam mert május, junius hónapban 20. 000Ft-os gázszámlát kaptam:)Szóval mostmár azért is elmegyek tőllük ennél rosszabb már nem lehet.

2009. szept. 2. 13:06
én nem hagynám el a biztosat a bizonytalanért.
41. Fenife
2009. szept. 2. 13:00

Sziasztok!


Kíváncsi vagyok, hogy döntöttetek? Átigazoltatok?

40. Anka71
2009. aug. 26. 13:44
Hát, mi is szeretnénk dönteni még a héten, de nem könnyű.
39. vargaanya (válaszként erre: 38. - Anka71)
2009. aug. 26. 13:25
Sajnálom, ha összedőlt benned valami... nekünk is megrázkódtatás volt az első "összeakadás" a tigázzal, a másodikon már meg sem lepődtünk. És éppen ezért nem váltok szolgáltatót, pedig gondolkodtunk rajta. Mert probléma bármikor jelentkezhet, akkor meg az utolsók leszünk az utolsók között, senki sem fog velünk foglalkozni.
38. Anka71 (válaszként erre: 37. - Vargaanya)
2009. aug. 26. 13:18

Mindenesetre köszi azért, hogy megírtad ezt.

Én valahogy úgy gondoltam ezt az alkalmazott dolgot, hogy oké, hogy nem értünk vannak, erről nem is álmodtam. Inkább úgy gondoltam, hogy értünk sem, de a Tigázért sem, szóval hogy azt is lesz@rják magasról, nekik csak munkahely, ahonnan a fizetést kapják. Nem gondoltam, hogy ennyire lojálisak a céghez.

37. vargaanya (válaszként erre: 36. - Anka71)
2009. aug. 26. 13:06
Csak egy megjegyzés ahhoz, hogy mi érdeke lenne hazudni (nem állítom, hogy hazudott). Saját tapasztalatomat mesélem el: Amikor meg akartunk venni egy olyan házat, amin közműtartozások voltak (köztük gáz is), és mentünk a tigáz ügyfélszolgálatára ügyintézni, az "alkalmazott" annyira elhivatott volt, és annyira a saját pénzének nézte a tigázét, hogy velünk akarta megfizettetni a tartozást, annak ellenére, hogy az adásvételi szerződésünkben kivédtük ezt. Sőt, nemrég intéztem lakhatásit, amihez ugye kell az ő hozzájárulásuk is, és persze csak a tigázzal volt gondom. Végül megoldódott a probléma, de szerintem azok a bizonyos alkalmazottak nem értünk, fogyasztókért vannak, hanem a tigázért. Nem állítom, hogy minden alkalmazottjuk ilyen, ez csak az én személyes tapasztalatom.
36. Anka71 (válaszként erre: 34. - 480b578442)
2009. aug. 26. 12:50

Nálunk már ostromol. Férjem tegnap volt elszámolni a Tigáz ügyfélszolgálatnál, és az infókat, amiket leírtam (fűtőérték, elosztási díj, meg hogy akik már régebben átlépnek, azok is sorban mennek vissza a Tigázhoz), nos, ezeket a Tigáz ügyintéző mondta.

De mi érdeke lenne hazudni, ő a tigáznál egy kis alkalmazott csak.

35. SF
2009. aug. 26. 12:02
Itt is TIGÁZ van, de nem ostromol senkit. Eddig legalább is...
34. 480b578442 (válaszként erre: 27. - SF)
2009. aug. 26. 00:07
Olyat én is kaptam de nekem azt mondták fogok majd egy részletes szerződést kapni ami majd mindent részletesen tartalmaz.Addig ha akarom szerintem meg is gondolhatom magam.Aztán azt is hallottam a TIGÁZ (mi náluk vagyunk)ostromolni fog ne menjek át.Na most erre várok:)
33. SF
2009. aug. 25. 19:12
Szerintem az a plusz díj az alapdíj lesz, mert amint látom, az éves szinten kb. 1000 Ft-tal magasabb. Havi szinten még egy százas sincs.
32. SF
2009. aug. 25. 19:08

Ezt most találtam a mellékelt papíron:

Mit tartalmaz a havi számla?


A havi számla könnyen áltlátható és értelmezető tájékoztatást ad: külön soron az alapdíj, az előző pont szerint megadott havi köbméter és a kedvezményes ár szorzatából számított fizetendő gázdíj szerepel rajta. Amennyiben a fogyasztó jogosult szociális gázár-támogatásra, úgy a támogatása mértékével csökkentett fizetendő összeg szerepel a számlán.

Eszerint nincs elosztói díj. Vagyis itt nem írja.

31. Anka71
2009. aug. 25. 19:05

Illetve bocs, olyan ember számláját kéne látni, aki már átlépett az új szolgáltatóhoz (nem tól, csak elgépeltem, bocs).

Azért majd SF, írd meg légyszi, ha megkaptad a számládat. Bár addig már biztos, hogy mi is döntünk róla.

30. pista55 (válaszként erre: 24. - Anka71)
2009. aug. 25. 19:05

A fűtőérték az biztos nem más, mert ugyanazon a csövön jön mint a szomszédé aki esetleg nem lépett át. Elosztási díjról nem beszéltek.

Lehet,hogy itt a csapda?

29. Anka71
2009. aug. 25. 19:03
Kellene egy olyan valakitől egy számlát nézni, aki már átlépett az új szolgáltatótól. Csak akkor tudnánk hasonlítgatni. Mindenesetre most tanácstalan vagyok, hogy átlépjek-e.
28. SF (válaszként erre: 24. - Anka71)
2009. aug. 25. 19:00
Nem lehet más a fűtőérték, mert ugyanazt a gázt adják, mint a Tigáz, ugyanis egy rendszerről jön. Elosztási díjról eddig szó sem esett. Novemberben kapok először számlát, addit nem tudom megmondani, hogy tényleg van-e ilyen.
27. SF (válaszként erre: 23. - 480b578442)
2009. aug. 25. 18:59
Igen, van szerződésem. Ahogy aláírtam, azonnal a kezembe nyomták. Sőt, az aláírás után egy órával a telefonos egyeztetést is elitézték.
26. Anka71
2009. aug. 25. 18:43
Szóval, egy ismerősünk mondta, hogy vannak, akik már februárban átléptek az új szolgáltatóhoz, és most sorban lépegetnek vissza a Tigázhoz.
2009. aug. 25. 18:36
Mindenképpen nézz utána, a mai világban semmi nem elképzelhetetlen, még a csalás is:-)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook