Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Testsúlyrendezés a Nagyböjt időszakában fórum

Testsúlyrendezés a Nagyböjt időszakában (beszélgetős fórum)


126. b4a3a4979d (válaszként erre: 125. - 40163fd81d)
2009. márc. 12. 09:36

Akkor lenne baj, ha "úgyis minden mindegy már" címszóval hagynál a fenébe mindent. Ügyes vagy, hogy csak kétszer volt "félrelépésed".

Gratulálok, már csak egy hónap van hátra. (Aztán lehet, hogy annyira megtetszik ez az életmód, hogy így is maradsz.) Fogytál valamennyit, vagy egyáltalán akarsz fogyni?

2009. márc. 12. 08:35

Ma ismét tartok egy víz napot,tegnap elkapott a hév és többet ettem ,mint amennyit szerettem volna ,és volt benne tészta is,szóval megint kompenzálnom kell:)))


Igen szigorú tervet eszeltem ki,most már úgy látom,de azért megpróbálom tartani magam hozzá,annak ellenére ,hogy már kétszer "hibáztam".

124. 40163fd81d (válaszként erre: 123. - C4f059c04b)
2009. márc. 8. 12:15

Én inkább csak "magyarul" főzök,vagy "olaszul ",mivel 5 ember ízvilágát kell eltalálnom,szóval nem könnyű:))

Pedig mindig szerettem főzni,kísérletezgetni és mondhatom igen kreatív voltam a konyhában,amíg a gyerekek meg nem születtek:))

123. c4f059c04b (válaszként erre: 122. - 40163fd81d)
2009. márc. 8. 12:06
Szerintem is jók a magyar ételek, bár én rajongok minden külföldi pl. kínai, görög, arab, indiai kajáért is. Sokfélét eszek, de keveset. Nem bírom a monotóniát az étkezésben sem.
122. 40163fd81d (válaszként erre: 121. - 362f169ace)
2009. márc. 8. 12:00

Szerintem a magyaroknak semmi baj az ízlésvilágával,remek a gasztronómiai kultúrájuk,minden ételféleségre ,alapanyagra(ami M.o.-n megterem,vagy megél) van receptünk ,méghozzá nem is akármilyenek!:)


A baj nem az ételekkel van,hanem az emberekkel.A mértékletesség és a változatos étrend nem az erőssége senkinek,persze az idő is ellenünk dolgozik,mert lassan főzni sem lesz ideje senkinek.

Ezért kedvelik a pikk-pakk ételeket,amik természetesen nem a túl egésszséges kategória.

121. 362f169ace (válaszként erre: 116. - 40163fd81d)
2009. márc. 6. 09:26

Sziasztok,

Az a helyzet, hogy nekem is kb. 10 évbe került, hogy állandósuljon ez a számomra most megfelelő étrend. ~20 - ~30 éves korom között tudtam ezt összehozni.

A "MINDIG VEGYÉL FEL EGY JÓ SZOKÁST" elvét alkalmaztam, az akkori - szerintem nagyon jó - trend alapján. Annyi könnyebbségem azért volt, hogy gyakorlatilag mindig közösségben voltam(kollégium, többhónapos "edzőtáborok", versenyek), és így a rendszeresség szükségszerű kellet legyen.

Tudjuk, hogy étkezési szokásainkat - és minden más egyéb viselt dolgainkat - három dolog határozza meg.

1. Öröklött tulajdonságok

2. Családi szokások

3. Társadalmi/környezeti szokások/elvárások.

Tehát vagyunk mi, a legkissebb kőr, azután a család, a ngyobb, s a külvilág - abba minden belefér.

Kb. 10-12 éves korunkig teljesen ki vagyunk szolgáltatva a fenti három hatásnak. Ezt követően jöhetünk rá arra, hogy az, amit mi megszoktunk, az lehet, hogy nem a legszerencsésebb számunkra, akár egészségileg, akár világnézetileg, stb.

Tizes éveink végén lehetünk annyira önállóak a gondolkodásban (és tájékozottak), hogy megváltoztassuk bizonyos szokásainkat - ha szükségesnek tartjuk. Természetesen ezen változtatás bármely életkorban megtehető, csak elhatározás kérdése. Miért ez a hosszú bevezető?

Azért, hogy lássuk: van kiút, s amit most a legkellemesebb ételeknek (maradjunk most a kajáknál) fogadunk el, de tudjuk, hogy nem optimálisan táplálják szervezetünket, az semmi más, mint a megszokás hatalma.

Azt szeretjük, amit kisgyermekkorunk óta megszoktunk a családban, majd később azt szeretjük ami "trendi" (hamburger, Cola, stb), hogy ne lógjunk ki a sorból.

Nagykorúságunkat elérve - de előbb is! - dönthetünk: jó a megszokott, vagy változtassunk rajta? Természetesen a legtöbbek számára 1. fel sem vetődik a kérdés, 2. persze, hogy jó az eddigi, semmi bajom nincs tőle (igen, mert a fiatal szervezet még nem jelzi a helytelen étkezés negatív hatásait).

Aki azonban másként gondolkodik, s tudatában van annak, hogy csak a szokások rabságában van, az pozitív irányba nyugodtan megváltoztathatja az ízlését, s azután AZ LESZ FINOM, AMI EGÉSZSÉGES.

Ennek megvalósításához nagyon alkalmas a "mindig vegyél fel egy jó szokást" elve. Így kb. 0,5 - 1 év alatt teljesen át tudjuk állítani ízlésvilágunkat. Így van ez a böjttel is. Egy év alatt életünk szerves részévé tehetjük.

Egyenlőre ennyit, majd még írok erről, mert sokan kérdeztek rá hasonló témákra.

Üdv: Travels

120. 40163fd81d (válaszként erre: 118. - B4a3a4979d)
2009. márc. 6. 09:18
Én is komolyan vettem és köszönöm.Gondolni fogok rá,ha meginognék:))
119. 40163fd81d (válaszként erre: 117. - B4a3a4979d)
2009. márc. 6. 09:16

Szia!:))


Az az igazság,hogy talán azért is félek ezektől az ételektől,mert nem tudom őket elkészíteni.Fogalmam sincs mit kell kezdeni egy tál kölessel,hajdinával,zabbal vagy az efféle alapanyagokkal.A barna rizst már legalább 4-5-ször próbáltam ,de egyszer sem lett ízletes:((

Mivel 3 gyerek is van a családba ,nem kísérletezgethetek kedvemre.


Te mikor kezdesz böjtölni?

Nagyon úgy tűnik egyedül maradtam,legalábbis ezen a fórumon:)

118. b4a3a4979d (válaszként erre: 113. - 40163fd81d)
2009. márc. 6. 08:05
Nálad néha nem lehet tudni, hogy mikor beszélsz idézőjelben. Én a jókívánságaimat hozzá tényleg komolyan gondoltam.
2009. márc. 6. 08:04

Sziasztok, jó reggelt!

Ez alatt a szeptembertől tartó fél évben a mi konyhánk is teljesen átállt. Kölest előtte csak a madáretetőből ismertem, most egyik kedvencünk, tésztából csak teljes kiőrlésű van, rizsből is a vadrizs, vagy a hántolatlan natúr, nagyon sokszor hal és csirke vagy pulyka, rengeteg zöldség és gyümölcs, disznósült ha jól emlékszem nosztalgiaként párom szülinapján volt, marhahús meg vagy kétszer - azért még most is szeretjük a bécsi tányérhús ízét.

Hozzájöttek még különböző étrendkiegészítők, vitaminok, és a Fata Morgana által kárhoztatott fehérjepor -készítmény.

De mindenfajta fogadalomtól és böjttől függetlenül a szervezet jóra való hajlama, egészséges ízlése végül is felülkerekedik a régi beidegződéseken, illetve a reklámokon.

Ennek-és persze a rendszeres futásnak- köszönhetően én 14, a párom 15 kilóval lett könnyebb augusztus végétől, és ez nem jött vissza az ünnepek alatt sem.

És egyszer-kétszer belefér még a szénhidrátos "bűnözés" is, fagyik, sütik formájában.

Én teljesen nem szeretnék vegetáriánus módon élni -néha persze jó az akaratot, és az oroszlánkörmeinket próbálgatni.

116. 40163fd81d (válaszként erre: 115. - 362f169ace)
2009. márc. 6. 07:43

Szia Trav!:))

Akkor tulajdonképpen számodra vége is a böjtnek,mert egyszerűen csak visszatértél az eredeti étrendedhez?

Ez klassz.

Nekem meg ez nem menne,a teljes életmód váltás.

Így marad az időszakosan végzett regeneráció és gyomor pihentetés:)

115. 362f169ace (válaszként erre: 108. - 40163fd81d)
2009. márc. 6. 00:50

Szia,

Köszönöm kérdésed, az 5 nap sitty-sutty elszaladt, 6 kg lement (igaz, a normál edzéseket megtartottam közben, s ez besegített ebbe), kb 1-1,5 kg visszajön ha elkezdek sót enni. (Vízvisszatartás.)

Olvastam a naplódat a tervezetedről, nagyon jónak tűnik, sok erőt kívánok hozzá - mert kell.

Az 5 böjtös nap után olyan nagyon nem vágtam bele a kajába, mert egyébként is jellemzően makrobiotikusan étkezemn. (kb. 50% gabona/barnarizs, köles, hántolt árpa/, és a többi zöldség, gyümölcs és hüvelyesek). A halat nagyon szeretem, azt sosem vettem ki az étrendemből, hetente átlag 2x fogyasztom.

A hal annyiban különbözik minden egyéb hústól, hogy a húsának fehérjéje nagyon könnyen emészthető, s minimális salakanyag marad utána. Ha valaki egy vega étrendet heti 2-3x-i hallal egészít ki (alkalmanként 10-15 dkg elegendő), az optimálisan étkezik.

Üdv: Travels

2009. márc. 5. 19:19

Sziasztok!

Van egy hollisztikus gyógyítással (fogyókúrával is) foglalkozó vak ember. Tőle kapok időnként információs leveleket. A legutóbbit szeretném megosztani veletek, mert ehhez teljesen hasonló gyakorlat létezik a keleti kultúrában is, és sokan komolyan végzik ott. Szó szerint idézem a levelet.

Biztosan érdekelni fog mindenkit.


"Ételprogramozás 3 lépésben!

Közeledik a tél vége. A pultok roskadásig tele ropogós, ízletes zöldségekkel, mosolyogva hívogató, friss gyümölcsökkel. Még teszel két kört és magad is rájössz, hogy ez már bizony a kánaán. Az egészség zászlaját lebegtetve, nagyokat HaMmolhatunk a méregtelenítő, tisztító gyümölcsökből és tápláló kalóriaszegény zöldségekből, melyeket telenyomtak vegyszerekkel, mérgekkel. A napjaink lúgos zöldségének jellemzője, hogy lecsöppenve a linóleumra, kimarja. Ebben a nehéz gazdaságilag válságos vegyszar helyzetben (most pedig próbálom ám magam visszafogni!) a magunk fajta zarándok, mit tehet? Mivel, hogy semmit se ehet?Már rég belehalt volna az egészséges táplálkozásba, ha a vegyszerek Őt magát is nem tartanák frissen!

A világ, nem az anyag számára van kitalálva!

A világ A holisztikus, az ezoterikus, a spirituális, meg még ki tudja, hogy miféle utat járó vándor, tenyereit összedörzsöli, miközben arcán a mosoly felragyog. Tudja, eljött az Ő ideje. Tudását felhasználva, tapasztalatait megszerezve hitében megerősödhet. A problémák érte vannak, tanítani akarják s Ő él a lehetőséggel. Az anyag számára törvényt hoz. Ő a növények és állatok messiása! (Csak megjegyzem, most rólad beszélek!) Elfogyasztásukkal magasabb rezgések megtapasztalásához segíti őket, mely által evolúciós és szellemi fejlődésük gyorsabbá válik.

A teendőd egyszerű, még is frenetikus hatású. Van megoldás a problémára!

(Kicsit hosszabbra írtam a bevezetőt, mert a cikk, rövid lesz. Általában a legegyszerűbb dolgok a leghatékonyabbak. Másrészt, többen megfedtek, hogy cikkeim olyan hosszúak és odafigyelést igényelnek, hogy kizárólag, alkoholmentes, józan állapotban lehet olvasni őket. Más szóval, meglehetősen ritkán és rövid ideig.)

Rá is térek a teendődre!

1). Végy egy tál ételt (Értsd: Készíts.), majd tedd magad elé. (Minél vegyszerezettebb, annál jobb! A legjobbak ciánnal fertőzik! –Én azért még nem.)

2.) Tenyereid dörzsöld össze, majd tedd az étel fölé párhuzamosan. Nyitott tenyereid az étel felé nézzenek, de hüvelykujjaid ne érjenek össze. Ilyenkor az energia kilép az egyik tenyeredből és elindul lefelé. 20-30 cm után visszakanyarodik és belemegy a másik tenyeredbe. Mint ha egy-egy tenyered lenne az „U” betű, felső nyitott száraira téve. A domináns, adó kezedből (amelyikkel írni szoktál), megy át az energia a másik tenyeredbe, amelyik a vevő, érzékelő kezed. Az energiának, ilyen módon történő áramlása, automatikusan megtörténik. Így tudod energetizálni az ételt és saját rezgőkörödbe bevonni és feltölteni. Ha érzékeny vagy, érezheted, hogy az energia áramlik az egyik kezedből a másikba. Kicsit mozgathatod is a kezeid le-föl, vagy oldalra. Ez segíti az érzékelést.

Figyelem!: A két kezed ujjai ne érjenek össze, mert akkor az energia a tenyeredből nem lefele indul el, hanem az érintkezés pontján, egyenesen átmegy a másik kezedbe.


Ezen a ponton a továbbhaladásra, több lehetőséged is kínálkozik!:

(A) Innen már semmi mást nem teszel, csak elfogyasztod az ételt.

(B) Asztali áldást mondasz.

(C) Imát mondasz az ételhez.

(D) A vágyad, célod, kívánságod fogalmazod hozzá.

vagy

(E) Amit most mi teszünk, (azaz amiről a cikkben írok) méregtelenítjük és revitalizáljuk az ételt.

3.) Az Energia mellé információt is kell kapcsolnod!

Ez lesz az étel programozása. Tenyereid alá a következőt gondold. Magadban, vagy hangosan mondhatod is.

„Minden, ami káros távozzon belőlem. Csak az szívódjon fel, ami hasznos számomra.”

Egy jógi, aki ugyanezeket a mondatokat használta, megmutatta a gondolatokban levő erő elképesztő hatékonyságát. Megmérték, mi az a mennyiségű kígyóméreg, ami megöl egy embert. A jógi erre azt mondta, rendben, de ő ebből ötször ennyit kér. Egy kicsit nézegette, majd megitta. Egészségére vált.

(Erről jut eszembe. A „Váljék egészségemre!”, vagy „Egészségünkre!”, egész jó kis mondás!)

A jógi tudta, hogy tudatának ereje működik. Nem csak remélte, mert azt nem élte volna túl. Azért van szükség a gyakorlásra és tapasztalatokra, hogy a remény és a hit fölé emelkedve, megszerezhessük a tudatosságot. A két szint között a különbség az, hogy a konyhában van levegő és ha kimész oda, nem fogsz fuldokolni, és ezt tudod, nem csak hiszed. Pláne nem csak reméled, vagy bízol benne.

Egy másik mondattal is érdemes besugároznod az ételt:

„Váljon ugyanolyan egészségessé és sugárzóvá, mint leszedése pillanatában volt!”

Ez már lehet, hogy kicsit sok tudatod világról alkotott elképzelése számára, de azért csak gyakorold.

Figyelem, még 2 rendkívül fontos tudnivaló!

• A 3. pont gyakorlata, legalább 21 másodpercig tartson!

• A gyakorlatot naponta végezd, legalább 21 napon keresztül!

A programozásod eredményességét lemérheted extraszensz módon, pl. ingázással, de eszedbe ne jusson ezt a 21 nap letelte előtt megtenni! Tilos! Csak utána.

Utána viszont, mindenképp javaslom - ha módodban áll -, hogy neked is leessen az állad, saját magad hatékonyságától.

Az elménknek elképesztő ereje van. Bármit képesek lennénk megsemmisíteni vele, ha tudnánk használni. Szerencsére nem tudjuk, de azért oroszlán karmainkat próbálgathatjuk.

(A tudományos parapszichológiai elméletek szerint a megfelelő mezőterekre való mentális ráhatással, akár a naprendszert is képesek lennénk felrobbantani. Mi ehhez képest egy fej nitrátos saláta?)


Szeretetteli üdvözlettel: Németh Miklós"


Szerintem próbáljátok meg, ártani nem árthat, sőt...

Üdv: Travels

113. 40163fd81d (válaszként erre: 112. - B4a3a4979d)
2009. márc. 5. 12:03

Köszönöm ezt a mondatot,igazán "erősítő" jellegű!:))


Majd közben ha megakadnék,többször emlékeztetem magam rá.:))

112. b4a3a4979d (válaszként erre: 111. - 40163fd81d)
2009. márc. 5. 11:59
Olvastam, sok sikert hozzá. Ha ezt megcsinálod, tényleg büszke lehetsz az akaratodra.
111. 40163fd81d (válaszként erre: 109. - B4a3a4979d)
2009. márc. 5. 11:56

Persze ,hogy nincs:))

Mindenki a számára jónak tűnő böjtformát választja és az lesz számára az etalon.

Ezerféle böjt van,ami közös bennük valami megvonása a böjt alatt.


Ettől függetlenül számomra A BÖJT ,csak és kizárólag vízből áll,de hangsúlyozom ,ez én vagyok,én így szeretem.

110. 40163fd81d (válaszként erre: 109. - B4a3a4979d)
2009. márc. 5. 11:51

Csináltam egy tervet,betettem a naplómba.



Természetesen zöld teát iszom ilyenkor,legfőképpen mate teát,egyszerűen azt szeretem és olyankor mellőzöm a kávét teljesen.

2009. márc. 5. 11:38

Szerintem nincs olyan, hogy "A BÖJT".

Az egyedül üdvözítő.

Kávét egyébként de még a fekete teát sem, magyarán a koffeint egyik böjtforma sem tartja elfogadhatónak.

108. 40163fd81d (válaszként erre: 107. - 362f169ace)
2009. márc. 5. 09:10

Kicsit visszaolvastam és nagy örömömre szolgált,hogy azt olvastam ,te is az abszolút vizes böjtnek vagy a híve,azt hiszem még nem találkoztam sem itt sem az életben,aki így böjtölt volna ,mint mi:))(ilyenkor a kávét is mellőzni szoktam,csak víz,vagy ízesítetlen tea)

Hogy sikerült az 5 nap és most épp hogyan folytattad a nagy böjtöt?

2009. márc. 5. 00:36

Hello,

Bizony, több olyan emberrel találkoztam, akik azt mondták: "Én nem tudnék böjtölni akár néhány napig sem." És eljött az ideje, hogy némelyiküknek muszájból kellet böjtlni - betegség miatt. Úgy böjtölt, mint a kisangyal. (Nehogy félreértsétek (!!!), nem az "tetszett", hogy lám-lám, mégis tudsz böjtölni, hanem mint az életben megtapasztaltat írom le okulásul.)

Konkrét eset.

Egyik barátom - szerette nagyon a hasát, s mindig mosolygott rajtam mikor böjtöltem, s azt mondta, hogy ő soha... - egy gyógyszertől akut hasnyálmirigy-gyulladást kapot.

Kórházba azonnal. Nagyon-nagyon erős fájdalom, hányás, láz.

A kórhiban első tevékenység - az orvosi protokolnak megfelelően - gyomorszonda behelyezése az orron keresztül, infúzió bekötése, s minimum 2 hétig (!) teljes böjt, még víz sem. (Az infúzió pótolt mindent, amíg regenerálódik a pankreas.)

Szinte mindennap bent voltam nála, erősítettem.

Kb. 70% esélye volt, hogy megússza. 30%, hogy annyi.

Sokat beszélgettünk.

Mondta kb. 10 nap után (persze előtte is folyamatosan): "Két nap múlva elmúlt a hányingerem, egy picit enni is tudtam volna már, de most már csak röhögök, mikor itt kajaosztás van. Nagyon huncut vagy te! Nem mondtad, hogy az éhség elmúlik."

Na, akkor letoltam: "Nem mondtam!? Hányszázszor mondtam, hogy csak három napot kell megcsinálni? És te mit válaszoltál? Normális vagy? Ha délig nem kajálok összeesek. Emlékszel?"

Persze, hogy emlékezett. Mikor az élete múlott - s ez valóban így volt ! - a "nem-evésen", akkor nem volt kérdés.

Na, ezt csak azért meséltem el, mert A MUSZÁJ AZ NAGY ÚR.

Ha önként vállalsz böjtöt testi-lelki megtisztulásodért, akkor siker esetén a következtetés: Erős vagyok.

Muszáj böjt esetén a következtetés: Hú, ezt megúsztam.

Barátom meggyógyult, s legtöbbször együtt böjtölünk. A mostaniban is benne volt.

Kívánom, hogy soha ne kelljen muszájból böjtölnöd.

S kívánom, hogy önszántadból, ésszerűen gyakran böjtölj, mert ma még nincs ennél jobb általános regeneráló "szer", "technika" ennél.

Üdv: Travels

U.i.: Bármikor kezdhető...:)

106. 40163fd81d (válaszként erre: 105. - C4f059c04b)
2009. márc. 4. 21:16
Még csak a húst hagytam el,de azt 40 napig.Remélem idén sikerül végre végig csinálnom.
105. c4f059c04b (válaszként erre: 104. - 40163fd81d)
2009. márc. 4. 21:13
Akkor ügyi vagy :)
104. 40163fd81d (válaszként erre: 103. - C4f059c04b)
2009. márc. 4. 21:12
Nem könnyű megválni a finom falatoktól,az biztos,nekem is hiányzik a hús,de még működik:))
103. c4f059c04b (válaszként erre: 102. - 40163fd81d)
2009. márc. 4. 21:10
Ha egy napig nem eszek húst nálam már az is lelki siker. Naponta többször is kívánom.
102. 40163fd81d (válaszként erre: 101. - C4f059c04b)
2009. márc. 4. 20:56

Na ez nagy különbség bennem és a többi úgymond "egészségböjtöt" csináló között:)))


Én ha böjtölök,az olyan lelki dolog nálam.Szeretem érezni,hogy van a testem,az agyam,stb,de azon belül ott van bennem "ÉN" aki megálljt tud parancsolni a féktelen énemnek,aki tojik az egészséges életmódra,aki imádja az élet örömeit,és eszébe sincs hosszú életet élni,ha ez avval jár ,hogy megfossza magát az élvezetektől:))


Mindent vagy semmit,sajnos ,vagy nem sajnos ilyen vagyok.

Elfogadtam és próbálom egyensúlyba hozni a kettőt!:))

101. c4f059c04b (válaszként erre: 97. - 40163fd81d)
2009. márc. 4. 20:28
Általában fél napig szoktam bírni. Nem az éhség zavar a böjtnél.Hanem az, hogy nem vagyok biztos a jótékony hatásaiban. A gyümölcsnap az biztos jó, de a teljes kajamegvonás hát...
100. 40163fd81d (válaszként erre: 99. - Ericika2)
2009. márc. 4. 19:07

Mindig:)

Csak van ,amikor pont egybe esik a mi elhatározásunkkal:)))

2009. márc. 4. 18:42

Ezt sokszor én is éreztem, hogy nem az én tudatos elhatározásom a mérvadó. Van, hogy racionálisan eltervezem, és a nagy esküt leteszem magamnak, hogy mostmárpedig....egész biztosan, mert-nagyböjt van- mert méregteleníteni kell a tavaszra avagy őszre - mert valami fogadalomhoz kötöm, mintegy megerősítésként -mert akármi, nem és nem megy, aztán pedig egyik napról a másikra hirtelen elhatározásból mindenfajta mellékhatás, kívánósság nélkül sikerül. Egyszer két hetes, kétszer tíz napos volt a leghosszabb, egy hetesből 7-8.

Valahogy a felsőbb hatalmak tényleg kiveszik a döntést a kezünkből sokszor.

2009. márc. 4. 18:02
kérdezd*
97. 40163fd81d (válaszként erre: 96. - C4f059c04b)
2009. márc. 4. 18:02

:)))


Ne kérdezt.


Amikor sikerül,akár 3-4,vagy 10 napos,sem előtte nem tudom,mi visz rá,sem utána,hogy mi az amitől bírja az ember.:))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook