Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magasvérnyomás és terhesség fórum

Magasvérnyomás és terhesség (beszélgetős fórum)


1 2
2011. dec. 1. 13:52

Sziasztok!

Elég régi már a fórum, de hátha olvassa még valaki. Én ma voltam a dokimnál, 30 hetes terhes vagyok, eddig semmi problémám nem volt a vérnyomásommal, de ma 140 fölött mérték 3x is. A végén szerintem már behergeltem magam. Én is Dopegytet kaptam, ezt többen is említettétek itt. Soha nem volt vny. problémám, most viszont megijedtem. A kezem zsibbad folyamatosan, de a lábam nincs dagadva, a vizelet negatív, fejem nem fáj. Mi az esély arra, hogy esetleg toxémiám lehet? Túlsúllyal indultam neki a terhességnek, már 10 kg-t összeszedtem.

Miután hazajöttem a dokitól mértem a vny-om. 110nél többet nem mértem. Úgy döntöttem nem váltom ki a bogyót, mérem minden nap és meglátjuk. Remélem semmi baja nem lesz a pici lányunknak.

Üdv Mindenkinek!

41. tubfish (válaszként erre: 40. - Bkatica)
2009. nov. 13. 14:37

szia!

nekem a terhességem elejétől magas és azt mondták, a 150/90 a határ, utána mindenképp gyógyszerezni kell (én kapok is). de a kockázat maga a toxémia, ami komolyabb vizesedéssel jár (kéz és arc is puffadt) és fehérjevizeléssel. ha ez a 3 dolog megvan, akkor mondják rá, hogy toxémiás vagy. de ezt nem kell megvárni, ezért adnak inkább gyógyszereket erre. vannak biztonságosan szedhető bogyók, amiknek nincs rossz hatásuk a bébire. a dokid mit mondott a 140/80-ra? azóta milyenek az eredményeid?

2009. szept. 2. 13:48
Sziasztok! Nekem most lett második alkalommal magas a vérnyomásom 140/80, 33 hetes vagyok. Vizeletben nincs fehérje, a lábam csak picit dagad. Szerintetek ez már gáz nagyon?
2009. aug. 2. 08:42
Mi is babát szeretnénk és most állapították meg hogy magas a vérnyomásom. 178/134, a lekevesebb is 134/110. A perem nem megy ennél lejebb. :( A pulzusom is 98 krül van mindig. Szóval most kicsit elkeseredtem. :( Nincs túlsúlyom, tehát attól nem lehet.
2009. júl. 23. 13:39
Nekem mindkét terhességem alatt magas volt a vérnyomásom. Első terhességem utolsó két hónapját a kórházban töltöttem, másodszor már nem kellett befeküdnöm :) Először talán a nagy meleg is közrejátszott, mert hiába szedtem háromféle gyógyszert, nem használt :(( Másodszor már "csak" egyféle gyógyszert szedtem, és minden rendben volt. Hozzáteszem a nagyobbik fiam augusztusban született, és nagyon nagy meleg volt azon a nyáron is. A pici májusi, és mire bejött volna a meleg, ő már megszületett.
37. Kata óvónéni (válaszként erre: 35. - Serry)
2009. márc. 9. 10:23

Szia!

Sajnos nem vagyok még terhes:(

Most igyekszem lefogyni,mert sokan azt mondják,hogy ez is lehet hátráltató tényező.14 kg-tól szabadultam már meg.Még kb ennyit kellene leadnom...A sóbevitelt minimálisra csökkentettem,nem eszek kenyeret,péksüteményt,édességet,nincs nassolás.Nincs cola,édes löttyök,csak vizet iszom.Tésztát minimálisat eszek,mondjuk ami a levesben van,ha köret,akkor azt már ott hagyom.A rizzsel ugyanígy vagyok.Tornázok minden nap,próbálkoztam a futással is,csak sajnos az ellen még tiltakozott a térdem.Gondolom még nagy a súlyom,és nyomhatja az izületet...Amúgy sok mindent megeszek,mert nem is bírnám ki:)csak ésszerűen átgondolom,hogy mit lehet,mit nem.

Röviden ennyi...A vérnyomásomat mérem itthon,így jó.De amint fehér köpeny közelébe kerülök,megugrik:(Azt mondják "fehérköpenyes hypertónia"...)

Én lennék a legboldogabb,ha már arról számolhatnék be Neked(nektek),hogy egy kis pocaklakó mocorog a hasamban...

Köszönöm az érdeklődésedet,nagyon aranyos vagy,jól esett:)

Minden jót Neked,jó egészséget!

36. Serry
2009. márc. 4. 16:46

Ha valakinek kellenek Kata óvónéni által említett diétáim írjon privát megadom az elérhetőségüket.

:)))

35. Serry (válaszként erre: 34. - Kata óvónéni)
2009. márc. 4. 16:46

Szia!

Ezek szerint sikerült a baba? most egy kicsit lemaradtam a fórumról és ahogy vissza lapoztam jutott eszembe.

Szerintem ha a magasvérnyomásodra terhesség előtt szedtél gyógyszert akkor most át kell állítsanak és tartod a diétát nem lehet baj. S a 9 hónapot NEM kell bent tölteni kórházban.


Mesélj mi újság?

34. Kata óvónéni (válaszként erre: 28. - Starmama)
2009. márc. 4. 16:41
Szia!Nyugtass meg:ugye nem kell a 9 hónapot benn tölteni a kórházban?
33. cirmesitompika (válaszként erre: 32. - Bb52f751dd)
2009. febr. 26. 11:21
Az elsőt simán de nagyon nehezen, a másodiknál mivel ennyire felment még lázam volt, beindították, eredetileg simára tervezve de a víz meconiumos volt, ezért vittek a műtőbe. Amúgy 2 nappal túlhordtam.
32. bb52f751dd (válaszként erre: 29. - Cirmesitompika)
2009. febr. 26. 09:28

Akkor nem lesz ott gond a mostani terhességednél.

Simán szültél?

2009. febr. 26. 09:21
Sziasztok!Nekem mind a 2 terhesség alatt magas volt a vérnyomásom,de csak a végén.Befektettek és nagyon jol beállitotta az orvosom akinek mindent köszönök.A 2-ik terhességem kicsit bonyolultabb volt ugyan is cukros is lettem. a 2-ik babával Fejgörcsöt kaptam 180/170lett, és nem akartak megcsászározni mondván várjun azzal még,Ök nem szoltak a dokimnak nekem kellet,azzonnal jött és mütét!
30. cirmesitompika (válaszként erre: 28. - Starmama)
2009. febr. 26. 09:11
Nekem nem kellett szedni semmit, mert 140 körül megállt az utolsó napig.
29. cirmesitompika (válaszként erre: 27. - Bb52f751dd)
2009. febr. 26. 09:10

Most 120/80

A múltkor se volt gond a 3. trimeszterig, de szülni már 170 fölött mentem.

2009. febr. 25. 12:18

Sziasztok! A 4. terhességemnél nekem is magas vérnyomást állapítottak meg. Mire eljutottam szakrendelésre, már 8. hónapos voltam. Dopegytet írtak fel, de kevés volt, erre a Concort is szednem kellett. Az orvosom egyáltalán nem pánikolt. A szülés előtt és alatt infúzióban kaptam vérnyomáscsökkentőt is. Kicsit nehezen, de simán és egészségesen született a kisfiam 3800 gr-mal. Utána kórhátban és itthon is felment még, szedtem a gyógyszereket...Aztán egyszercsak elmúlt. Fel a fejjel, pihenj sokat! És a diéta is segít szerintem

Jó egészséget!

27. bb52f751dd (válaszként erre: 26. - Cirmesitompika)
2009. febr. 24. 10:52

Ne parázz! Oda kell figyelni rá,és akkor nem lesz semmi gond!:)

Mennyire magas?

26. cirmesitompika (válaszként erre: 25. - Bb52f751dd)
2009. febr. 24. 10:46
Hát akkor parázok.
25. bb52f751dd (válaszként erre: 24. - Cirmesitompika)
2009. febr. 23. 19:04
Nekem mindhárom terhességem alatt magas vérnyomásom volt.
2009. febr. 20. 11:26
Valakinek volt így?
23. Serry
2009. febr. 19. 19:13
Előfordulhat. Nagyobb az esélye.
2009. febr. 19. 15:20
Ha az előző terhességem alatt küszködtem magas vérnyomással, akkor most is számíthatok rá ? (9 hetes vagyok)
21. Kata óvónéni (válaszként erre: 20. - Gyniki)
2009. jan. 30. 21:11
Sok sikert kívánok Nektek!
20. gyniki
2009. jan. 23. 16:19
Nekem is magas a vérnyomásom,most kezdjük el párommal a próbálkozást baba ügyben,remélem minden rendben lesz.
19. 3aeb86a367 (válaszként erre: 2. - Husom36)
2008. júl. 26. 23:28
Engem 33 hétre császároztak mert felment a vérnyomásom 180/110-re, iszonyú fejgörcsöm volt, szédültem és hánytam is. A vizeletemben fehérjét találtak. Még aznap meg is császároztak, mert hiába kaptam ezt a nyelv alatti szopogatós tablettát szinte semmit nem használt. "Még jó" hogy pont a kórházban feküdtem a szülészeten, mivel bevérzéssel kerültem be előtte 1 héttel. Nekem is gerincérzéstelenítés volt, de nekem iszonyú fájdalmam volt eközben, így gondolom, hogy elaltattak, mert arra ébredtem, hogy a műtősegéd pofozgatott. Műtét után még 3 hétig kórházban voltam mert még akkor sem nagyon akart lemenni a vérnyomásom. Hazajövetel után is még vissza kellett járnom rendszeres vérnyomásmérésre és vizeletvizsgálatokra.
18. Serry (válaszként erre: 16. - Kata óvónéni)
2008. máj. 27. 20:43

Mivel oldható meg a vizhajtás, házilag gyógyszer nélkül? (Egészség)

Meg van ez az a fórum:)))

17. Serry (válaszként erre: 16. - Kata óvónéni)
2008. máj. 27. 20:42

Köszönöm szépen!

Nem tudom már pontosan mi a fórum címe, de itt olvastam természetes vízhajtókról. Érdemes megnézegetni, mert a petrezselyem és társai hasznosak, ha a magasvérnyomás miatt esetleg vizesedni kezdenél. Érdemes rákeresni.

2008. máj. 27. 19:39
Megkaptam Serrytől a diéták leírását.Nagxon jó,hasznos információkat tartalmaz.Mindenkinek csak ajánlani tudom!
15. Kata óvónéni (válaszként erre: 14. - Medvemama)
2008. máj. 27. 19:37
Köszönöm szépen!
2008. máj. 27. 19:20
4 gyermekem van mindegyik terheségem alatt magas volt a vérnyomásom.de gyógyszeresen renben tudták tartani.más tünetem nem volt a vizeletem rendbe volt.mindegyik terheségemmel a szülés előtt 1 hónapig kórházba voltam,simán szültem mint a 4 gyerekemet a vérnyomásom szülés alatt jó volt.Minden jót kivánok!
13. Kata óvónéni (válaszként erre: 12. - Serry)
2008. máj. 20. 20:17
Igen,szívesen megnézném ezeket a diétákat.Előre is köszönöm!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook