Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tinédzser szerelem, együttalvás kérése fórum

Tinédzser szerelem, együttalvás kérése (beszélgetős fórum)


1 2 3
2007. aug. 30. 18:40

Zsanett nem semmi...valószinüleg meglepődne ha egy elmenetellel való fenyegetés után kézbe kapna egy bőröndöt...feltételezem találnál albit,valamint fenn tudnád tartani,tudnál dolgozni és tanulni is mellette...stb. ha már ennyire "felnőtt" vagy...

Nem jó a tulzott tiltás,de határokat kell szabni...

46. alanna (válaszként erre: 38. - Cf34d6fd32)
2007. aug. 30. 18:18

Zsanett!


Csak azt ne hidd, hogy "okos" tanácsaid anne89 vagy csiperke javára válnak majd (ha egyáltalán megfogadják őket)! A szüleid azért engednek el mindenhová, mert már rájöttek, hogy régen elb...ták a nevelésed. Gondolom, mindent megengedtek neked kis korodban vagy csak nem volt idejük arra, hogy foglalkozzanak veled vagy hogy leüljetek néha beszélgetni. Nem szégyen 17 évesen megkérdezni a szüleidet, hogy elengednek-e ide vagy oda, tekintve, hogy jogilag is ők felelősek még érted. Nem attól leszel nagylány, ha leüvöltöd anyukád fejét vagy beszólsz neki, hanem ha megmutatod a szüleidnek, hogy felelősségteljesen tudsz viselkedni. A szülőkkel való kapcsolat a gyereken is múlik, ha nem tudsz változtatni, ne másokat buzdíts arra, hogy lépjenek le, tedd meg magad ezzel is megkönnyítve a szüleid dolgát! Ezen a fórumon csak a szőrősszívű anyukák gyerekeinek a dolgát nehezítetted meg a hozzászólásaiddal.

45. alanna (válaszként erre: 27. - 18235c4fc5)
2007. aug. 30. 17:32

Kfheni!


Nem gondolod, hogyha a fiatalok felvilágosulatlansága döbbenetes, arról legfőképpen a szüleik tehetnek? Ahelyett, hogy válaszolnának a számukra kínos kérdésekre, megnyugtatják magukat azzal, hogy az ő gyerekük még kicsi, biztos nem csinál "olyat", aztán csodálkoznak, ha becsúszik egy terhesség, mert homokba dugták a fejüket, ahelyett, hogy elmagyarázták volna a gyereküknek időben, hogy mi is a szex, a szerelem, és a kettő hogy függ össze a felelősséggel. Csodálkoznak, hogy a gyerekük a barátoktól, médiából világosítja fel magát, akiknél/ahol a szex mint valami könnyed, kellemes időtöltés szerepel, amit nem kell túl komolyan venni. Persze hogy a tizenévesek olyanokat kérdeznek, hogy elképesztő, hiszen nem tudják azt sem, amit már régen kéne, mert azok, akiknek fel kellett volna világosítani őket, elképednek, ha egyáltalán kérdezni mernek tőlük valamit.

44. alanna (válaszként erre: 43. - 363d535da9)
2007. aug. 30. 17:01

Gyöngyös!


Elgondolkoztam, amit írtál és szerintem szimplán gusztustalan, hogy emberi lényeket Toffifee csokihoz hasonlítasz! Bármily meglepő is zsámodra, a lányok nem használati tárgyak, akiknek azért nem szabad lefeküdnie senkivel, hogy majd egyszer a leendő férje (esetleg valamelyik fiad) nehogy használt árut kapjon. Szerinted talán a régi időkben volt minden rendben, amikor a nő nem volt több, mint a férfi tulajdona, akit az apja egyszerűen eladott a leendő férjének? Ugyanis manapság már a nők dolgoznak, ezáltal nincsenek kiszolgáltatott helyzetben és a saját testük felett maguk rendelkezhetnek (persze nem mindenhol, pl. az arab országokban még mindig az megy, ami régen nálunk, de erre most nem szeretnék külön kitérni). Nem szólhatok bele, hogy hogy neveled a fiaidat, de talán ahelyett, hogy arra buzdítod őket, hogy feltétlenül szűz lányt válasszanak, arra kéne inkább nevelni őket, hogy a lányokat EGYENRANGÚ partnerként értékeljék, akinek lehet, hogy nem szeplőtlen az előélete, ahogy az övék sem. Ezzel nem azt akarom írni, hogy azt is le kell nyelni, ha a lánynak már a fél város megvolt, de azt sem hiszem, ha egy lánynak már volt 1 vagy 2 komolyabb kapcsolata, ami nem csak plátói szerelem volt, akkor az a lány már kevesebbet ér, mint aki szűz. Azonkívül aki technikailag még szűz, az nem biztos, hogy ártatlan. Ismerek olyan lányt, aki kérkedik is vele, hogy ő még bizony szűz, de nekem olyanokat mesélt, hogy bizton állíthatom, ettől függetlenül tapasztaltabb nálam. Nyilván Te is belátod, a fiad nem olyan lánnyal jár jól, aki vigyáz a szüzességére (mivel az bizonyítható), közben ki tudja hány fiút tesz boldoggá más módon, hanem ha a belső értékei miatt választja a lányt és az másodlagos (harmadlagos, századlagos) számára, hogy szűz-e.

2007. aug. 24. 17:26

Kedves lányok!


Én egy három fiúgyermekes édesanya vagyok. (A fiúk 18, 15, és 4 évesek)Az egész beszélgetésetekhez csak annyit fűznék:

1,/ Nem gond, ha egy lány 16 évesen elveszti a szüzességét, de kiváncsi vagyok, hogy mondjuk ennek a lánynak 36 évesen mit fog nyújtani a szex?


2,/ Valaki nem a 18. születésnapja miatt válik felnőtté, hanem a viselkedése, a felelősségvállalása illetve az önfenntartása teszi felnőtté. (Kedves Zsanett! A te viselkedésed egy kis hisztis, - elnézést a kifejezésért!- 13 éves kis pics....hoz hasonlítható, nem pedig egy majdnem felnőtt nőéhez! Valószínűleg te keresed meg a mindennapi fenntartásaodhoz szükséges anyagiakat, azért vagy ilyen nagyon önérzetes, és "önálló"!)


3,/ Egy fiú, ha komoly kapcsolatot akar, akkor türelmes, és segít megpróbálni a szüleid véleményén változtatni. Valami oka van annak, hogy a szüleid ennyire féltenek! (anne89)

(Spec. az én férjem azt mondogatja, hogy, ha lánya lenne, akkor már beszerzett volna egy puskát, az ilyen kandúrok ellen, mint pl. a fiaink, noha mind a három remek gyerek, és a lányos szülők nyugodtan rájuk bízhatják a gyermeküket! - Ezzel általában nincs is gond. )Volt már olyan, hogy a nagyfiamnak külön, személyesen kellett elkérnie a barátnőjét a papájától (miután a mamától már elkérte), hogy elmehessenek együtt éjszakára bulizni!


A következőkön pedig gondolkozzatok el:

Of. órán a tanár úr behozott a fiúknak egy doboz Tofifi-t és felbontotta, majd megkínálta őket.

A fiúk csodálkozva látták, hogy a dobozban van olyan csokoládé amibe egy picit beleharaptak, volt olyan aminek a fele hiányzott, volt olyan amiből csak egy darabka maradt és természetesen jónéhány ami teljesen egész volt. Amíg választási lehetőség volt, mindenki az épp csokoládékat vette ki a dobozból, amikor már csak a hiányosak maradtak, akkor legtöbben megköszönték és azt mondták, hogy most inkább nem kérnek!

Erre az Of. csak annyit mondott: Amikor a barátnőtökkel szexelni akartok, mindig gondoljatok arra, hogy ha választani lehet, akkor Te is csak az épp Tofifi-t ennéd meg szívesen, amit más összerágott ahhoz már nem igen van kedved!

42. 8a68aecda6 (válaszként erre: 38. - Cf34d6fd32)
2007. aug. 24. 16:54
Kiváncsi lennék mit szólnál ha a szüleid leszarnák te mit szeretnél vetetni velük .Nekem a lányom 13 éves, ha ilyen kis bunkó lessz 17 évesen akkor kirakom. Én nem beküldenélek téged a szobádba hanem elzavarnálak ,akkor megmutathatnád hogy ki a főnök .KIVÁNCSI LENNÉK ,HOGY DOLGOZOL E VAGY ŐKET SZIPOLYOZOD . szerintem az utobbi .lEHET ,HOGY ŐK TOLTÁK EL HOGY ILYEN KIS ÜTÖDÖTT GYEREKÜK LETT.
41. 2c0bd9b733 (válaszként erre: 38. - Cf34d6fd32)
2007. aug. 23. 16:36
Kemény vagy aranyom!
40. sneer
2007. aug. 23. 16:27

Az az igazság, hogy én kb. 15 éves koromtól jártam el szórakozni. Persze ez is fokozatosan történt. Először haza kellett járnom este, majd egy ottalvós-házibuli után már oda mehettem mindig bulizni, amikor szerettem volna - persze szülők tudtával, hogy hol, kivel vagyok (kétszer nem engedett el anyu, de akkor kétszer is kisírtam, hogy elmehessek) Nem volt velem könnyű dolga, az tény. Utána megismertem az első komoly barátomat, és nagyon szerelmes voltam. 3 nap után együtt aludhadtunk, és nem feküldtünk le. Szóval, nehogy azt higgyék a szülők, hogyha valakinél ott alszik a barátja, akkor rögtön le fognak feküdni! (mondjuk ez szerintem persze nevelés - felvilágosítás kérdése) Szóval, nekem az együttalvással nagyon könnyű dolgom volt, mert a barátomnak saját lakása volt, és sokat aludtam nála. De nem értem, hogy ez miért probléma mondjuk 16 évesen. És attól, mert 16 évesen elvesztik a szüzességüket a lányok, nem fog összedőlni a világ. Ha akkor úgy érzem, hogy szerelmes vagyok, szeretek valakit, és a hormonok is a tetőfokon vagyok, akkor biztos nem arra fogok gondolni, hogy "ez 4 év múlva biztosan megbánom, hogy lefekszem a barátommal" Dehogy bánom meg! Örülni fogok, hogy tapasztalatot szereztem, és nem huszonévesen kell azzal foglalkoznom, hogy a jó szexet tanuljam, mert akkor nem feküdtem le a barátommal. Szóval, szülök! Engedjétek, hogy a gyereketek együtt aludjon a párjával. Az biztos, hogy én szülőként emlékezni fogok arra, hogy milyen volt 16 évesnek, és szerelmesnek lenni.

Mondjuk a 14. év egy lélektani határ. Addig valószínűleg én sem engedném, de valószínűleg nem is fog a lányom ilyennel próbálkozni, mert majd megpróbálom úgy nevelni!

Ja, és akkor arról ne is beszéljünk, hogy a mostani 13-14 évesek úgy néznek ki, mint a 18-20 évesek, és akkor egyértelmű, hogy idősebb pasik hajtanak rájuk, akik viszont biztosan nem csak aludni akarnak. Szóval, az sem mindegy, hogy a barátja milyen!

39. 18235c4fc5 (válaszként erre: 38. - Cf34d6fd32)
2007. júl. 17. 10:23

Nem irigylem a szüleidet, kiscsillag. Biztos hallottad már, hogy az, hogy valaki betöltötte a 18-at, az nem azt jelenti, hogy attól a naptól fogva felnőtt. A gondolkodásmód tesz felnőtté, nem az, hogy testileg érettebb vagy, mint egy 14 éves, vagy mert 18 évesen már törvényileg büntethető vagy.

A szüleidnek pedig igenis elszámolással tartozol, és ha majd egyszer megtalálod a párod, onnantól pedig neki. Vagy neki is azt mondod, hogy most megyek, drágám, majd jövök??? Felelősséggel tartozunk azok iránt, akiket szeretünk. Feltételezem, hogy szereted a szüleidet, és ha megpróbálsz egy kicsit az ő fejükkel gondolkozni, megérted, ha aggódnak.

2007. júl. 13. 14:36

szia én 17 éves vok.

te 18 ha szüleid nem hagyák veszekedjél velük!

Mondd meg nekik, hogy 18 éves vagy és már tudsz magadra vigyázni.Ha + nem tetszik nekik fogd magad és lépj le. Éreztest velük, hogy a magánéleted a te dolgod!Sőt meg is mondhatod nekik! Mit tudnak csinálni beküldenek a szobádba?

Én a helyedbe lennék már kikészítette volna őket ez miatt! Nem hagynám hogy beleszóljanak. 18 éves vagy annyi lenne: hová mész? el mikor jösz? majd vagy enyi se ! Már én se kérek engedéjt. Ismernek tudják ha elakarok menni ugy is elmegyek! És ne parázz mod + nekik elmész nem jösz haza este, max ordibálnak egy kicsit de 1 idő után rájönnek hogy nem vagy már 10 éves! Nyugottan lépj le szerintem!

Ha meg lebasznak mert visszadumálsz szard le eleget hallgattál!

37. anne89
2007. júl. 12. 20:08
sziasztok'Én 18 éves vagyok.Barátommal 1 éve es 2honapja jarunk.Szüleim ismerik jol a baratomat es kedvelik is.Én vidéken lakom,a baratom meg töllem 15 km.re a közeli városban,ahol a növérem is lakik.Növéremnél elég gyakran tartozkodom,de inkább iskola közben.Növéremet megkérdeztem hogy aludhatok e a barátomnál és nem nagyon eggyezett bele,de vegül is csak nála aludtam.A barátom szülei el vannak válva,csak az édesanyjával él.Az édesanyja nem ellenezte hogy nálluk aludjak,sőt.Az én szüleim nem tudtak arrol hogy én néha 2-3 hetenként egyszer ott alszom a barátomnál,és most pár napja a növérem beköpött apumnak.Apum nagyon megszidott és azt mondta hogy még nem jött el az ideje hogy lefeküdjek a barátommal.Pedig már megtörtént az első alkalom egy év után,de erröl nem tudnak a szüleim.Hogyan gyözhetném meg hogz aludhassak még a barátomnál?!Nem nagyon engeednek szorakozni a szüleim,apum nagyon félt mindentől.Kontrolál telefonon elég gyakran.Nem bizik meg bennem.Barátnöktől is eltiltott,azt mondta nem hozzám valoak,mert sokat tekeregnek cigarettáznak(én nem ). Adjatok tanácsokat.Köszi.
36. anne89
2007. júl. 12. 20:05
sziasztok'Én 18 éves vagyok.Barátommal 1 éve es 2honapja jarunk.Szüleim ismerik jol a baratomat es kedvelik is.Én vidéken lakom,a baratom meg töllem 15 km.re a közeli városban,ahol a növérem is lakik.Növéremnél elég gyakran tartozkodom,de inkább iskola közben.Növéremet megkérdeztem hogy aludhatok e a barátomnál és nem nagyon eggyezett bele,de vegül is csak nála aludtam.A barátom szülei el vannak válva,csak az édesanyjával él.Az édesanyja nem ellenezte hogy nálluk aludjak,sőt.Az én szüleim nem tudtak arrol hogy én néha 2-3 hetenként egyszer ott alszom a barátomnál,és most pár napja a növérem beköpött apumnak.Apum nagyon megszidott és azt mondta hogy még nem jött el az ideje hogy lefeküdjek a barátommal.Pedig már megtörtént az első alkalom egy év után,de erröl nem tudnak a szüleim.Hogyan gyözhetném meg hogz aludhassak még a barátomnál?!Nem nagyon engeednek szorakozni a szüleim,apum nagyon félt mindentől.Kontrolál telefonon elég gyakran.Nem bizik meg bennem.Barátnöktől is eltiltott,azt mondta nem hozzám valoak,mert sokat tekeregnek cigarettáznak(én nem ). Adjatok tanácsokat.Köszi.
35. mbr84
2007. júl. 10. 20:37

szerintem megengedheted megkérdeztek,nem a hátad mögött szervezkedtek,esetleg poénosan vesd nekik oda,h halkan csinálják :)

de az se baj ha még nem akarják felavatni a lakást .

biztos tisztelnek annyira, h amit kérsz azt befogják tartani

2007. júl. 10. 20:32

sziasztok!

Én 17 éves vagyok, de nálunk ez soha nem vol téma!

Elmondtam kihez megyek + mikor jövök kb...

És nem a gyerekkel kéne veszekedni,csak megbízni benne .Engem azért engedtek/nek el mindenhová!

Tudják, hogy ugyse kérném meg őket, hogy tartsák a gyertyát! Amugy + ha ugyse biznak meg a gyerekeikbe akkor lényegtelen mit mondanak.

Ha engem nem engenének el még du. se a barátomhoz: elmentem barátnőmhöz! ennyi utánnam jönni ugy sem fognak. Nem abból áll a nevelés hogy az együtt alvást megtíltsa. Ha sexelni akarnak arra nem csak az éjszaka alkalmas. És arra nem gondoltk hogy a gyerekeinek is kel a szabadság érzet! Én a haverjaimnál is ott alszok, sőt már több mind 2 éve minden hétvégén! És nem mászunk egymásra, szét röhögjük magunkat!

Ha már bízalomat nem érez a szülő gyerekébe többet a gyerektől se várjanak. Föleg 16-17 éves korba! Most visszafogtam a számat, de ha anyám felhuz leüvöltöm, visszadumálok! De ha én lennék annak a szülőnek a lánya én már kikészítettem volna! És annak örüljenek , hogy tisztelik még magukat. Tíltással semmit se lehet elérni! Tudnák erről még írni de lusta vok!:)

33. 278c85ecf4 (válaszként erre: 30. - *Gyöngy*)
2007. febr. 11. 15:09
Felesleges megtiltani, ha akarják megteszik bárhol, bármikor!
2007. febr. 11. 14:35
Tiltva nevelsz,hazudni tanitasz.
31. negerne (válaszként erre: 2. - Mikormarta)
2007. febr. 11. 13:00
Hát nem egyszerű. Az én lányom most 14. nemsoká énis idáig jutok. Én úgy gondolom, kiindulva magamból, hogy 16 évesen úgyis megteszik, és örüljünk, hogy eddig kibírták. Akkormeg inkább normális körülmények között. Én biztos engedném az eggyütt alvást, ha ennyi idelye eggyütt vannak. Persze nem engedném, hogy túl sűrűn, de azért annyira szigorú nem lennék. Elvégre kishíjján felnőttek már. És ha megvan a kellő bizalom, és a felkészítés, akkor meg miért ne?
2006. dec. 7. 21:19

Sziasztok! Szia Mikormarta!


Ez bizony egy nagyon jó kérdés feltétel.


A véleményem így kezdődik: minden a családi neveltetéstől függ. Attól tehát, hogy eddig a "gyerek" mit tanult, látott, hallott maga körül a családban.


Az "együtt alvás" nyilván nem arról fog szólni, hogy fekszenek egymás mellett, mint egy darab fa mikor már tombolnak bennük a hormonok. Ezt önámítás lenne így gondolni. Előbb jön a jóéjtpuszi, majd a símogatás, ölelkezés stb..... Ha tényleg "csak" aludni szeretnének egymás mellett az nem is szerelem, hanem testvéri vagy baráti kapcsolat.


Szóval ha nem szeretnéd, hogy a lányod lefeküdjön azzal a fiúval, akkor határozottan tíltsd meg neki.


És szerintem itt az a dolog veszélye, hogy az érzelmekre, melyek ilyen vagy olyan mértékűek óriási hatást gyakorolnak a hormonok. Én inkább ilyen esetben ebből indulnék ki. Az ember lánya azt hiheti, hogy fülig szerelmes, mikor csak a nemi ösztön az, ami lilává tesz mindent. Mondjuk ez főleg a fiúkra vonatkozik, mert egy lány alapjában véve szemérmesebb.

2006. dec. 7. 21:02

Én is tudom, hogy korai még az együttalvás, de szerintem nem jelenti azt, hogy lefeküdnének,ha együtt alszanak!!! Csak szeretnének együtt lenni!!! Persze megértem a szülői aggódást is!!!!!

Bízni kell a szülőnek a gyerekben!! És a gyereknek is tudni kell, hogy korai még lefeküdnie, mert ráér még!!!!!

28. viklau
2006. okt. 12. 18:44

Sziasztok!


Megoszlik a véleményem. Huszonéves vagyok, s nem felejtettem még el milyen volt tizenévesnek lenni. A sok bosszúságot sem, amit anyukám okozott azzal, hogy nem hagyta az együtt alvást. Pedig mi nem egy városban laktunk, messze egymástól. Ott aludhatott, külön szobában, párszor, később. Nem tudtam megérteni, miért. Később én is elmehettem a barátomhoz. Többször aludtam nála. 4 évig voltam vele, még kislány voltam, de már nagylánynak éreztem magam, felelősnek. Így is viselkedtem. 4 évig voltunk együtt, úgy, hogy én megmaradtam érintetlen. Bizony. Ilyen is van. HIába voltam nagyon szerelmes, de mégis úgy éreztem várnom kell. A barátom várt is, ő is érintetlen volt. Végül nem történt meg, mégis nagyon szép volt, elmúlt. Azóta, 8 éve együtt vagyok a mostani párommal, jóban-rosszban, ő is várt ám rám. 2 teljes évet! Bizony. S nem bántam meg semmit, nem kapkodtam el semmit, a megfelelő fiúval történt meg az a bizonyos szép esemény, azzal, aki a mai napig mellettem áll mindenben, s én is mellette. Ha bármelyikük is elhagyott volna emiatt, rendben, akad másik, akkor nem is szeret igazán. S sok lány ezt nem tudja megérteni. Előttük is voltak kisebb ismerkedéseim. A fokozatosság pedig nagyon fontos.

Nem vagyok konzervatív, sok mindent kipróbálok, viszont ez pont egy olyan dolog, amit érdemes átgondolni, még szerelmesen is, mert nem biztos, hogy a tini szerelem örökké tart, s az lesz az Igazi. Úgyhogy kedves tizenévesek, létezik Igaz Szerelem, csak ki kell várni az időt. Lehet, hogy már rögtön ráakadtok, viszont akkor ki kell állnia az idő próbáját. Ez nem kell feltétlenül, hogy négy év legyen, de ne 15-16 évesen, s nem rögtön egy kapcsolat elején. Sok szerencsét!

Azóta pedagógus lettem, s merem tanácsolni, hogy igenis, meg kell fogni egy kicsit a lányokat, fiúkat, mert később megbánhatják, esetleg váratlan következményei lesznek /lelki, fizikai/. Persze szeretettel, bizalommal. S engedni is kell nekik, mert ez is hozzátartozik, hagyni őket ismerkedni, beszélgetni velük, megismerni a szerelmüket, s lehet szó együtt alvásról is, később. Ezt fontos hangsúlyozni, mert rögtön nem szabad megengedni, viszont, ha teljesen elzárkózunk a témától, megteszik máshol, s ez megint nem jó.

Ennyi lett volna a történetem és a véleményem. Remélem lesz akinek segít.

Sziasztok.

27. 18235c4fc5 (válaszként erre: 21. - Bige)
2006. aug. 7. 12:22

Ezeket a sorokat akár én is írhattam volna.


A szexhez és az együttalváshoz (ha csak alvás is) nemcsak testi, de szellemi, és még inkább érzelmi érettség szükséges, ami egy 16 évesben még nem igazán van meg. Nem késik le semmiről, ha nem tapasztalja meg, csak mondjuk 2, de inkább 3 év múlva.

Döbbenetes egyébként hogy egyes statisztikák szerint mennyi fiatal van, aki 12-13 évesen már elkezdi a nemi életet, és 30 éves korára kiég, testileg, érzelmileg...Ja, és a felvilágosulatlanság...döbbenetes. Olyanokat kérdeznek a tizenévesek, hogy elképesztő - negatív értelemben persze. És akkor nem beszélve azokról, akik teherbeesésük miatt nem tudják befejezni a középiskolát, vagy 16 évesen apukák lesznek.

2006. aug. 7. 11:27
redrum_cicának elég 3.5-4-es átlaggal rendelkeznie és házimunkát végeznie...Én full 4es tanuló vok és mindig segitek a ház körül!Jo az igaz hogy először arra gondolnak a szüleim hogy az együtt alvás helyett mit fogunk csinálni.Az az igazság hogy ebben van valami.De én egyszer sem mertem még ugy a barátommal együtt lenni hogy közben itthon vannak a szüleim.Féltem attol hogy benyitnak.Erről én is ugy vélekedek hogy 15-16 éves korban még korai a sexuális együtt lét...Bár már én sem vagyok szűz, mégis ez korai ijenkor még.Ha kinyitunk egy tini magazint és beleolvasunk ojasmiket találhatunk hogy már 12-éves kortol kérdésekkel fordulnak másokhoz hogy a sexuális életüket feldobják , vagy még nem volt orgazmusuk...Egy szóval a mai világban már nem számít a kor...A mai fiatalok tul korán ,,felnőnek"!!!Erről egyrészt a szülők tehetnek, másrészt (szerintem) a média.A televízióban ojanokat látnak amiktől az érdeklődésük egyre csak nő és ettől izgalomba jönnek...hajtja őket a kíváncsiság!Aztán még ottvan az is hogy az érzelmi kötődés miatt ha az egyik fél (általában a fiúk) feltezsik a kérdést a barátnőjének hogy lefekszünke végre, akkor a lányok általában megijednek tőle hogyha nemet mondanak esetleg véget érhet ez a kapcsolat.Én ijen esetekben inkább megmondom őszintén hogyha szeret akkor még vár mert nem vagyok rá felkészülve és nem akarom!Ha azt mondja nem vár mert most akarja akkor nem szeret és ennek a kapcsolatnak semmi értelme...A sex érzelmekre épül!Sokkal jobb ha szerelemből tesszük és nem csak puszta testi vágyból!A különbség megdöbbentő!Nos végezetül csak annyit hogy ha egyszer megtudnám győzni a szüleimet hogy csak együtt alvás lenne akkor utána már bíznának bennem!
2006. aug. 7. 11:13
Hy all! én 16 éves vok és eléggé aggasztó ez a kérdés...Vajon együtt alhatok-e imádott barátommal, avagy sem...Szüleim véleménye szerint még ahoz is fiatal vagyok hogy barátom legyen!Az itt-ott alvásról hallani sem akarnak.3 hónapja vagyok vele együtt és már a szüleivel is megismerkedtem.Nagyon aranyos az anyukája!Vele szinte mindenről lehet beszélni!Sokszor kért meg rá hogy maradjak náluk éjszakára is!A barátom édesanyja...Sajnos mindig nemet kellett mondanom hiszen az én szüleim nem engedték meg eddig soha...Megpróbáltam már megbeszélni anyukámmal de ő hallani sem akar erről!Vajon hogy bírhatnám rá őket erre a dologra?Ha valakinek van valami tippe akkor KÉREM segitsen nekem!Előre is köszi!Puszi!
2006. júl. 25. 21:13

Én rendszeresen ott alszok a barátomnál és ő is nálunk...a szüleimnek voltak velem szemben elvárásai és csak így alhat itt (pl: min. 3.5-4es átlag,otthoni házimunka), pedig én még csak 15 éves vagyok...jólesett a bizalom.

Mi is csak kb a 6. hónap óta aludtunk együtt...

2006. júl. 24. 10:02
Talán akkor engedném meg igazándiból, hogyha előtte megbeszélem velük, hogy simi és puszin kivül ne menjenek tovább és elmondanám, hogy bizom bennük!Ugyanis az Én gyermekeimnek elmondtam még az elején, hogy a szexuális kapcsolat létesitése előtt kérdezze meg magától, hogy csak a kiváncsiság vagy valóban a szerelem motiválja-e?Fontos, hogy az első együttlét jó legyen, és azt is elmondtam miért!Igaz arra is megkértem Őket, hogy az első után csak annyit mondjanak meg nekem, hogy jó volt-e?Mindkettő öszintén válaszolt és Én megnyugodtam!
2006. júl. 23. 14:51
Én 15 éves voltam mikor először együtt aluttunk a barátommal, csupán 2 havi eggyütjárás után. Nem történt semmi, de jólesett a bizalom. Ha akartunk volna mi is eggyütt lehettünk volna, de még nem volunk "készen" rá. Nekem most 1 éves a kislányom és ha oda kerül a sor én is meg fogom engedni.
21. bige
2006. júl. 3. 22:04

én eleve korainak tartom egy 16 éves lánynál a szexet. tudom,hogy konzervatív vagyok, én 19 éves voltam és nem maradtam le semmiről úgy gondolom.

gyöngyössel teljesen egyetértek abban, hogy tartsuk be a fokozatokat.

20. 4726e582cf (válaszként erre: 19. - Bige)
2006. júl. 3. 21:51
Mondd el kérlek, hogy miért baj, ha együtt alszanak és nem csinálnak semmit? Nem nagyon értem igazándiból (persze nem vagyok anya).
19. bige
2006. júl. 3. 21:40

nekem 18 éves a nagyobbik lányom. én biztos, hogy nem szeretném, ha itt aludna bárki. egyetértek azzal, hogy a fokozatokat tartsuk be. az is igaz, hogy változik a világ, változnak a nézetek. arra nem lehet fogni, hogy nekem sem lehetett. fogalmam sincs mit mondanék ebben a helyzetben:-(

és igazán hálás vagyok a lányomnak, hogy még nem állt elő ilyen kéréssel:-)..de azt hiszem azzal értek egyet, hogy nem kéne.

18. 4726e582cf (válaszként erre: 17. - E71af41436)
2006. júl. 3. 21:17
Hát együtt aludni miért ne? Abban nincs semmi. De értem én az aggódó anyukákat / apukákat, hogy eleve a szexre gondolnak.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook