Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Túlzás vagy én vagyok hülye? fórum

Túlzás vagy én vagyok hülye? (beszélgetős fórum)


1 2
33. Ervina
2020. máj. 7. 10:40
Majd visszasírod még ezt.... :)
2020. máj. 7. 07:23
Én is ilyen voltam a kisebbik fiammal. A nagyobbal nem, mert rá az első perctől főzött a menyem, de a kicsi egyetemista, egyedül költözött albérletbe. Azért szoktam le a kaja tukmálásról, mert időnként, ha meglátogattam az albérletben, a hűtőszekrényben megtaláltam az előző, vagy az azt megelőző heti kaját, amit még otthonról hozott..Szóval megbeszéltük, hogy ha szeretné, hogy főzzek neki valamit, szólni fog. Ma már a barátnőjével él és közösen főznek maguknak. Én pedig ezt tudomásul veszem. Ha nagyon szeretnék főzni nekik valamit, meghívom őket egy-egy nap ebédre, ennek örülni szoktak.
31. Mirrmurr2 (válaszként erre: 29. - Pteri)
2020. máj. 6. 20:25

De, de igen, lehet mást tenni, nem csak beletörődni.


Meg kell húzni a saját határaidat (amit, ha jól olvasom, Te a fórum indítója már meg is tettél és ez szuper, ez egy nagy lépés, sokat nem jutnak el eddig) és a következő nagy lépés: ragaszkodni kell ahhoz, hogy tiszteletben tartsák a határaidat.

Nem könnyű, de csak ez visz előre:

ha nem akarsz minden nap bemenni, ne menj be.

Meg fog bántódni, de ezt el kell viselni.

Ha szeretnél bemenni vagy ha segítségre van szükségük: menj be. De ne mindennap, ne azért, mert anyukád így szeretné.


Ha többet szed a dobozodba, nagyon következetesen minden alkalommal tedd ki a felesleget. Meg fog bántódni, de maradj következetes. "De én csak jót akartam..." - védd a határaidat, felnőtt vagy és ezt nehezen fogadja el.

30. Imisz
2020. máj. 6. 20:21

Nálam pont a fordítottja alakult ki: hétvége előtt, csütörtök-péntek körül megkérdezem a gyerekeket (és párjaikat) terveznek-e meglátogatni minket? Ha igen, nyilván nekik is főzök ha nem, akkor csak kettőnknek. + 4 embernél azért már más a mennyiség. Hét közben ha csak úgy beugranak már tudják, vagy van kaja vagy nincs. Egyébként a közös ebéd / vacsorák után mindig megkérdezem, csomagoljak-e? Ha nem kérnek, nem tukmálom. Majd elfogy.

Szerintem próbálj valamiféle kompromisszumra jutni, mondjuk megbeszélni, hogy szólsz ha igényt tartasz édesanyád főztjére mert pl. nem értél rá főzni, vagy nem lesz időd rá. Talán nem sértődik meg, ha nem minden nap kérsz viszont eleinte heti több nap mindenképp tarts igényt, amit aztán szépen csökkenthetsz. Így hozzászokna ő is, hogy nem kell tukmálni, 10x kérdezni mert majd szólsz és kérsz ha éhes vagy. De ez csak egy ötlet.

29. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 6. 20:04
Ezt mintha az én anyukámról írtad volna. 10 évvel idősebb vagyok és nő és beletörődtem, mert nem tehetek mást.
2020. máj. 6. 20:03

Detto anyosom.

Pont ugyanezt csinalja a párommal.

Mintha ő írta volna..

Elmondja neki ugyanugy mint te sokszor majd mar hangosabban ha nem érti,mert nálunk pont az a gond,hogy lennék én aki szeret főzni,tud is illetve tudna ha nem főznének helyettem.Ez pedig már zavaró volt.

Végül megértette mert volt,hogy én magam visszavittem a kaját amit ideadott.

Sajnos máshogy nem ment.

Baromi jó érzés mostmár h hagynak érvényesülni és kiderülhetett a gyerekeim számára is,hogy az anyjuk jól főzz!

Szóval amíg egyedül vagy még oks,bár ha majd lesz párod aki szeretne érvényesülni a konyhában annak ez már zavaró lesz.

Én aztán átérzem a bajodat.

Jogos is amúgy;-)

27. Epresturmix (válaszként erre: 26. - Epresturmix)
2020. máj. 6. 19:22
Mondjuk engem nem zavar ám ha több. Elfogy. Mindig finom, és nem kell főzni legalább. Szóval velem nem babrálnak ki. :D
26. Epresturmix (válaszként erre: 23. - Channa*)
2020. máj. 6. 19:21
Hiába. :DD
25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - Papája)
2020. máj. 6. 19:20

De, ha egyszer adja, mert főz még a fián kívül három emberre, mit tegyen, egye meg, ha nem is esik jól neki?

Azt nem mondhatja, hogy ne fáradjon, mint említettem, pont azért, mert még 3 emberre főz.

2020. máj. 6. 19:18
Igazabol az esetek nagy részében sőt mindben nem szolok semmi negativat ha tobbszor egymas utan ezt erzem, hogy sok nekem, megkoszonom és persze orulok neki, hogy torodik velem. Ezert is irtam ide, mert nem szeretnem bantani/megbantani/meserteni mert tudom, hogy szeretetbol adja. Probaltam/probalom finoman mondani, hogy koszonom eleg lesz fel adag vagy epp most foztem es azt is meg szeretnem enni.
23. Channa* (válaszként erre: 21. - Epresturmix)
2020. máj. 6. 19:13
Tudni kell időben szólni:DDD
2020. máj. 6. 19:08
Mikor már kő van a gyomrod helyén. Nem is ettél semmit fiam! 🙂
21. Epresturmix (válaszként erre: 20. - Channa*)
2020. máj. 6. 18:47
Amikor mondod, hogy elég, de még merít rá 4x.❤️
2020. máj. 6. 18:43

Én mint kb. ilyen korú fiú anyja...

Én nem vagyok ez a típus. Mostanában többször megkaptam, hogy már mióta nem szedtem neki ki ételt, vagy nem kentem meg a kenyerét vajjal:DDD


Na, ez lényegtelen is, de szerintem nem kell leülnöd és megbeszélned, mert az bántó lesz.


Amit a helyedben tennék:

Ha nincs időd leülni fél órát és nem akarsz enni, akkor ne menj! Majd beugrassz, ha ott tudsz maradni egy kicsit.

Ha van időd és még is felugrasz, de sokallod a kaját, akkor figyeld, amikor dobozba teszi, és szólj, hogy elég! Vagy olyat ne csomagolj, mert nem eszem meg, stb.


Ha nincs időd leülni és hívnak, hogy ugorj fel, akkor mond meg kerek-perec, hogy most programod van, majd mész hétvégén, holnap, vagy amikor időd van.


Ezek miatt pedig ne érezd rosszul magad.


De amiatt, amit gondolsz magadba, el is hiszem, hogy rossz érzéssel tölt el. Rondákat gondolsz a családodról, nyűgnek érzed őket, stb.


Tehát, változtass, hogy mindenkinek jó legyen.

19. bozsu55 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 6. 18:43
👍
18. varadero (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 6. 18:41
Az anyák ilyenek! Nem tudod erről leszoktatni mert ezzel is a szeretetét és aggódását fejezi ki. Sokan vannak itt, és világszerte is akik a fél karjukat odaadnák ha még ehetnének az édesanyjuk főztjéből. Helyes, hogy önalló és önellátó vagy. Erre a gesztusra (etetés törődés) lehet, hogy jobban van szüksége édesanyádnak mint neked. Csak úgy saját maga miatt. Vissza lehet utasítani időnként persze finoman. Remélem, hogy még sokáig fog főzni neked. Addig jó! 🙂
17. papája (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2020. máj. 6. 18:39

"Ha adja, na bumm. Elfogadod, és neki adod valakinek, vagy kidobod."

Ne haragudj, de ez egy nagyon kíméletlen, megalázó rossz döntés. Az az édesanya időt, pénzt, fáradságot nem sajnálva szeretettel elkészíti az ételt, amit kidobatnál. Nem ezt érdemli. Sőt, azt kell neki mondani, hogy ne fáradozzon a főzéssel, inkább pihenjen és vigyázzon az egészségére.

16. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 6. 18:30
Egyszer maradj tovább 5 perccel, ülj le anyukáddal szemben az asztalnál és meséld el neki (kíméletesen, hogy ne bántódjon meg), hogy neked ez már mennyire kellemetlen és ha elmondasz egy dolgot 10x és nem érti meg, akkor éppen hogy nem figyel rád.
15. Epresturmix (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 6. 18:11

Megértelek. Bár nem tudom ez milyen. Vagyis a saját anyámtól nem. A párom rokonsága ilyen. Hiába mondom, hogy nem kell nekünk semmi, köszönjük szépen, csakazêrtis belenyomnak egy zacskó babot, 1 üveg lecsót, lekvárt meg 10 kg krumplit a kezembe, minden egyes alkalomkor. :)

Engem megmosolyogtat, hogy minden nap megkêrdezik, van-e krumplink? :D

14. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 6. 18:08
Mi az, hogy 30-35 év körüli?! Bocs de nem is olvastam tovább igen, te vagy a hülye:)
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 6. 18:04

Akik igazán szeretnek már csak ilyenek. :) Nagyon sokan cserélnének veled.

De, szóból értenek ők is. Megmondod fáradt vagy, mész és pihensz. Gondolom édesanyád csupán jót akar, kímélni szeretne, hogy ha már ennyire kifáradsz a munkába, legalább otthon ne kelljen fáradoznod a főzéssel.

Ha adja, na bumm. Elfogadod, és neki adod valakinek, vagy kidobod.

A tartoztatást, meg kerek-perec meg kell mondanod, hogy nem maradsz, mert dolgod van, egyszerűen csak őszinte legyél, hogy nincs 5 perc, fel állsz és mész. Akkor megszokják, hogy tényleg mész, ha azt mondod.

Majd megszokják, hogy ilyen vagy.

2020. máj. 6. 18:04

köszönöm az eddigi hozzaszolasotokat.

itt nekem nem is igazabol azzal van bajom, hogy fozni szeretne ram vagy adni ha foz, hanem a mennyiseggel vagy moddal. Mert ha ir/hiv napkozben, hogy foztem es neked és ugorj be erte akkor ha tobbszor elofordul es probalom egeszseges mederben tartani ezt akkor ha komolyabban megnezzuk az latszik, hogy mindig visszautasitom és emiatt rosszul erzem magam. Tudom, hogy sok embernek nem adatik meg ez a lehetoseg és halas is vagyok, de ugy erzem ez sok nekem. Azert is, mert nem igenylem/szeretnem az a 'mamahotelt' vagy az 'anya pici fia' dolgokat.

11. michelle.r (válaszként erre: 5. - Lávli*)
2020. máj. 6. 17:55
😂😂😂
10. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 6. 17:44

Erre mondják, hogy jóból is megárt a sok.

Édesanyád igazi "kotló mama" Sokan nagyon örülnének, ha ennyi törődést kapnának, de igazán kevesebb is elég.

Próbáld ugyanígy elmagyarázni anyukádnak, hogy már nagyfiú vagy és el tudod látni magad.

Első lépésként ne menj be hozzájuk hazafelé menet, hanem menj haza egyenesen. Főzz magadra, végezd el az otthoni teendőidet és utána látogasd meg őket. Amennyiben kínálnak, mondd, hogy már ettél és nem kérsz - hazavinni sem, mert maradt elég holnapra is. Ne érdekeljen mit hozott a póstás, ha van valami küldeményed szóljon a testvéred, vagy vigye át neked. Lassan áttérhetsz arra, hogy hétvégén, vagy csak bizonyos napokon jelensz meg.

Az én anyám is rámtelepedett egy időben csupa jóindulatból nem engedett felnőni.

A leírt szerint lassan kialakult a normális kapcsolat.

9. Lávli* (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 6. 17:41
Jó, értem :)
8. Lávli* (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 6. 17:41

Csak mert +-5-tel számolva a "körül", az 25-40ig tart. Ami nem mindegy.

Na mindegy amúgy.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Lávli*)
2020. máj. 6. 17:40

valoban jogos a felvetesed :D

csak miutan leirtam, lattam, hogy anonim mod is van.

de valojaban 32, a 30-35 csak a korosztalyt akarta megjelolni.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Lávli*)
2020. máj. 6. 17:39
.
2020. máj. 6. 17:36

30-35 körüli férfi vagy?

Nem tudod, hány éves vagy?

A többit nem volt türelmem elolvasni, bocsi :(

Majd mazsolázok a hsz-ek között.

2020. máj. 6. 17:33

Én kénytelen voltam elfogadni, ha a fiam határozottan visszautasít valamit. Sosem erőltettem az evést, végső esetben erre hivatkozik, mert nem akar megbántani.


Valahogy Édesanyád is úgy lehet, főleg, ha csak beugrasz hozzájuk valamiért, hogy szeretne még a fészekben tartani. De talán megértené: Anya, ha szeretsz, engedsz hazamenni és pihenni, mert fáradt vagyok.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook