Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Természetes szülés császármetszés után! fórum

Természetes szülés császármetszés után! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
33. Kriszti1212 (válaszként erre: 30. - Enesbenes)
2010. jan. 12. 17:47

Nagyon köszönöm. Neked is csodás gyermekeid vannak.


Nem tudom, én először is kislányra vágytam :) Másodikra jó lenne, de ha kisfiú lesz, akkor is kimondhatatlanul boldog leszek :D Csak legyen egy második is :)

32. misz (válaszként erre: 19. - Kriszti1212)
2010. jan. 12. 17:46

Hát a doki piszok sokat számít az biztos.

A császárnál a fogadott dokim volt, akihez már vagy 10 éve járok. Szuper orvos és nagyon jó ember.

A Kisfiam viszont 4 héttel hamarabb jött és a dokim nem tudott bejönni. Akinél szültem az meg egy állat volt.

31. Kriszti1212 (válaszként erre: 26. - Misz)
2010. jan. 12. 17:45

Nagy bátorság, de ha fájt, akkor érthető, hogy kérted az EDA-t. Én hármat kaptam a vajúdás alatt. Nagyon jó volt, de mikor nem adtak többet, akkor zokogtam. A fájdalomtól és az idegességtől egyszerre.


Én császár után nagyon sokáig kínlódtam. Nagyon fájt és húzódott a sebem. Napokig a zuhanyzás is rémálomba illő volt. A gyermekemet a kórházban is alig tudtam ellátni, mert égett az egész hasam. Olyan volt, mintha tüzet gyújtottak volna rajta.


Neked szerencséd volt vele. Gratulálok egyébként :)

30. enesbenes (válaszként erre: 28. - Kriszti1212)
2010. jan. 12. 17:44

Nekem is mind a két esetben fogadott dokim volt.

Tényleg édes a kicsi fiad!Most már jöhet egy hugi:-)

2010. jan. 12. 17:42
Jaj lányok azért tényleg ki kell próbálnotok,mert nektek lehet hogy minden rendben fog menni,és nektek lehet egy hatalmas élmény lesz.Ezt csak akkor tudja meg az ember ha kipróbálja.
2010. jan. 12. 17:41

Köszi. Hát minden esetre durva, hogy egyes kismamákkal mik történnek. :( Én nem is tudom, mi lett volna, ha nem fogadott orvosnál szülök... Lehet rosszabbul is járhattam volna.


Amikor feljött a főorvos, hogy mi a helyzet velem, mert szólt neki a dokim, akkor az elején még nyugodt voltam, aztán beletörődtem, hogy császár lesz, és amikor jött egy-egy jó fájás (az volt rendesen, 100as értékű) és mondta a főorvos, hogy ez most jó, akkor azt hittem mégis rendesen kell szülni. Nagyon kivoltam már addigra, meg fáradt is. Megváltásnak éreztem a hasmetszést. Viszont elgondolkozva mégis amúgy szerettem volna.


De egy a lényeg: hogy egészséges a kisfiam, és csak ez számít.

2010. jan. 12. 17:41
Misz köszöntelek a klubban:-D
26. misz (válaszként erre: 6. - Kriszti1212)
2010. jan. 12. 17:38

A doki se akart adni EDÁ-t, és nem is adott majd csak órák múlva. De végül kaptam hála az Istennek, meg aki feltalálta. Az maga a megváltás!

A doki is azt mondta, nem veszem észre, ha szétnyílik a császáros seb. De nekem annyira iszonyúan fájtak a fájások, hogy én biz nem vettem volna észre, az tuti. Gyakorlatilag nem voltam magamnál annyira sűrűn, intenzíven és hosszan tartottak a fájások órákon keresztül.


Én inkább 3 császárt vállalnék, mint egy vajúdásos szülést. És a császár után 4 nappal már én kötöttem be a cipőmet, tökéletesen elláttam a Babámat. A gátvarrat meg még 2 hét múlva is úgy fájt, hogy jojózott a szemem, és se állni, se ülni, se menni nem bírtam.

De persze mindenkinek más.

2010. jan. 12. 17:38
A lányomat Nusit Karcagon szültem az az én szülővárosom:-),Enest pedig itt az I-es nőgyógyászati klinikán.
2010. jan. 12. 17:36
Nagyon szépen köszönöm,neked is tündéri ,vagyány kisfiad van!
23. Lipiani (válaszként erre: 21. - Enesbenes)
2010. jan. 12. 17:36
Számomra döbbenetes!!!!!!
22. Kriszti1212 (válaszként erre: 21. - Enesbenes)
2010. jan. 12. 17:35
Megkérdezhetem, hogy melyik kórházban szültél először és másodszor?
2010. jan. 12. 17:34
Ezen mindenki csodálkozott az ismerőseim körében amikor látták a fényképet,hogy abban a ruciban vagyok amiben bementem.Jó mi???Nekem ezt dobta a gép:-)Legalább otthonosan éreztem magam:-DNa jó ez csak egy poén akart lenni...
20. Lipiani (válaszként erre: 17. - Enesbenes)
2010. jan. 12. 17:33
Nagyon szépek a gyerekeid!:)
19. Kriszti1212 (válaszként erre: 17. - Enesbenes)
2010. jan. 12. 17:33

Nagyon sajnálom, hogy ennyire rossz "élményekkel" szültél másodszor.

Sajnos minden kórház más, és még sajnálatosabb, hogy az orvosok sem olyan lelkiismeretesek már. Nekem mondjuk szerencsém volt, mert egy nagyon kedves, odafigyelő orvosom volt/van. Én ha oda kerül a sor, akkor másodszor is nála szeretnék szülni. Hiszen ő mindent megtett, amit lehetett.

Pesten sok kórházról van negatív véleményem. Csak egyről nem.


A gátgyógyulás is mindenkinél más. Szerintem sok köze volt hozzá, hogy felszívódó. Általában, ha kiszedik akárhonnan a varratokat, akkor sokkal kényelmesebb. Mondjuk én nagyon reménykedem benne, hogy minden komplikáció nélkül és gátmetszés nélkül tudok majd szülni.

18. Lipiani (válaszként erre: 17. - Enesbenes)
2010. jan. 12. 17:31

Hú ez nagyon durva!!!Abban a ruhában szülni amiben bementél???Nem tudtak volna már legalább egy hálóinget adni??

Sajnálom hogy így végződött.Biztos nem kellemes a gát gyógyulása sem,de azért a túlnyomó részt gondolom simábban mennek a szülések.Legalábbis az ismerőseim körében nem sok ilyen volt,akinek ennyire rosz lett volna.:(

2010. jan. 12. 17:25
A lányomat még vidéken szültem 2004-ben.Programozott szülés volt,mert a dokim ment nyaralni:-(Nem tágultam rendesen,fájásaim voltak,de a gép nem mutatta,burkot repesztettek,kézzel tágítottak,de semmi.Így megunta a doki és délután úgy döntött megcsászároz.Ekkor nekem már mindegy volt,mert nagy fájdalmaim voltak és az egész napos hajcihő eléggé kivette az erőm.Megszületett a lányom.Rá 5 évre,már itt Pesten lakunk és itt semmi nem olyan,mint vidéken...Kezdjük ott,hogy abba a ruhába szültem amibe bementem:-(Nem kaptam beöntést,amit persze annyira így utólag nem bánok.Nem kellhettem fel az ágyról,fekve kellett a fájdalmat elviselnem amit én üléssel,vagy járkálással jobban viselek.A kitolási szakasznál elvesztettem az emlékezetemet egy pillanatra,és az összevarrás kb.2 óráig tartott,mert szétrepedt a belső méhfalam.És bár a hasi vágás sem egy kellemes dolog,de a gátmetszés gyógyulása az valami kriminális.Nekem egy hónapig tartott mire nagyjából rendbe jöttem,lehet ennek köze volt a felszívódó varratnak is,azt nem tudom.Lehet ha majd eltelik 5 év akkor már nem mondom,hogy sokk volt,de most még annak tartom.
16. Lipiani (válaszként erre: 15. - Kriszti1212)
2010. jan. 12. 17:25

Én is így voltam.Reggel 7-től,(akkor folyt el a magzatvíz)vajúdtam és 15:19-kor született meg a kisfiam.

Kicsit csalódott voltam a császár miatt,annyira a sima szülésre készültem...de a lényeg az egészséges gyönyörű kisfiam volt,így gyorsan elszállt a csalódottságom.:))

2010. jan. 12. 17:17
én 8és fél órát vajúdtam. egyszer volt tolófájásom, de nem lett semmi. végül a főorvos közölte, hogy császár. nagyon rossz volt, mikor először fel kellett állni. és még utána nagyon sokáig szenvedtem.
14. Lipiani (válaszként erre: 12. - Enesbenes)
2010. jan. 12. 17:15

Én nem vetlek meg!Nekem a császár is rosz volt,mert végig vajúdtam,már csak a kitolási szakról csúsztunk le.Szóval nem volt az sem egy leányálom,és még utána napokig nagyon gyenge voltam.

De lehet a sima szülés sem jobb.Nem tudom,nincs tapasztalatom róla...

13. Kriszti1212 (válaszként erre: 12. - Enesbenes)
2010. jan. 12. 17:14
elmeséled, hogy miért volt sokk?
2010. jan. 12. 17:13
Szia!Az első babát én is császárral szültem,rá 5 évre pedig a fiamat simán.Most biztos rengetegen megvetnek majd,de ha még egyszer szülnék én a császár mellett szavaznék.Nem vagyok egy tutyi-mutyi nő,és a fiam 4 óra alatt megszületett,de én egyfajta sokként éltem meg,pedig nekem is mindenki azt mondta,hogy a sima szülés mekkora nagy élmény!Nem vagyunk egyformák...
11. Lipiani (válaszként erre: 10. - Kriszti1212)
2010. jan. 12. 17:13
Én is köszi! :))
10. Kriszti1212 (válaszként erre: 9. - Lipiani)
2010. jan. 12. 17:11
Köszönöm szépen a Te kisfiad is nagyon szép :)
9. Lipiani (válaszként erre: 1. - Kriszti1212)
2010. jan. 12. 17:08
Nagyon szép a kisfiad! Gratulálok hozzá! :)
8. Kriszti1212 (válaszként erre: 7. - Lipiani)
2010. jan. 12. 17:08
Nekem minden vágyam, hogy átélhessem a szülésnek azt a formáját is. Egyébként pedig a baba a lényeg :)
2010. jan. 12. 17:04
Én is császárral szültem és szeretnék majd még egy babát.Jó lenne simán szülni...
6. Kriszti1212 (válaszként erre: 4. - Misz)
2010. jan. 12. 17:01
Szerencsés volt a barátnőd, és te is. Ja igen, azt is hallottam, hogy nem kaphatunk érzéstelenítést, hogy észrevegyük, ha baj van. ez igaz?
5. Kriszti1212 (válaszként erre: 3. - Lipiani)
2010. jan. 12. 16:59
Igen, úgy gondoltam :)
4. misz
2010. jan. 12. 16:57

A császár után 2 évvel született természetes úton a barátnőm kisfia. Az én császárom és a szülésem között 4 és fél év telt el.

Ha nincs valami konkrét anyai ok, vagy babát veszélyeztető dolog a rugalmasabb dokik belemennek a a természetes szülésbe.

Általában kis korkülönbségnél a császár utáni heg szétnyílásától szoktak félni.

Nálunk minden rendben volt.


Sok sikert! :)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook