Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Testsúlyrendezés a Nagyböjt időszakában fórum

Testsúlyrendezés a Nagyböjt időszakában (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
2009. febr. 8. 08:41

Sziasztok!


Tavaly én is végig csináltam a nagyböjtöt és szuper érzés volt. Idén is jó lenne, gondolom többet is fogynék, mint tavaly, mert akkor alig volt rajtam súlyfelesleg, de valójában nem is az volt a lényeg...


Nekem a húsvét volt a leghúzósabb...A böjt után rögtön nehéz ételek: sonka, tojás, stb. Ez nagyon megterheli a gyomrot. Pedig alig ettem belőlük...


Még meglátom idén belevágok-e, bár léböjtöt nem tervezek, esetleg csak 1-1 napokra.

2009. febr. 8. 07:58

Sziasztok!

Hallottam már erről a léböjtről, de akik csinálták azt mondták majd nem belepusztultak! Engem is érdekelne, mert vagy 10 kg rakódott már rám az évek során, igaz én már 55 éves vagyok! Tehát állítólag itt már több lehet a súlytömeg, mint fiatalon, meg aztán pici felesleg és nem ráncos annyira az ember arca! De lehet, hogy csak magamat vigasztalom! Igazából nem zavar a súlyom, de talán könnyebben mozogni!

2009. febr. 8. 07:57

Engem is érdekelne! Mit jelent, hogy 0 kalóriás? Ásványvíz és tea magában?

Azt hallottam, hogy az első 1-2 nap után a szervezet átáll egy másik mechanizmusra, és nem lehetsz éhes. Ez igaz?

És mivel folytatod az 5 nap után?

2009. febr. 8. 07:53
Csatlakozom. Már úgyis gondolkodtam neki kéne fogni, de így ha többen vagyunk, valóban erôsíthetjük egymást. Még akkor is, ha mindenki a saját egyéni ízléséhez szabja.
2009. febr. 8. 07:42
Szia, Engem érdekelne bővebben ez a téma. Bár még soha nem csináltam léböjtöt, mert mindig azt gondoltam, abba bele lehet pusztulni:) De egyre többet olvasok hasznosságáról. Elmondod ilyenkor miket fogyasztassz egy nap és hogyan fékezed meg az esetleg rádtörő éhséget? Bevallom nem vagyok vallásos igy nem sok infoval rendelkezem a nagyböjtről. Ez fix. 5 nap? Miért is? Kriszti
2009. febr. 8. 07:38

Sziasztok,

Ha már ezen időszak nevében benne van a "böjt" szó, én kihasználom a "szellemi szféra böjti telítettségét", és most, 40 évesen rendezem a testsúlyomat, s beállítok magamnak egy tartandó súlyt.

(Valójában - részemről - semmi egyházi vonatkozása nincs, csak a fent említett ok miatt döntöttem így.)

Én kb. kb. 8 kg "súlyfelesleggel" rendelkezem - 15 év aktív sportolás után az elmúlt 4 évben jött ez a felesleg (?) fel, mivel ezen időszak alatt edzőként kevesebbet mozogam, s ez a "felkúszó" súlygyarapodás semmiben nem zavart, sem rugalmasságban,sem gyorsaságban. Ezért nem izgatott. Egyébként 190 cm magas vagyok, s 94 kg.

Úgy gondoltam, hogy Húsvétra beállok fixen 85 kg-ra. Na, ennyit rólam, a módszert szeretném megosztani, s ezzel talán segíteni másoknak.

Minden időzítés-tervezés-végrehajtás kérdése.

A Nagyböjt kezdete: február 25. Addig még van jó két hét, agyilag, lelkileg fel lehet készülni erre a "társasjátékra".

Nagyon fontos! Tekintsd ezt tavaszi megújulásnak!

Elmondom, én hogyan fogom csinálni, s aki csatlakozik, azzal akár napi kommunikációval eősíthetjük egymást.

Szóval, én egy 5 napos 0 kalóriás léböjttel kezdem, megfelelő előkészítéssel, s azt követően - ismétlem - 40 évesen már át kell állni egy más étkezési szokásra, s erre a legalkalmasabb időszak egy böjt utáni szakasz.

Már sokszor végeztem/vezettem 5 napos léböjtöt, és megmondom őszintén, a súlyvesztés mellett nálam is, és tanítványaimnál is jelentősebb volt az ÖNÉRÉKELÉS MEGERŐSÖDÉSE.

Többet legközelebb.

Én biztosan megcsinálom, ha lennének csatlakozók, örülnék, sok tapasztlatot át tudok adni és engem is erősít.

Üdv: Travels

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook