Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesgondozás magándokinál vagy jó a síma szakrendelés is? fórum

Terhesgondozás magándokinál vagy jó a síma szakrendelés is? (beszélgetős fórum)


1 2 3
5. Mandula71 (válaszként erre: 1. - Sztavros)
2010. jún. 15. 23:26

A nagyobbik fiammal (2 és fél éve) nem volt fogadott orvosom, de minden alkalommal ugyanahhoz a doktornőhöz mentem. Pont úgy, ahogy leírtad, megkérdeztem, hogy ő mikor rendel és akkorra kértem időpontot. A szülésre nem kértük fel, de azért, mert pici gyerekei vannak (ikrek) és mivel karácsonyra voltam kiírva, nem akartam, hogy esetleg a gyerekektől megfosszam őt karácsony szenteste...Végig segítőkész, udvarias, barátságos volt. Semmilyen hátrányát nem éreztem annak, hogy nem a magánrendelésére jártam:)

A második babával már volt fogadott orvosom, mivel az első szülés császármetszés lett, nem a fiatal korosztályba tartozok, plusz miómáim vannak. Ezek összességében indokolták, hogy a második babánál már fogadott orvosom legyen.

4. Sztavros (válaszként erre: 3. - Drnéni)
2010. jún. 15. 23:21
És olyan van, hogy felfogadok egy orvost, de nem a magánrendelésére járok mindig, csak néha? Hogy azért legyen tudatában, hogy ő az orvosom, én meg az ő betege, de ne hívjon kontrollra hetente 5-6 ezerért? Nem akarok én sóherkedni, de azért olyan sok lehúzós sztorit lehet hallani, amikor csak úgy jókedvéből behívja már pár ezerért a doki a kismamit, aztán szülésnél éppen elmegy nyaralni...
3. drnéni (válaszként erre: 1. - Sztavros)
2010. jún. 15. 23:15
Szerintem bármilyen egyéb esetben választhatos ezt a megoldást, legyen szó asztmáról vagy magas vérnyomásról. De terhesség alatt az ember különösen érzékeny, állandóan van valami aggódnivaló, és kihez fordulsz, ha nem fogadsz orvost? Sokan járnak egy-egy dokihoz szakrendelésre, de szerintem ez nem jelent olyan bizalomteljes kapcsolatot, mitha ex cathedra leszögeznétek, hogy mától ő az orvosod. A szülésről, gyerekágyról nem is beszélve.
2. 33aa509d53 (válaszként erre: 1. - Sztavros)
2010. jún. 15. 23:11

szia!

én igen, de 13 évvel ezelőtt. én az akkori főorvoshoz jártam, és nem bántam meg.

szerintem, ha te sem akarsz magánrendelőbe járni, hanem csak a kórházba, mindenképpen csak főorvoshoz menjél. ez egy jó tanács.

a második gyerekemmel már másik városba jártam magánorvoshoz, mert itt a városunkban más lett a főorvos, akiben már nem bíztam meg. de nem bántam meg azt sem, hogy magánorvoshoz mentem...

2010. jún. 15. 23:08

Sziasztok!

Mit gondoltak arról, ha valaki nem bérel fel magándokit, illetve nem jár magánrendelésre a terhessége alatt? Szerintetek az nagyon gáz, ha kiválasztok egy orvost, és megtudakolom, mikor rendel ő és mindig hozzá megyek, de nem magán úton? Ilyenkor mi van? Megbánnám ezt később? Talán nem lennének ugyanolyan körültekintőek? Butaság ez szerintetek? Olyan sokba kerül magán úton a terhesség, és nem hinném, hogy annyival jobb bánásmódban, kitüntetettebb figyelemben részesülnék. Szült valaki így?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook