Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Terhesen szívni kényszerülök az alattam lakó cigifüstjét fórum

Terhesen szívni kényszerülök az alattam lakó cigifüstjét (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
108. 55Judit (válaszként erre: 105. - PöttyösPanka)
2022. jún. 3. 10:36
Így van. Mióta hallottam azt a Budha idézetet hogy "Ahol vagyok oda én mentem", tudom hogy a változásokat amire vágyom, nem másoktól kell elvárnom. Az életemet én befolyásolom minden egyes pillanatban a döntéseimmel. Dönthetek úgy hogy írok ide vagy nem, megfőzöm az ebédet vagy nem. Mindegyik választott úttal elérek valamit, eljutok valahová. Neki a cigifüst ügyében kell lépni valamit, és eljut vele valahová. Ha a gyerek egészsége a tét, bizony előfordulhat hogy nagyon zsebbe nyúlós döntést kell majd hoznia.
107. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 106. - 55Judit)
2022. jún. 3. 10:36
Így jártunk! Lesz megoldás, nem biztos hogy békés, de így vagy úgy meg kell oldani.
106. 55Judit (válaszként erre: 102. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 3. 10:30
Én értelek téged. Mint mondtam, én sem helyeslem amit írtam, de sajnos nincs más lehetőség. Az alsó szomszédnak jogában áll cigarettázni. A füst terjedését meg a tudomány mai állása szerint nem lehet szabályozni. Ezért a jegyző sem tehet semmit.
2022. jún. 3. 10:25
Javasoltam humánusabb és keményebb megoldást is. De cselekedni neked kell.
104. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 99. - Csicsi25)
2022. jún. 3. 10:24
De az normális és teljesen helyén való, hogy majd én egész nap zárva tartom az ablakom ilyen melegben mert ő egy szenvedélybeteg.
103. Pasionella (válaszként erre: 95. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 3. 10:23
Ez egyáltalán nem parasztság kérdése hanem saját érdekeid megvédése.
102. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 97. - 55Judit)
2022. jún. 3. 10:21

Én nem szeretnék költözni, őt se kértem erre és nem is fogom. Felmerült egy probléma, amit meg kellene oldani, csak nem vevő.

Ezzel bosszúsdival úgy vagyok, hogy a bosszú újabb bosszút szül. Ha megszületik a baba, én nem avval szeretnék foglalkozni hogy mi legyen a következő bosszú...


Illetve a hangos zene, a fa papucsba járkálás nem csak őt zavarna, másokat meg nem bántanék.

Egy megoldás lehetne még, amit a szomszédokkal beszéltünk (mert nem csak minket zavar), hogy ha közösen adnánk be kérelmet birtokvédelemre a jegyzőhöz.

Meglátjuk!

101. Pasionella (válaszként erre: 99. - Csicsi25)
2022. jún. 3. 10:20

De úgy tűnik sajnos mert a bagósok azt gondolják óóó szegények már teljesen el vannak lehetetlenítve...

Az Ő döntése, hogy szívja azt a sz@rt és mérgezi magát de ezért mást ne mérgezzen.

Én iszonyatosan örültem amikor csomó helyen tilos lett a dohányzás.

100. 55Judit (válaszként erre: 95. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 3. 10:10

Mert még fiatal vagy, és nem ért annyi szarság mások által. de ha betelik a pohár, menni fog.

Én alapból egy intelligens ember vagyok, de ha kell, tudok nagyon bunkó is lenni. Rá vitt az élet. Majd belejössz te is ha nem akarod hogy eltapossanak és átgázoljanak rajtad. Én is megöregedtem mire megjött az eszem.

99. Csicsi25 (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2022. jún. 3. 10:09

Persze, majd ebben a melegben folyton csukva tartja az ablakot vagy fogja a sátorfáját és holnap családi házba költözik. Azért nem így működnek a dolgok - ezt te sem gondolod komolyan!


Nyilván a füst felfelé száll, ez sok helyen gondot jelent. Nálunk is folyton átjön a szomszédból a dohányfüst. De ahol csecsemő van, kicsit lehetne a szomszéd megértőbb. Nehogymár az anyukának kelljen elnézőnek lenni egy bagózó emberrel szemben! Úgy tűnik, feje tetejére állt a világ.

2022. jún. 3. 10:08

Tudom, csak jobban kedvelem a humánusabb megoldását.

Amit próbáltam is, csak hát a süket fülek.

97. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 3. 10:07

Csak ezt az 1 bejegyzést olvastam.

Sajnos erre a problémára nincs megoldás. Most lehet hogy rám is meg fogsz haragudni, a tényeken sajnos se ez, se más nem változtat. Tehát se a cigiszag terjedése, se a kutyaugatás hangja nem szabályozható. Sajnos annak is érezni kell a szagot és hallani a hangot aki nem kíváncsi rá. Egyiket se lehet falon belül, vagy telekhatáron belül tartani. Tudom hogy rohadt dolog amit írok, de erre nincs törvény. Sok embernek van olyan tulajdonsága amit mások nem tolerálnak, de a szabad joga mindenkinek meg van. Akinek nem tetszik, költözzön tanyára, ott nincs gond a szomszéddal. Rohadt dolog, de ez van. Nem azért írom mert ezzel értek egyet, hanem mert ez van.

Aki társas házba költözik, tisztában kell lennie az emberek sokszínűségével, és bizony abban a közegben be kell vállalni bármit ami emberi tulajdonság.

"Ahol vagyok, oda én jöttem." /Budha/


Új szomszédnak mondtam, csináljon kerti tavat. Csak azért nem csinál, mert gyűlöli a béka hangját, márpedig ahol tó van, ott béka is.

Hozni fog német juhász kutyát. Mondom neki, az nagyon hangosan ugat, az én ablakom meg itt van, nem fogok tőle aludni. A válasz: A kutya azért van hogy ugasson.

Én a kutyája végett nem költözök el, viszont ha nem tudok aludni tőle, hozok tavibékát a saját kis tavamba. Attól meg ő nem fog. Ennyi.


Ha nem tudunk valakivel valamit kultúráltan rendezni, le kell sűlyedni a szintjére még ha ez nehézséget okoz akkor is, és úgy kell viselkedni mint ő. Ha megoldja a csendet, véget vetek az éjszakai zajnak én is. Ennyi.


A cigi füstre valami válasz lépést tenni kell ha ott akartok élni. ÉLNI!

Van hangosan kopogó papucsod? Legyen amíg ki nem tisztul a levegő!

2022. jún. 3. 10:02
Virágot nevelni nem parasztság. Amúgy meg ha nem állsz ki magadért, más sem fog.
2022. jún. 3. 10:00

🤣 én nem tudok ennyire átmenni parasztba...annyira irigylem azokat akiknek sikerül.

Pedig néha jó lenne és meg is érdemelné.

2022. jún. 3. 09:57

Tudom, hogy ezeken a berögződéseken nem lehet változtatni. De én azért megpróbálnám. Hátha...


Ha meg erre is ellenségesen reagál, újra tennék az ablakba virágokat, és amikor elkezd szállni a füst, jóóó alaposan meglocsolnám azokat a szép muskátlikat, el ne hervadjanak. Ráadásul a azt mondják, hogy a virágok szebben nőnek zene hatására. Úgyhogy minden füstjel felszálltakor be lehetne rakni valami jó kis metált, had nőjenek a növények.

93. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 91. - Charlize)
2022. jún. 3. 09:55

Pontosan! Valaki legalább érti mit szeretnék mondani!

Tegye, szívja, ha jól esik felőlem kettesével is. Csak tegye már meg hogy mások életét nem keseríti. Az ő lakásán is van ablak, az ő függősége, szenvedélye és nem az enyém.

2022. jún. 3. 09:50

🤣🤣 valóban, némelyiknek milyen jó illata van!

De szerintem ő már annyira függő, hogy adna nekem olyan elektromos cigit 🤣

Amikor beszélni próbáltam vele, láttam, hogy a kezén, -vagyis az ujjain ahol fogja a cigit- már sárga a bőre. Gondolom a nikotin.

91. Charlize (válaszként erre: 67. - Tien)
2022. jún. 3. 09:48

Ez egy ocsmány, káros szokás. Nem egy kötelező dolog, nem egy veleszületett rendellenesség, hanem egy önként felvett hibás szokás. Ha vki ragaszkodik hozzá, tegye, de ne erőltesse már rá másra, aki nem kér belőle!

Gondolom ki lennél akadva, ha az orrod alá finganának rendszeresen, pedig az még csak nem is egészségkárosító.

2022. jún. 3. 09:45
Ha ilyen a hozzáállása, akkor valószínűleg nem sokat tudsz tenni. Nekem az jutott eszembe, hogy meg kellene ajándékozni egy elektromos cigivel. Nagyon kicsi az esélye, de hátha bejön neki.
89. simple (válaszként erre: 88. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 3. 09:37
Jogilag, hivatalos úton nem tudsz tenni semmit, elhajtanak azzal, hogy joga van cigizni a saját lakásában.
88. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 84. - Simple)
2022. jún. 3. 09:32
Nem tudsz mást csinálni, csak az a baj, hogy ha vissza olvasod a hozzászólásokat, hogy mennyiünknek kell ,,becsicskulni,, mások miatt a saját lakásunkba. Ahelyett, hogy magára zárná a lakást ha az már úgyis egy trágyadomb. Neki joga van cigizni a saját lakásában, nekem jogom van egészséges élni a saját lakásomba.
87. aszparagusz (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 3. 09:28

Azért ne várd el, hogy egy egész ház, vagy bárki a lakók közül a te gyerekedhez alkalmazkodjon.

A társasház sajnos ezzel jár.

Neked van gondod azzal, hogy más cigizik. Csukd be az ablakod, ha zavar.

Írom ezt, hogy nem dohányzom, zavar a cigifüst, társasházban lakom.

Szerencsémre normális szomszédokkal.

86. simple (válaszként erre: 85. - Aszparagusz)
2022. jún. 3. 09:27
Na igen, egyesek azt hiszik, ha csak bérlő valaki, akkor nincs joga semmihez. Fizet a lakásért, és ugyanazok a jogai, mintha tulajdonos lenne.
85. aszparagusz (válaszként erre: 9. - Törpilla)
2022. jún. 3. 09:25
Tulajdonosra, bérlőre ugyanazok a szabályok vonatkoznak.
84. simple (válaszként erre: 83. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 3. 09:24
Engem is zavar, amikor a szomszéd házból dől be hozzám a cigifüst, sokszor vágni lehet még kint a kertben is, de amikor főzik a pörköltet nyitott ablaknál számomra az is büdös és zavaró. De senkinek nem mondhatom meg, hogy a saját házában, lakásában mit csinálhat és mit nem. Joga van cigizni, és főzni is. Én ilyenkor gyorsan becsukom az ablakot, meg bemegyek a kertből, és probléma megoldva.
83. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 82. - Simple)
2022. jún. 3. 09:18
Teljesen igazad van! De akkor zárja magára az ablakot, mert miután feljön hozzám a szag, onnantól kezdve nem az ő lakásáról beszélünk, hanem az enyémről. Milyen jogon teszi tönkre az én bútoraimat, függyönyt,a szúnyog hálónak olyan szaga van mintha, nikotinba lenne áztatva. Csakhogy maradjunk ennyiben
82. simple
2022. jún. 3. 09:13
Sokan fordítva ültök a lovon! A saját lakásában úgy dohányzik mindenki, ahogy akar, maradjunk ennyiben.
2022. jún. 3. 09:12
Na, ha megkopogtatja a csövet az lesz ám jó az egész lakóközösségnek! Főleg amikor pihenne valaki.Én élvezem ezt a cső verést naponta!
80. andi6020 (válaszként erre: 70. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 3. 09:10
Ez mondjuk több mint korrekt és alkalmazkodó tőled, mármint a javaslat, hogy verje meg a csövet. Tényleg elismerésem! Ha erre sem hajlandó, akkor az egy büdös gyökér. Sajnálom. Csak rajta múlna, hogy legyen megoldás. Ennyire köcsög hogy lehet valaki, nem értem.
79. Léna123 (válaszként erre: 78. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 3. 09:09
Engem sem érdekel. Megjegyeztem valamit.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook