Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tinédzser szerelem, együttalvás kérése fórum

Tinédzser szerelem, együttalvás kérése (beszélgetős fórum)


1 2 3
2006. júl. 3. 20:58
de itt most nem a szekszről van szó.hanem az együttalvásról. és higyjétek el nem ugyanaz .
16. _kleo_
2006. júl. 3. 16:35
Mégegy szavazat a megengedésre. :) Ha ti otthon nem engeditek, talalnak maguknak más terepet. Szerintem ha feltétel nélkül megbízol a lányodban, nem félsz egy elhamarkodott unokától, akkor nem lehet gond. Ti is jobban megismeritek a fiút, ők is egymást. Nem látok vesztenivalót. Esetleg tűzzetek ki egy dátumot valahol a nem túl távoli jövőben, amikortól lehet, ha szeretnék.
15. mikormarta (válaszként erre: 14. - 363d535da9)
2006. júl. 1. 17:46

Szia Gyöngyös!

Szerintem igazad van, valószínű, hogy ez lehet a fiús szülők döntésének az oka. Nagyon elgondolkodtató amiket írtál . Köszönöm.

2006. jún. 30. 23:57

Lányok! Én,mint egy 17, egy 14, és egy 3 éves fiúgyermek édesanyja úgy gondolom, hogy sejtem mi az oka, hogy a fiú szülei így reagáltak.

Szerintem: Fiatalnak tartják még a fiúkat ahhoz, hogy úgymond elkötelezze magát. Ugyanakkor nem akarnak maradi szülőnek látszani, ezért megengedik, hogy a kislány ott aludjon, számítva arra, hogy így a lányos szülők sem fognak ilyen feltételek mellett beleegyezni a dologba, és mindkét szülőpár emelt fővel léphet ki a problémából, hiszen "a másik fél miatt nem jöhetett össze a dolog!"

Megmondom őszintén, nem hiszem, hogy én pl. beleegyeznék ebben az esetben, mert mindketten nagyon fiatalok (főleg a fiú). Mi azt mondogatjuk a fiúknak, hogy most van itt az ideje annak, hogy minél több kislánnyal megismerkedjenek és hosszabb, rövidebb ideig együtt legyenek, udvaroljanak, lángoljanak, tervezgessenek, de semmi olyat ne tegyenek, amit bármelyik fél megbánhat. Szerintem ezek a tapasztalatok szükségesek ahhoz, hogy felnőtt korukban megtalálják az igazi társukat akivel egy életet le tudnak élni. Tudom, hogy ebben a tekintetben igencsak konzervatív nézeteim vannak, de nem látom értelmét, hogy két félig gyerek, szülői beleegyezéssel "papás-mamást játszon" élesben. A legtöbb fiús szülő (beszélgettem erről jó párral)megijed attól, ha a "gyerekek" ennyire ragaszkodnak egymáshoz ebben a korban. Én azt mondom, nem árt betartani a fokozatokat. Ha most megengeded neki az ott alvást, miről fog álmodozni 18, majd 21 stb. éves korában? Nem lesz belőle koravén fiatal nő, aki 30 éves korára már túl lesz mindenen amit egy párkapcsolattól kaphat? Hagyni kell őket tervezgetni, álmodozni, de azért fel kell világosítani, hogy a tapasztalat szerint ezek a kapcsolatok még nem örökre szólnak. Persze kivétel erősíti a szabályt. Ettől még ha szexelni akarnak az úgyis megtörténik, de legalább próbáld egy kicsit irányítani őket. (Szerintem!!!)

2006. jún. 30. 20:26

Nem mondom azt,hogy az Én Szüleim példája a követendő,de nálunk ez úgy volt,hogy egyetlen barátom aludt ott,az is mikor kb.25 éves voltam. Akkor persze nagyon nem tetszett,de most már teljesen megértem őket. Mert valószínűleg a lányodnak is több barátja lesz még,és persze szereted a gyereked,meg nem akarod tiltani,de egy idő után lehet Neked lesz kellemetlen,hogy"hopp,ez most ki is?"

Szóval tuti nem könnyű a kérdés.

De azért én tényleg amondó vagyok,próbáljátok meg azt kideríteni,miért nem engedékenyek a fiú szülei???

12. Droma
2006. jún. 30. 20:12

Nem akarlak elkeseriteni,de ha akarják akkor úgyis megtörténik a dolog.Ha ott alhat,ha nem.

Viszont 9hónap után,lehet hogy ez normális dolog szerintük.

Nálam 16évesen nem aludt itt a barátom,de 17évesen már igen.

Ha nem engeded meg akkor szerintem azzal azt éred el,hogy kicsit mérges lesz.Ha viszont megengeded akkor nagyon boldog,és tudja hogy megbizol benne.

De ez csak szerintem van igy.Mondjuk gyerek fejjel én igy látom,érzem,és tapasztaltam.

2006. jún. 30. 20:00
Háááát.....azért az furcs,hogy a fiú szülei azt nem engedik,hogy nálatok aludjon. Valyon miért?
2006. jún. 30. 17:51

Sziasztok Kedves Fórumozók!

Még mindig nem döntöttünk. Nagyom összetett a probléma. Egyébként a fiatalok egyidősek, afiú januárban volt 16, lányom áprilisban töltötte be.A férjem egész jól fogadta, azt hiszem nem féltékeny a fiúra, pedig ez apáknál sűrűn előfordul. Ő azt mondta , ám legyen, de csak akkor, ha a fiú szülei is jóváhagyják. Egyik hétvégén nálunk, másik hétvégén náluk aludnának egy napot a gyerekek.A fiú ezt elmondta a szüleinek, de a válasz érdekes volt. Azt mondták, hogy a lányom ott alhat, de a fiú itt nem. Én ezt patthelyzetnek nevezném, úgy gondolom.Így most függőben maradt, a fiatalok is mintha nem forszíroznák annyira a dolgot, ezért most lapulunk, mint nyúl a fűben, addig is megy az idő. Egyébként nagyon intelligens és okos lányom van,megbízom benne feltétlen. Viszont azért azt sem szeretném, ha évente más-más fiút kellene kerülgetnem a házamban és esetleg "azok" is itt aluszkálnának.Ezt nem mondtam a gyerekemnek, csak ez is megfordult a fejemben.Természetesen ők azt hiszik, hogy örökre eggyütt lesznek, már a gyermekeik nevét is eldöntötték, hogy mi lesz a nevük, ha majd összeházasodnak egyszer.

2006. jún. 29. 02:49
sok minden kozrejatszik! veluk beszeld meg szerintem eloszor a lanyoddal majd mind kettojukkel. elonyeit, hatranyait vessetek egyutt ossze, egesz nyugodtan elmondhatod ha nem ertesz veluk egyutt s ok majd megprobalnak meggyozni az ellenkezojerol. lehet hogy a beszelgetes alatt sok olyan dologra is feny kerul amikre ok nem gondoltak. a parod mit szol hozza? hisz a lanyokra a papak jobban feltekenyek. arra is gondolj, ha latod rajtuk, hogy meggyozoek s nem inognak meg a beszelgetes alatt sem, ne felejtsd, hogy talalnak mas utat ha nagyon szeretnenek egyutt lenni.sok sikert, biztosan jol fogsz donteni, hisz te ismered oket! beszamolsz rola, hogy dontottel?
8. 363d535da9 (válaszként erre: 5. - Mikormarta)
2006. jún. 29. 00:49

Szia mikormarta!


A férjed egyébként mit szól a dolgohoz? Az enyém azt mondta, hogy ha lányunk lenne, már rég beszerzett volna egy légpuskát!

Egyébként gyakran vagyok vele így én is, hogy a szívem szerint megengednék nekik valamit amire a józan és mást mond. A fiú hány éves? Az Ő szülei mit szólnak a dologhoz? Lehet, hogy ha ezeket mind végiggondolod már meg is kapod a válasz!

Engem is gyakran levesznek a lábamról a fiúk. A férjem aggodalmaskodóbb, és józanabb, tehát nehezebben meggyőzhető. Ha csak tehetjük azért( tehát ha nevelési, etikai, erkölcsi stb. szempontokból megengedhető stb.), az esetek 98 %-ban "igen" a válaszunk. Ez valóban egy nagyon összetett kérdés. Szerintem ezt csak családon belül tudjátok eldönteni, mert annyi tényező befolyásol. Azért, ha döntöttél, írj! Kiváncsi vagyok, hogy fogadták a döntést.

7. gyongyi0313 (válaszként erre: 6. - Mikormarta)
2006. jún. 28. 22:55
Köszönöm a jókívánságot! Nagyon nehéz eset voltam, még összenem kerültem a párommal. De miután teltek-múltak a hetek, az anyukám is észrevette, hogy lenyugodtam. Előtte mindig, diszkó és bulik minden hétvégén. De ma már büszkén kijelenthetem, hogy a menyasszonya vagyok majdnem 1,5éve. Sok sikert kívánok!
2006. jún. 28. 22:51

Szia Gyongyi0313!

Köszi a tanácsot, először is gratulálok a párokapcsolatodhoz.Ha előre tudnám, hogy mi lesz, akkor könnyű lenne dönteni.Jó hallani, hogy van tiszta és mély szerelem, nem rögtön a szex a legfontosabb.

2006. jún. 28. 22:47

Szia Gyöngyös!

Lányka a gyermek.Nagyon nehéz döntenem, mert szívem szerint engedném, az eszem viszont azt mondja, még korai.Szeretem a lányom, nem tudom mivel teszek neki jót.Ezen tépelődök napok óta.A fiatalok meg várják a bólintásomat.

4. 363d535da9 (válaszként erre: 2. - Mikormarta)
2006. jún. 28. 00:10

16 évesen talán korainak találom, habár nem írod, hogy fiú, vagy lány a gyermek. (Érettség szempontjából nem mindegy.)Nem hiszem, azonban, hogy megengedném neki. Nem a szex miatt, hanem szerintem nem baj, ha betartják a fokozatokat. Mert mi lesz a következő kapcsolatban és az azt követőben és az azt.....? Szeretettel fogadom a fiaim barátnőit, na de mégsem örülnék neki, ha idővel a fél város megfordulna az ágyukban.

Semmiképpen nem tiltanám, mert azzal az ellenkezőjét éred el! Viszont mindenféleképpen felsorolnám az ellenérveimet és megpróbálnám meggyőzni, hogy pl. ha egy év múlva is még ilyen nagy a szerelem és erre vágyik akkor visszatérünk a témára.

(16 év az a kor amikor az ember már igen felnőttnek érzi magát, és rengeteg helytelen döntést hoz, amit később esetleg megbán. )

2006. jún. 27. 23:01
19éves vagyok, 3,5éve vagyok a párommal. Mi a 2-3hónaptól aludtunk együtt heti 1x, mellékesen szex mentesen, de tényleg, mert 9hónapja! voltunk együtt mikor megtörtént a dolog.
2006. jún. 27. 22:47
Mit tennétek, ha a 16 éves gyermeked arra kérne, hogy a 9 hónapja meglévő szerelmével eggyütt alhasson? Nem minden nap, csak hetente 1-szer, mert nagyon szeretnének eggyütt aludni, reggel eggyütt felébredni. Nem korai kívánság ez? Egyébként egy városban laknak a szerelmesek. Tiltsam, vagy engedjem? Ha valakinek van erről tapasztalata, vagy véleménye, örömmel fogadom.
2006. jún. 27. 22:44
Tinédzser szerelem, eggyüttalvás kérése
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook