Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesgondozás magándokinál vagy jó a síma szakrendelés is? fórum

Terhesgondozás magándokinál vagy jó a síma szakrendelés is? (beszélgetős fórum)


1 2 3
35. vvicus (válaszként erre: 33. - D8908b786a)
2010. jún. 16. 12:02

:-D Csak gondolom, az év nem stimmel.


Gondoltam én, hogy nem egy helyre járunk. Túlontúl szeretnék már valakivel megismerkedni, aki szintén az ÁEK-ben (régi MÁV) fog szülni, és környékbeli, de eddig nincs szerencsém.

34. Sztavros (válaszként erre: 29. - Vvicus)
2010. jún. 16. 11:58
Igen, kicsit talán még alaposabban, mint kéne... :) Tulajdonképpen nem tudom, milyen sűrűn kell menni, azt sem tudom, mennyit szánnék rá, valószínűleg, ha biztos lennék benne, hogy maximumot kapok az utolsó utáni pillanatig, akkor bármennyit rászánnék, amennyi futja.
33. d8908b786a (válaszként erre: 31. - Vvicus)
2010. jún. 16. 11:56
He-he most látom, hogy a szülinapod a férjem szülinapján van. :DDD
32. d8908b786a (válaszként erre: 31. - Vvicus)
2010. jún. 16. 11:55
Nyem. Akkor mégsem ua-hoz járunk. :D
31. vvicus
2010. jún. 16. 11:51
Ha Te is a szentendrei DOC-ba jársz, akkor valószínű, de nem hinném, hogy ilyen kicsi az ország, hogy pont ugyanott legyünk. Vagy mégis? :-)
30. d8908b786a (válaszként erre: 29. - Vvicus)
2010. jún. 16. 11:44
Az én dokim is ilyen rendszerben van. Lehet, hogy ua-hoz járunk? :D
29. vvicus (válaszként erre: 28. - Sztavros)
2010. jún. 16. 11:35

Sajnálom! De látom, most nagyon alaposan készülsz rá, és ez jó! :-)


Nézd, szerintem ez dokitól függ, hogy elfogadja-e, hogy Te nem mindig perkálsz neki. Én havi 10ezret fizetek, de ő tul.képpen egy magánrendelőben alkalmazottként van ott, szóval nem az övé az összes. De ha valamiért kell, akkor mehetek hozzá a saját magánrendelőjébe, és ott már nem kér pénzt, a kórházban sem kér pénzt, szóval ez hasonló ahhoz, amit Te írsz. Bár gondolom, Te még ilyen rendszerességhez sem ragaszkodnál.

28. Sztavros (válaszként erre: 26. - Vvicus)
2010. jún. 16. 11:28
Az a lényeg, hogy minden rendben! :) Nekem is volt fogadott dokim. Két éve mi is babát vártunk, s bár nem tervetük, nagyon boldogok voltunk. Én akkor nagy gázban voltam, a saját magam hülyesége miatt nem volt betegbiztosításom. Szomszéd városban választottam egy dokit, mert neki volt priv. ultrahangja. Végülis nem volt semmi extra baj vele, de 9 ezer forintba került, és gyakorlatilag nem mondott semmit, csak amit én is tudtam, terhes vagyok... Aztán sajnos két hétre rá bevéreztem, hétvége volt, irány az itteni kórház, itteni dokim ugye nem volt... Hát, belegondolva, senkinek nem kívánnám, és talán tényleg jobb lett volna, ha van saját orvosom. Bár a mai napig nem tudom, vajon bejött volna-e a kedvemért vasárnap este, de mindenesetre ez így borzasztó volt. Utána hétfőn megműtöttek, azt se tudom, ki, azt se tudtam mi történik, és a bánásmód... Ha komplikáció van, azért valóban jó, ha van kihez fordulni, és a kérdés nem is az, hogy legyen-e saját dokim, hanem az, hogy járhatok hozzá sztk-ba, vagy muszáj magán úton menjek.
27. d8908b786a (válaszként erre: 25. - Vvicus)
2010. jún. 16. 11:21
Gondoltam, hogy valami ilyesmi lehetett amiért nem választhatott. de hálisten gyorsan visszavonták azt a baromságot. Nem is tudom, mennyi ideig volt hatályban az a jogszabály.
26. vvicus (válaszként erre: 23. - Sztavros)
2010. jún. 16. 10:59

Hát szombaton fogalmam nincs, hová mentem volna. De szerencsére jól végződött, másnap megnyugodtam, hogy van szívműködés, növekszik. Azóta sem volt semmi gond.

És abban meg igazad van, hogy a környéketeken ha jó a rendes orvosi rendelés, akkor érdemes megpróbálni. Nekem nyugalmat jelent a fogadott doki, de lehet, hogy azért is, mert rosszak a tapasztalataim.

25. vvicus (válaszként erre: 24. - D8908b786a)
2010. jún. 16. 10:58
Választott volna ő is, fizette is a 15ezret, amíg úgy volt, hogy a Jánosba kerül, de utána, amikor kiderült, hogy mégsem, már nem vállalta el senki. Mindegy, végül is megcsászározták, csak az a 3 hét, mondta is, hogy örökre bevésődött.
24. d8908b786a (válaszként erre: 22. - Vvicus)
2010. jún. 16. 10:50

Augusztus közepére.


Igen az a baj, hogy tehetetlen vagy. Én akkor is választottam volna orvost, ha H. Ágika alatt szülök. Inkább kifizettem volna a pénzt mint valami hentes és mészáros kezei közé kerüljek.

23. Sztavros (válaszként erre: 15. - Vvicus)
2010. jún. 16. 10:48
Az a fura, szó szerinte egy ilyen eset után kezdem el gondolkozni az egész doki kérdésen, mint a tiéd! Van egy kedves kis vendégem, ő is bevérzett a 8. héten. Magándoki persze nyaralni, de nem baj, elvégre természetes, hogy jár az mindenkinek. Úgyhogy mit volt tenni, bekocsikázott az sztk-ba a terhesgondozóba, és az ügyeletes orvos tök korrekt volna, megvizsgálva, adott gyógyszert, és azóta háromszor volt nála, hogy ellenőrízgesse. Persze tudom, ki kell fogni az ilyet. Tényleg van ilyen is, meg olyan is. Úgyis itt helyben kell majd végigkérdeznem a tapasztalatokat, hogy kiszűrjem, kitől kell óvakodni. De addig is jó olvasni a tapasztalatokat máshonnan is.
22. vvicus (válaszként erre: 21. - D8908b786a)
2010. jún. 16. 10:45

Mikorra várod a kicsit?


Nővérem járt szegénykém úgy a harmadikkal, hogy akkor volt Horvát Ágika hatalmon, és tönkrecseszte a kórházakat. A Margit kórházhoz tartoztunk előtte, oda is járt, aztán hirtelen bezárták ott a szülészetet. Akkor úgy lett, hogy a Jánosba kell mennie, elkezdett oda járni egy dokihoz, aki valami 15ezret kért egy alkalommal és szimpi sem volt. Aztán kiderült, hogy mégsem a Jánoshoz tartozik, és hogy nem lehet szabadon választani kórházat, így a Szent Imrébe került át, de akkor meg már a 30. hetén is túl járt és nem talált magának dokit. És mit ad Isten, komplikációk lettek, dokija meg nem volt. Kata nem akart befordulni, keresztben feküdt. Három hétig feküdt bent a kórházban a legnagyobb melegben és minden doki azt mondta, majd holnap csinálnak valamit. Amikor a főorvos visszajött, az mondta, hogy kész, oxitocinterhelés, és ha akkor sem fordul be, akkor császár. És ugye nővérem nem a saját hibájából járt így, hogy nem volt dokija.

21. d8908b786a (válaszként erre: 20. - Vvicus)
2010. jún. 16. 10:36
Igen a mostani dokim szól előre, ha egy kicsit is kellemetlen, óvatosan csinálja és nagyon ügyel a babára. A tesómat amikor várta az unokaöcsémet egy sztk orvos úgy meg vizsgálta, hogy bevérzett. (ez régebben volt, amikor még a helyi orvosnak is kellett vizsgálnia a terhesgondozás alatt, hiába járt magándokihoz) Számtalan rémtörténet kering. Itt is volt a hoxán nem olyan régen egy cikk amiben toxémiás volt a lány, és le se szarták a fejét az körzetes orvosok...
20. vvicus (válaszként erre: 18. - D8908b786a)
2010. jún. 16. 10:32

:-/

Hát a magándokimnak arany keze van, semmit sem érzek nála, nagyon óvatos.

Ennyire durva orvossal még nem találkoztam, mint Te, de nekem is volt már kellemetlen "randim" az sztk-ban.

19. d8908b786a (válaszként erre: 16. - Vvicus)
2010. jún. 16. 10:30
Ja az egyik sztk-ban dolgozónő a kolléganőm barátnője. Ő mesélte, hogy a csaj ha nem rendelt egy onkológus nőgyógyász doki, akkor inkább elment a kórházba minthogy hagyja magát a másik 4-gyel megvizsgáltatni... Gondolhatod milyenek lehetnek. Mind elmúlt 60 éves és úgy néznek ki mintha hentesek lennének.
18. d8908b786a (válaszként erre: 16. - Vvicus)
2010. jún. 16. 10:28
Nekem egyszer muszáj volt egy vadállathoz bemennem, mert az akkor még rendelő dokim (azóta nyugdíjba ment, ezért kellett magándoki) szabin volt. Úgy tolta fel a kacsát, hogy azt hittem odacsinálok az ágyra. A könnyem kicsordult és sóhajtottam. Erre közölte, hogy nem fáj ez ne hisztizzek... Gondoltam magamba, anyádnak nem fáj, ha végbeledben én is így turkálniék lehet, hogy befognád a szádat... Ja meg olyan hangosan beszéltek, hogy mindent lehetett hallani az előző beteg kórtörténetéről...
17. d8908b786a (válaszként erre: 14. - Sztavros)
2010. jún. 16. 10:25

Minden azon múlik, hogy mennyire vagy megelégedve az orvossal. Az én dokim olyan, hogy bármikor fel lehet hívni, mikor gáz volt akkor is jött azonnal a kórházba vizsgálni, bármit kérdezünk válaszol. NIncs gyógyszer érdekeltsége. Viszont perkálunk is rendesen. A férjem minden vizsgálaton bent lehet, sőt bent kell lennie, mert berángatja. :D A pasi a szó jó értelmében nem komplett. :D Nem jár szabira, olyan mint egy duracell nyuszi.


Az egyik kolléganőm pár héttel későbbre várja a babáját. Volt orvosa aki cserbenhagyta. Aztán úgy döntött, hogy mégsem lesz választott dokija csak annyira bunkón viselkedtek vele, hogy mégis csak keresett egy harmadik dokit, akivel egész jól kijön. Ha találsz egy orvost akkor hajrá, ne hagyd magad lerázni. Mindkét oldalról ismerek történetet. Volt akit a fogadott orvosa nyomorgatta meg, mert éppen dolga volt, és volt akivel az ügyeletes doki rendezett le, hogy utána mégis csak adott neki pénzt mert annyira lelkiismeretes volt. Sajnos ma senkiről nem tudod megállapítani ránézésre milyen...

16. vvicus (válaszként erre: 13. - D8908b786a)
2010. jún. 16. 10:24
Na ja, a szentendrei sztk-ban is ez van. Volt, hogy úgy hívtak be, hogy az előttem lévő nő még fent feküdt az ágyon szétnyitott lábakkal, nekem addig kellett levetkőzni. Szép látvány volt, mondhatom. A dokik meg folyton elrohangáltak vizsgálat után, így kérdezni sem lehetett tőlük. :-/
15. vvicus (válaszként erre: 4. - Sztavros)
2010. jún. 16. 10:21

Szia! Szerintem ha megteheted, fogadj dokit. Nekem azért nyújt biztonságérzetet, mert mi van, ha valamilyen komplikáció lesz? Én bevéreztem a 8. héten, halálra rémültem, és jó volt az az érzés, hogy fel tudtam valakit hívni szombat délután ezzel, vasárnap reggel pedig meg is vizsgált.

Az én dokimnál havonta kell fizetni fix összeget, és ha valamiért többször kell mennem, akkor nem kell már fizetni. Mindent soron kívül intéz el nekem, vérvétel is a rendelőjében történt fix időre, AFP mondjuk kórházban, de akkor is behívott fix időre, és már vették is a véremet. Amúgy jelenleg még havonta járok egyszer, persze ha minden okés.

14. Sztavros (válaszként erre: 13. - D8908b786a)
2010. jún. 16. 10:15
Még nem várok babát, csak tervezem, hogy mit és hogy kéne csinálni. Őszre tervezzük a dolgot. Úgy vagyok vele, aki szakrendelésen vadállat, ahhoz én biztos nem megyek magánúton sem! Csak pénzért velem ne legyen kedves senki! Nagyon sok rosszat hallok én is, többek között, amitől a legjobban félek, hogy járok valakihez, fizetek mint a kisangyal, és a végén, amikor igazán nagy szükség van rá, akkor tojik a fejemre.
13. d8908b786a (válaszként erre: 11. - Sztavros)
2010. jún. 16. 10:11

Szerintem minden orvostól függ. Én pl azért kerestem magánorvost, mert a helyi rendelőben vadállatok dolgoznak. Egyik durvább mint a másik. Az egyik ismerősünket úgy meg nyomorgatták, hogy kék-zöld foltos lett. És mindnek van magánpraxisa. Így tök mindegy, hogy hová mész és kihez, ha emberséges.


Az orvos választást pedig csak egy ideig választhatod. Nem tudom mikorra vagy kiírva, de én augusztus közepére. Hálisten az én orvosom nem jár nyaralni így nem volt gond. De volt ismink aki nyári babát várt és őt elhajtották, hogy nyárra nem vállal szülést. Illetve egy idő után már néhány orvos nem szereti elvállalni a gondozást.

12. drnéni (válaszként erre: 11. - Sztavros)
2010. jún. 16. 10:08
Nem, persze, csak kérdezz rá, nálunk pl. 18. hétig lehet orvost választani.
2010. jún. 16. 10:03
Köszi a hozzászólásokat! Úgy gondoltam, megpróbálom én ezt símán szakrendelésen, és ha netán nem vagyok megelégedve, vagy undokok, vagy bármi, akkor később is választhatok én magándokit, nem kell azt rögtön az elején, ugye?
10. violamama (válaszként erre: 1. - Sztavros)
2010. jún. 16. 08:35
Én két éve, simám kórházba jártam a vizsgálatokra és mikor megbeszéltük az elején hogy ő lesz az orvosom akkor megkérdezte akarok e menni a magánba, de csak az uh-ra jártam oda( oda is csak azért hogy ne kelljen sorban állni és akkor délutánonként mindig jött velem a párom is). Nála azt vettem észre hogy kedvesebb volt mint azokkal akik csak a kórházba jártak hozzá, de a szülésnél már nem számitott.
2010. jún. 16. 07:07
abszolút jó a sima rendelés is én meg voltam vele elégedve, ha beszélsz a dokival erről sztem elfogadja ezt a felállást
8. youlcsi (válaszként erre: 1. - Sztavros)
2010. jún. 16. 06:56

szia!

én így járok orvoshoz. be a kórházba, szakrendelőbe.

meg hát ugye van a terhesgondozóban az orvos, aki mindig ugyanaz.

nem vettem észre, hogy bármiben is ne lenének körültekintőek. az orvosom vizsgál, a terhesgondozó doki pedig uh-oz. és mindkettő teljesen normális.

7. Mandula71 (válaszként erre: 4. - Sztavros)
2010. jún. 15. 23:30
Hetente kontroll?Mi a fenének? Az én dokim tavaly 8 ezret kért alkalmanként, de SOHA nem hívott gyakrabban a kelleténél, havonta egyszer jártam hozzá. Illetve az utolsó hónapban hetente, mivel az NST-t is a magánrendelőjében csinálta. Az egyik héten csak NST volt, akkor 4 ezret fizettem, a másik héten UH és kézi vizsgálat is, az 8 ezer volt. A laborvizsgálatokra adott beutalót, azokat a kórházban végezték el.
2010. jún. 15. 23:28

Szia!Nem volt fogadott orvosom,aki éppen bent volt az vizsgált,illetve..ügyeletes orovosnál szültem..

A dokira nem panaszkodhatok..a szülés teljesen rendben lezajlott..nem voltak komplikációk..!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook