Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Terhesen szívni kényszerülök az alattam lakó cigifüstjét fórum

Terhesen szívni kényszerülök az alattam lakó cigifüstjét (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2022. jún. 3. 05:57

Sajnos mindkét szoba ablaka ugyan arra nyílik!

Tudom, hogy ha nem lesz rá megoldás, akkor a csukott ablak marad. Bár tavaly nyáron pont az alattunk lévő jött fel és panaszolta el, hogy mennyire zavarja a külső klíma zaja és nem tud pihenni tőle.

Érdekes, én tudtam hívni egy szerelőt aki megoldotta a problémát.

Nem vagyunk egyformák.... szerencsére

17. andi6020 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 3. 05:54
Egyébként mi az, hogy az "ilyennel"?
16. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 3. 05:50

Én a munkahelyemen a 7. hónap végéig végig passzív dohányoztam. Ketten ültünk terhesen az irodában! Nem volt légkondi még, nyáron nyitva volt az ablak. De olyan rossz ablak volt, hogy csukva is bejött a füst. (Egyszer szélviharban a nyakam is huzatot kapott csukott ablaknál.)

10 m-re volt a dohányzóhely. Kértük, áthelyezték, ellentétes irányba ugyanúgy 10 m-re. Ugyanúgy jött a füst.

Alattam lakók is dohányoznak, plusz nyáron a földszinti kertes lakásokból kifüstöltek a faszenes grillel minden hétvégén. Volt, hogy halat füstöltek. Köhögni kellett a füsttől a gyerekszobában és a nappaliban.


A saját apám is fel volt háborodva, hogy mit képzelek én! Tűrni kell. Ez mindenki hozzáállása. De ha asztmás lesz pl. a gyerek, az senkit sem érdekel, akkor max. én vagyok a szaranya, hogy nem vigyáztam rá.

15. globus (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2022. jún. 3. 05:50
Nekem is ezek jutnának eszembe. Pár nap/hét kényelmetlenségre talán meg lehetne kérni, de több évnyire nem...
14. andi6020 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 3. 05:49

Gondolom ha megszületik a baba, úgyis becsukod az ablakot, hisz nem akarod a többi lakót a gyereksírással zavarni.

Hang bent, cigifüst kint, probléma megoldva.

13. globus (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 3. 05:47
Mit fog neki mondani? Szokjon le? Menjen le az utcára, mert valakinek nem tetszik, holott tíz évig nem szólt? Csak kíváncsi vagyok, én nem dohányzom.
12. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 3. 05:45

Olyan szobátok nincs, amelyik a ház másik lakója alatt van, hogy legalább a baba-szoba máshova kerülne?

Ha ez nem megoldható, akkor éjszaka szellőztetsz, nappalra marad a csukott ablak + légkondi. Ha a pénztárca bírja.

Szólj a közös képviselőnek, próbáljon hatni rá, és járj utána a birtokvédelmi résznek is, de nem sok remény van. Vannak emberek, akikről minden lepereg.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Törpilla)
2022. jún. 3. 05:40

Beszéltünk a közös képviselővel, ígértet kaptunk arra, hogy utána jár.

Csak egy ,, igényes,, 40 éves hölgyről van szó szerencsére aki alattunk lakik.

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Törpilla)
2022. jún. 3. 05:34
Hagyd...az ilyennel nem éri meg vitatkozni!
9. Törpilla (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 3. 05:31
Közös képviselőnek is jelezted? Hátha tudna valamit lépni.. Illetve ha ők csak bérlőként lennének, de gondolom, hogy saját lakásuk! Kívánom hogy megoldódjon mire a babád megszületik!
8. Törpilla (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2022. jún. 3. 05:30
Gondolom nem írta volna ki fórumon ezt a problémát ha lenne pénze családi házra!
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2022. jún. 3. 05:28
Oké 🙈
6. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 3. 05:27
Vegyél légtisztítót..megéri.
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 3. 05:21
Ezt te sem gondolod komolyan. Csukd be az ablakot vagy költözz családi házba.
2022. jún. 3. 00:25

Köszönöm, hogy válaszoltál!

Lehet jobban örülnék ha csirkét tartana. Vagy ha zenét hallgatna, mert az csendháborítás, ki lehet rá hívni a rendőrt.

Olvastam, hogy a jegyzőhöz lehet fordulni birtokvédelem miatt, de képzeld bizonyítanod kell az állításodat. Nem tudom hogy lehet bizonyítani egy szagot...

3. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 3. 00:07
Egyebkent szerencses babavarast!
2022. jún. 3. 00:07
Jegyzo,birtokvedelem, pl most olvasom, hogy akar hangos kutyaugatas miatt is lehet.Es nem, nem csinalgatok a sajat lakasban sem,amit akarok,pl nem tarhatok csirket erkelyen, vagy nem ordibalhat a radio este 11-kor.
2022. jún. 2. 23:55

Sziasztok!

Azok segítséget szeretném kérni, akik jártak már hasonló helyzetben és találtak megoldást.

A lényeg....10 éve lakuk egy olyan 10 emeletes lakóházban, ahol nincsenek erkélyek.

Előre leszögezem, hogy tisztában vagyok avval, hogy a saját lakásában mindenki azt csinál amit akar...

Szóval a problémán az, hogy az alattunk lakó cigizik a saját lakásában, aminek szaga (főleg ilyenkor nyáron) a nyitott ablakon feljön a mi lakásunkba. Konkrétan olyan szag van mint egy kocsmában.

10 év alatt egyszer sem szóltunk érte, nem akartunk (és most sem) jó szomszéd/rossz szomszéd viszonyban lenni, de 6 hónapos terhes vagyok, és megfulladok a saját lakásomba a cigiszagtól. A baba augusztus vége fog megszületni, nem szeretném, hogy egy csecsemőnek ezt a szagot kelljen beszívni.

Ahogyan olvastam a különböző jogi fórumokat, Ptk.-t, túl sok esély nincs a megoldásra. Na de ilyen esetben sincs,amikor egy csecsemő egészségéről van szó?

Próbáltunk a szomszéddal beszélni, de annyival letudta, hogy a saját lakásában azt csinál amit akar. De ebben a formában, hogy a szagot nekünk is szívni kell, az már nem az ő lakása. Bocsánat, ha hosszúra sikeredett, de nagyon elkeserítő.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook