Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Terhesből-meddő fórum

Terhesből-meddő (beszélgetős fórum)


1 2 3
49. bolygó hollandi (válaszként erre: 46. - Mazsinka)
2013. ápr. 23. 10:19
Az,hogy valaki elveszíti a babákat vagy nem lehet soha többé gyereke,vagy mindezek egyszerre,nem ugyanaz. Szerintem. Az én orvosom akár 5 császárt is megcsinált volna. És nagy balhé volt a műtőben,amikor a 3!!! császárom előtt közvetlenül kértem,hogy kössön el. Ő nem akarta. És pont az ilyen eshetőségek miatt döntöttem a lekötés mellett. Hogy őszinte legyek,azóta kismilliószor megbántam,de aztán eszembe jutott a 3 meglévő,csodaszép gyerekem. De nem mindenki gondolkodik egyformán. Más,ha valaki önszántából lesz meddő és más,amikor akaratodon kívül tesznek azzá.
48. mézgapaula (válaszként erre: 45. - Zsuliett5)
2013. ápr. 23. 10:19

Ha kimondottan a hasfalad gyenge (nem a méhfalról beszéltek? most megnyitották a méhedet is?), akkor nem értem, mi ellenjavallata van a terhességnek. Vannak plasztikai műtétek, ha fennáll valakinél a sérv kockázata.

Szerintem próbáld meg ezt megbeszélni egy sebésszel.

Igen, elég lett volna laparoszkópos műtét. Tény, hogy miután a méhben magzatot látnak, elég kicsi az esélye, hogy a petevezetőben is lesz egy (ha nem stimulálták előtte a peteérést). Alapban elég nehéz azt észrevenni az UH-n, egy kis kórháznak nem is biztos, hogy van olyan komoly készüléke.

Szerintem nem sok esélyed lenne a perrel.


Azért azt nyilván te is érzed, hogy elég necces lett volna ez a terhesség is, ha megmarad. Ne csak a párodra gondolj, gondolj egy kicsit a gyerekeidre: a párod fel fogja nevelni őket, ha veled történik valami? Megér az egész annyit? Most úgyis legalább 3 hónapot várni kell, addig jó alaposan körbe tudod járni a témát. De az alapján, amit leírtál, nem lehetetlen kihordani egy magzatot, csak nagyon oda kell figyelni, mert a kockázat megvan (ahogy eddig is megvolt).

47. bolygó hollandi (válaszként erre: 44. - Mézgapaula)
2013. ápr. 23. 10:15
Lehet,hogy én vagyok rosszul ö9sszerakva,de engem is borzalmasan megviselne egy ilyen. Még túl friss a seb,nem gondolod? Vagy talán te 3 hét alatt fel tudnád dolgozni,hogy elveszettél 2 életet egy orvosi műhiba miatt és a lehetőséget is,hogy esetleg később legyen? Nem hiszem....
46. Mazsinka (válaszként erre: 43. - Zsuliett5)
2013. ápr. 23. 10:14

"sajnálom ha nem érted meg DE ÉN AZ ANYÁVÁ VÁLÁS LEHETŐSÉGÉT IS EL VESZÍTETTEM !!!!! fel tudod te ezt fogni egyik pillanatról a másikra ?!"


Te már anya vagy!!!3 gyermek édesanyja, akikről időről időre megfeledkezel, hisz csak az új jövevények miatt keseregsz, sőt, nem is azok miatt, ahogy írtad is, nem az bánt, hogy elmentek a gyerekek (na, ehhez mit szóltok, pártfogók) hanem, hogy TE meddő lettél.


3 császár után az orvosok nem is ajánlják a teherbeesést újra. Olyan vékony volt a hasfalad, hogy bármikor megörtént volna a baj, ahogy írtad. És akkor jobb lett volna, ha talán mindketten ottmaradtok előrehaladott terhesség esetén, és 3 gyereket hagysz magad mögött? Na, ezt nevezik önzésnek, nem az én álláspontomat!

45. zsuliett5 (válaszként erre: 41. - Mézgapaula)
2013. ápr. 23. 10:09
EZT AZ UTOLSÓ vágá LEHETŐSÉGÉT NEM ERRE A MŰTÉTRE TARTOGATTUK !! :( HA IDŐBEN ÉSZRE VESZIK AKKOR LAKOROSZKOPOS MŰTÉT IS ELÉG LETT VOLNA HOGY A MÉHEN KÍVÜLI BABÁT EL TÁVOLÍTSÁK :(
44. mézgapaula (válaszként erre: 42. - Bolygó hollandi)
2013. ápr. 23. 10:08

Nekem fura, hogy valakit megérintett a halál szele, és az maradt meg elsődlegesen ebből, hogy nem tud a párjának gyereket szülni. Csak remélni merem, hogy a férfi nem erősít rá erre az érzésre.

Én úgy gondolnám, hogy ilyenkor az ember kicsit átértékeli az életét, elgondolkozik, hogy miért is jó élni...nem a veszteségek miatt szenved.

43. zsuliett5 (válaszként erre: 18. - 9e315ae72e)
2013. ápr. 23. 10:06
Szia persze hogy fáj hogy el veszítettem őket de nem ez fáj a leg jobban :( hanem az hogy SOHA TÖBBÉ MÉG CSAK ESÉLYÜNK SINCS ARRA HOGY KÖZÖS BABÁNK LEHESSEN :( Mazsinka NEM NEM VAGYUNK MILIOMOSAK :( DE HA A TÖKÉLETES PILLANATRA VÁRNA MINDENKI AKKOR SENKI NEM ÉRNE EL A CÉLJÁT !!! MERT OLYAN NINCS ...NINCS HOGY TÖKÉLETES IDŐ NEKEM MOST MÁR NEM IS LESZ MÉG HA MILLIÁRDOS LENNÉK AKKOR SEM HISZ .............. sajnálom ha nem érted meg DE ÉN AZ ANYÁVÁ VÁLÁS LEHETŐSÉGÉT IS EL VESZÍTETTEM !!!!! fel tudod te ezt fogni egyik pillanatról a másikra ?! be mész a kórházba KISMAMA KÉNT és ki Jössz ONNAN MEDDŐ NŐ KÉNT ???????????????????????? :( EZ A LEGNAGYOBB FELHÁBORODÁSOM OKA AMIT TALÁN SOHA NEM TUDOK FEL DOLGOZNI !!!! MI NEM ERRE VOLTUNK FEL KÉSZÜLVE HANEM ARRA HOGY A PÁROM VÉGRE APUCI ÉS ÉN ÚJBÓL ANYUCI LEHET arra voltunk fel készülve hogy látni fogunk az életünkben egy olyan kis emberke fel cseperedését aki tényleg és nem kis túlzással azt mondhattam volna hogy Ő az igazán szerelem gyümölcse lehetett volna ha az orvosok nem szúrják el és ....... itt a hangsúly !!!! HA ŐK NEM SZÚRJÁK EL nem adtuk volna föl a próbálkozást akár a lombik programon keresztül sem !!! A másik meg az hogy ............. senkinek semmi köze ki menyiből neveli a gyerekét nem az számít hogy mennyit költesz rá !!! Hanem hogy innen legbelül <3 menyit adsz át neki SZERETETET, TÖRŐDÉST , stb PONT TEGNAP HALLOTTAM A tv BEN :( HOGY HALÁLRA ÉHEZTETTET EGY gazdag házaspár saját gyerekét ? na akkor nekik miért is kellett az a baba ? NEM vitatkozni akarok ha nem értesz egyet velem :( Mazsinka szállj ki ki a fórumból ne irkálj hülyeségeket :( VAN ÉN NEKEM NÉLKÜLED IS A BÁNTÓ SZAVAID NÉLKÜL IS ELÉG BAJOM !!!!!!!!!!!
42. bolygó hollandi (válaszként erre: 41. - Mézgapaula)
2013. ápr. 23. 09:59
Nem értem,hogy miért lenne önfeláldozó? Szerintem nem tudta,hogy életveszélyben van,amíg rendesen meg nem vizsgálták.
41. mézgapaula (válaszként erre: 19. - Zsuliett5)
2013. ápr. 23. 09:53

Szia!

Húha, hihetetlen, hogy mennyire önfeláldozó vagy, ha ezt az egészet így éled meg!

Bementél a kórházba, mint komoly életveszélyben lévő nő, aki fél lábbal már odaát van, és kijöttél élve, visszajutottál a családodhoz!

Ha jól értelmezem a leírtakat, a petevezetékeid elvesztése miatt perelhetnél, azért, hogy kiderült, milyen gyenge a méhfalad (hasfalad???), azért csak hálás lehetsz. Ha nem történt volna meg a műtét, nem is tudnál róla, nekivágnál egy terhességnek és lehet, hogy tragédia lenne a vége.

Ha így is vállalod a kockázatot, lombikkal simán lehet még gyereked.

Megmaradt a méhed, megmaradtak a petefészkeid, ha ez fontos neked a teljes értékű nőséghez, hát az vagy. De hidd el, nem ezen múlik!


Jobbulást kívánok, főként lelkileg! Talán egy pszichológus tud ebben segíteni.

2013. ápr. 23. 09:44
Biztosan akarod? Én néhány hsz-t kihagynék a helyedben....
2013. ápr. 23. 09:43
no kezdem vissza olvasni amig nem voltam itt mert én csak délelőtt tudok géphez kerűlni :/
38. bolygó hollandi (válaszként erre: 34. - 099c0bed40)
2013. ápr. 23. 09:36

Amikor 20 évesen megszületett a kislányom ( első gyermekként), a szülőszobán mindenki örömmel újszágolta,hogy csodaszép 3300 gr-os,51 cm-es KISFIÚ! Délben műtöttek...

Másnap reggel egyik lábáról a másikra állva jött a gyerekorvos és hívott ki a kezelőibe,hogy beszélnünk kellene. Ne ijedjek meg, a gyerek egészséges amúgy! Mikor leültem és elkezdte mondani,hogy a baba születése után felcserélték a karszalagot,amit ugye császárnál előre kikészítenek fiú-lány nevekkel. Az volt a szerencsénk,hogy akkor mág nem voltam magyar állampolgár és nem mentek el az anyakönyvi kivonathoz az adatok,különben hatalmas galiba lett volna. Onnantól kezdve,míg haza nem jöttünk az összes orvos olyan kedves volt velem,ölelgetett a főorvos,stb,hogy már röhögőgörcsöt kaptam.... Féltek a pertől.Simán perelhettem volna. DE mivel nekünk egészséges volt a baba,különösebb gond nem történt,így nem foglalkoztunk tovább a dologgal. Viszont itt 2 baba meghalt és az anyuka élete örökre megváltozott! Simán perelnék!

37. bolygó hollandi (válaszként erre: 33. - Mazsinka)
2013. ápr. 23. 09:31

Nem értem?Miért "Megikét" szúrtad ki magadnak? És honnan veszed,hogy erősítést hívott magának?

Elég nagylány már,meg tudja védeni magát...

Egyébként meg én kezdtem el a fórumon hamarabb beszélgetni.Akkor talán lehet,hogy én hívtam erősítést???????

Ne nevettess már!

36. andi6020 (válaszként erre: 35. - Andi6020)
2013. ápr. 23. 07:59
(a hozzászólásom célja nem szórakozás, nem támadás, és nem offolás volt)
35. andi6020 (válaszként erre: 16. - Mazsinka)
2013. ápr. 23. 07:56
Azt hittem csak az állatok irányában vagy ilyen érzéketlen és elutasító, de tévedtem.
34. 099c0bed40 (válaszként erre: 1. - Zsuliett5)
2013. ápr. 23. 07:24

Szia, ez akkora műhiba ami miatt simán indíthatsz kártérítési pert, és ha a kórház "kekeckedik" is ezzel-azzal, mivel neked ott vannak az UH-os felvételek a kezedben, nem kétséges hogy ki nyeri meg a pert.

Persze minden ki tudja hogy nem fognak miatta egy fehérköpenyest dr-t sem börtönbe csukni (pedig simán megérdemelné, mert amit csináltak Veled az felháborító hanyagság).

Ha a lelki veszteséget nem is nézzük, ( pedig az is óriási), az életed végéig szedendő hormonpótló terápia részben nem is olcsó, másrész nem is egészséges egy ilyen fiatal assznynak mint amilyen Te vagy.

Én a helyedben gondolkodás nélkül perre mennék, ha másért nem is, okuljanak belőle a hanyag uh-os doktorok, Neked pedig minimum annyi összeg jár fájdalomdíjként, amennyibe a majdani hormontablettáid fognak kerülni.


Nagyon sajnállak, mert úgy igaz ahogy írod: kimamaként mentél be, és meddőként jöttél ki, ez borzalmas és elfogadhatatlanul hanyag viselkedés az orvosok részéről!

Mihamarabbi teszi-lelki gyógyulást kívánok,---- azzal meg ne foglalkozz hogy a hozzászólok zöme már régóta nem a Te konkrét problémádon vitázik hanem azon hogy a mai világban hány gyereket lehet illetve "kell" vállalni, aminek ehhez a topikhoz semmi köze nincsen, és amúgy is abszolút mértékben magánügy.

Üdvözöllek: Eszter

2013. ápr. 22. 22:38
Megike, hívtál egy kis erősítést a másik fórumról? De cuki vagy! Annyira nem érdekel a véleményem, hogy oda jársz kiböfögni engem? Háh...de jó vagy. Megtisztelsz. :D
32. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 28. - Megi04)
2013. ápr. 22. 22:18
Valahogy így, ahogy írtad. Megkeseredett ember lehet, amin csak ő tud változtatni.
31. bolygó hollandi (válaszként erre: 29. - Mazsinka)
2013. ápr. 22. 21:14
Így van! Írtad...
30. Mazsinka (válaszként erre: 28. - Megi04)
2013. ápr. 22. 21:11
:D
29. Mazsinka (válaszként erre: 26. - Bolygó hollandi)
2013. ápr. 22. 21:10
Mint írtam, a dokik hibáztak, egyértelmű, és ez cseppet sem szimpatikus. A hölgyet is sajnálom, de ha már így alakult, lehet koncentrálni a maradék 3-ra. Bőven lesz mit azoknak is megadni a mai világban.
28. megi04 (válaszként erre: 27. - Mazsinka)
2013. ápr. 22. 21:10
Az lehet.De a tied viszont szerintem senkit.
27. Mazsinka (válaszként erre: 24. - Megi04)
2013. ápr. 22. 21:09
Legkevésbé sem érdekel a véleményed.
26. bolygó hollandi (válaszként erre: 23. - Mazsinka)
2013. ápr. 22. 21:01
Hogy jön ide az,hogy valakinek nem lehet? Sajnálatos dolog,és biztos fájdalmas is az adott nőnek. Viszont az is,ha meghal egy nő akárhanyadik gyermeke és még a lehetőséget is elveszik tőle,hogy legyen még. A lecke javítását nyugodtan rábízhatjuk a tanító nénikre....
2013. ápr. 22. 20:57
Sajnálom a történteket, kedves fórum indító :( egy vagy több gyermek elvesztése mindig tragédia es feldolgozhatatlan. Teljesen mindegy hányadikkent születed volna. Valahogy felfoghatatlan, hogy a jo helyen levő picurit is elvesztetted az oda nem figyelés miatt. Szörnyű. :(
24. megi04 (válaszként erre: 23. - Mazsinka)
2013. ápr. 22. 20:56

Ez attól lehet,mert mi be tudjuk osztani az időnket,te meg nem! Hogy hogyan ír helyesen,vagy nem,ahhoz neked az égvilágon semmi közöd,mint ahogy ahhoz sem,hogy ki,hány gyereket szül!

Drámázik? Te beteg vagy!És most szépen fogalmaztam!

Hogy minta anya vagyok-e,vagy sem,azt nem tudom.De hogy nálad emeletekkel jobb,abban biztos vagyok!Te egy érzéketlen tuskó vagy!

23. Mazsinka (válaszként erre: 20. - Megi04)
2013. ápr. 22. 20:52
Igen, pont akkora fájdalom. És az elsőnek, a másodiknak és harmadiknak nem lesz fájdalom, ha az összes pénz elmegy a negyedik gyerekre, és enni is alig lesz mit? Mindig csak ezzel a "szüljünk 600 gyereket, mert az mekkora boldogság" maszlaggal jöttök, már olyan unalmas!!! Inkább nézzen mindenki magába, tudna-e vállalni, kiiskoláztatni ennyi gyereket? A fórumindító is inkább tanuljon meg helyesen írni, hogy ki tudja tisztességgel javítani a már meglévő 3 gyerekének a magyar leckéjét, ahelyett, hogy drámázik azon, hogy nem lehet negyedik gyereke, miközben rengeteg nőnek első sem lehet. Otthon van neki 3 másik, Hoxa helyett lehet velük foglalkozni! Érzéketlen vagyok? Inkább reális. Ti meg "mintaanyák", akiknek 5 gyerek mellett is naponta jut idő netezésre, nem kevés.
22. bolygó hollandi (válaszként erre: 19. - Zsuliett5)
2013. ápr. 22. 20:47
Sajnos ezért döntöttem az elkötés mellett! Már a gondolat is görcsbe rántotta a gyomrom,hogy elveszíthetem a babámat. Inkább ne legyen,mint legyen,aztán meghaljon :((
21. megi04 (válaszként erre: 9. - Mazsinka)
2013. ápr. 22. 20:46

Kedvencem ez a hülye szöveg:A mai világban éppen elég..blablabla...

Hát had döntse el már mindenki,hogy neki mennyi az elég!

Igazad van abban talán,hogy hülyeség 10 pasinak 10 et szülni,de ha így lenne,kinek mi köze hozzá????

20. megi04 (válaszként erre: 16. - Mazsinka)
2013. ápr. 22. 20:43

Mi az,hogy első,meg negyedik??? És ha én 10et akarok!???? Nekem a negyedik is olyan,mint az első!

Hát hogy mondhatsz ilyet???? A 4.elvesztése,pontosan ugyan olyan fájdalom lehet,mint az első!

Hogy lehet valaki ennyire érzéketlen??

1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook