Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ti hogy és mivel festitek/szőkítitek otthon a hajatokat? Lehet aranyszőkéből hamvas szőkét csinálni? fórum

Ti hogy és mivel festitek/szőkítitek otthon a hajatokat? Lehet aranyszőkéből hamvas szőkét csinálni? (beszélgetős fórum)


1 2
10. Wickucy (válaszként erre: 7. - 1d1983f461)
2010. okt. 24. 18:07
Egyet értek, fodrász vagyok. És persze, h benne van, h szerintem egyáltalán nem ajánlatos otthon hajat festeni, ha ez ilyen könnyű lenne, mi szükség lenne ránk? Lehet, h jobb lesz... Lehet. Lehet, h én is össze tudok rakni egy konyhabútort, v ki tudom csempézni a fürdőt, de talán nem próbálkozom vele, ha biztosra akarok menni. Ha nem érdekel milyen lesz, akkor igen. Te az egyik legnehezebb műveletet készülsz otthon "kijavítani". Ezt fodrásznak is "nehéz" megcsinálni, kijavítani. Ahogy írták, lehet, hogy még 2alkalomig ilyemsi árnyalatú marad a hajad, lehet, hogy most tökéletes lesz. Nem látom. Ha már fizettél érte, nem ronts rajta kérlek, menj fodrászhoz. Nem önös érdekből írom, mert nem hinném, hogy hozzám jössz, hanem a hajad miatt. Bár... sajnos vannak fodrászok is akik elrontják... De ez a konyhabútorra is igaz lehet. :)
9. Anda39 (válaszként erre: 1. - 75f7468ed2)
2010. okt. 24. 17:56

Milyen színű volt a hajad, miért kellett az egészet leszívatni? Az eredemény barna része se tetszik,vagy csak a szőke melírcsíkok? A melír lapmelír lett, vagy szövött? (ez utóbbit lehetetlen újraválogatni)

Ha az egészet leradírozod, kapsz egy kb. narancssárga színt a 6-os barna miatt. Ráadásul eléggé megviseli a hajad, ami nemrég esett át ezen a procedúrán, ráadásul szőkítve is volt.

Ha már lenövésed van, menj vissza a fodrászhoz, gondolom nem otthon akartad a melírt mindig újrafesteni? Az mondhatni normális, hogy hetek alatt a szőke szín besárgul, ez általános panasz.

Tehát én azt mondom, menj vissza a fodrászhoz tőfestésre, és mondd meg neki, hogy hamvasabb árnyalatokat használjon. Nem kell otthon jól elcseszni a hajadat. :)

8. ariadna (válaszként erre: 7. - 1d1983f461)
2010. okt. 24. 17:38
Igen tényleg ez lenne az eredmény. Ezért kell először hajradír szerintem!
2010. okt. 24. 17:33

Nekem is pontosan most lett megcsinálva a hajam, feketéből szőkére. 3-szor jártam fodrásznál és a legutolsó alakalommal sikerült csak megszabadulni a vöröses beütéstől, most már szép hamvas. Türelem játék kell sajnos hozzá.

Igazából én azt nem értem, hogy neked szőke melír csíkok vannak a hajadban a többi barna. Tehát nem az egész hajad szőke, akkor hogy gondoltad az otthoni festést? Ez nem sértő kérdés félre ne értsd:)Ha az egészet befested akkor valószínű, hogy a melír részek jók lesznek. De hogy a barna részt nem fogja befogni az tuti. plusz kifogja világosítani a lenövésedet is így még inkább furcsa lesz a szőkés hajtő és barna hajvég. Szerintem addig nem próbálkozz az otthoni festéssel, amíg nem egységes a hajszíned.

2010. okt. 24. 17:27
Amúgy lehet csak fokozatosan kell világosítani, ha nem akarod annyira tönkretenni! Ha alatta le van szívva, mint ahogy írtad, egy idő után ledobja azt a színt ami rá lett festve.
5. ariadna (válaszként erre: 1. - 75f7468ed2)
2010. okt. 24. 17:26
Anyukámnak nagyon szépen lehozta a vöröset a loreál effasor hajradír!
2010. okt. 24. 17:25
ha nem akarod,h nagyon romoljon a hajad 1hónapon belül ne fesd:s
2010. okt. 24. 17:24

huha én nem koktéloztatnám többet:S

nem lehetne kicsit sötétebb melírt bele vinni?egy idő után úgy eltűnne a melírozások miatt..utána lehetne más hajszínt,ami nem ilyen vöröses árnyalatú

2010. okt. 24. 17:16
Ja, és már van egy kb. fél cm saját sötétbarna lenövésem is.
2010. okt. 24. 17:15

Nemrég volt szőkítve a hajam fodrász által, natúr barnával festette és hamvas szőkével melírozta, miután az egészet leszívta. Mégis nagyon arany/vöröses lett. Már kopott a mosástól, világosabb, a napon rikít az arany/vörös színe. A hamvasítóval samponnal sem értem el semmit.

Mit csináljak? Menjek fodrászhoz? De mi van, ha megint ilyen lesz? Hogyan lehet eltüntetni az arany színt? Sokan írták, hogy a Palette xxl jég és skandináv szőke jó, és nem lesznek tőle sárgák. Kenjem rá az egészre? De a 6-os barnát nem tudom, milyenre fogná be? Ha itthon befestem, és még nem tökéletes, másnap újra át tudnám kenni azzal a színnel. Vagy koktéloztassam le az egészet? Akkor is sárgás lesz, mint mindenkinek, de elfedné a hamvas festék?

Jó lenne, ha tudnátok segíteni.

Tudom, jobb fodrászra bízni, de ez a szín 22000 forintomba került. És nagyon nem tetszik!Ha újra fodrász festi, melírozza, az megint lesz egy 10-es. Ennél jóval olcsóbban ki lehetne hozni itthon, és nem biztos, hogy rosszabb lenne, mint ha fodrász csinálná.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook