Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ti hogy és mivel festitek/szőkítitek otthon a hajatokat? Lehet aranyszőkéből hamvas szőkét csinálni? fórum

Ti hogy és mivel festitek/szőkítitek otthon a hajatokat? Lehet aranyszőkéből hamvas szőkét csinálni? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. okt. 29. 09:16
Vika, azért ilyen a hajam, mert nem teszem tönkre. Mint írtam a végére nem kenek festéket minden festésnél, vagy higitva és rövid időre. Én egyébként ezeket csak a gyakorlatból írtam, nekem beváltak. Fodrászhoz nem jártam soha.
39. betti125 (válaszként erre: 37. - Anda39)
2010. okt. 29. 09:10
Igaz, de a 10-es már szőkít, világosít. Vikának szerettem volna elmagyarázni, hogy megértse.
38. 75f7468ed2 (válaszként erre: 35. - Betti125)
2010. okt. 28. 19:12
Most néztem a képeid. Nagyon durva! Mármint a hajad, hogy milyen szép! De jó neked!
37. Anda39 (válaszként erre: 35. - Betti125)
2010. okt. 28. 14:45
Azért ez nem teljesen így van. A hajfesték az hajfesték, a szőkítő meg szőkítő. Vannak olyan szőkítők, amik tubusban vannak, de ezek nem festékek.
36. 75f7468ed2 (válaszként erre: 35. - Betti125)
2010. okt. 28. 09:26

Köszi szépen! Már kapiskálom:))

A 10-es ha 10.1 hamvas lenne az is? A biztonság kedvéért.

2010. okt. 28. 08:55
Vika, a szőkítőset a 10-es festékre értem, mert az már szőkít. De hogy ne legyen annyira világos és sárga sem esetleg, ezért kell bele a hamvas, ami nem a legvilágosabb. Pláne, ha olyan színt szeretnél, mint a képen. A barna csik az nem jön ki a következő festésnél, mert a szőkítős festéket nem kell már rávinni a végére, mert nem is tenne jót a hajadnak. Vizzel kicsit hígítani és azt pár percre, amig kicsit felfrissiti a szinét. Persze, mint írtam pár hónap után kikopik a barna és újra kell melirozni, de szerintem jobb igy,mint szőkére melirozni a sötétebb hajat. Márcsak azért is, mert egy idő után nagyon sok szőke lesz a hajadban, és a szőke szin sem lesz már szép, mert egy idő után besárgul.
2010. okt. 28. 08:18
A barnára a sötét szőkét értetem,ami a melír, ez ugye sötétebb, mint az alap hajszín.
33. 75f7468ed2 (válaszként erre: 32. - Betti125)
2010. okt. 28. 08:17

Nagyon köszi, de nekem ez olyan bonyolult. Már többször át olvastam, de nem nagyon értem.

Szóval két félét keverjek, egy második legvilágosabbat, mondjuk az egy 9.1-es, és egy szőkítőset. Az meg milyen? én eddig azt hittem, az szőkít, ha van egy világos festék és egy 9% vagy 12%-os oxival keverik. Szóval a 9-es és 10-es festék eleve szőkít, nem?

Kétféle keverékből kenjem az egészet a hajamra, attól világos lesz, és utána tetessek bele barna melírt?

De amikor újrafested az egészet, eltűnik a barna melírod nem? És akkor tesztek bele újakat.

Ezeket a barnákat a világos festék hogyan fogja be? Világosít rajta?

Bocs, hogy ilyen értetlen vagyok, de holnap akarom megcsinálni, már éjjel is alig aludtam, ezen jár az agyam, tudom, orvosi eset vagyok!

2010. okt. 27. 11:11

Vika, megnéztem a képeid már az elöbb is, azért írtam, hogy én hogyan csinálom. Ha olyat szeretnél, amilyet felraktál a képeid közé, akkor igy tudnád megcsinálni jól. Bár a melirt nem javaslom, hogy Te csináld meg magadnak, mert azt sztem lehetetlen. Menj be egy fodrászcikkes boltba és kérd el a színskálát. Én javaslom Neked az evolution festéket, mert tényleg jó minőség. Ott válassz ki egy hamvas árnyalatot, ne a legvilágosabbat, hanem ami mondjuk a második legvilágosabb. Meg egy szőkítőhatásut. Kérj segítséget a boltban ott értenek hozzá, hogy melyik lenne jó. Ezeket célszerű úgy kikeverni, hogy picit több legyen a hamvas festékből benne. Festés után jöhet a melír. Amit egy natur sötétszőke színnel lehetne megcsinálni (sötétebb nem jó szerintem, mert túl sötétek lennének a csikok). Ezt mindenképpen fodrásznak kellene csinálni. De melirt nem kell minden hónapban tenni bele. Utána, ha bevált a szín, festeni már Te is tudod magadnak otthon. Persze sztem segítséggel. Én nem tudom magamnak rákenni, mert sok és nagyon hosszu a hajam hozzá. Miután kikeverem a festéket Anyukám szokta felkenni. Mondjuk nekem a melirt is Ő teszi bele az én tanácsaimmal. Már nagyon profin csinálja.

Na szóval én igy csinálnám a helyedben.

31. 75f7468ed2 (válaszként erre: 30. - Betti125)
2010. okt. 27. 09:32

Szia!


Megtennéd, hogy elolvasod amit a másik fórumon írtam(fodrász vagyok-segíthetek?), és megnézed a képem, és írsz valami jó tanácsot?


Nagyon köszi!

2010. okt. 27. 09:30

Sziasztok!

Én úgy csináltam a hajam, hogy szőkére van festve (evolution festékkel). 2 színből keverem ki. Az egyik hamvas,a másik világosabb, hogy szívjon rajt. Az evolution festék már 9%-os oxival is szépen világosít és nem roncsolja annyira a hajat. Ezután sötét szőkével melírozom. Ami azért jó, mert, amikor nő le a tövem, csak a szőkével festem be a tövét, a végére csak 10percre viszem rá higitva a festéket. Igy nem károsítod annyira a hajad és egyszerübb megcsinálni. Amikor már ugy látom (pár havonta), hogy kikopott belőle a sötétebb csík, akkor újra teszek bele. Szerintem így egyszerübb.

29. 75f7468ed2 (válaszként erre: 28. - Bbarbi890430)
2010. okt. 25. 17:04

Ja, te sötétebbet szeretnél, olyat, amilyen a teteje?!

Hát nem tudom, hogyan lehetne kivitelezni, hogy a végére kennéd először?

Úgy is lehetne, hogy bekened a tetejét, és kicsi vizet teszel a maradék festékbe, ettől nem szívja meg annyira, és azt kened a végére.

Nekem ezt egyszer egy fodrász mondta, mikor még csoki barna festéket használtam, magamnak festettem, de világosabb lett, mint akartam. Azt nem tudom, mennyi víz kell hozzá, nem sok. Vagy pl. felezed a festéket, és amit a végére kensz, abban gyengébb oxit teszel. Mondjuk 9%és 6%. Ez csak egy példa, nem tudom, milyennel szoktad. Azt sem ,mennyire világosabb a vége, mert ha alig, lehet, jobb a vizezős megoldás.

2010. okt. 25. 15:14
De pont a vége világosabb, nem pont azon kéne tovább hagyni? Hogy befogja? Vagy rosszul gondolom?:S Mert most a tövemhez hasonló színt akarok, csak remélem az már nem lesz sárga...
27. 75f7468ed2 (válaszként erre: 26. - Bbarbi890430)
2010. okt. 25. 14:40

Én nem akarok hülyeséget írni, mert nem vagyok fodrász, de szerintem, mint a tőfestésnél, a sötétebb résznél kell kezdeni.

A végére elég csak pár perccel lemosás előtt, a frissítés miatt.

26. bbarbi890430 (válaszként erre: 20. - Bbarbi890430)
2010. okt. 25. 14:12
az én kérdésemre nem válaszoltok?:(
25. 75f7468ed2 (válaszként erre: 24. - Kata0816)
2010. okt. 25. 13:28
Aranyos vagy,de igazából élőben csúnyább. Több képet csináltam, de egyik sem lett olyan, mint a valódi szín. Kb.ilyen a napon, amit feltettem. Lakásban és "nem napon" nem a narancsos, hanem a citromsárgább aranyhoz hasonlít. Sötétebb helyen meg olyan, mintha tök barna lenne.
24. Kata0816 (válaszként erre: 22. - 75f7468ed2)
2010. okt. 25. 13:21
Szia,nekem tetszik a hajszined,és jól is áll...
23. 1d1983f461 (válaszként erre: 21. - 75f7468ed2)
2010. okt. 25. 13:03
Nekem azért lett 2. alakalommal leszőkítve a hajam, mert világosabb színt akartam. Ha neked most jó már ez az alap szín , nem akarsz világosabbat, akkor nem kell szőkíteni tovább. Viszont ettől az arany vörös borzalomtól csak is hamvas színekkel tudsz megszabadulni, de arra készülj fel, hogy sokáig még át üthet ez a vöröses aranyos dolog. Nagyon sok festés kell még ahhoz, hogy szép hamvas színed legyen. Nekem közel se olyan hamvas mint 2 hete amikor festették. Beszőkültem egy kicsit, pedig kis túlzással őszen jöttem el. De akkor se sárga. Minél hamvasabb színt kennek rád, annál jobb az eredmény. Nem kell megijedni a szürke színtől:)
2010. okt. 25. 13:00

Na, most mostam hajat. Ez egyre csúnyább lesz!

Tettem fel képet.

Mi a fenét kenjek rá?

21. 75f7468ed2 (válaszként erre: 19. - 1d1983f461)
2010. okt. 25. 11:57

Nekem is pont ilyen arany-vörös, sőt a barna a napon kifejezetten virít. Én is nagyon utálom!

Hát, akkor lehet, hogy nekem is a koktélozás sem segítene, akkor is arany maradna? Ettől félek én is, ezét is gondolkodom inkább másik megoldáson.

Én épp a hajam kímélés miatt akartam melírt, hogy ne kelljen havonta szőkíteni. Nem gondoltam, hogy a még a barna is vörös lesz.

Á, nem akarok itthon melírozni. Csak egy olyan színt szeretnék, ami befogná és eltüntetné ezt az arany/vöröset, és mivel ne egységes, a melír is megmaradna, és mikor már eltűnt a vörös, és nem is kopik olyan gyorsan, és már csúnya lenne a lenövés is,akkor tetetnék bele melírt, barnát vagy szőkét, attól függ, mit javasolna a fodrász.

Csak ezt a mostani színt szeretném sürgősen rendbe hozni!

2010. okt. 25. 11:55

Sziasztok!

Én most sötétebb szőkére festem a hajam már jópár hónapja, és más színű a tetején kb10 centi, mint a véde.A vége világosabb.Ha előbb erre a vilgos részre kenem fel a festéket, és várok majd a tövére, jó lesz? Egyszínű? Mert a fodrászom egszerre keni rá a hajam egészére...

19. 1d1983f461 (válaszként erre: 15. - 75f7468ed2)
2010. okt. 25. 11:35

Elsőre én arany-vörös keverék lettem:) UTÁLTAM! Brrr de számítottam rá, 3 hét múlva ismét fodrász, ismét szőkítés majd festés. Egy fokkal jobb lett, de még mindig sárgás-vöröses beütésű volt.

Nem rég ismét voltam, már nem szőkített, hanem egyszer befestette majd ha jól emlékszem egy hamvas 8-as mélységű színezőt ráhúzott. Ettől most eléggé ezüstös beütése lett, de még mindig jobb, mintha sárga lenne. A következő festésnél megbeszéltük, hogy marad ez a színmélység, csak kevésbé szürkés lesz. Pontos arányokat számokat nem tudok mondani, max annyit, hogy Mátrix termékkel dolgozik a fodrászom. Az a baj, hogy neked ugyanezt nem igazán lehet megcsinálni, mert nem egységes a hajad. Én az első pillanattól kezdve azt akartam, hogy egységes legyen a hajszínem. Hallani se akartam melírről. Mindenképp arra kellene törekedned ha a jövőben ragaszkodni akarsz az otthon festéshez, hogy egyszínű legyen a hajad. Melírozni, otthon egyedül szerintem lehetetlen vagy jobban mondva nem tudom elképzelni:)

2010. okt. 25. 08:46

Azt már le sem merem írni, hogy a copfom sötétebb.

Így egészben nem vehető észre, de mikor összekötöm és odateszem a tövéhez, tökre látszik.

17. 75f7468ed2 (válaszként erre: 16. - Anda39)
2010. okt. 25. 08:44

Szia!

Ez a 7-es, 8-as festék a 6-os barnámat világosítaná,,a 9-es szőkét sötétítené, szerinted?

És hány %-os oxival gondolod? Kellékesnél kapható festékkel? Melyiket ajánlanád?

Mixtont tett bele, emlékszem mert rá is kérdeztem, mégis vöröses lett.

16. Anda39 (válaszként erre: 14. - 75f7468ed2)
2010. okt. 25. 08:40
Látatlanban azt mondom, hajkímélés szempontjából inkább maradj a teljes festésnél. Egy szép szőkét, hamvasat próbálj. (7-es, 8-as színmélységűre gondolok)Lehet a festékbe még pl. ezüst mixtont tenni, ez is erősíti a hamvas hatást.
15. 75f7468ed2 (válaszként erre: 7. - 1d1983f461)
2010. okt. 25. 08:38
És milyen lett elsőre, mivel volt festve (hányas) másodszor, és harmadszor mikor már jó lett?
2010. okt. 25. 08:36

Kedves mindenki! Köszi, hogy írtatok.

Fekete volt a hajam, már évek óta. Az egészet leszedte az oxy reload festék leszedővel, le is jött szépen, olyan barnás vöröses lett. Ez azért kellett, mert a natúr hajat jobb szőkíteni, mint a fekete "festékest". Ez után szőkítette, az egészet. Majd 6-os natúr. Na, már ez is arany beütésű lett. Ez után a melír csíkokat fóliában ismét szőkítette, és az egészre tett egy 9.21-es színezőt, ami ugyebár csak a csíkokat fogta be. Szerintem nagyon ronda lett. Mondtam, hogy nem baj, ha elsőre nem lesz annyira világos, de sárga, vörös ne legyen! De olyan lett. Két nap múlva egy másik fodrász rátett az egészre egy 6-os szürke festéket, 9%oxival. Na, ettől sokkal jobb lett, hamvasította. Mondta, bírjak ki 3-4 hetet, és megcsinálja. Most ezen a héten telik a 3.hét, de jövőhéten mennék hozzá, tehát a 4 is meglenne.

Ahogy írtam, ő egy másik fodrász, de én már nagyon félek, mert az elsőt is két hétig keresgettem, mielőtt belevágtam ebbe. Én egy világosbarna alapon szerettem volna szőke melíros hajat. Azért, hogy ne kellejen havonta szőkíteni, épp, a hajam miatt, és azért, mert szerintem melírral természetesebb, mintha tök szőke lennék a fekete után, a saját hajam is sötétbarna.

Ez a fodrász úgy csinálná, hogy az egészet lekoktélozná, és tenne bele egy barnát és kétféle szőkét, tehát az egész hajam festve lenne, nem válogatna semmit ki.

A bajom az, hogy megint koktél, tehát megint szőkítve lenne, mert állítólag ha nem, akkor sárga/vörös lehet. Hát nem tudom, mert az első szőkítés után is vöröses lett, most mi változna?

A másik bajom ezzel, hogy igen, a szőkített haj hamarabb ledobja a festéket. Már most is nagyon sokat kopott, már nem olyan, mint a képeimen, sokkal világosabb, a barna is, csak állati arany. Na most, ha megint koktél akkor a festéket megint hamar ledobja. Azt mondják, 2-3 festés kell, hogy szép legyen. De ha megint szőkít,akkor megint hamar kopik, mikor marad rajta az a 2-3 réteg, amitől végre szebb lenne, és takarná a vöröset?

Ezért agyalok, hogy ha talán nem szőkítene, csak az egészet befestené egy színre, az fedne, és a csíkok is megmaradnának, ha nem takar még jól, ezt a festést pár nap múlva meg lehet ismételni (még így is jobb lenne, mint a koktél), és az már tuti takarna, és meglenne a többszöri festéssel az alap, ami már nem kopna annyira.

Vagy hülyeséget írok?

Tehát ezt az egy színnel való festést, azért gondoltam, hogy én is megtudnám csinálni, csak nem tudom, a barnával mi lenne? Olyan sokan szőkítik otthon a hajukat, és szép lesz. De nagyon soknak a fodrászok elrontották,sokan írták mostanában is (egy másik oldalon), hogy leégett a hajuk, sárga lett stb. Természetesen nem úgy érettem, hogy minden fodrász béna, mert sok nagyon jó fodrász van, csak nekem sem ez az első, hogy olyan lett ami nem tetszik. A fórumokon viszont akik otthon festik maguknak, sok festéket kipróbáltak, tudják melyiktől lesz sárga, melyiktől nem, és ezért gondoltam, ami sokaknál bevált, talán nekem is jó lenne, és nem az lenne, hogy veszek valami festéket, amiről fogalmam sincs, milyen lesz.

Vagy mondjam a fodrásznak, hogy az egészet fesse be hamvassal, és később ráér az új melír, mikor már nem kopik olyan gyorsan?

Én is vettem hamvasító sampont, de nem használt semmit, pedig jó sokáig rajta hagytam. Lehet, hogy a hamvasító csak az ősz és platinaszőkére jó?

Nekem tök jó lenne a fokozatos világosítás, én is úgy akartam,de már most el van rontva, mer tök arany az egész. Rendbe lehet ezt hozni valahogy?

Már nem olyan mint a képeimen, sokkal világosabb, mert kopott már.

13. a14deb9047 (válaszként erre: 9. - Anda39)
2010. okt. 24. 20:07

Azt a tanácsot kaptam a mesterfodrásztól, hogy a melírt egy hónapban egyszer mossam át hamvasítóval, ettől nem lesz csúnya sárga.

És tényleg szép szőke marad a haj...

Az eredeti barna, csak már kezd cirmosodni :((

2010. okt. 24. 19:53
Néztem a képeid és szerintem nem rossz ez a barna szín, ami most van! Sőt! Meg merem kockáztatni, hogy jobban áll az arcodhoz mint az a nagyon szőke...
2010. okt. 24. 18:12
óóó, most látom mit szeretnél. felejtsd el! :) vagy tüsi hajba is tetszene? :) a felejtsd elt úgy értettem, hogy most. 1év múlva lehet ilyen kb. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook