Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ügynökök járják a városokat, hogy lépjünk át egy másik gázszolgáltatóhoz.Ők lényegesen olcsóbban adják a gázt, mondják. Van ebben valami csa fórum

Ügynökök járják a városokat, hogy lépjünk át egy másik gázszolgáltatóhoz.Ők lényegesen olcsóbban adják a gázt, mondják. Van ebben valami csa (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
84. pista55 (válaszként erre: 82. - 480b578442)
2009. okt. 19. 23:11
Igen, elgondolkoztató amit írt és köszönet is érte.
2009. okt. 19. 23:10
Ja és még valami.Azt most tudtam meg a gas ugyanis elfelejtette mondani ha bármi miatt kihívom őket egy óraleolvasásra ,fizetnem kell,míg a tigáz bármikor ingyen kijön.
2009. okt. 19. 23:07
Én is nov 1-től lépnék át a Gas-hoz DE én végül meggondoltam magam és mégis ugy döntöttem maradok a TIGÁZnál.Azt hiszem szitaszivárványnak sokban igaza van.Gyanus ,h meg kellett mondani kb.hány m3 gázt fogyasztunk évente és az is furcsa ,h 3 próbálkozásomból 1-szer sikerült őket telefonon elérni.Most,h maradtam nyugodtabb vagyok és biztonságban érzem magam.Azt hiszem az a 8% (ha ugyan van annyi)nem ér meg ennyi nyugtalanságot.
81. pista55 (válaszként erre: 80. - Szitaszivárvány)
2009. okt. 19. 23:01
Mit jelent a védendő fogyasztó?
2009. okt. 19. 22:56

Nézd, erre még nem volt példa. Tehát ez csak elméleti szinten működik. A lénye az, hogy amíg nincs pénz, nincs gáz. Nem személyenként nézik a tartozásokat, hanem gázóránként. A gázórát ők adták, gyári száma megvan, beazonosítható és a rendszerük szerint nem te tartozol, hanem a gázórán van tartozás. Ez nagykettő.

Ha bedől, akkor peresítés lesz. Magánszemélynél, cégeknél úgy működik, hogy gázóra leszerelést kérnek és amíg nincs itélet, nincs pénz, vagy peren kívüli megegyezés, addig nincs szolgáltatás sem. És hidd el, ha ez hideg időben fog megtörténni sokan fognak fizetni. Aztán pereskedhetnek. De a jogászaik biztosan kitalálnak valamit.

Egyébként van még 1 dolog, amire érdemes odafigyelni. Drága szeretett kormányunk hozott egy új törvényt, ami július 1-vel lépett hatályba. A lényege az, hogy ha tartozás áll fenn, kikacsolásra adják a gázmérőt, erre 5 nap áll rendelkezésre. A felszólításban benne van melyik napokon mehetnek. Viszont ha a fogyasztó hibájából nem valósul meg a kikapcsolás, akkor kikapcsolásig vagy befizetésig az elhasznált gázmennyiséget szabálytalan vételezésként (gázlopásként) kezelik. Nem akarok hülyeséget mondani, mert most változtak az árak, de az pár százezres tételt jelent + úgy kell leadni a papírt, hogy levágásra átadva, aminek a földmunkadíja 180 ezernél kezdődik, amit szintén a fogyasztóra terhelnek.


A férjem gázszerelő mester, mégsincs bevezetve nálunk a gáz. Fával fűtünk, de szeretnénk majd egy pellet kazánt vagy ha egyszert futja majd rá, akkor napkollektort.

tudom, ez nem mindenhol kivitelezhető.

Viszont ha van rá lehetőség védendő fogyasztóvá kell vállni. Így ha a novemberi számlát ki tudják fizetni, akkor leghamarabb tavasszal lesz kikapcsolható, nyáron meg részletekben kifizetheti az elmaradt díjat.

79. pista55 (válaszként erre: 77. - Szitaszivárvány)
2009. okt. 19. 22:36
Az addig rendben van, hogy nem ad gázt, és az is, hogy nem lát bele az új szolgáltató rendszerébe de én bizonyítani tudom, hogy az elfogyasztott gáz árát kifizettem, tehát akkor szerintem a más adósságát rajtam nem követelhetik. Ez azért mégsem olyan mint egy társasház. Ha az egyetemes szolgáltató bebukik akkor sem követelhetnek tőlem visszamenőleg semmit a kintlévőslgeik után.
2009. okt. 19. 22:11
+ még hozzá jön az is, hogy neked addigra már nem az egyetemes szolgáltatóval van szerződésed, hanem egy másik céggel, így papírforma szerint nem neked nem fog adni gázt, hanem a másik cégnek, akitől ti veszitek.
2009. okt. 19. 22:09
Az egyetemes szolgáltató a pénzét akarja. Pénz nélkül nem ad gázt. Ha az új szolgáltató bedől, akkor az azt jelenti, hogy akár több milliárddal is tartozhat.Szerinted meghitelezik majd? Az egyetemes szolg. nem lát bele az új szolg. rendszerébe, tehát nem tudja ki fizetett és ki nem. De nem is fogja érdekelni, mert ő ebből a pénzből semmit sem fog látni.
2009. okt. 19. 22:07
Így van. Ez nem az én elméletem. A férjem a TIGÁZ behajtója.
75. pista55 (válaszként erre: 73. - Szitaszivárvány)
2009. okt. 19. 21:50

Ezzel azt akarod mondani, hogyha bedölne a cég én hiába fizettem pontosan a számláimat, akkor is kikapcsolnának? Gondolom a te elméleted szerint akkor viszont a régi földgázkereskedőm nem venne vissza addig amíg nem rendeztük a számlát, ami magába foglalná a kintlévőségeket is.

Jól értem?

74. 00346cf747 (válaszként erre: 72. - Pista55)
2009. okt. 19. 21:30

Meg ha olyanok lennének az órák, hogy nem a szoba hőmérsékletét mérnék, hanem a kinyitott radiátort. Mert aki déli, vagy nyugati fekvésűben lakik, annak a besütő nap bosszút áll :)

Persze örülhet, hogy alternatív meleg jön télen, de ezért miért kellene fizetni.

2009. okt. 19. 21:29

Sziasztok!én a behajtási részhez értek.

Tudni kell, hogy az új szolgáltatók azért tudják olcsóbban adni, mert nincs annyi munkavállalójuk, így nem kell annyi bért kitermelniük. és normálisan kiépített ügyfélrendszerük sincs. Viszont a gázt a TIGÁZ stb. rendszerén szolgáltatják továbbra is, mivel a szolgáltató x mennyiségű gázt rendel, azután fizet és beszedi a fogyasztóktól. Csakhogy rengeteg a kintlévőség és nem lehet tudni mennyi ideig fogják tudni tartani a pontos fizetéseket. És ha bedőlni látszik a dolog, majd jó magyar szokás szerint, zsebrevágják, amit lehet, eltűnnek, a gázszolgáltató pedig az összes fogyasztási helyet kiadja kikapcsolásra, mindaddig, amíg az ő részére be nem folyik a pénz, mert az új szolgáltatón keresztül nem fogja tudni megkapni, csak az ügyfeleken.

De mondok egy jobbat is. Kikapcsolós kolléga megkapott egy rendelést az EMFESZ-től. Történetesen 5 db. iskolát. Felhívta az ügyfélszolgálatukat, ahol kapott 2 db mobilszámot, mondván ők foglalkoznak a kintlévőségkezeléssel. Mondanom se kell, hogy egyik sem vette fel a telefont, mert épp ebédeltek. Holott a polgármester ott tajtékzott a háttérben. Majd a rendszerükben nem találták meg őket. 4 órába telt, mire tisztázták a dolgot. Holott ennek normális esetben 2 perc alatt le kellett volna zajlania.

Én nem lebeszélni akarok senkit sem. De érdemes átgondolni.

72. pista55 (válaszként erre: 71. - 00346cf747)
2009. okt. 19. 21:28
Ez csak úgy lenne igazságosabb ha mindenkinek lenne almérője de még akkor sem lenne igazságos, mert akkor lenne aki egy kicsit igaz hidegebbe lenne de nem fűtene mert a szomszéd úgyis fűti a falakat.
71. 00346cf747 (válaszként erre: 70. - Pista55)
2009. okt. 19. 21:16

Mi társasházban lakunk, van a központi fűtéshez óránk, de úgy gondolom, hogy nem igazán pontos fizetendőt mutat. Ugyanis van egy fő mérőműszer, ami a házba bejövő hőt méri, és ez kerül elosztásra az összes felhasználó között. Namármost, ha köztük van szélsőségesen sokat, vagy esetleg semmit sem használó, akkor pl. a keveset fogyasztó mégis némiképp beszáll a sokat használóéba, hiszen miatta lett sok az elosztandó.

Huhh, de zavaros, pedig igaz :)

70. pista55 (válaszként erre: 69. - 00346cf747)
2009. okt. 19. 20:58

Így van. Ha árváltozás van akkor nem is a valós ár után fizetjük a számlát. Ki többet ki kevesebbet fizet érte attól függően, hogy tartozása, vagy túlfizetése van-e.

Persze azért be lehet diktálni is az óraállást csak nem mindig egyszerű és ha mobilról diktálom be az nekem plusz költség.

69. 00346cf747 (válaszként erre: 68. - Pista55)
2009. okt. 19. 20:29
Kár, hogy minden szolgáltató átvette a részszámlás módit, annak idején havonta le tudták olvasni a mérőórákat. Ember legyen a talpán, aki ma ki tudja számolni a fizetendőjét, különösen ha közben 1-2 árváltozás is történik.
68. pista55 (válaszként erre: 66. - 00346cf747)
2009. okt. 19. 20:09
A számlázási rendszer nem negyedéves. Havonta fizetjük attól függetlenül, hogy negyedévente kapunk 3 résszámlát. A résszámla az csak egy becsült fogyasztás utáni számla. Én azért bizok benne, hogy nálunk a leolvasás utáni összeget kell befizetni mert mint most kiderült leolvassák a gázórát.
2009. okt. 19. 20:05
Még gondolkodom az átlépésen. Nekem is kijött három számlám, okt,nov. nullás, és egy dec. 23. fizetési határidővel. Akkor nekem ki kellene fizetnem a decemberit, hogy elengedjenek?
66. 00346cf747 (válaszként erre: 62. - Pista55)
2009. okt. 19. 18:38

Minden bizonnyal azért, mert amikor beérkezik az összeg, megvárják az annak megfelelő lejárati napot, és onnantól számlázódik az új, akkor történik meg a tényleges váltás is. Simán elképzelhető, hogy ha előbb váltanának, az emberek nem adnák fel a "régi2 számláikat, ami végülis érthető.

Azért bonyolítják így, mert negyedéves a számlázási rendszer. Havinál nem tudnák keverni a bili tartalmát :D

65. xti_
2009. okt. 19. 18:30
én nem léptem át, mert úgygondolom, előbb megvárom azoknak a tapasztalatait, akik átléptek. meg gyanús volt az a mínusz 8 %. azt hallottam, hogy egyébként is kb.10 %-os gázárcsökkenés várható - mi van, ha az a trükk, hogy benyelik a 2 %-omat? és az sem tetszik, hogy nincs saját ügyfélszolgálatuk. ha a mostani szolgáltatóm így bánik velem, ahogy (nem túl szolgálatkészen), pedig az ügyfele vagyok, akkor majd mit várhatok tőle, amikor már nem is leszek az ügyfele? jót nem, az biztos.
64. SF (válaszként erre: 63. - Pista55)
2009. okt. 19. 18:09
Engem tájákoztatott. Azt mondta, ha nem fizetek be minden csekket, nem mehetek:-((
2009. okt. 19. 16:10
Időközben kiderült, hogy az egyetemes gázszolgáltatóm fog tájékoztatni a számlakiegyenlítés módjáról és az átlépés időpontjáról is.
2009. okt. 19. 15:21
Mi negyedévente szoktunk kapni három csekket. Már megvan a 4.-ik negyedévi is. Tehát akkor ezt mind be kell fizetnem, hogy átléphessek?
61. SF (válaszként erre: 60. - Pista55)
2009. okt. 19. 15:11
Nálam ez úgy működött, hogy kiküldtek négy csekket, amiből 3-t be is kellett fizetni, méghozzá azonnal! Remélem, van egy vagon tízezresed raktáron!
2009. okt. 19. 15:07

Mostanában én is megkaptam a gas.hu által aláírt szerződést.

A továbbiakban ki kellene egyenlítenem a korábbi földgázkereskedőmmel a számlát. Azt, hogy mi módon azt nem írják. Egyik ismerősöm felhívta őket de öt percig csak zenét hallgatott, aztán letette. Tudja valaki mi a teendőm most?

59. SF
2009. okt. 19. 14:53

Nálunk november 1-től számláz a gas. Mielőtt elengedett volna a tigáz, kiküldtek 4 csekket, összesen 50 ezer Ft-ról. Na, szép fogadtatás volt, éppen akkor jöttünk meg vidékről. Azt írták, ha nem fizetjük be, akkor nem mehetünk a másik szolgáltatóhoz. Én inkább befizettem, bár pénzem annyi maradt, mint békán a toll:-)

November 1-én, reggel 6-kor kell óraállást írnom, ezt bejelentenem a tigáznak, oszt jónapot! A túlfizetést, azt írták, visszaadják. Időpontot nem írtak...

A többit majd meglátom.

58. pista55 (válaszként erre: 57. - 00346cf747)
2009. szept. 17. 21:07
Remélem hamarosan kapunk valamit mert a város másik részén már hordja a postás.
57. 00346cf747 (válaszként erre: 56. - Pista55)
2009. szept. 17. 20:49
Hát ez az... a papír, ami nincs...
56. pista55 (válaszként erre: 53. - 00346cf747)
2009. szept. 17. 20:45
Hamarosan megtudom mert én is átléptem, csak még nem kaptam semmi papírt róla.
55. 00346cf747 (válaszként erre: 54. - 3c0814215c)
2009. szept. 17. 20:41
Sajnos... mondjuk eddig se nagyon kaptunk, én állat beleírtam az ösztöndíjat, az étkezési utalványt, üdülési csekket, ruhapénzt :D
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook