Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Testsúlyrendezés a Nagyböjt időszakában fórum

Testsúlyrendezés a Nagyböjt időszakában (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
186. c4f059c04b (válaszként erre: 183. - 40163fd81d)
2009. márc. 20. 15:50
Szia! Hogy vagy? :)
185. 40163fd81d (válaszként erre: 184. - 362f169ace)
2009. márc. 20. 09:03
:))
184. 362f169ace (válaszként erre: 183. - 40163fd81d)
2009. márc. 20. 08:51

Hello,

100%-osan egyetértek, aki engem kérdez, mindenkinek ezt mondom.

Üdv: Trav...

2009. márc. 20. 08:33
én a böjtben és a mértékletességben hiszek,és abban ,hogy ha időt hagyunk rá,akkor a testünk van annyira csodálatos,hogy megoldja az apróbb(néha a nagyobbakat is) problémákat.
2009. márc. 20. 08:30

"Nagyon sok dolog van, amitől nem tudod távol tartani magad. (A "média" gondoskodik arról, hogy tudd, hol vagy. )"


Számomra a vitaminok is a médiamanipuláció része,sajnálom ,de így érzem.

Annyira agresszíven manipulálja az embereket,hogy lassan úgy érzik ,10 kiló fölösleggel,már nem lehet boldog és egészséges életet élni,hogy immunerősítő nélkül összeomlana az im.rendszerük,hogy vitaminpótlás nélkül nem élnék túl azt a napot,szóval ,hogy a ma emberének semmi más esélye nincs az egészségre,csak ha kivülről(természetesen jó sok pénzért) támogatja az.


Én nem hiszek ebben,én a böjtben és a mértékletességben hiszek.


Ha nem jött be,hát így jártam:))

181. 40163fd81d (válaszként erre: 180. - 362f169ace)
2009. márc. 20. 08:05

Szia Trav!


Mivel te csak az egészséges életmód híveiről beszélsz,ezért kívülállóként hagy reagáljak,mint "kontrollcsoport":))


Nagyon bölcs volt a zen mester,és ráadásul irtó humoros is:))

Attól még ,hogy nem kölesen és zabkásán élek,még megteszem ami tőlem telik .Méghozzá legfőképpen azt,hogy nem az étel ,az evés ,a vitaminok,az egészséges táplálékok ,fittness,welness és egyéb divatos és szinte kötelező dolgok állnak az életemben az első helyen.(sőt,a felsorolásból jópár nincs is a listámon)

Nem azért élek,hogy folyamatosan avval flusztráljam magam ,hogy mivel,hogyan hosszabbíthatom meg az életemet,inkább élvezem ,úgy ahogy van és addig ameddig tart:))

Persze a magam egészséges életmódján!:)

2009. márc. 20. 01:10

Sziasztok,

Volt egy mesterem, kőkemény vega és bio.

Egyik edzés után megkért, hogy hozzak neki egy rozsos kiflit a szomszédos pékboltból.

Én kérdeztem: "De Sensei, ki tudja mi van abban?"

Ő a szokásos "zen bőbeszédűségével" válaszolt:

"Nem lehet a világ összes csinos nőjét megkef**ni, de igyekezni lehet."

A duma kifejtése:

Itt és most élsz. Itt és most szívod be azt a levegőt amit beszívsz, itt és most iszod azt a vizet amit iszol, eszed azt a kenyeret, gyümölcsöt, stb., stb.

A lényeg: a mostból hozd ki a legtöbbet!

Azaz: igyekezni lehet, és kell is, hogy A KÖRÜLMÉNYEKHEZ KÉPEST a legtöbbet tegyél önmagadért.

Nagyon sok dolog van, amitől nem tudod távol tartani magad. (A "média" gondoskodik arról, hogy tudd, hol vagy.)

Gondoljunk ismét a mester mondatára: ... de igyekezni lehet.

Mi - "a piszkosul tudatosan és egészségesen élők" - igyekszünk, hogy a legjobb tudásunk szerint étkezzünk, mozogjunk, "lehető minimális stressz", stb....

Most olyat írok, amit talán nem vártatok volna el tőlem, de ez az ÉLETELVEM!

Loyolai Szt. Ignác (1200-as évek) mondta:

"Mindent Isten kegyelmére kell bíznunk, mintha az összes emberi eszköz értéktelen volna, MÉGIS, UGYANAKKOR, minden emberi eszközt úgy kell felhasználnunk, mintha minden azon múlna."

Akinek van szeme lássa, akinek van füle hallja!

Üdv: Travels

179. 40163fd81d (válaszként erre: 178. - Ericika2)
2009. márc. 19. 22:31

Igen ,tudom,és próbálok is sokat pihenni közben.

Már elhatároztam ,hogy este legkésőbb 10 -kor takarodó!:))

A gyerekek hétközben suliban lesznek,a hétvégék lesznek húzósabbak,de az csak 3 nap ,a 10-ből.

2009. márc. 19. 22:21

Még itt voltam, egyszerre írtunk. Mikor kezded a léböjtöt? Mindenesetre kitartást kívánok hozzá, erőt, és általa mély élményeket.

És mostmár tényleg megyek, szia holnapig.

(Ugye tudod, hogy a böjt alatt aludnod is kell sokat?)

2009. márc. 19. 22:17

De tök mindegy, megváltoztatni úgysem tudom az elképzelésed.


A másik: a böjt szellemi részével mennyit foglalkozol? Van időd és lehetőséged kicsit "magadba szállni" a gyerekek mellett? Úgy tényleg elmélyülni?

A választ csak holnap olvasom, ha megtisztelsz vele, jó éjt....

176. 40163fd81d (válaszként erre: 175. - Ericika2)
2009. márc. 19. 22:14
Csak a léböjtről ,amikor abszolút a méregtelenítés a cél,(már testi oldalról nézve),a nagyböjtöt inkább csak amolyan lúgosító kúra,szerintem.Végül is a hús elhagyásával ,már sokat tesz az ember a sav-lúg egyensúlyáért,ami egy évben egyszer jó szolgálatot tesz,biztosan.
2009. márc. 19. 22:11
Most a léböjtödről írsz, vagy az egész nagyböjtről?
174. 40163fd81d (válaszként erre: 173. - Ericika2)
2009. márc. 19. 21:46

Teljesen egyetértek mindennel amit írtál,és mai napig próbálok idényszerűen étkezni.

Avval is ,hogy nem tudhatjuk mit eszünk meg,mi minden "nem jó" dolog van benne,és talán egyszer ha úgy érzem ,akkor minden ellenérzésem dacára fogok szedni vitamint.De ha böjtölni fogok,akkor biztos ,hogy nem,mert 10 napig tuti van bőven tartalék.fölösleg,amik akár árthatnak is ,tehát attól is jobb ,ha kitisztul a szervezet.

173. ericika2 (válaszként erre: 172. - 40163fd81d)
2009. márc. 19. 21:37

Szia, szerintem a most kapható zöldségek, gyümölcsök nem ugyanazt tartalmazzák, mint régebben.

Nem tudom, hogy te jársz-e piacra, csak bio dolgokat veszel-e, de én például nem.

47 évvel ezelőtt egy faluban születtem, nagy kertünk volt, és azt ettük, ami ott termett. Évszakok szerint.

Az első az újhagyma volt, fejes saláta, retek utána, borsó, majd jöttek a gyümölcsök, körai cseresznye, "normális" cseresznye, sárgabarack, piszke, málna, szilva, közben a paradicsom és a parika is szedhető lett, zöldbab, főzni való kukorica, szilva, körte, alma, dió, szőlő, krumpli, a szekrény tetejére való birsalma, téli körte. Venni ilyesmit nem vásároltunk a dinnyéken kívül, amik a környéken termettek a "dinnyéseknél". Hatvan, Csány környékén van ez az "odahaza", a dinnye egyik hazája. Ja és télen a narancsot, karácsony környékén, ünnepi gyümölcsként. (Banán nem nagyon volt. Vagyis nagyon nem.)

Mindig megvolt mindennek az ideje, a (nem műtrágyázott) föld felnevelte a növényeket, a nap megérlelte, vártuk, hogy megérjenek, szállítás és peszticidek nélkül került hozzánk. Mikor az első szem valami megérett, megosztottuk a családtagok között, "újság hasamba, hideglelés a pokolba" kellett mondani az év első termésének evésekor.


Ez a hosszú bevezető arra szolgált, hogy egy picikét érzékeltessem, hogy akkor nem voltak az ilyen-olyan boltokban egzotikus gyümölcsökkel teli polcok, egész évben paradicsom, vagy szőlő, mégis szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy ott egy darabban több hasznos anyag, vitamin volt, mint ma egy egész kilóban. Vagy tíz kilóban. És lényegesen kevesebb ártalmas. Az ízét össze sem lehet hasonlítani.

Szerintem annyit nem lehet enni növényekből, hogy fedezzék valaki szükségletét.

Sajnos ez a világ már nem a paradicsom.

Ez most nagyon anyókásan hangzott, de így gondolom.

Sőt nemcsak így gondolom,hanem ezt tapasztaltam magamon. Mióta "természetellenes" vitaminokat eszem -persze a hófehérkés alma mellett, mert ilyen mesebeli mellékhatásokra, mint abban a mesében, bármikor számíthatunk, ha beleharapunk egybe- ezerszer jobban érzem magam, életerőm meghatványozódott minden téren.

Ha belegondolsz, a köles az egyetlen gabona, amit nem lehet génkezelni, az összes többi kérdőjeles.

Én ha leszedtem régen (meg még most is apukámnál) valamilyen gyümölcsöt, az másnapra nagyon sokat veszített élvezeti értékéből, frisseségéből, ropogósságából, most meg legjobb esetben is napok, de akár egy-másfél hét után kerül az asztalodra.


Nos kérdésedre: én például nem gondolom, hogy feltöltődsz vitaminnal, épp ellenkezőleg.

172. 40163fd81d (válaszként erre: 171. - C4f059c04b)
2009. márc. 19. 20:39

Nem büntetem ,hova gondolsz,soha nem ettem ennyi gyümölcsöt ,zöldséget,nyersen ,kis hőkezeléssel,nem gondolod ,hogy evvel maximálisan feltöltődöm vitaminnal?:)))


A művitaminokat nem eszem,nem használom és inkább tartom plusz méregnek,mint hasznos valaminek.

Inkább megeszem a gyümölcsöt,azt hiszem jobban járok vele:))

171. c4f059c04b (válaszként erre: 167. - 40163fd81d)
2009. márc. 19. 19:33
Szia! Szerintem is érdemes vitamint szedni a böjt alatt.Gondolom, nem büntetni akarod a testedet hanem tisztítani.
170. 40163fd81d (válaszként erre: 169. - Margitnéni)
2009. márc. 19. 08:57

Igen ,jól jön,és annak is oka van,pontosan az ,hogy "héééé,álljál már le egy kicsit!":DDD


Amikor dolgoztam ,akkor is böjtöltem ,nem okozott gondot,csak kissé szótlanabb voltam :))

169. Margitnéni (válaszként erre: 168. - 40163fd81d)
2009. márc. 19. 08:53

Szia!

Tényleg így van! A böjt alatt még a 150 kg-mal is úgy érzem, hogy könnyű vagyok, és szinte szárnyalok. Utoljára úgy éreztem, abba sem kéne hagyni. Szerencsém volt, mert otthon voltam, és pihenhettem közben, így igazán jó volt. A hétköznapi rohanás mellett azért nem az igazi, jó lenne, ha mindig lenne rá lehetőség, hogy egy-egy hetet csak befelé forudljunk, és ilyenkor böjtöljünk is. Dehát ezt nagyon kevesen engedhetik meg maguknak, én is csak azért tudtam, mert beteg voltam, néha jól jön egy betegség is.

168. 40163fd81d (válaszként erre: 166. - Margitnéni)
2009. márc. 19. 08:16

Szia!:))


A böjt nem fogyókúra,és nem is igazán fogyaszt,mert valóban ,utána visszaáll minden a régi kerékvágásba.

Testi ,lelki megtisztulásra hivatott és szerintem böjt alatt szabadabban szárnyalnak a gondolatok,sokkal tisztábban látja a dolgokat az ember és még a gondok is könnyedebbnek tűnnek.:))

Testsúly csökkentésre nem való,viszont a folyamatos mértékletesség meghozza a gyümölcsét.


Sok sikert és kitartást!:)))

167. 40163fd81d (válaszként erre: 164. - 362f169ace)
2009. márc. 19. 08:10

Kedves Trav!


Köszönöm a dicséretet,és a többiekét is mindig,erősít és jól esik nagyon.

De igazából nem is ezért írom le ,vagy naplózom,hogy ilyeneket olvashassak,hanem azért mert még mindig nem jutottam el arra a szintre ,hogy némán és "egyedül" szinte észrevétlenül böjtöljek:))


Sosem szedtem vitaminokat,főleg nem böjt alatt,és nem is tartom jó ötletnek,mert ilyenkor a méregtelenítés a cél,hogy a sok sok tiszta víz ,kimossa az emberből,a gyógyszer ,és egyéb maradványokat,és a műanyag ,kivont vitaminokat is ezek alá minősítem,nem hiszek bennük egyáltalán ,de ez az én hülyeségem:))

Viszont mézet szoktam kanalazni ,ha szükséges,és a citromos ,jeges vizet kifejezetten kívánom ,az ilyen böjt alatt,ezen kívül a mate teában is sok minden van ,amiből kb 2 litert is megiszok naponta ,ha forrót kívánok.


Belső erő...hmmmm.

Tudod szerintem mindenkiben ott van ,kivétel nélkül,mint ahogy ott van a gyarlóság és a gyengeség is.

Én is vagyok egyperces ember és vagyok ilyen is ,amilyen most.Mindig azt éreztem,hogy van egy pont ,amin ha átlépek,bármire képes vagyok,de ez a pont számomra soha nem volt irányítható,bármennyire is szeretném ,hiába az akarat,hiába az elhatározás ,hiába a muszájból való elkezdés,vért izzadva sem megy enélkül.Ugyanúgy feladom ,mint bárki más .

De aztán mindig próbálkozom és egyszer csak jön és akkor szinte könnyűvé válik minden.

Egyszer egy nagyon kedves barátomtól kaptam egy Castaneda könyvet,ami sok mindent megmagyarázott.

Ő úgy hívja "gyüjtőpont".Ha ezt a pontot ,(ami nem csak egy fogalom ,mint én gondoltam ,hanem egy bennünk élő ,létező valami)tudatosan át tudod helyezni a testedben,akkor bármire képes lehetsz amit csak akarsz.

Nekem ez nem megy ....egyenlőre ,de ki tudja ,talán egyszer magamtól is rájövök,hogy kell ezt csinálni,hiába a könyv,és még sok írása ami erről szól,képtelen vagyok tudatosan csinálni.


Üdv:Myly

2009. márc. 19. 07:58

Sziasztok!

Kicsit beleolvastam a fórumba, és néha misztikus dolognak érzem a böjtölést. Én azt hittem ez természetes dolog mindenkinek, hogy szünetet tart az evésben. Vagy lehet, hogy nekem csak azért az, mert mindig súlyproblémákkal küzdöttem, és gyakran éreztem úgy, hogy jobb, ha most nem eszek.

Már gyerek korom óta rendszeresen tartottam gyümölcsnapokat, aztán áttértem a böjtre, illetve én csak úgy gondoltam, hogy akkor most nem eszek 3 napig. Aztán 5 napig nem ettem, tavaly tavasszal két hétig, ősszel egy hétig.

Ilyenkor mindig elkezd méregteleníteni a szervezetem, és az nagyon jó, hogy az ízületeim sem fájnak. De amikor elkezdek enni, minden visszaáll a régi kerékvágásba, valamilyen kellemes utóhatását még nem tapasztaltam a böjtnek. Nem tudom másoknál hogy van, de én fogyni így nem tudok. Az öt napos alatt még híztam is két kilót. Egy éve a két hetes alatt ugyan kb. 8 kg lement, de három-négy nap alatt mind visszajött. A háziorvosom szerint azért, mert az csak víz volt, biztos igaza van.

165. b4a3a4979d (válaszként erre: 164. - 362f169ace)
2009. márc. 19. 07:32
Utolsó mondatod nem értem, kedves Travels.
2009. márc. 19. 00:51

Szia F.M.,

Erős vagy, jó olvasni, hogy van, aki nem "perc-emberke".

Ha elfogadsz tőlem tanácsot, az alábbit javasolnám a lé/böjtödhöz.

Akár lé, akár nem: napi 1 Supradyn F, napi 3x1 Panangin (kálium és magnézium van a Pananginban, semmi más), napi 1 citrom és min. 3 kávéskanál méz. Ezekkel nem indukálsz pancreas enzimet (olyan minimálisat, amely bőven a tolerancia határ alatt van), lazán, és a szívnek és agynak megadva a magáét viheted végig a böjtödet. (Indiában az agy vércukor igényét és a szív makroelem igényét különböző gyógyteákkal biztosítják, de amiket fentebb írtam, az gyakorlatilag teljesen biztosítja a vér azon homeostazis-át, hogy a böjtöddel optimális eredményt érj el.)

Bocs, hogy a csapos közbeszólt...

Ha mindenkiben lenne ennyi belső erő (ez sokszor nem tőle függ!!!!!!), akkor kevesebb lenne itt a "problémáskodás" /hű, de finom voltam!/.

Üdv: Travels

163. 40163fd81d (válaszként erre: 162. - C4f059c04b)
2009. márc. 18. 21:45

:DDDDDDDDDDDD

Ja,mint pl ma is :))

162. c4f059c04b (válaszként erre: 161. - 40163fd81d)
2009. márc. 18. 21:42
Akkor marad a hagyományos-ne gyertek közel mert harapok-, de ingyé' van project.
161. 40163fd81d (válaszként erre: 160. - C4f059c04b)
2009. márc. 18. 21:37

Csak nagyon húzós:))

Mivel ,most nagyon felkapták ezt a böjt dolgot,és amolyan fittnes,wellnes feelinget adagoltak mellé , már is el lehet adni nagy pénzekért.

160. c4f059c04b (válaszként erre: 159. - 40163fd81d)
2009. márc. 18. 20:30
Hát igen, az úgy lenne az igazi. Tv-ben láttam olyat.
159. 40163fd81d (válaszként erre: 158. - C4f059c04b)
2009. márc. 18. 20:12

Csucsu?:)))


Ugyanúgy végzem a dolgom,főzök,mosok...stb,stb,de érzem ,hogy nem mindig jókor:))

Nagy álmom volt mindig egy tábor,ahol csak a böjtölés "tudományát" emelik felsőbb szintre,és maximális szakértelemmel és körülményekkel segítik elő,hogy remekül legyen az ember utána.

158. c4f059c04b (válaszként erre: 157. - 40163fd81d)
2009. márc. 18. 20:08
Akkor néha napközben is csucsu vagy?
157. 40163fd81d (válaszként erre: 156. - C4f059c04b)
2009. márc. 18. 20:04

Határozottan!:))Viszont természetesen fáradékonyabb vagyok ,és gyengébb ,de ez a böjt hatása,arra késztet ,hogy többet pihenjek,had dolgozzon a test belülről.

Közben belegondoltam,hogy igazából 20 naposnak nevezhető ez a léböjt,mert az előkészítő napokat is bele szokták számolni,szóval életem első ilyen hosszú levezése lesz!:))Remélem bírni fogom.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook