Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatti fájdalom és vérzés fórum

Terhesség alatti fájdalom és vérzés (beszélgetős fórum)


15. 5236d12e25 (válaszként erre: 14. - Menthe)
2014. okt. 22. 07:02

Nálam a bélgyulladás iszonyatos pokoli hasgörccsel jár, nem tudok wc-re menni (ami nálam kritikus ha nem tudok 1 nap menni) felpuffadok mint egy lufi, és bekeményedik a hasam. Az egész napos görcs miatt már izomláz is társul hozzá..

Hidd el ha bélgyulladásod lenne megmozdulni alig bírnál..

14. Menthe (válaszként erre: 12. - 5236d12e25)
2014. okt. 21. 19:05

Tegnap óta szedek 3x2 Magnerotot. Még a legelején (6-7. hét) volt szex, de utána pecsételés, és azóta nem élünk házaséletet.

A bélgyulladásnak milyen jelei voltak? Nem gondolom, hogy (csak) ezért fáj a hasam, és van vérzés, de pár napja a gyomrom is rossz, most ma volt enyhe hasmenésem is.

2014. okt. 21. 13:54

Ja még valami, én napi 3x2 magne b6-t szedek pontosan a görcsökre.

Én sajnos nagyon görcsöltem , és éreztem a méh tágulását.

12. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Menthe)
2014. okt. 21. 13:53

Nekem a 7.-9.-11. héten lépett fel vérezgetés, én végig szedtem a 7.héttől az utrogestánt napi 3x1 egészen majdnem a 13.hétig (addig volt belőle) nagyon sokat pihentem, feküdtem, persze nem a nap 24 órájában, itthon vagyok tápon és leszek is végig, én veszélyeztetett vagyok, nem csak ez miatt, de a későbbiek nagy a rizikó nálam a diabéteszre, apukám cukorbeteg, én inzulin rezisztens. Ráadásul 5. héten bélgyulladást kaptam , és jelenleg is épp azzal küzdők...ismét.

Nekem is van egy nagyon pici méhszájsebem, nem tudom ti el lettetek tiltva a házasélettől? Mi igen, egészen mostanáig,mivel lehet ez volt elsőre a gond. A 2-3. vérezgetésnél aznap jobban megerőltettem magam mint kellett volna. Most vagyok 13+5 hetes.

Én azt javaslom ha nem vagy megelégedve az orvossal akkor keress egy olyat akiben megbízol 100% és odafigyel rád.

11. d20c30cb4c (válaszként erre: 3. - Menthe)
2014. okt. 21. 12:48
Nekem nem fájt a hasam, de nem gondolom, hogy a méhszájseb hasfájást is okoz. Görcseid vannak, tehát vmi nem stimmel. Keress másik orvost mindenképp, mert ráadásul hülyeséget is csinál azzal, h most ad utrot. Ilyenkor a kismamánál már májkárosodáshoz vezethet, ja és mellékhatása még vérzés is lehet.
10. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Menthe)
2014. okt. 21. 12:43

az Utrogestant a 12. hétIG kell szedni, nem onnantól kezdve.

Azután ugyanis a méhlepény átveszi a szerepet s már nincs szükség progeszteronpótlásra.


Keress egy másik orvost, lehetőleg magánrendelést, ott legalább nem küldik el az embert a bajával, s alaposabb a vizsgálat is.


Jó egészséget!!!

2014. okt. 21. 11:28
Az a zavarba ejtő, hogy az UH-on sosem látnak semmit. Pedig nem is ugyanazok vizsgáltak.
2014. okt. 21. 11:27

Femibion 800-at szedek (azaz holnaptól 400-at), abban van folsav.

Manó2000, te mitől véreztél, és milyen gyógyszert kaptál?

2014. okt. 21. 11:13
Nekem is volt hasonló, azonnal gyógyszert kaptam és komolyan vették.
6. manó2000 (válaszként erre: 3. - Menthe)
2014. okt. 21. 11:12
Én is keresnék egy másik orvost. Azért ez nem játék!
2014. okt. 21. 11:09
Bocs: folsavat.
2014. okt. 21. 11:09
Én a helyedben sűrgősen keresnék egy másik dokit, aki foglalkozik is a babával és veled is rendesen!!! Én is vérezgettem, de a dokimnak mikor megmondtam, azt hittem helyben elájul, hogy miért is nem mentem azonnal. Írt fel folsavot, az segített és elmúlt a vézés némi pihengetés mellett. Mára már 5,5 éves a kisfiam.
2014. okt. 21. 11:02

Van saját orvosom, igen. Kicsit nehéz, de nem lehetetlen elérni, nekem picit fatalistának tűnik. Ha gond van, menjek ügyeletre.

Magnerotot szedek tegnap óta, addig MagneB6 volt.

Fájt is a hasad?

Áprilisra vagyok kiírva, a 40. születésnapom körülre, szóval nem akarom eltolni.

Az UH-on mindig mindent rendben találtak, és nem láttak semmit.

Nem tudom, az a kis méhszájseb lehet-e a hibás.

2. d20c30cb4c (válaszként erre: 1. - Menthe)
2014. okt. 21. 10:59

Nekem is volt vetélésem anno, most 16 hetes vagyok, 6. héten pecsételtem, nekem a 12. hétig kellett 3x1 utro. Aztán 14. héten véreztem de csak ér pattant el.

Van saját orvosod? Azaz érzésem, hogy nem foglalkoznak veled. Megnézték, hogy a lepény is rendben van? Nincs hematóma a méhben? Ha fáj a hasad is, akkor szedj rá napi 3x2 magneb6-ot. Az segíteni fog. Keresned kellene egy jó orvost, aki foglalkozik is veled.

2014. okt. 21. 10:51

Kereken 13 hetes kismama vagyok. (Volt egy vetélésem áprilisban.) Pecsételgetés az első hetek körül volt már, de a doki nem írt fel Utrogestant, mert "csak habituális vetélésnél", és hogy ha ilyenkor sokat nem lehet tenni, ha valaminek mennie kell, az megy. Kétszer volt vérzésem, 10+4 és 11+6-nál.

Mindkétszer bementünk az ügyeletre, ahol megvizsgáltak kézzel és UH-gal, semmit nem találtak, magzat rendben.

Az első vérzésnél ismerős javaslatára mégis felírattam Utrogestant, a 11. héttől szedtem.

A nőgyógyászomnál 12+2 (azaz múlt csütörtökön) voltam, elmondtam az Utrót (3x1), azt mondta, 3 napig 2x1, 3 napig 1x1-gyel hagyjam abba. És lehet vérzés. Plusz talált egy ectropiumot (méhszájseb szerű, én is láttam). De nem javasolt rá semmit.

Holnap UH, ha minden rendben, szerinte lassan visszatérhetek a normál életbe. De a baj, hogy pár perc fentlét után fáj a hasam, pecsételgetek, sőt. most pár napja véres-nyákos váladék jön. Nem tudom, Utrogestan elhagyása miatt, vagy egyébként.

Meg hogy keljek fel nyugodtan, ha eddig is az UH rendben volt, de azért a vérzés és fájás nem megnyugtató. Folyton rohangáljak ügyeletre?

Bocs, hosszú lett, de ideges vagyok.

Kész stressz vécére menni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook