Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti megengednétek a lányotoknak? fórum

Ti megengednétek a lányotoknak? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
159. 55416fb8e2 (válaszként erre: 158. - Nyamitörp)
2013. okt. 11. 21:18
nem hiszem, hogy ilyen esetben egy szulo a szextol es kovetkezmenyeitol feltene a 20 eves gyereket :) sokkal inkabb az ejszakazastol, azoktol a szornyusegektol, amiket mindenhonnan hallani, latni, olvasni.
158. Nyamitörp (válaszként erre: 149. - E49241a632)
2013. okt. 11. 21:13

Nem arról van szó, hogy félteni kell a szextől, de nem ettől lesz felnőtt, mint ahogy itt azt a fórumindító írta többször is magáról.

Egyébként meg annyi esetről hallani, ahol a fiatal leányzó ke.él jobbra-balra, aztán meg ha terhes marad, akkor ha időben bemeri vallani vagy észreveszi az anyja, akkor fizetheti az abortuszt, ha meg megszüli a leányzó a gyereket, akkor meg nevelheti a nagyi. Vagy legfeljebb közösen. Úgyhogy ilyen értelemben igenis van beleszólása az anyjának és ha úgy ítéli meg, hogy a lánya nem elég felelősségteljes, akkor annyi belefér, hogy azt mondja, hogy nem örülne neki, ha ott aludna.

Nyilván az egészet feltételes módba írom, mert nem ismerem a fórumindítót sem és az édesanyját sem.

157. 55416fb8e2 (válaszként erre: 145. - 937a2a883a)
2013. okt. 11. 21:10
pedig erdekes a vitank, mert szerintem nagyon megmutatja a lenyeget. a tipikus 'ameddig az en hazamban elsz, ameddig en tartalak el, azt csinalod, amit mondok' szuloi papolasok a lazado tiniknek szolnak, es a lazado tinik gondoljak ugy, hogy ez zsarolas, a szabadsaguk korlatozasa, megbocsathatatlan dolog a szulo reszerol :) en ugy latom, ahogy masok is irtak, akkor lesz valaki felnott, ha nemcsak a szorakozasban, hanem a mindennapos eletben megallja a helyet, gondoskodik magarol, felelosseget vallal, onallo. es ahhoz keves, hogy peldaul jol tanul, nem reszegeskedik es nem cigizik :) a tinedzserkor arrol szol, hogy az ember feszegeti a hatarokat, probal 'szabad' lenni, de attol meg nem egy felelossegteljes felnott. es a felnott kor nem pontos eletkor kerdese ebbol a szempontbol. nekem igazi viharos tinikorom volt, de hamar onallova valtam. most azt latom, hogy meg 30 evesen is a szulok nyakan laknak rengetegen, pedig regen se vagtak ingyen mindenkihez lakast, autot stb. :)
156. jstefan (válaszként erre: 1. - 2aff4fb39d)
2013. okt. 11. 20:19
Küldeném hogy aludjon ott, ha megbízható a barátja! Egy 20 éves lány kicsi lemaradt a korosztályától ha még nem volt "komolyabb" kapcsolata.Ha korlátozod nagyon sok kárt okozol a felnőttéválásában.Az ilyen tapasztalatlan lányok mennek el az első lánykereskedővel külföldre, mert hiszékenyek,és naívak, közülük nagyon sokan soha nem kerülnek elő.
155. e49241a632 (válaszként erre: 154. - Gribedli***)
2013. okt. 11. 19:47

Igen, a felnőttség tényleg nem ott kezdődik:)


Viszont manapság nagyon sok húszéves nem dolgozott még, vagy azért, mert tanul, vagy azért, mert egyszerűen nincs lehetőség, vagy mindkettő. Nem úgy van már, mint régen, amikor anyukám leérettségizett, és másnap már dolgozott, vagy anyósom, aki a szakmunkás után egyből elment dolgozni.


A diákmunka is jó dolog, én mentem volna már 14 évesen is, de nem engedtek még jó sokáig:)


Ahány ház, annyi szokás.

154. gribedli*** (válaszként erre: 153. - E49241a632)
2013. okt. 11. 19:41

Igen, tudom, es en sem ertettem egyet a szuleimmel, csak szerintem nem ott kell elkezdeni felelosseget vallalni, hogy b.szni tudok am...


Szerintem ha ennyi idosen meg mindig igy kezelik, akkor valoszinu, hogy nem volt meg sajat keresete, diakmunkaja, sajat albi, barmi ami ot felnotte teszi a szemuk elott. Es ne tolem kerdezd, az o szulei miert gondoljak igy? Mert nagyon sok szulo ugyanigy gondolja. Nyilvan vannak, akik meg meg tudnak bizni a gyerekukben is es a vilagban is, hogy ok meg hagyjak, mert vagy valamivel kierdemelte, vagy eleve a szulok is mas mintat hoztak. Most nem az elhanyagolo nevelesrol beszelek

153. e49241a632 (válaszként erre: 151. - Gribedli***)
2013. okt. 11. 19:26
Az lehet. De felnőni csak úgy lehet, ha az ember elkezd felelősséget vállalni magáért. Aztán néha (én például sokszor) csinál hülyeséget, aminek megissza a levét, és tanul belőle.
2013. okt. 11. 19:25
Bocs, Adri, nem neked ment a válasz, hanem a fórumindító kérdésre, az első hsz-re:)
151. gribedli*** (válaszként erre: 149. - E49241a632)
2013. okt. 11. 19:24
Látod, én sem értettem soha, miért? De nem maga a kora, inkább, lehet, hogy nekik ő nagyon infantilisnek tűnik és féltik.
150. gribedli*** (válaszként erre: 25. - Ef7b486c67)
2013. okt. 11. 19:19

Ennyi idősen már semmi köze nem volt a szüleimnek ahhoz, hogy mit csinálok és mikor.


De ennyi idősen már egy darab kenyeret sem kellett hozzám vágniuk, szóval mondanám, hogy akkor "kész nő" egy 20 éves lány, ha már eltartja magát.


Amíg te a gyerekként viselkedsz, addig úgy is fognak kezelni, és mindenhez engedélyt kell kérni. Van, aki ezt 16-18 évesen már megelégeli, és elkezd felnőtté válni. Ők addig mindenre (még a szexre is, hiába hülyeség ez a tiltósdi) éretlennek tartanak, amíg be nem bizonyítod az ellenlezőjét (és nem azzal, hogy tudsz szexelni a tudtuk nélkül, hanem minden más hétköznapi dologban is felnőtt vagy).

149. e49241a632 (válaszként erre: 143. - Nyamitörp)
2013. okt. 11. 19:19

Nem lehet mindig mindentől megóvni senkit.

Ma, amikor 12 évesen gyerekek szexelnek egymással, hülyeségnek tartom, hogy egy húszéves lány ne aludhasson a barátjánál.

Nem drogot akar bekötni magának infúzióval vagy motorral átugratni a kamionsoron, csak kefélni akar egyet. Mit kell ettől annyira félteni?

148. 937a2a883a (válaszként erre: 147. - 937a2a883a)
2013. okt. 11. 19:17

*voltam


Amúgy 15 évesen nem is akartam nála aludni,mielőtt valaki ezt is kiforgatja.

147. 937a2a883a (válaszként erre: 144. - Csillagtök)
2013. okt. 11. 19:14

Te legalább megértetted mit szerettem volna írni. :)

Annyi a különbség,hogy nekem nem 20 évesen volt az első komoly kapcsolatom és a szerelmi életembe szóltak bele a legkevésbé.15 évesen jöttem össze a jelenlegi párommal és 3 évnek kellett eltelnie,hogy nála aludhassak,de akkor csak heti 1-szer.Kb 20-21 éves volt,azaz 5-6 éve voltunk együtt,mire nem szóltak bele,hogy hányszor megyek és alszok nála.

2013. okt. 11. 19:09

Meg.

Ennyi idősen férjnél voltam!

145. 937a2a883a (válaszként erre: 141. - 55416fb8e2)
2013. okt. 11. 18:45

Koleszban laktam...és én egy szóval nem mondtam,hogy alja emberek,ne forgasd már ki a szavaimat.Azt írtam,hogy zsaroltak és ez a véleményem meg is van.Elég durván ment/megy nálunk a lelki zsarolás.Szeretem nagyon a szüleimet,de ezért mindig haragudni fogok rájuk.Soha nem volt jó nekik,amit csináltam és máig nem hallottam azt tőlük,hogy büszkék rám,hogy eddig eljutottam az életben.Inkább azt hallom,hogy ezt mind nekik köszönhetem.Ami anyagilag igaz is,de nem hiszem,hogy ezt mindig a gyerek fejéhez kéne vágni.

Ennek ellenére,mint írtam,nem tartom őket alja embernek,szóval ne forgasd ki a szavaimat.Ők számomra a legfontosabbak,viszont mély nyomot hagyott bennem az "én parancsolok,amíg itthon laksz" szöveg.

144. csillagtök (válaszként erre: 126. - 937a2a883a)
2013. okt. 11. 18:25
Hu nekem is mondtak ilyeneket. Amíg egyetemre nem kerültem engedelmes is voltam, utána viszont már nem túlzottan érdekelt hogy mit mondanak. De egyébként nekem is 20 évesen volt az első komolyabb kapcsolatom és nemtom 6 hét vagy 2 hónap után aludtam nála először. Nem tudom hogy mennyit kellett küzenem érte otthon, már nem emlékszem erre. De azért a kapcsolat elején kaptam hideget-meleget anyámtól. Pl ha 10-10.30 körül értem haza este (barátom hazavitt kocsival), elég csúnya dolgokott vágott a fejemhez :( Pedig még szűz voltam és 20 éves. Na mindegy. Folyton korlátozni próbáltak úgy érzem. Aztán 20-23 éves korom között sokat buliztam (persze akkor is mindig mondta anyám hogy diszkóba drogosok járnak és nem mehetek) és volt hogy ők már fenn voltak reggel mikor én hazaértem :D Egyetem utolsó félévében találtam állást, úgyhogy akkor el is költöztem. Nagyon vártam már. Pedig sosem részegeskedtem, cigiztem, stb. Rendesen tanultam. Sosem tudott úgy elfogadni ahogy vagyok. Szerintem most sem. Pedig már 32 éves vagyok, normális életet élek. Na ez most jól kijött :)
2013. okt. 11. 18:11

A szülők többsége nagyjából tisztában van vele, hogy mennyire felelősségteljes a gyereke és ennek tükrében dönti el, hogy mikor, hova, kivel engedi el a gyerekét.

Sokan később belátják, hogy igazuk volt anno a szüleiknek, sokaknak meg még később sincs semmi önkritikájuk és ritka esetekben az is előfordul, hogy a szülő tévedett. Abból még senkinek nem lett baja, hogy nem mehetett el egy buliba, nem feküdhetett le valakivel és stb..., viszont elég sok példa van arra, hogy valakiben érdemtelenül megbíznak és pórul is jár. És most nem érdemes magunkból kiindulni, mert aki most 25-30 éves vagy efölötti az eléggé más világban élt, mint amibe a mostani tizen- huszonévesek.

142. 55416fb8e2 (válaszként erre: 137. - Mazsinka)
2013. okt. 11. 18:10
fontosabb, hogy az ember tudja, hol van a gyereke, kikkel es elerheto legyen (ma mar mobilon szinte mindenki), nem lehet bezarni orokre :) az onallosagot, felelosseget is tanulni kell minden korban
141. 55416fb8e2 (válaszként erre: 138. - 937a2a883a)
2013. okt. 11. 18:02
arrol en nem tehetek, hogy neked cseppnyi humorerzeked sincs. pedig meg ilyen jelet is irtam a hozzaszolasomhoz --> :) a felnottsegre az is jellemzo, hogy helyen kezeli az ember a kapcsolatait. a szuleivel, barataival, munkatarsaival, szerelmevel. ha te ugy erezted, a szuleid ilyen alja emberek, hogy zsarolnak, nehogy onallo donteseid legyenek, elmehettek volna alberletbe, koleszba, megtalalhattad volna a megoldast
140. 9d7efeb022 (válaszként erre: 1. - 2aff4fb39d)
2013. okt. 11. 17:57
Én nem engedném meg!
139. kisj (válaszként erre: 137. - Mazsinka)
2013. okt. 11. 17:36
Ilyen sötét, egyik faluból a másikba gyaloglós éjszakám nekem is volt, de nem volt mit tennem, haza kellett érnem, mielőtt felfedezik, hogy kimásztam az ablakon. (a 16 év nálam is stimmelt:D)
138. 937a2a883a (válaszként erre: 129. - 55416fb8e2)
2013. okt. 11. 17:32

Még mindig nem stimmel ehhez a leíráshoz az a szöveg,hogy megértem a szüleidet?Miért is?Itt nem a féltésről volt szó.Megérted őket,amiért azzal zsaroltak,hogy nem lehet önálló döntésem,mert otthon élek?Vagy miért is?Amikor pont azt magyarázod,hogy téged nem kezeltek gyerekként.

Gratulálok,hogy a nagy virtuális világban ilyen jó emberismerő lettél.Nem ismersz,tehát titulálhatsz hisztisnek,nem zavar.

137. Mazsinka (válaszként erre: 131. - Kisj)
2013. okt. 11. 17:32
Ja, az én anyám is kitalálta, hogy éjfélre érjek haza a standdiszkóból, ahová a barátnőimmel bicajjal kerekeztünk át egy nyári estén a szomszédos városba. Senkinek sem kellett ilyen korán hazajönni, így én tekertem, mint a hülye. Olyan sötét volt, hogy az orromig sem láttam el. Volt is bennem kevés alkohol, féltem is, fáztam is. Most se tudom, hogy értem haza. Néha jobb, ha nincsenek ilyen megszorítások, hisz bármi történhettet volna, egy szál magamban voltam, emígy meg azért biztsabb úgy, ha nem egyedül indul neki az ember. Igaz, én akkor kb. 16 voltam.
136. 8c40921157 (válaszként erre: 135. - Kisj)
2013. okt. 11. 17:30
Jaja! Sokat jelent 5-10-20 év. Évről évre rosszabb a helyzet.
135. kisj (válaszként erre: 133. - 8c40921157)
2013. okt. 11. 17:29

Na igen, de akkor örültem, hogy nem kell tovább kutyagolnom:D

Persze ez nem mostanában történt, akkor még jobb volt a közbiztonság.

134. 55416fb8e2 (válaszként erre: 130. - Sasmadar2)
2013. okt. 11. 17:27
sok itteni, forumbeli hozzaszolasbol vilagos, hogy igazad van, es sok husz ev felettinek boven jarhatna a szuloi felugyelet :) a felnotte valas nemcsak azon mulik, hogy valaki mar onellato anyagilag es fuggetlen, sok minden mason is
133. 8c40921157 (válaszként erre: 131. - Kisj)
2013. okt. 11. 17:26

De ha az a vadidegen megerőszakolt volna, Anyukád hogy számolt volna el ezzel???

Persze, nem kell rémeket látni, de... sose lehet tudni!

132. 8c40921157 (válaszként erre: 1. - 2aff4fb39d)
2013. okt. 11. 17:25

Örülj neki, hogy ezt megosztotta Veled!

És eszedbe ne jusson megakadályozni abban, hisz már felnőtt lány. Attól, hogy a Te kenyeredet eszi (bár ez sem biztos), a szerelmi életét magának kell rendben tartania.

131. kisj
2013. okt. 11. 17:24

Én is jöttem már haza 20 évesen, anyai kérésre taxival, csak hogy ne aludjak ott.

Pechemre iszonyú hó hullott éppen Budapestre, taxik nem fogadtak megrendelést, kutya sem járt az utcán, én meg békésen (?!!) bandukoltam az Alagúttól a Hősök teréig egy szál magam, térdig érő hóban az úttest közepén. A Körönd táján megszánt egy vadidegen és a további néhány métert már kocsival tettem meg.

Anyám javára legyen mondva, hogy forró teával és finom falatokkal várt:D

130. sasmadar2 (válaszként erre: 90. - 55416fb8e2)
2013. okt. 11. 17:23

Nem, hogy 20 évesen, de még idősebb korban is vannak akik nem saját maguk döntenek az életükről hanem elvárják, hogy megmondják nekik, hogy mit csináljanak. Olyan szinten, hogy azt is meg kell neki mondani, hogy mikor egyen, mikor aludjon stb.

És nem analfabéta meg gyp-s emberekről van szó.

Aki ismeri a Fa, Kerítés, Kígyó, Ház, Út, Nap rajz jelentősségét, az ki tudja a rajzból is olvasni az ilyet.

Van egy ismerősöm aki komolyan foglalkozik ezzel és ő mesélt már érdekes dolgokat.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook