Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség előtt vérnyomáscsökkentő (Amlodipin/ Valsartan) fórum

Terhesség előtt vérnyomáscsökkentő (Amlodipin/ Valsartan) (beszélgetős fórum)


febr. 10. 23:04
Igen, Mint írtam, a terhesség alatt is szedhető Dopegittel nekem sem volt semmi gondom. És oké hogy hogyha a házi orvos úgy gondolja hogy biztonságos, akkor szedjem csak,de itt kérdés hogy nem befolyásol e bármit is ez a gyógyszer. Előző terhesség előtt nem szedtem vérnyomáscsökkentőt, ezért érdekelne. Kár, hogy a Dopegit nem szedhető már közvetlen terhesség előtt is.
3. kiskacske (válaszként erre: 1. - Nadine81)
febr. 10. 21:23

Egyetértek Halacskával.

Van ismerősöm, aki csak terhesség után váltott, egészséges kislánya van :) amúgy terhesség alatt is vannak vérnyomás csökkentők, amit adnak, ha szükséges, pedig nem javasolt terhesség alatt, csak indokolt esetben. 🙂 ( nekem a végén majdnem 4 hétig volt ilyen gyógyszerem és jól vagyunk )

2. Halacskaaaa (válaszként erre: 1. - Nadine81)
febr. 10. 13:39
Ha az orvos annak tudatában írta fel, hogy babát terveztek, akkor valószínű nem probléma, h szeded.
febr. 10. 12:38
Sziasztok! Vérnyomáscsökkentőt írt fel orvosom, viszont babát is tervezünk. A betegtájékoztatón olvastam, hogy terhesség előtt sem ajánlatos szedni és terhesség alatt sem. Ez utóbbival tisztában vagyok,mert előző terhesség alatt is szedtem vérnyomáscsökkentőt,de azt tudtam hogy biztonsággal szedhető terhesség alatt és probléma sem volt. Kérdésem az lenne, hogy hogyha elkezdem a vérnyomáscsökkentőt, és közben sikerül a baba,lehet e baja tőle amíg pozitív terhességi tesztig szedem és csak utána kaphatok újra Dopegitet amit lehet szedni terhesség alatt? Én legszívesebben már most Dopegitet szednèk,de azt csak terhesség esetén írják fel. Orvosom is tud róla, hogy szeretnénk babát. A vérnyomáscsökkentő neve: Amlodipin/ Valsartan 5mg

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook