Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti mire figyelnétek lakásvásárláskor, mik a buktatók? (a hirdetést olvasva, illetve megnézéskor) fórum

Ti mire figyelnétek lakásvásárláskor, mik a buktatók? (a hirdetést olvasva, illetve megnézéskor) (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. nov. 13. 06:03
cirkógázos legyen mert az a legjobb
2011. nov. 13. 05:38
Penész, doh szag. Az orrod legyen olyan mint a vadász kutyáé. Ha nincs ilyen szaglásod, vigyél valakit. Repedések. Lehet tapéta van, akkor azt nem látod. A födém, tető, ha van küszöb, ott meg tudod nézni nem-e süllyed a ház. Ha a falon hosszanti repedés van, süllyed. Vezetékek a falban vannak, a konnektoron nem látod, hogy a vezeték mennyire avétos. De valahogy biztos meg lehet nézni. Van aki úgy ad fel hírdetés, hogy teljesen felújított, közbe a nyílás zárók nincsenek kicserélve, 1000 évesek. Ott csak festés volt.
2011. nov. 13. 02:58

Ismerősömet a szakember is átverte.

Összejátszott az eladóval + az ügyvéddel aztán leléptek. Utólag derült ki hogy ezt több tíz családdal megcsinálták.

Az ügyvédet elkapták pénz azóta sincs.


Érdemes utánna nézni a szakembernek, ill. a földhivatalba személyesen bemenni megnézni az ingatlan kinek a nevén van.

Ha a "tulaj" nem megy veled már gyanus

22. pista55 (válaszként erre: 21. - CsillagTM)
2011. nov. 12. 23:57
Nem tudom, hogy csinálhatta, de vannak más trükkök is. Én nem ismerem őket, ezért is mondtam, hogy ettől félnék a legjobban. Ismerős környéken ez persze nem fordulhat elő.
21. CsillagTM (válaszként erre: 20. - Pista55)
2011. nov. 12. 23:51
de h tudta körbemutatni, ha nem is az övé? és kinek a neve volt a papírokon?!
20. pista55 (válaszként erre: 18. - CsillagTM)
2011. nov. 12. 23:33

Itt egy példa.


Negyvenhárommillió forinttal károsították meg azt a háztulajdonost, akinek lakását eladta a feje fölül egy csaló Pesthidegkúton.


A vizsgálat eddigi adatai szerint a II. kerületi Rend utcában álló, nagy értékű ingatlant egy középkorú férfi tette pénzzé. A csaló a lakás tulajdonosának adta ki magát, az igazi tulajdonosnak azonban fogalma sem volt a tranzakcióról. A rendőrség a lakosság segítségét kérve, a lakást áruba bocsátó férfi fényképét közreadva folytatja a nyomozást az ügyben.


A rendőrök egy 50-60 év körüli, őszülő hajú, testes férfit gyanúsítanak az ingatlancsalással. Az ügyben a BRFK gazdaságvédelmi munkatársai folytatják a nyomozást.

19. pista55 (válaszként erre: 18. - CsillagTM)
2011. nov. 12. 23:29
Tévében nem hallottál még ilyenről?
18. CsillagTM (válaszként erre: 17. - Pista55)
2011. nov. 12. 23:27
?!? hogyan? :S
2011. nov. 12. 23:17
Én leginkább attól félnék, hogy valami módon átvernek az adásvétellel kapcsolatban. Elég sok ilyen esetről lehetett már hallani. Megvette a lakást és kiderült, hogy mégsem az övé.
2011. nov. 12. 23:13

Igaz, hogy egy lakást nem 1-2 évre veszel, és a vételárhoz képest már elhanyagolható plusz költség egy szakember aki leellenőrzi.

Érdemes.

15. pista55 (válaszként erre: 14. - Bnedora)
2011. nov. 12. 23:12
Van olyan amit egy szakember sem mert mikor egy házat csak megnéz, bontásba nem kezdhet. Viszont ez a szakember gondolom nem jön el a két szép szememért. Én nem fogadnék szakembert, de ez csak az én véleményem. Tudom, hogy ajánlják.
14. bnedora (válaszként erre: 10. - Pista55)
2011. nov. 12. 23:07
Nehogy azt hidd? Sok olyan dolog van, amit csak egy szakember szeme lát, még egy lakásnál is, főleg egy háznál.
2011. nov. 12. 22:57
Nagyon sokat számít, hogy milyen környezetben van mert ha az épület állapotával kapcsolatban vannak kifogások, azt ki lehet javítani, de ha rossz környezetben van, később azon nem lehet változtatni.
2011. nov. 12. 22:48
(olvasom amúgy a tippeket, és várom a továbbiakat, köszi mindenkinek! remélem, más is profitál majd belőle a jövőben!)
11. CsillagTM (válaszként erre: 2. - Bonifác)
2011. nov. 12. 22:48
nekem?! ilyen? nem értelek...
10. pista55 (válaszként erre: 9. - Bnedora)
2011. nov. 12. 22:42
Azért nagyjából látszik az. Egy ház nem olyan mint egy autó.
2011. nov. 12. 22:40
Ha már van egy kinézett lakás, akkor érdemes egy szakemberrel megnézetni. Egy laikus sok hibát nem vesz észre.
8. pista55 (válaszként erre: 6. - Miramira77)
2011. nov. 12. 22:32
A gáz sem sokkal drágább mint a fa és kényelmesebb is. Persze nem rossz ha mindkét lehetőség adott.
2011. nov. 12. 22:29

Kérjünk el minden műszaki dokumentumot, rajzot, amit birtokol a tulajdonos

Beszéljük át vele, hogy mikor épült a lakás és hogy mikor, milyen felújítások történtek

Milyen káresetek voltak korábban (csőrepedés, beázás, rongálás, villám, ...)


Falak:


Nem árt ha tudjuk, milyen anyagból készültek a falak (vasbeton, tégla, gipszkarton, ...) és milyen vastagok

Falfestés, tapéta, egyéb burkolat minősége (beázási foltok, penészfoltok, festékrétegek száma, hólyagosodás, karcolások, meglazult burkolat, ...)


Szerelvények:


Minőség, megfelelő működés

Megfelelően rögzítettek


Nyílászárók:


Pontos és hibátlan működés ellenőrzése kinyitással és bezárással

Illeszkedések ellenőrzése a nyílászáró minden sarkán és oldalán


Padló:


Burkolat anyaga és minősége

Ragasztások, illesztések


Víz-gáz-villany-szennyvíz:


Minden vezetékrendszer átnézése a belépő ponttól a fogyasztókig, vagy kilépési pontig

Mérőórák hitelességének ellenőrzése

Elzáró szelepek megléte (fontosabb szerelvények, mérők előtt) és hibátlan működése

Biztosítékok ellenőrzése

Dugaszolóaljzatok száma és elhelyezkedése


Lakással járó költségek feltérképezése:


Közös költség

Kommunális jellegű költségek

Víz-gáz-villany-fűtés (korábbi átlagok, elszámolás módja: egyedi/átalány, esetleges hátralékok)

Egyéb ingatlanon lévő terhek


Szomszédok ;-)

2011. nov. 12. 22:27

Én albis vagyok, de talán tudok segíteni:

Gyanús, ha a hírdetésben agyon van dícsérve a lakás (kiváló, kitűnő, gyönyörű) de ez még nem ok az aggodalomra.

Amit viszont mindíg érdemes megnézni:

konnektorok: pl a fürdőben nincsenek-e veszélyes helyen, szobánként van-e kettő, nem égett, füstös a padlószőnyeg, műpadló, ect, fal körülöttük.

Ha földszint, vagy ház: érdemes a falakat megkopogtatni, nem vizesek-e (konganak mint az érett dinnye ha azok, néhol repedezett a vakolat)

A mosogató, mosdókagyló alá is nézz be, nincs-e erős penészedés. Ha megteheted, kerüld el, mert nehéz tőle megszabadulni.

A gázfűtést kerüld, mert iszonyú drága!

2011. nov. 12. 22:25

- mennyi a rezsi, közös ktsg stb.

- milyen a környék (házak, közvilágítás, közterület stb)

- milyen messze van bolt, rendelő, patika, ovi, suli, játszótér stb. ami neked fontos


Érdemes egy listát írni arról amit meg akarsz kérdezni, nézni.

2011. nov. 12. 22:22

- csövek, vezetékek állapota

- parketta, linó a sarkokban

- radiátorok, konvektorok működése

- kád mögött, mosogató alatti részek ellenőrzése (nem látni de ha szétázott, sok pénz rendbe hozni)

2011. nov. 12. 22:20

- van-e dohszag (sarkok, falak penész)

- közlekedési zajok (metro, repülő! ez csak 10-20-30 perc után derül ki)

- szomszédok milyenek (egyik ismerősömékre úgy sóztak lakást hogy lefizették a kisebbség szomszédokat elő ne jöjjenek és csak lakásvásárlás után derült ki a népes szomszéd pereputty)

2011. nov. 12. 22:17
Már több fórumod is van, miért kezdtél újat?
2011. nov. 12. 22:15
Ti mire figyelnétek lakásvásárláskor, mik a buktatók? (a hirdetést olvasva, illetve megnézéskor)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook